Šiuolaikinio jaunimo paieškos su „Plaid“ ir „Senoji mokykla“
„Atėjau pažiūrėti, kuo šiuolaikinis jaunimas gyvena“, - paklaustas, ką čia veikia, man šeštadienį naktį tarė buvęs kolega, kambario draugas, o gyvenime – rašytojas ir filosofas. Bijau, kad tikrai ne renginyje „Elektronaktis“ reikėjo šiuolaikinio jaunimo ieškoti.
Aišku, buvo to jaunimo. Buvo ir senimo – braškančiais per siūles reivo marškiniais pasidabinusių ir nekantriai laukusių „Plaid“ pasirodymo. Nuo pastarojo britų vizito į Vilnių praėjo jau visai nemažai metų – tuomet žolė buvo žalesnė, gravas – auksinis, „Sutemos.net“ – gyvos. O „Plaid“ jau ir tada buvo legendiniai.
Beje, šeštadienį „Gravity“ patalpose vyko „Jungle Street Private Party“ su bongais, krūtinėmis, žemu bosu bei operatoriais, ir, manau, būtent ten šiuolaikinio jaunimo ir reikėjo ieškoti. Tokio, kuriam jau pabodo flajeriai, plakatai, pranešimai spaudai, leiblai, relyzai. Gal net nepabodo, o taip ir nespėjo parūpti.
„Plaid“, manau, drąsiai galėjo atsidurti pagrindinėje festivalio „Gaida“ programoje greta alva noto – klausant jų emocija virė panaši, kaip praėjusį penktadienį toje pačioje didžiojoje ŠMC salėje. Tik šįkart nebuvo kėdžių – vietoj jų išdygo net du barai, malšinę laukimą.
Žodžiu, nebuvo tūso (ar tuo labiau pranešime spaudai žadėto reivo). Buvo gera muzika nuo-iki, buvo subtiliai groovinę Few Nolder ir Leon Somov, buvo pirmųjų saujai grojęs Manfredas, buvo iki rūbinės einančius porai šokių dar pristabdęs Vidis. Buvo visai nemažai žmonių, deja, atsitiktinių iš jų irgi pakankamai daug. Lėtą šokt bandžiusių ar šiuolaikinio jaunimo ieškojusių. Palingavom, pastoviniavom, paplepėjom ir ieškojom pramogų toliau. Jei „Eletronaktis“ turi pretenzijų tapti tęstiniu renginiu, reikia kažko stipriau už seną gerą vardą ir akademinį promo. Nes visa tai jau matėm.
Repo spartakiada „Senoji mokykla“, bijau, kiek nukentėjo nuo aukščiau minėto privataus parčio, o gal ir nuo to, kad bandė aprėpti du miestus ir penktadienį „Estafetės“ programą įvykdė Kaune. Aišku, „Loftas“ toli gražu nebuvo tuščias, tik atėjus antrą jau teko sutikti ir namo einančių. Nors, mano manymu, pats tas veiksmas šįkart prasidėjo tik link trečios, kai keliolika (bandžiau skaičiuoti – pirštų neužteko) MC scenoje rodė, ką moka, už ką moka ir dar kur to gauti.
Smagu matyti tokią žanro vienybę, šįkart neapsiribojusia net Lietuvos sienomis – aha, be „Senosios“ proga visuomet grįžtančių emigrantų Liezhuvio ir Shmeklos buvo ir moksleivių mainų programos dalyvių iš Olandijos. Šaunuoliai tie, kurie sugeba tą minią ant scenos suburti, prieš tai ją dar ir į klipą įmontuoti, bendrą gabalą įrašyti ir visiems užtaisyti gerą naktį. Netgi dvi. Idėja prikelti seną gera, atrodo, paprasta, o darbo daug. Rezultatas gražus. Ar atperkantis darbą, ne man spręsti. Tikiuosi!
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS