Dubfire: “Iš naujo pamečiau galvą dėl techno”
"Kada dypdišai?" buvo ir yra bene dažniausiai užduodamas klausimas Lietuvos klubinėtojų internetinėje terpėje. Prieš penkerius metus tai buvo nepasiekiama svajonė, prieš trejus - metų įvykis, pastaruoju metu - inertiškai kartojama, nors iš tiesų pasiilgta. Juk pernai važiavom į Rygą, kur užsuko "George is On" turas. Liepos 14-ą ir vėl laukia Įvykis - į "Atari Original Open Air" deleguota piktoji "Deep Dish" pusė Dubfire. Ką tik išleidęs "Global Underground 031: Taipei" jis užsukinėja naują leiblą, dainuoja ir dar nepamiršo Kauno.
Tai po dviejų savaičių atakuosi Vilnių...
Taip, jau labai laukiu - atrodo, man net organizuoja kelionę diena anksčiau, tikiuosi, pasiseks. Norėčiau pas jus praleisti truputį daugiau laiko ir apsidairyti, nes praėjusį kartą, kai grojom čia su Sharam, turėjom tik vieną dieną. Jos tikrai neužteko.
Tikrai prisimenat tą vizitą?
Tai aišku - nesu matęs tokio šilto priėmimo. Kai ėjom per klubą, žmonės atsistodavo ir imdavo ploti - tuo metu atrodė kažkaip keistai. Nemanėm, kad Lietuvoje išvis turim gerbėjų. Nei mes, nei kiti mūsų draugai didžėjai nebuvo pas jus lankęsi, taigi nelabai žinojom, ko tikėtis. O gavom gerokai daugiau, nei planavom - buvo išties malonus siurprizas. Po to draugams beliko parekomenduoti keliaut pas jus.
Kada paskutinįkart tavo savaitgalis buvo laisvas?
Praėjusį savaitgalį turėjau vieną laisvą dieną. Nieko doro nenuveikiau - tvarkiausi ir panašiai.
Kas tokio nutiko Taipėjuje, kad jam dedikavai kompiliaciją "Global Underground 031"?
"Global Underground" serijos esmė - išskirti nerealias vietas pasaulio klubų žemėlapyje, ypač tokias vietas, apie kurias daugelis net nepagalvotų kaip apie karštus klubinius taškus. Nuvykę į Taipėjų negalėjom atsistebėti - jie ten turi tokią sceną! Dukart grojom klubuose, o trečią sykį - labai dideliam renginyje. Fanai ten visiškai išprotėję, o renginių kokybė - ideali. Pagalvojau, kodėl gi neatidavus pagarbos tokiai nuostabiai vietai?
Kalbant apie praėjusius mūsų įrašytus "GU"... visada mąstėm, kad Maskva - unikali vieta. Tuo metu nelabai kas iš didžėjų ten buvo groję, taigi Andy (Horsfieldas, "Global Underground" bosas) nusprendė, kad idėja gera. Kompiliacijai "GU 021: Moscow" atgrojom ten du nerealius gigus back to back, tam pačiam klube.
"GU025:Toronto" atsirado todėl, kad išties dažnai ten tuo metu lėkdavom groti. Taip pat iš ten ateidavo labai daug geros muzikos, Toronte ir apskritai Kanadoje buvo krūvos talentingų prodiuserių. Tuo metu tai buvo idealus pasirinkimas.
"Deep Dish" priklauso įrašų kompanija "Yoshitoshi" ir kiti taip pat besivadinantys dalykai. Ar pavadinimą įkvėpė japonų menininkas?
Tarkim, taip. Tuo metu tai atrodė kaip labai išskirtinis pavadinimas leiblui, nes daugelis jų vadinosi gan paprastai. Pagalvojom, kad turėtų būti visai smagu skambinti distributoriams ir sakyti "Sveiki, čia Dubfire ar Sharam iš "Yoshitoshi". Vardas turėjo sudrebinti, ir, kai dabar pasižiūrim, jis tai padarė. Jeigu ką, ką tik paleidau ir savo leiblą.
Žinau - "Sci + TEC Digital Audio". Ar jis - tik tavo produkcijai?
Ne, jai rezervuoti tik keli pirmieji relyzai. Kompanija bus skirta muzikai, kurią noriu išskirti bei pabrėžti, mano draugų kūrybai.
Ar tam reikėjo naujos įrašų kompanijos?
Na, ši yra tik MANO, aš darau visus svarbiausius sprendimus. Be to, po kurio laiko žmonės apie tam tikrus dalykus turi tam tikrą supratimą... Žodžiu, norėjau šviežios pradžios.
"Sci + TEC Digital Audio" - tik skaitmeninis?
Taip. Tiesiog aš pats nebegroju nei vinilais, nei kompaktais, taigi nemačiau prasmės vargintis su gamyba ir distribucija. Manau, tai atspindi vietą, kurioje šiuo metu yra muzikos technologija ir scena.
Jei ne vinilais, kuo groji?
"Serrato", bet migruoju į "Traktor Scratch".
Tikiuosi, tavo įrašų kolekcija - vis dar vietoje?
Žinoma. Ji didžiulė, turiu tūkstančių tūkstančius įrašų. Reikia rasti būdą jiems visiems skaitmenizuoti! Niekada nesiruošiu kolekcijos išmesti, net jos dalies. Turiu per daug nuostabios muzikos, daugelio įrašų neiškeisčiau į nieką...
Kūrinyje "I Feel Speed" panaudojai savo paties vokalą.
Taip, šiaip jau, kai buvau jaunesnis, dainuodavau visokiose grupėse. O paskutiniam studijiniam "Deep Dish" albume įdainavau "In Love With a Friend"...
Eik tu? Čia mano mėgstamiausias "George is On" gabalas!
Ačiū. Tiesą sakant, daug žmonių būtet taip ir reagavo, tai leido man pasitikėt savim ir tęst dainavimą toliau. Norėjau tokio klubiškesnio gabalo su šokamu vokalu. Pavyko!
Įsivaizduoji save ant scenos su mikrofonu?
Ne, ne dabar, cha cha... Nors visada save įsivaizdavau scenoje. Dainuojantį ir grojantį gitara. Bet dabar aš per senas, cha cha...
Groji gitara?
Taip. Panaudoju ją ir dabar, studijoje. Tiesą sakant, nuo tada, kai sukūriau "I Feel Speed" (prieš pusantrų metų), aš vis labiau gręžiuosi į savo šaknis. Iš naujo pamečiau galvą dėl techno...
Kas nutiko?
Ibiza... pernai vasarą praleidau ten daug laiko. Ten nutiko daug, bet, kaip mes sakom, kas nutinka Ibizoje, pasilieka Ibizoje, cha cha... Tačiau visa tai buvo man į gera ir labai įkvėpė. Tiksliau, leido kryptingai tuo įkvėpimu pasinaudoti.
Ar galim tikėtis bendro "Deep Dish" produkto?
Manau, taip, tikiuosi. Dabar abu esam užsiėmę su solo produkcija, bet netolimoje ateityje jau galima kažko laukti , gal naujo albumo.
Ką apie tavo užsiėmimus galvoja šeimyna?
Jiems patinka. Manau, kol vaikams viskas tvarkoje, tėvai patenkinti. Jie matė, kaip kilo mano karjera, taigi neturi dėl ko nerimauti. Juk nuo tada, kai save prisimenu, gyvenau muzika.
Koks yra rytojaus garsas?
Viskas taip greit keičiasi. Manau, girdėsime vis daugiau hibridų. Be to, daugelis gręžiasi atgal į techno. Man techno - labiausiai eksperimentinis stilius. Taigi, tikiu, bus vis daugiau eksperimentavimo.
Žinoma, muzikos skambesys sukasi ratu. Kartais ištraukiu kūrinį iš pačios pradžios, ankstyvojo dešimtojo dešimtmečio, o žmonės prieina ir klausia "Kas čia?", tikėdamiesi, kad tai bus visiškai naujas kūrinys. Kas sena, vėl nauja.
Ar pritari tam, kad jūsų už remiksą Dido dainai "Stoned" gautas "Grammy" buvo postūmis elektroninei muzikai, perkeliantis ją į kitą lygmenį?
Manau, tai buvo vienas iš postūmių. Jis įkvėpė daug žmonių. Toks tam tikra prasme populiarus apdovanojimas elektroninės šokių muzikos kūriniui buvo įrodymas, kad ir jos plotmėje galima pasiekti tikrai daug.
Ką manai apie didžėjų valdomus vakarėlius, dydžiu prilygstančius "Rolling Stones" koncertams?
Jėga! Gal asmeniškai ir labiau mėgstu jaukesnes ir mažesnes vietas, bet groti tūkstančiams labai didelėse erdvėse - irgi nenusakomai smagu.
O koks skirtumas?
Na, mažesniuose renginiuose žmonės paprastai neatrodo kaip skruzdėlės... Ir galima jausti ryšį, man tai svarbu. Vertinu sinergiją tarp savęs ir minios.
Manau, ne kartą yra tekę išgirsti prašymą uždėt vieną ar kitą gabalą. Ką apie tai manai?
Prašo visada! O manau gerai... O ar išpildau, priklauso nuo to, ko prašo. Man svarbiausia, kad žmonės, kuriems groju, gerai jaustųsi, tada ir pats jaučiuosi gerai. Vilniuje ateikit atsipalaidavę.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS