Albumų pliūpsnis: mmpsuf, Teffa, „Air“ bei trumpesni džiaugsmai
Metai įsibėgėjo. Grotuvą vis dažniau okupuoja ilgo metro darbai, bet tempo nė kiek nelėtina ir palaidų džiaugsmų siųstuvas. Kadangi bėgėjasi ir žemiški užsiėmimai, tokie, kaip darbas, to laiko atsilošti ir įvertinti vis pritrūksta. Bet rubrika neleidžia visiškai užsimiršti, kaip gerai, kad tokią turiu.
ALBUMAI
mmpsuf – Retina
Aną savaitę žaibu į socialkes įsiveržė elektroakustikai mmpsuf – iš pradžių su vaizdu, iškart po to – ir su minialbumu. Nesinori tokios muzikos vertinti prabėgom, tad pranešu žinią net vėliau, nei rimtoji žiniasklaida (ar net „Soundcloud“, kur lietuviai tapo dienos artistais, ir tai, suvokiant tinklo aprėptis, yra nerealu), bet esu tikra – „Retina“ nei vienadienis, nei greit pabostantis, todėl į traukinį galima išokti ir darbą kiek pabrandinus „bookmarkuose“.
Neestetiška būtų dueto mmpsuf kūrybą su svogūnu, nors sluoksnių čia tiek daug, ir jie tokie jautrinantys, kad ištryškusi ašara nebūtų per naivu. Visgi tai labiau speige pašalusi gėlė, atitirpinėjanti klausant ir šildant Eglės Sirvydytės balsui, ir vieną po kito skleidžianti gaivius, net traškančius savo žiedlapius. Žiema ir miške, ir pajūryje, ir tavo virtuvėje. Sweet!
Air - Le Voyage dans la lune
Kad nebylus kinas gali būti įgarsintas, man jokia naujiena. Juk net Vilniuje yra buvę seansų su didžėjais, kurie setams leido būti įkvėpti demonstruojamų juostų. Bet va „Air“ yra „Air“, ir jų 1902-ųjų „Kelionės į mėnulį“ interpretacija skamba taip, lyg būtų originalus garso takelis. Jie ne savo laike ir niekada jame nebuvo. Jie gyvena „Air“ eroje ir „Air“ galaktikoje, gal todėl ir meilė jiems tokia begalinė? Visą albumą „Le Voyage dans la lune“ (kartu su filmu) gali nusipirkti praktiškai visur, gali ir pastreaminti čia.
Teffa – Sonic Boundaries
IJO emigracijoje nesiilsi, o rūpinasi, kad jauniesiems kraštiečiams pavyktų būti išgirstais kuo plačiau. Teffa tuo tarpu nenuvilia nei paties „Blikmuzik“ šefo, nei prie susidomėjimo ženkliai prisidėjusio „Stableface“ prižiūrėtojo Mark Splinter, nei žemiškesnių mūsų visų ausų. Žaismingai pasišokinėdamas praveda pro visus 9 albumo sustojimus, vibruojančius ir stepinančius, laužančius ir džiazuojančius, sa-sa-sa-vo vietoje esančius. Jokiems fabrikams ir garažams gėdos nepadarytų! Nėra gėda ir nusipirkti.
RINKINYS
Fabric 61 – Visionquest
Per tuos linksmuosius niekada nesibaigiančius „Fabriclive“ net primiršau, kad yra ir pagrindinė miksų serija „Fabric“. Visionquest dar gruodį pristatė labai minkštą, tuo pačiu tvirtai ant kojų stovintį techhouse rinkinį su net keletu įmegztų puošmenų. Tik paklausykit, kokia fantastika – išleista 2008-aisiais – viskas prasideda. Manau, kūrinio žodžiai turėtų būti mano credo. O visą miksą gali paklausyt ir užsisakyt čia.
Beje, ir 62-as – nuo PONO DJ SNEAK – jau paruoštas ir pasirodys po poros savaičių. Oi bus.
EP/PALAIDI
Shlohmo – Vacation
Nors per Shlohmo atostogas ir visą laiką lijo, trijų kūrinių EP išėjo net labai aiškiai gražus. Lyg po lietaus. Matyt, su geru žmogum atostogavo. Digitalinė versija jau parduodama, vinilinė su netgi Nicolas Jaar remiksu bus kovą. Noriu atostogų!
O čia tiesiog vienas šauniai skambus bei sintezatoriškai klaidus remikas nuo Piece Warnecke.
SETAI
Kažkiek radikalaus naujo, kažkiek vertingo bei išmintingo seno. Dar vienas, antras po mėnesio pertraukos, įsidėmėtinas kaimyno iš plačiosios Lenkijos Reza radijo epizodas. Beveik dvi valandos nuolatinio susidomėjimo „o kas čia per gabalas?“.
Ružavakelnį Splitą tikrai užskaitau, kaip ir „Redubtor“ seriją, bet šis epizodas tikrai ne mano mėgstamiausias. Kažkaip... Per šalta ir gal net per techno, jei galima taip sakyti? 16-a Roadsman išpažintis buvo kur kas artimesnė. Bet pats miksas tikrai neblogas ir net pavyzdinis. Duok šansą ir tu.
Man labai patinka Joakim. Ir ne tik dėl to šis atsipūtėliškai džentelmeniškas miksas (tiksliau, „Clash Music“ podcastas) nuo Vidžio yra vertingas. Jei čia ir diskoteka, tai tokia, kurioje šokama poromis, bet vaikinų rankos lenda ne ten, kur reikėtų.
ŽIŪRIM
Pas M.I.A. karšta – ir užantyje, ir filmavimo aikštelėje (ir viduriniame piršte, kurį ji ištiesė per „Superbowl“). Daug režisūrinių detalių, kurias vainikuoja mielasis driftas. Roman Gavras, sveikinimai.
LEGENDINIS
Paklausiusi Vidžio mikso negalėjau neprisiminti šito. Be to, jį prabėgom girdėjau kažkurioje parduotuvėje, nors vieta jam – enciklopedijoje!
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS