„FreeFormFestival“ – ir vėl pliusas lenkams
Taip, ir vėl kryptis – Lenkija. „Tauron Nowa Muzyka“ Katovicus laužė ką tik pasibaigusį savaitgalį, visai neseniai pasakojau apie šalia Lietuvos, Balstogėje rugsėjį vyksiantį „Up To Date“, dabar žvalgausi į spalį. Pavyzdžiui, Varšuvoje – septintasis, kasmet stiprėjantis, „FreeFormFestival“.
Laisvos formos renginys dvi dienas – spalio 14 ir 15-ąją – vyks sename degtinės (!) fabrike Lenkijos sostinės Pragos rajone, įdomiame tuo, kad nėra toks dirbtinai perstatytas ir renovuotas, kaip Varšuvos centras ir vadinamasis senamiestis. Taip, jis neblizga, bet karą dar menančios sienos juk savotiškai įkvepia, tiesa? O naktinis gyvenimas be etikečių, sako, Pragoje ypač gaivus. Minėtoje degtinės varykloje, kurioje savo laiku kunkuliavo šiandien gerai žinomi lenkų gėrimai, dabar veikia kelios galerijos, vyksta koncertai, spektakliai, šokio seminarai, parodos ir konferencijos. Žinoma, ir festivaliai.
Vartydama festivalio programą gal kiek pasigendu esmingesnių rytojaus vardų, bet, norint susirinkti pliusus ankstyvosios ar vėlyvosios paauglystės dievukų sąraše apsilankyti tikrai verta. Verti ausų, akių ir kojų dėmesio atlikėjai, mano galva, yra šie. Švelnieji islandų eksperimentatoriai (ar toje šalyje yra kitokių?) „Múm“, man asmeniškai „Audioriver“ nepatikęs, bet į kitų lietuvių širdis kelią elektra prasiskynęs Vitalic, šalia jo puikiai derantys Mr. Oizo, Yuksek ir Miss Kittin, dėl disco atgimimo ir pervartojimo iš dalies kaltas dabar jau tik vienas „Aeroplane“ narys, suomiai sintetikai „Villa Nah“, „Bloc Party“ vokalistas Kele... ir, sako, netgi Mike „The Streets“ Skinner, šią vasarą ne vieną pasirodymą atšaukęs, bet gal jau viskas gerai?
Be visiems festivaliams privalomų koncertų, DJ setų ir muziką papildančių vaizdų, „FreeFormFestival“ žada ir jaunų Lenkijos dizainerių prisistatymus, filmų programą bei įvairius meninius veiksmus.
Bilietai abiems „FreeFormFestival“ naktims iki rugsėjo 1-osios kainuoja 35 Eurus (apie 120 Lt), vėliaub rangs iki 40 Eurų (apie 138 Lt), dar po mėnesio – iki 45 (apie 155 Lt). Vienos dienos bilietas prie durų atsieis 33 Eurus. Kaip visada, visus susidomėjusius kreipiu į freeformfestival.pl arba ticketpro.pl.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS