Opiumas liaudžiai. „Silence Night“: Kalba Few Nolder
„Silence“ – vienintelė plokštelių leidykla šalyje, labai aktyviai mūsiškę elektroniką transliuojanti ir užjūriuose. Jos padalinys – mistiškesniam, visiškai šokiniam skambesiui skirta „Best Kept Secret“, 5-asis kurios vinilas jau pakeliui iš liejyklos. Pirmas jo sustojimas – „Opium“ rugsėjo 14-ą.
Vinilo autorius Few Nolder, prieš keletą metų albumą išleidęs pas britus „Planet Mu“ ir šiaip nuveikęs daug svarbių reikalų muzikos dirvoje, prieš premjerą atsakė į lygiai 5 laikraščio „Opiumas liaudžiai“ klausimus.
Kiek laiko praėjo nuo pastarojo tavo leidinio?
Kovą sudalyvavau kompiliacijoje „Silence Please!“, o autorinis EP „Doubt“ pasirodė praėjusį vasarį leidykloje „Tigre Fair“.
Koks tavo vaidmuo – skambesio prasme – „Silence“ šeimoje? Kuo skiriesi nuo kitų?
Esu buvęs padykęs „Silence“ vaikas, dabar mažiau dūkstu, daugiau dirbu. Mėgstu netikėtus sąskambius ir sudėtingas harmonijas, kurias paverčiu paprastais ir veiksmingais šokių aikštelės garsais. Stilių nėra, tik mano skambesys ir, žinoma, jo atlikimas gyvai.
Gyvas pasirodymas – kaip jį konstruoji? Ar į valandą bandai sutalpinti kuo daugiau, ar mėgsti ištęsti kūrinius? Kaip taikaisi prie paros meto ir vietos?
„Live“ ruošiuosi mažiausiai dvi dienas iki pasirodymo. Kiekvienąkart prie repertuaro stengiuosi pridėti bent po kelis naujus kūrinius. Pačios eigos beveik neplanuoju, nes naktį planai dažniausiai keičiasi. Jau turiu kūrinių dviems valandoms, tad pasirinkimas gausėja, o geri gabalai lieka.
Kas šiemet elektroninėje muzikoje tave pradžiugino labiausiai?
O kaip gi tavo vasara? Kurie muzikiniai nuotykiai buvo smagiausi?
Visi smagiausi muzikiniai nuotykiai ir kelionės vyko iki vasaros – pristatant „Silence Please!“ su visa kompanija. Vasarą po tradiciškai gerų „Sūpynių“ daugiau laiko skyriau sau ir kūrybai. Bet rugpjūtis padėjo įsijausti į tai, kas laukia rudenį, ir tai džiugina.
---
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS