Kaip HP Paryžiuje dalino muziką
„Kviečiam tave į „HP Connected Music“ pristatymą Paryžiuje“, - prieš gerą mėnesį pranešė man elektroninis paštas. Ką čia į tokį kvietimą beatsakysi? Ta proga antradienį išvykau kūrybinių atostogų į Prancūzijos sostinę, ir jau po kelių valandų prisėdusi konferencijų centre „Maison de la Mutualité“ stebėjausi, kaip įdomiai sugalvota muzikinius programos intarpus ne leisti iš anksto įrašytus, o dainuoti gyvai.
Džinglas gyvai - geras!
Džinglas gyvai - geras!
„HP nori parodyti, ką jie nori pasiūlyti muzikos kūrėjams ir klausytojams (kartu bus pristatoma ir daugiau šio rudens kompiuterinių produktų naujienų, bet muzikai šiemet ypatingas akcentas)“, - rašė kompiuterių ir kitų reikalų gamintojo atstovai ryšiams su žmonėmis Lietuvoje, ir čia reikėtų paminėti, kad „HP Connected Music“ – tai bendras projektas su didžiausia pasaulyje muzikos kompanija „Universal Music Group“.
Nauja paslauga – lyg platforma, lyg „maispeisas“, lyg „Soundcloud“, lyg virtuali paroda. Ateini, susirandi mėgstamą (ar tiesiog labai populiarų) atlikėją ir klausai jo kūrinių. Dalyvauji konkursuose ir galbūt laimi VIP kelionę ir susitikimą su dievuku, aišku, jei tik jis – ne koks Freddie Mercury iš prieš metus už porą milijardų iš „EMI“ perimto „back catalog“.
Viskas lyg ir neblogai, tik, žinoma, prieinama būtent HP vartotojams, įsidiegusiems „Windows 8“ – tai trečiasis žaidimo partneris. Pristatyme nutylėta, bet visos perklausos po trijų mėnesių tampa mokamomis. Žinoma, muzika – irgi verslas, bet man tuomet jau naudingiau atrodytų nusipirkti ir atsisiųsti.
Tiesą sakant, tie pasaulio didieji šiek tiek gąsdina. Visų rūšių, amžių ir spalvų atlikėjai nuo James Blake iki PSY po vienu stogu – labai patogu ir didinga, bet atrodo, kad „Universal Music Group“ taip bando kovoti su vis drąsiau besijaučiančiais nepriklausomais kūrėjais, kurie patys sprendžia, kaip ir kada išleis albumą, kokios spalvos bus jo viršelis ar kaip pozuoti paparaciams. Jei išvis pozuoti. Ir argi „Soundcloud“ atradimai, nušvintantys naktinėjant, ne artimesni, nei automatiškai pagal pardavimų skaičių generuojama kūrinių ar albumų pasiūla?
Dar antradienio popietę turėjom progą susipažinti su šiemet iš esmės atnaujintu HP prietaisų dizainu – na, čia, kaip nedidelė IT ir gedžetų specialistė, neturiu daug ką pasakyti. Gražu, bet tiek reklaminių fotografijų kompozicijomis, tiek glotniomis linijomis primena tai, ką jau anksčiau siūlė kita Palo Alto, Kalifornijoje įsikūrusi kompiuterių ir programinės įrangos gamintoja. Tiesa, „Envy X2“, iš nedidelio laptopo akimirksniu virstantis tablet’u, įspūdį paliko. Kaip koks kabrioletas!
Po pristatymų ir pokalbių teko leistis rūsin, kur vėlavo, bet su kaupu įvyko „No Doubt“ koncertas. Aha, jie vėl susijungė, neseniai išleido albumą, ir vienintelis šiemet koncertas Europoje (beje, pirmas po trejų metų pertraukos) tapo „HP Connected Music“ dienos finalu. Gwen Stefani yra viena gražiausių pasaulio moterų po Kate Moss ir Róisín Murphy, ir jos tikrai neturi tokio preso, kaip ši Kalifornijos blondinė.
Koncertas pavadintas „privačiu“, nors, tarkim, Lietuvos mastais tai buvo visiškai gausus renginys, maždaug dvigubas „Loftas“. Būtent tokius, į kuriuos bus galima laimėti minėtas keliones, ateityje „HP“ su „Universal Music Group“ organizuos dažniau. Mane senų ir nori nenori mintinai mokamų bei naujų – kad ir Major Lazer prodiusuotų – kūrinių pasirodymas nuvargino po pusvalandžio, ir, tik kitą dieną sužinojau, netrukus po to baigėsi. Praleidau „Don’t Speak“!
Vertingiausias dalykas po turinio renginiuose yra pažintys, gaila tik, kad per vieną vakarą jų daug neužmegsi. Juk dažniausiai pirmą dieną visi laužosi, tada prisigeria, o kitą dieną ir susidraugauja. Visgi spėjau daugiau, nei apie orą, pabendrauti su suomių blogere Iina, kurios gyvenimo būdo rašinius per mėnesį aplanko 100 tūkstančių žmonių. O nauji pažįstami švedai iš Geteborgo, leidžiantys nemokamai gerose vietose platinamą žurnalą „Gaffa“, gali didžiuotis 50 tūkst. tiražu.
Tokie pavyzdžiai, nors ir netiesiogiai, spiria nesustoti ir dirbti toliau, kad bent dešimtadalį tokių skaičių sugebėčiau pasiekti. Aišku, naktinės blevyzgos – tai ne naujausi roko albumai, kurių autorius pakalbinti į svečias šalis žurnalistus skraidina leidyklos, ir ne naujausio modelio rūbai, kuriuos dovanoja vien tam, kad pasimatuotum prieš objektyvą. Bet, tikiu, kokybė ir originalus turinys daro įsimintinesnius stebuklus, nei dar vienas kačiukas ar papukas.
Taigi nors „HP Connected Music“ paslauga nesinaudosiu – nesu nei HP, nei „Windows 8“ vartotoja – ir „No Doubt“ kompakto anksčiau išspūdinusi dovanų negavau, bet korporatyvinė para Paryžiuje buvo nuotaikingai saulėta. Ir minčių apie muziką, verslą, sklaidą galvoje užvirė ne viena. Ačiū ir tesilieja muzika per bet kokio modelio programas, garsiakalbius ar ausines.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS