Utena - šalta, bet gyva
Utenoje vaikai nuo mažumės šeriami techno ir kitais aštriais patiekalais, todėl merginos tokios gražios, o bernai beveik visi diskžokėjai ar kūrėjai
Penktadienis šalčiausią Lietuvos tašką pavertė karščiausiu, o Utenos jaunimo (“ne kultūros – kultūros kitas pastatas, šalia”, - tikslino vietinis) namai “Dispar” atsidavė rūko ir pūgos muzikai. “Rūko.muzika” – laida apie, žinoma, teisingą elektroninę muziką, vietiniame radijuje, kalba legenda. O “Pūga” gražiai dera su “migla”, “dugnu” ir “rūku” – tai vis Utenoje vykusių šokių vakarų pavadinimai.
Taigi, muzikaliai prakutusiam vietos jaunimui bei keliasdešimties nenormalių šalčmirių armijai siūlomas meniu buvo toks: dvi salės, gyvas Pagalvė, gyvas Moon Disco, gyvi Liūnas bei Sala, po line up’ą išsibarstęs trio “min_for”, Bongo, iš Liūno išbridęs neFormatas ir už shranz atsakingas Android. Jei neklystu, 99% jų – uteniškiai, ir tai kai ką sako.
“Moon Disco”, nors ir su techniniais trukdžiais pradžioje, kalė galingai, o iš jo judesių buvo galima spręsti, kad vaikinas vis labiau įsivažiuoja ir kada nors nugriaus pasaulį. Kiekvienas jo electro, crooked by boogie beats, pasirodymas atrodo labiau pagrįstas, gyvesnis, o ir Moon Disco akys bei kūnas išduoda jį vis daugiau malonumo patiriantį. Prašom dažniau.
Bongo su savo dramenbeisu man nepasirodė aktualus, bet kaip žinodami kitoje salėje, beje, kino, už kompiuterių čiupo Liūnas. Pasislėpę po kaukėmis, kas yra šiek tiek juokinga, žinant, kokio dydžio yra Utena ir eksperimentinę kūrybą suprantančių žmonių ratas. Kūryba? Man kol kas per daug eksperimentiška ir nedrąsi, manau, tai dėl gyvumo, nes tai, ką turiu namuose, skamba užtikrinčiau ir giliau.
Stojus El_T ir jį pečiais remiantiems Pedro bei Shn po kino salę pasklido jaukumo migla. Išsibarstę kas po vieną, kas po du, medinėse kėdėse galvas surėmę jaunuoliai lingavo smegenis į minimal. Meilę ore kiek išblaškė virš ekrano (keli metrai) pradėję landžioti nutrūktgalviai. Gal ir gerai, nes kitaip būčiau pražiopsojusi Palgalvės “live”.
O jis buvo tikrai vienas ypatingesnių pastarojo meto įvykių! Skaidrus kaip tie minus trisdešimt techno, be nereikalingų įtakų ir nuotaikų, aiškus ir labai stiprus. Įsuko taip, kad pradėjus groti Androidui beliko tęsti. Pirmą kartą gyvenime šokau pagal schranz, įdomu…
Manau, gerai padariau, kad neiškeičiau vakaro Utenoje į vieną iš daugelio sostinės klystkelių. Trys (“Salos” jau nebesulaukiau) stiprūs lietuviškos elektronikos pavyzdžiai gyvai, šoklūs DJ setai ir labai nuotaikinga (jaunatviška) aplinka be papildomų efektų – noriu dar!
P.S. Apie nuotraukas pamiršta buvo visuotinai.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS