Svengalisghost: Artistas, iš tėvo kolekcijos vogęs disco ir italo
Čikaga – jo lopšys, o tėtis – didžėjus, aštuntoje klasėje nupirkęs patefonus. Kaip šamanišką šokių vedėjo talentą turintis Marquis Cooper jiems užsidirbo, papasakojo pats. Galiu tik pridėti, kad Svengalisghost kaip pseudonimas ir kūrėjas gimė po to, kai prieš 7 metus sudegė hardas su anuo etapu.
Teko pradėti naują, vėliau Ron Morelli teko ilgai įkalbinėti artistą ne tik groti, bet ir kažką išleisti. L.I.E.S. ir „Russian Torrent Versions“ gali didžiuotis, nes jiems pavyko į apskritą juodą formatą sutalpinti Svengalisghost žvėrį. Aišku, vertingiau leistis jo draskomam gyvai. Jau „Sūpynėse“, jau ateinantį savaitgalį, jau „Low“ scenoje. Kol kas – vien ūpą keliantys amerikiečio atsakymai. Smagus!
Koks buvai paauglys? Kaip elgeisi mokykloje, universitete – ką patiko mokytis?
Prisimenu daug keistų kabinetų, kuriuose tvyrodavo marihuanos dūmai. Ėjau į katalikišką mokyklą ir plaukiojau tarp klasės kietiako ir keistuolio, turinčio savų idėjų apie religiją, status. Mokytojai ir direktorius manes nekentė. Septintoje klasėje teko keisti mokyklą, nes sudeginau visus tiltus su klasės draugais ir mokytojais.
Paskutinis iš tiltų sprogo, kai paklausiau, kaip gi dievas gali drausti žudyti, jei iš tiesų pats pasakė Mozei eiti sunaikinti kanaanitų. Išvakarėse buva išmokęs naują žudynes reiškiantį žodį – „to smite“. Iškart keliavau pas direktorių ant kilimėlio ir buvau išmestas.
Iš dalykų patiko dailė, geometrija, gerti per ilgąją pertrauką. Dar neblogai sekėsi bėgti iš pamokų ir vestis klasiokes namo.
Koledžas išvis lyg pro rūką, bet pamenu, kaip bėgau nuo policininko, nes kuprinėje turėjau maišą žolės.
Ar vakarėliai, šokių muzika ir aukščiau tavo nupasakotas gyvenimo būdas buvo palankiai priimami tavo šeimoje? Žinau, kad tėtis – didžėjus, bet ar noriai leido sūnui slysti tuo pačiu keleliu?
Jau pirmasis 808 kick’as maniškiams įvarė traumą, tad laiką leisdavau pas draugus, kurių tėvai buvo atlaidesni ir leisdavo per naktis nemiegoti. Tėvas mane visą vasarą varinėjo su įvairiais darbais ir tik po to nupirko patefonus. Iš pradžių viskas buvo cool, tik vėliau ėmė pykti, kai suprato, kad iš jo kolekcijos vagiu disco ir italo.
Gal pameni, koks kūrinys privertė susimąstyti apie rimtesnę karjerą muzikoje?
Pirmąkart įsitikinau, kad tikrai galiu kurti, po to, kai apsilankiau S.S.P.S. studijoje – jamminom su „Korg 707“ ir „Casio CZ-101“.
Beje, ar kada mokeisi groti „klasikiniais“ instrumentais?
Ne.
Nesi per daug muzikos išleidęs – ar todėl, kad labiau vertini gyvą grojimą? Bet turbūt smagu laikyti savo kūrybą rankose?
Tikra tiesa, bandau būti proaktyvesnis leidybos srityje. Esu sau pažadėjęs, kad 2016-aisiais turėsiu keturis EP.
Tiesiog ne viskas, ką sukuriu gyviems pasirodymams, tinka ir įrašams. Be to, nebuvau patenkintas savo turėta garso korta – dabar jau įsigijau naują.
Be abejo, muziką vinile turėti – smagu. Įdomus jausmas, galbūt kaip tėvams, kurie staiga laiko rankose vaiką, gimusį iš paprasčiausio sekso. Hahahah.
Tavo pasirodymai – žiauriai energingi ir įtraukiantys, tad stebėti gana statišką „Boiler Room“ minią buvo keistoka. Kaip pačiam?
Na, tikiesi, kad žmonės ims ir šoks, bet kai pastatai vaizdo kamerą ir gerai apšvieti patalpą, visiems kažkaip tampa smagiau pozuoti…
Ar dažnai perki naujus žaislus savo studijai ir scenai?
Kurį laiką ieškojau idealaus setup’o ir jaučiu, kad dabar jis būtent toks. Trys sintezatoriai, ritmo mašina ir sempleris – man idealus kiekis įrangos. Mano sintezatoriai – „Waldorf Blofeld“, „Waldorf Pulse 2“ ir „DSI Evolver“ – turi labai daug galimybių, esu laimingas, kad turiu progą su jomis artimai susipažinti.
Be ko groti negalėtum, gal išvis ant scenos neliptum?
Be akinių nuo saulės!!!
Ar L.I.E.S. – pirmoji leidykla, su kuria bendradarbiauji, ar bandei ir kitų variantų?
Apskritai niekuomet neplanavau savo muzikos leisti. Netgi bandžiau atkalbėti Ron Morelli nuo pirmojo savo EP. Jis skambino keturis kartus, galiausiai – net iš Europos, ir tik tada sutikau su „Mind Control“.
Kiek žinau, turi ir kitų slapyvardžių. Ar kuri tik į šokius orientuotą muziką?
Ne, ne tik.
O klausai?
„Gong“ arba „Hawkwind“ rytais, „Liquid G“ popiet ir „Sombrero Galaxy – Buy a Gun“ prieš miegą.
Gal keistas pasirodys klausimas, bet pastaruoju metu mane labai domina. Didelės popžvaigždės kartais neatsisako labai įdomių slaptų bookingų ir už didelius pinigus koncertuoja ne patiems geriausiems politikams ar šešėliniams verslininkams. Ar pats kažką panašaus darytum? Kaip renkiesi, kur groti, ar pasitiki agente?
Ne, nesu linkęs groti idiotams su kostiumais, be to, abejoju, ar tokie apskritai žinotu, kas aš ir kokia mano muzika. Mano agentė tikrai gera, taip pat visuomet pasidomiu klubu, festivaliu, miestu ir tuomet nusprendžiu. Pinigai – gerai, bet vaibas – svarbiausia.
Pabaigai – nepatogus. Ar galėtum pakomentuoti, kodėl L.I.E.S. padalinys „Russian Torrent Versions“ savo leidiniams iliustruoti naudoja sovietinę simboliką? Tik dėl smagumo?
Neturiu supratimo. Tikiuosi, kad tik dėl smagumo. Man asmeniškai tikrai patinka spalvų kontrastas, jis išsiskiria. Viliuosi, kad Putinas nepradės įrašų naudoti kaip propagandos.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS