"Ė, o tai tu gal čia nori, kad aš tau gert nupirkčiau???"
Vienas didelis gimtadienis - tokia praėjusio savaitgalio tema. Didžiausius jubiliatus apdovanojau savo apsilankymu.
Šventė turi būti ir kūnui, ir sielai, todėl penktadienį prieš jubiliejų iškilmes dar užsukau į aktualiosios muzikos festivalį "Gaida 2004" paklausyti Lino Rimšos ir Lino Paulauskio projekto "Die Welt ist Traum(a)" - [džiazas ir romantizmas]. Klasika, konvertuota į rūgštų džiazą, kartkartėmis praplaukdavo pro ausis (kaip sakė Linas Paulauskis, "kai žodžių nėra, tai jų ir nėra"), bet dažniausiai įstrigdavo kažkur kairėje krūtinės pusėje. Išgirdusi Saskią Laroo supratau, kad trimitininkas privalo būti moteris.
Naktinius pasivaikščiojimus po kultūrinio įkvėpimo vietas pradėjom "Aktorių namuose". "PMP Rockers" , kaip žinia, skirti tiek mažiems, tiek dideliems. Negali labai pykti, svarbiausia - kultūros skleidimas. Svaras pasakojo, kad "Gatvės lyga", kuriai suėjo ketveri - tai visų pirma radijo laida apie hiphopą, nestovinti vietoje ir jau galinti save vadinti leidybos kompanija - pirmasis Šmėklos ir Vaiperio blynas daugiau nei pasisekęs.
Kavinė visiškai perpildyta buvo jau vakaro pradžioje, taigi aš, kaip visada, pažadėjau grįžti vėliau. Sąžiningai grįžau, bet jau buvau pražiopsojusi "G&G Sindikato" pasirodymą. Ant scenos gyvenimo tiesas aiškino žavingom dviem kasytėm pasipuošęs K984 ("Create To Devastate", JAV). Bling bling mergaitės iš FHM mirksėjo gangsta berniukams, kol nesibaigė alus, o tuo metu Katedros aikštėje ne tokie nusisekę gangsteriai imitavo kovą.
Mistinio projekto "Acidjazz" puslapis - visada "under construction". Šeštus metus vykstantys party - visada crazy, sexy, cool, massive ir niekada neapriboti vieno stiliaus. Apskritai muzika - dėl fono. Šį kartą gimtadienio šventė vyko keistokame, bet jau ne kartą aplaistytame "Tilto bare". Viršuje Sleeper ("Metro Promo") tik keitė plokšteles, o likusį laiką sėdėjo su draugais, tuo tarpu rūsyje iš pradžių Maniax ("Scoopoly") bandė kažką pasakyti deep house ritmais, bet tai nebuvo tikrai TAI - mes dar raukėmės. 2Fresh ir Quazaro duetas visus pastatė ant kojų (kai kuriuos - ant galvos) - keturios rankos geriau nei dvi. Svečias iš Niujorko (o iš tiesų tikras šiaulietis) DJ Arvi D. šypsodamasis demonstravo naujausius užjūrio hitus. Ai... Kaip kažkas neseniai labai teisingai pasakė: "Mes tingim galvot!" Veikėjas Sania demonstravo nuogą kūną - tiesa, ne prie garsiojo "Tilto baro" stulpo, kurį buvo okupavusios žavios nepažįstamosios. Degtinę, nors ir pabrangusią, kolektyvas gėrė po šimtą - taip greičiau. Keletas muštynių lauke praėjo be didesnių nuostolių, nors sako, kad kraujo buvo. Neaišku nei kodėl, nei kas - bet turbūt nuspręsta neatsilikti nuo reperių.
Pakeliuj lovon dar užėjau į "Stereo45" - orgazmas iš šokančių ant stalų karnavalo dalyvių liejosi per kraštus. Nesvarbu, kad jau penkios - jie dar tik pradeda. Traukė ir mane ant stalo, bet kailiukais ir sovietine kepuraite pasipuošęs apsauginis į mane žiūrėjo nepatikliai. Rytinę arbatą (juodą, iš pakelių, po litą penkiasdešimt) nusprendžiau gerti "Play".
Mes - ne robotai, mes tiesiog mėgstam linksmintis. Šeštadienį sunku. Dar vienas gimtadienis. Iš pradžių - aitriųjų paprikų sriuba su alumi "Europoje", tada romas su brendžiu Šnipiškių daugiabutyje (švenčia ne tik klubai - švenčia ir žmonės), o visiškai sutemus - metų sulaukęs kūdikėlis "New Orleans". Daug ką pasako bandymas pritraukti lankytojus išdalijant milijoną pakvietimų. Taip, salė pilna, DJ Kunigas groja "Computer Love", vakaro gėrimas - vis dar degtinė su "Power Horse" (prašiau su apelsinų sultimis, bet nuostabus barmenas man patarė, kad su arkliu - pigiau), iš aštuonių ratu šokančių merginų šešios avi baltus batus, o penkios tranko aplinkiniams per veidus plaukais.
Prie baro užtikau į mane įsmeigtas pilkam vaikinui priklausančias akis.
- Koks tavo vardas?
- Justas. Tavo?
- Daina. Justai, iš kur tu? Ką čia veiki?
- Aš, aš, nu, Justiniškėse būnu. Šiaip tai visą laiką ten būnu. Bet pakvietimą davė mums, tai su draugais nusprendėm išeit į centrą.
- O, kas Justiniškėse gero? Seniai neb...
- Ė, o tai tu gal čia nori, kad aš tau gert nupirkčiau???
Gert jau turėjau, o nufotografuoti kalbiojo Justo, deja, nepavyko - na, nesutariu aš su apsauginiais, nors tu ką. Fotoaparatas ilsėjosi šalia paltų. Iš viso vienu metu juodai supavydėjau Višinskiui - jam diskžokėjas Alytaus "Spirite" grojo "Deep Dish" "Flashdance" ("Oi, jaunuole, kad tu žinotum, kaip tau nebuvo ko pavydėt", - vėliau sakė jis). Susivokiau, kad kaimynystėje irgi kažkas vyksta, ir išėjau pasivaikščiot.
Po velnių, žmonės, kas jums, kur jūs? Gedimino prospektas visiškai tuščias, "Play" lyg kažkas mezgėsi, lyg ne, žmonių lyg ir buvo, lyg ne, "Stereo45" trečdalis dalyvavo nuo penktadienio, trečdalis - studentai, garantuoju, pirmą kartą čia, o su likusiais buvo galima ir pasikalbėti. Pasikalbėti apie tai, "ant kiek" buvo penktadienis.
Paskutinį kartą laimę pabandžiau "New Orleans". Išgirdau istoriją, kaip vienam vaikinui "čia primena senus gerus "Terminalo" laikus", kai ten jis laimėjo šimto litų vertės "Adidas" čekį po to, kai išbandė medaus ringą.
Taksistas nežinojo nei "Cozy", nei "Gravity" (bet uždėjo "Blade" soundtracko kasetę), todėl paaiškinau, kur mano namai. Ačiū. Viso gero.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS