Ko ne genijai?
Praėjusią savaitę atrastas naujas „The Streets“ kompaktas jau sukasi ausinėse, ir, kaip dabar madinga sakyti, skelbiu „Computers and Blues“ metų albumu. 4.99/5, ar kaip ten? Pavasarinis (nors čia tik sutapimas), pozityvus, daug garažo ir viso kito. Labai patiko. Ypač „Soldiers“ ir „OMG“, kuriame Skinneris dalinasi „Faceboook“ santykių statusų pinklėmis.
Saulė šią savaitę šviečia kažkaip ryškiau, gal todėl, kad liko dar vienas interviu, ir baigsiu karjerą Djscene.lt. Bus lengviau. Senokai apsisprendžiau, kad „Djscene geriausi“ bus paskutinis projektas, nes kažkaip... Metai bėga, o situacija negerėja. Bendruomenė tik įsivaizduojama. Pavargau, per sunku, noriu pailsėti. Nuo muzikos ir vakarėlių, tiesa, dar neišsigydžiau, todėl rašyti turiu ką, tik nebūtinai ten. Metas ir kitiems vietą užleisti, nes yra buvę nusiskundimų, kad kaip portalas Djscene.lt tapo labai šališkas, rašo tik apie uždarą grupę atlikėjų ir taip toliau. Tai va, dabar galimybė pasireikšti ir kitais besidomintiems.
„Djscene geriausi 2011“ tuo tarpu atšvęsti penktadienį, ir renginys iš esmės buvo bent keliskart geresnis už praėjusių metų atitikmenį „Gravity“. „Havana Social Club“ gal irgi ne idealiausia vieta, bet dvi salės buvo jau geriau už vieną. Tik trečiojoje vykęs uždaras banketas nustebino, bet kas pinigus moka, tas ir sumuštinius užsako. Nesmagu, kad trys iš penkiolikos planuotų pasirodymų įvykti negalėjo, bet kadangi neskelbėme nė vieno, tai nieko ir neapgavome. Brokenchord, tikiu, laiką išnaudojo pasiruošimui ateinančiam penktadieniui, kai kebabų bare gros petys petin su Lone. Kastis gi apšildė „The Shapeshifters“, o Mantas T... Na, jis Vokietijoje, lygiai kaip ir praėjusiais metais. Bet Vilniuje bus jau šį savaitgalį, drauge su vienu iš mano kumyrų „De:Bug“ redaktoriumi Sascha Kösch, kuriam krūvą klausimų jau uždaviau, bet turiu užtaupiusi dar. Šeštadienį „Briusly“ vyks pasisėdėjimas su elektroninei muzikai neabejingas žurnalistais, pažiūrėsim, kiek jų Lietuvoje yra.
Taigi grįžtu prie geriausių – ne man, ne tau, ne kažkam konkrečiam, o kolegoms. Graudoka, kad skaitytojai/vartotojai nesugeba to įvertinti objektyviai – vietoj to verčiau rėžia, kad „pirmasis dešimtukas turi žemai kristi“ ar išvadina juos „Djscene neviltimis“, ironiškai siūlo vietoj į „Exit“ neatvykusio Funkagenda pasikviesti Mantą T. Na, come on. Juk nei tas pats Mantas, nei Justas Fresh, nei Vidis dabar rytais jiems mankštos savo elektroniniais ritmais neves, ir vakarais į savo diskotekas už kaklo netemps, tad kam ta pagieža. Tuo labiau nė vieno iš dešimties, gal net visų 50-ies didžėjų blogu lyg ir liežuvis neapsiverčia vadinti. Visi savaip talentingi ir įdomūs, vieni didesniam, kiti siauresniam klausytojų ratui. Bet jei vardas bent kažką traukia į vakarėlius, vadinasi, jis to vertas. Ką padarysi, pabandyti buvo negaila, šia idėja aš vis dar tikiu, tik kaip eksperimentas ji nepasiteisino. Bet ne ką labiau būtų pasiteisinęs ir visuotinis balsavimas.
Na, nesvarbu jau dabar. Split Pulse penktadienį pradėjo neįprastai triukšmingai, nors ir pustuštei salei – normalu, dešimta vakaro. Jo ir Daimon apsikeitimas vietomis jau buvo užfiksuotas didesnio ausų skaičiaus, o laužytos Pako dešros dar po valandėlės jau spirgėjo it keptuvėje. Justas Fresh skelbėsi pirmą kartą gyvenime pasiruošęs „zagatofkę“ ir ta proga per kiek daugiau nei 45 minutes sumiksavo 46 kūrinius. Kažin ar jo neaplenkė trečią patefoną pasistatęs ir trečiame renginyje per naktį grojęs Mamania...
Toliau Vidis ir Saulty – solidžiai ir giliai, nenustebinę, bet pamaloninę. Intakz, užėmęs labai garbingą antrą vietą, buvo paliktas uždaryti naktį. Nuo jau beveik ketvirtos iki penktos, apsuptas butelių ir stiklo šukių, linguojant kapišonais užsimaskavusiems aukštiems jaunuoliams bei siūbuojant taškuotoms panelėms. Mane iš pradžių užplūdo palengvėjimas, tada nuovargis, beliko sukti namo ir laukti šeštadienio nuotykių.
Jų buvo išties daug. Pagaliau aplankyta Carsten Nicolai paroda (porą eksponatų mielai priglausčiau svetainėje, jei tik ji būtų erdvesnė), patikrintas Trakų ledas, išpildyta penkminutė „Mix Subo“ eteryje (du didžėjai iš penkių nepasirodė, ech, tie sostinės penktadieniai!) ir netgi aplankyta Kylie.
Į koncertą „Siemens“ arenoje nei planavau, nei ketinau eiti. Bet kaip visada tokiais atvejais kvietimas nusileido žavaus kompaniono pavidalu, tad aštuntą vakaro jau stebėjome neįtikėtino blogumo apšildantį DJ. Jei ten buvo didžėjus? Nes tik stovėjo prie kompiuterio nejudėdamas, o arenoje hitas keitė hitą be menkiausių perėjimų.
Esu vos aukštesnė už Kylie Minogue, tad net aukštakulniai nepadėjo įvertinti viso arenoje iškilusios scenos grožio. Turbūt jau skaitei portaluose ar „Stiliuje“ (ypač geros Juozo S. Ir Egio D. nuomonės. Ei, Egi, juk buvo daug garso ir daug šviesų?) apie Antikos interpretacijas, dievaites, dirbtinį auksą, „Dolce & Gabbana“, fontanus, aptakius vyriškus torsus ir didžiausius australės hitus. Viskas taip ir buvo. Keliolikos tūkstančių miniai, didžiąją koncerto dalį stovėjusiai it akmens stulpai. Ne itin judri buvo ir pati dievaitė, bet jai tas porcelianinis elegantiškumas kažkaip tiko.
Ir tuo savaitgalis niekaip nesibaigė. Prieš mėnesį gimtadienį minėjau „The Lift“, tada Simao namo išlydėjo su „INXS“. Grįžusi po koncerto kažkaip prisiminiau Michael Hutchence tekstą: „I need you tonight cuz I‘m not sleeping“. Ir tikrai, juk naktį į sekmadienį lifte ir vėl dėliojosi drum‘n‘bass ir jo draugų detalės, o man miegoti visai nesinorėjo.
Du su puse DJ seto – pati ta apimtis. Intakz įtvirtino savaitgalio hito poziciją (jis – kiek žemiau), klaipėdietis Arthur sugebėjo pašauti mano pačios netyčia prieš savaitę ar dvi atrastų inkstų akmenų, o štai Simao kažkaip vokiškai pokštavo ir nelygų ritmą vis bandė pritempti prie 4x4 staklių. Viskas gražu, net penktadienio godas vis dar godoję reiveriai iš sostinės ir net Klaipėdos. Žmonių daug tikrai nebuvo, bet niekas dėl to neliūdėjo. Nebent dėl išlieto gėrimo.
Kas po to, kas dabar? Penktadienį Lone, bet gal ne tik, nes atsidaro „G Stars“, o aš tuo adresu nesilankiau jau metus. „Tuborg“ rezidencija kažkaip niekad taip ir neįtraukė. Šeštadienį, kaip jau minėjau, „Partyzanai“ su DJ Bleed. Ir, matyt, vėl Karmėlava. Gal kas į kompaniją?
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS