Low Bob (RAD): „Šiandien, manau, Maskvoje rimti renginiai be mūsiškių nevyksta“
Maskva yra miestas, apie kurį taip lengvai nepapasakosi. Jame vyksta įvairiausių mastelių dalykai ir nuotykiai, dažnai nepavaldūs vakarietiškai sąmonei. Visgi tenykštis muzikinis kolektyvas RAD, artimi „Mondayjazz“ draugai, yra įdomus tiek vietiniams, tiek visiems kitiems.
Lapti ir OL mums jau visai neblogai pažįstami ir mylimi, ypač merginų – bent jau Lapti, o rugsėjo 27-ą Vilniuje nusileis iš viso penki RAD artistai. Be jau minėtų – dar ir Algorythmik, Miracle Libido ir Low Bob. Pastarasis, tėvų pavadintas Ildaru, prieš kelionę man apie saviškius, Maskvą ir savo asmenybę papasakojo visai nemažai. Atrodo, yra tikras šaunuolis.
Šiemet lankeisi „Satta Outside“, kaip viskas patiko tau kaip artistui ir kaip festivalininkui?
Esu buvęs ir prieš porą metų su beveik visa mūsų šutve, tada buvo labai smagu – ypač patiko oras ir lokacija. Šiemet būtent šios dalys, mano manymu, buvo silpnokos. Bet jaučiu, kad „Satta“ auga kasmet ir tai vertinu – respektas visai komandai. Beje, jei atvirai, nesu didelis festivalių fanas, daug labiau mėgstu mažus ir jaukius underground judesius.
Turi nemažą darbo reklamos industrijoje patirtį. Ar ji padeda skleidžiant žinias apie muzikinę veiklą, ar visgi stengiesi atskirti šiuos du gyvenimus?
Iš reklamos agentūros išėjau visai neseniai. Dabar įkūrėme garso komunikacijų įmonę „Radar“. Tai man labai patogu, nes stiprėju kaip strategas ir marketingistas, bet tuo pačiu esu iki ausų įklimpęs į muziką ir garsą.
Papasakok daugiau apie „Radar“. Kas ta garso komunikacija? Smagiau nei „Leo Burnett“?
Jo, žiauriai smagu! Mūsų komanda kuria muziką ir garsus ne tik melomanams, bet ir miestams ar net šaliai. Pavyzdžiui, sukūrėme audio logotipą geležinkelio kompanijai. Kaskart, kai jie transliuoja pranešimą, skamba mūsų darbas. Nuo Maskvos iki Vladivostoko. Skaitant šias eilutes jis kažkur girdisi. Argi ne geras?
Muzikinė jūsų grupuotė RAD yra labiau apie džiaugsmą (radostj) ar apie radikalumą?
Taip, RAD yra džiaugsmas. Bet yra pas mus ir radikalumo. Tiesą sakant, yra visai smagi vardo atsiradimo istorija. Šventėm vieno draugo gimtadienį tokioje geroje vietoje už Maskvos. Vienas mūsų, įkvėptas supusios gamtos, pasakė „Не Рай и не АД - РАД!“ („Ne rojus ir ne pragaras – RAD“, sunkiai išsiverčia – D.D.). Skamba gerai!
Ar esate atviri naujiems žmonėms, norintiems įsilieti į RAD?
RAD – tai bendruomenė ir draugystė, tad esam gana uždari. Norint, kad viskas sektųsi, reikia gerai pažinoti vienas kitą.
Kur stovite Maskvos naktinio gyvenimo piramidėje? Kas jūsų klausytojai ir lankytojai?
Pristatome įvairų skambesį, tad šiandien, manau, Maskvoje rimti renginiai be mūsiškių nevyksta, jei kalbam apie modernią elektroninę muziką. Tikiu, kad mūsų klausytojai – tikri melomanai, tad žanrais ir amžiaus grupėmis čia nėra ką skirstyti.
Kokie buvo pirminiai RAD tikslai, kokių turite planų?
Mūsų misija buvo sužanti naują vietinių talentų bangą, ir manome, kad mums pasisekė. Šiuo metu visi atlikėjai susikoncentravę į asmeninį vystymąsi, nors visi daug bendraujame ir palaikome vienas kitą.
Kalbinu tik tave vieną, tad turi unikalią galimybę pristatyti RAD kolektyvą savo žodžais.
Didelė atsakomybė, bet pasistengsiu!
Artimiausias mano draugas yra Miracle Libido, su juo pradėjome RAD ir „Radar“. Jis – žiaurus sovietinio džiazo fanas. Netrukus išleis antrą miksteipą pavadiniu „CYBEHIP“ („Suvenyras“), būtinai paklausykit ir pirmojo.
Lapti – romantiškiausias bičas pasaulyje, bet ir tikras hustleris. Jo muzika – nereali, ir, mano nuomone, ne visai atitinka jo portretą tikrame gyvenime. Tai – giliausias ir nuoširdžiausias vidinis jo pasaulis. Pastaroji Lapti kūryba sudėta čia.
OL – hiphoperis ir bass vyniotojas. Jis niekšas! Bet man labai patinka ir house’inė jo pusė. Čia – mano mėgstamiausias OL relyzas.
Vtgnike – labai konceptualus ir autentiškas kompozitorius. Netrukus pasirodys nerealus jo albumas Nicolas Jaar leidykloje. Dar negaliu duoti paklausyti. Beje, jo RAD leidinys pas mus buvo nominuotas metų albumo kategorijoje, man labai patinka. Jei negirdėjote, rekomenduoju – tai ir pirmasis rusiškas juke albumas.
Dar yra 813, užtikrintas future boogie operatorius. Pastarasis jo darbas įvertintas BBC Radio 1, XLR8R ir „Rinse FM“, taip pat patiko tokiems vardams, kaip ︻╦╤─ ƱZ ─╤╦︻ rie Obey City. Atrodo, vinilas jau išparduotas, bet visada lieka skaitmena.
Bet kuriuo atveju visus mus verta išgirsti gyvai, tad nepraleiskit.
Klube „Opium“ grosite penkiese, dar du „Mondayjazz“ draugai – kaip tilpsite į tas menkas 7 nakties valandas?
Valanda po valandos, pelenai į pelenus, dulkės į dulkes.
Nebejoju, kad tavo muzikinis skonis per gyvenimą nemažai keitėsi. Ar paauglystėje priklausei kokioms subkultūroms? Kaip manai, dabar jau esi atradęs viską, ar dar ieškai naujovių?
Vaikas būdamas klausiau daug roko – tai tėvo įtaka. „Led Zeppelin“, „Pink Floyd“, Jimi Hendrix ir panašiai. Manau, tai labai svarbus pagrindas mano skoniui. Vėliau smarkiai pasinėriau į hiphopo kultūrą – buvau grafitistas, tai truko gal 7 metus. Manau, dabar mano skonis nusistovėjęs, bet visada smagu atrasti ir kažką nauja. Pavyzdžiui, labai mėgstu juke, bet trap negaliu pakęsti.
Nesu tikra, kiek tau metų, bet spėju, kad mažiau nei 30. Ar pameni sovietinių laikų muziką? Ar tavo tėvai klausė tų pačių rusiškų plokštelių, kaip ir visi?
„Mondayjazz pučo“ metu švęsiu savo 28-ąjį gimtadienį! Kaip jau sakiau, Vakarų įtakų man netrūko, bet ir sovietinius reikalus mėgstu. „CYBEHIP“ miksai, apie kuriuos jau kalbėjau, yra geriausias to pavyzdys.
Kiek žinau, esi vinilistas – ar ši meilė gimė vaikystėje, ar vėliau? Ar gyvenant Maskvoje lengva turėti tokį hobį – ta prasme, ar yra įrašų parduotuvių ir panašiai?
Labai sunku! Tik neseniai, kai apsitvarkiau finansinę situaciją, perėjau į vinilistų gretas. Siunčiuosi viską iš užsienio, taigi tai brangoka, užima daug laiko ir dar yra rizika negauti užsakymo. Bet, žinai, kai ėjau su savo plokštelių krepšiu per „Satta Outside“ lauką, buvo vienas geriausių momentų mano gyvenime. Vinilas yra visai kitas pasaulis. Sakyčiau, perėjęs prie plokštelių atradau save iš naujo ir gavau daug daugiau, nei atsisakiau.
Ar daug keliauji kaip didžėjus?
Ne, nelabai. Esu grojęs Lietuvoje, Čekijoje, Baltarusijoje, kituose Rusijos miestuose, bet dažniausiai tai darau Maskvoje.
Kokį maršrutą sudarytum žmogui, atvykusiam į Maskvą vienai nakčiai?
Puikus klausimas – labai myliu savo miestą ir ypač savo rajoną. Vadiname jį VAV gatve – oficialus pavadinimas yra Vavolovo. Visko čia daug, nuotaika labai specifinė. Nueitume į indų ar kiniečių restoraną, užsuktume į vietinį Čeremuškų turgų. Dar galima būtų aplankyti Lomonosovo universitetą ir vadinamąsias Žvirblių kalvas – jos nuo mūsų rajono netoli. Daug autentiško grožio pas mus. Būtinai atvažiuokit.
---
RAD @ Facebook
RAD @ Bandcamp
RAD @ Soundcloud
---
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS