Terasų vasara #1: „Vienuolyno kiemas“
Pernai labai taikliai frazę „terasų vasara“, apibūdindamas nuotaikas Vilniaus centre, ištarė Vidis. Mada sėkmingai peržiemojo ir jau kedena plunksnas bei valo skėčius – vasara sostinėje vėl bus terasinė.
Niekur nedings jau užtikrintos vietos – „Vasaros terasa“ atidaroma gegužės 13-ąją (apie jos planus papasakosiu artimiausiu metu), pernai debiutavęs „Chaplin“ laukas – jau „Gatvės muzikos dienos“ išvakarėse šį penktadienį. Naujienų irgi bus. Kokteilinėmis spalvomis turėtų sužydėti pernai liūdėjusi „Gedimino 9“ terasa – pamenat, ten vieną vasarą šeimininkavo „Opus 3“. O dabar šeimininkaus kauniečiai.
Kita, labiau senamiestinė naujiena – „Vienuolyno kiemas“. Kelią į jį žino pernai lankę naktinius „Pasakos“ kino teatro seansus ar „Piano.lt“ koncertus. Visi 2000 kvadratinių to pranciškoniško kiemo metrų šiemet tilps po paragrafo pradžioje parašytu pavadinimu. O kas vyks tuose metruose?
Kadangi vienuoliškais reikalais užsiiminės pernai „Chaplin“ terasoje besitvarkęs Andrius (jis gi ir didžėjus Rio), tad ir repertuaras iš esmės bus panašus į tai, dėl ko pernai eidavome į Labdarių ir Totorių kampą. Elektroninis-didžėjinis, žinoma, kitaip turbūt nieko čia nerašyčiau.
Antradieniais „Vienuolyno kieme“ tvarkysis house brolija „Deep Inc“ – gal įrašinės trečiadieninę radijo laidą? Trečiadieniais – iš „Havana Social Club“ jau išsikraustę (ir Vytis programos prižiūrėtoju ten jau nebedirba) visus pasaulio ritmus maišantys „Club Tropicana“. Pats tas vasarai, jei ji bus karšta. Ketvirtadieniai atiduoti disco-tekininkams „Love In Slow Motion“. Penktadieniais ir šeštadieniais, tvirtino Andrius, bus visko – tas tuzinas vasaros savaitgalių bus padalintas įvairiems naktinio Vilniaus linksmintojams. Gyvų pasirodymų, žadama, irgi bus, pavyzdžiui, Leon Somov ir Few Nolder. Sekmadieniais – lounge poguliai, kurių muzikos leidėjai dar nerasti. Ir darbo vakarais, ir savaitgaliais įėjimo neribos jokie finansiniai atributai.
Neatsitiktinai pradėjau nuo antradienių. Pirmadieniais galbūt vienuoliškas sienas glostys „Minimal Mondays“. Kol kas tik galbūt, nes komandos generolas Šnekius ką tik parvyko iš tremties Islandijoje ir dabar bando suvedžioti įvairius veiklos galus bei ieško geriausio savo vakarams varianto. Prisiminus beveik taip pat dažnai, kaip etatiniai reiveriai, pernai „Vasaros terasoje“ pirmadieniais besilankiusius pareigūnus, suprantama, kodėl sprendimas dar nepriimtas. Kaip bebūtų, dabar besiilsintys „Minimal Mondays“ į gryno oro vakarus kažkur centre pakvies jau gegužės pabaigoje.
Minimalistinį intarpą baigiu ir pratęsiu susijusia – garso ir jo sklaidos – tema. „Chaplin“ pernai kaimynų susidomėjimo taip pat neišvengė – aukštos sienos ir gana nedidelė erdvė tik ir kėlė elektronikos garsus viršun. „Vienuolyno kieme“ vietos daugiau, be to, 200 kv. m. šokių aikštelė bus dengta brezentiniu stogu – tokia detalė saugos ir nuo nuolatinio lietuviškos vasaros palydovo lietaus, ir nuo ne tuos, kam reikia, pasiekiančio garso. Bent šiek tiek. Kaip sakė Andrius, garso specialistai šiuo metu įnirtingai stengiasi rasti geriausią sprendimą. Sėkmės jiems didžiausios.
Dar „Vienuolyno kiemas“ turėtų būti patrauklus vaizdo menininkams – keletas interesantų jau susisiekė su Andriumi ir nori išbandyti sienų plokštumas, jei eksperimentai pavyks, erdvės tokiai kūrybai ir jos demonstravimui programoje tikrai atsiras.
Kas dar, kas dar? Baras veiks. Valgyti irgi bus – ne tik vakarais, „Vienuolyno kiemas“ veiks įprastu vasaros kavinėms ritmu. Sportą, jei reikės, rodys. A, atidarymas! Neoficialus – gegužei baigiantis. Iš esmės veiksmas Trakų gatvės gilumoje bus pradėtas birželio pradžioje. Po mėnesio!
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS