Aš bijau
Virš manęs tikrai susikaupė juodas debesis. Nes paskutiniu metu viskas, kas smagu, baigiasi įgriuvom.
Ankstyvas penktadienio vakaras buvo dovanotas kultūrai, "Gaidai", Filharmonijai bei suomės K. Saariaho ir lietuvių O. Balakausko bei R. Mažulio aktualioms muzikinėms temoms ir premjeroms. O filharmonijoj, pasirodo, smagu - jei nenori dalytis erdve su garbiais muzikologais, muzikais ir klausytojais (aha, mačiau ir arba Suopį, arba Rambyną - ryškiai kaupėsi benefisui), gali pagulėti ant toj pačioj salėj stovinčių sofų! Tik matosi mažiau pro kolonas, bet violončelių bei arfų išvaizda, tikiu, per istoriją pasikeitė nedaug.
Viena violončelė skambėjo maloniai ir raminamai, jai pritariantis sopranas jau šiek tiek trikdė. Prisijungę baritonas ir "Gaidos" ansamblis pradėjo kelti keistą nerimą. Bet intrigą kėlė grindimis iš kažinkur (įtariu, "Arkoj" kažkas repetavo) ateinantis ir kojas suvirpinantis bytas. Kai jis dingo, leidausi aš į savo įprastinius nuotykius. Dar neužaugau.
Planuose pirma buvo šiaulietiško prigimimo "acidjazz.lt" šventė. Visiems, kurie myli gražią ne radijo stočių muziką ir panašiai. Pasibaigus fiestai, nuomonės šį kartą stipriai išsiskyrė - arba taip, arba ne. Aš prie tų antrųjų. Nors ir ne pirmą kartą šį gimtadienį minėti teko, nors ir tiek grojikai, tiek daugelis šokėjų iki skausmo ir džiaugsmo pažįstami, jungiančio elemento man tam vakarėlį trūko. Nespėjau/nenorėjau su visais pasinerti į pusiau nemokamo alkoholio liūną, gal dėl to? O ir "Pomodoro" erdvė pasitaikė labai jau padrika ir gražiai muzikai nepritaikyta.
Tik atėjusi iš karto seno bendruomenės nario Donato buvau apmokyta, kaip nusipirkus čekį gėrimams jį kelis kartus panaudoti. Tą tiek maži, tiek dideli sėkmingai ir darė. Nors girdėjau, kad ir atvirkštinių variantų buvo - čekį paima, alaus neduoda. Bet stebint įsisiautėjusią minią atrodė, kad degalų užteko visiems.
Netikėtai į naktinę kultūra grįžęs (kažin, ilgam?) "Kitokių" medalį jau nusikabinęs M-Key tampė hausą pirmyn atgal ir staiga buvo paprašytas pailsėti - buvo metas vakaro žvaižgdėms. Organizatoriai juokėsi, kad Suopis ir Rambynas reikalavo pasirodymo 8-ą vakaro, nes... mėgsta anksti eit miegoti. Vadinasi, dar nesugadinti pramogų verslo - gerai... Bet šiaulietiški diplomatijos sugebėjimai viską sudėjo į vietas ir "O, laike" skambėjo tiesiai po dvylikos. Herojai dalijo neprinokusius pomidorus ir šypsenas, klausytojai rėkė, rėkė ir rėkė dar garsiau.
Biso taip ir nepriprašėm, nes, kaip jau minėjau, duetui buvo grožio miego laikas. Taigi M-Key tęsė pradėtą darbą toliau, o aš jau žygiavau lauk, nes labai nepatiko visur skraidantis ir aplink visus besivyniojantis tualetinis popierius. Tokia štai aš įžeidi. Vėliau, girdėjau, Astralas turėjo gelbėti alkoholio šiek tiek užimtą RedOne ir setą groti sykiu su juo, o tualetinis popierius puldinėjo lankytojus toliau.
Dar užsukau į "Gravity", išsiaiškinti, ką ten tokio niujorkiečiai prieš 30 metų atrado, o mūsiškiai "RyRalio" tik dabar susiprotėjo. Atrodė gražiai! Karalius hausuoja, Mamania skrečuoja, o MC Secondman iš "Dublicate" netgi dai-nuo-ja... Hausas toks nuoširdžiai paprastas ir senoviškas, panašiai ir MC balsas - nieko neįsivaizdinantis ir nevaidinantis. Kad būtų labiau "hip", girdėjom ir Kelis, ir Snoopą, ir Deee-lite. O kad nepamirštume, kas vakaro šeimininkai, gavom "Talking all that Jazz". Taip ir nepavyko tik "užsukti" - užsišokom bene iki keturių, kol vynas bare baigėsi.
Jei baigėsi vienur, vadinasi, kažkur dar tikrai turėjo likti. Pasirinkom "Cozy" ir ką gi, tai ir buvo vienintelė savaitgalio klaida. Nors, sako, kiaulėms drabužių nereik, bet kažkokia vis tiek mano viršutinį drabužį nukniso. Gal dar atiduos? Nėra šilta, o iki artimiausio shopping-tripo - dar pora savaičių.
Šeštadienį iš sielvarto kepiau bulvinius blynus. O Kaune "RyRalio" vėl sukėlė visus ant stalų, "Gravity" reperiai išgėrė praktiškai visą degtinę, DJ Quazaro neįleido į "Cozy", o "Boogaloo" vaidino gastroles Lenkijoje.
O ateinantį savaitgalį belieka palinkėti apdairiai nesumaišyti liūdnų progų su linksmomis ir neprauliavoti visų laisvadienių. Jau net per daug visko nusimato.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS