Troy Pierce: "Šiuo metu darau tik vieną dalyką"
Prieš penktadieniui užtemstant, su Berlyną mylinčiu amerikiečiu Troy Pierce susitikau ispanų apsėstam itališkam restorane. Vilniuje. Jo mergina kolumbietė, dar jam patinka Italija... Liūdnai gražus ir gyvenimo jau kiek atsikandęs tipas, vakare "Gravity" pavertęs Vokietijos ambasada.
Kokios naujienos iš studijos, gal kažką ruošia "Run Stop Restore"?
Ne, ne dabar. Marcas Niujorke, Magda labai daug groja, taigi kuriu sau vienas. Ką tik baigiau savo paties kūrinį, kuris kartu su Louderbach ir Conrad Blacko remiksais pasirodys "M_nus", o dabar sėdžiu prie Louderbach albumo. Turėtų pasirodyt lapkritį, bet įsivaizduoju, kad vėluos. Pamatysim.
Pradėkim nuo pradžių. Tu ir Richie Hawtinas?
Na, gyvenau slidinėjimo kurorte Kolorade. Tuomet jau pažinojau Richie, nes buvom geri draugai su jo tuometine mergina, ją pažinojau iš Indianos laikų. Ir šiaip visą laiką pažinojau juos visus. Richie persikraustė į Niujorką, tada susipažinau su Magda ir Marcu Houle, ir taip toliau. Viskas vyko natūraliai.
Kodėl ir pats pradėjai groti?
Dar Indianoje mane supo daug didžėjų, bet niekad nebandžiau groti pats. Kai parsikėliau į Niujorką mokytis fotografijos, buvau vienas ir pradžioje neturėjau draugų. Tai įsigijau grotuvus ir ėmiau pirkti daugiau įrašų. Tai buvo kokiais 1995-ais.
O kaip iš Niujorko patekai į Berlyną?
Niujorke buvo pabodę. Nedirbau, neturėjau merginos, taigi niekas tam mieste nelaikė, tik labai geras butas. Richie ir Magda persikėlė į Berlyną, aplankiau juos ir man taip pat ten labai patiko, taigi tiesiog nusprendžiau pasekti paskui juos. Pamenu, 2004-ųjų balandį turėjo išeiti "Run Stop Restore" įrašas, o aš į Berlyną atskridau sausį.
Ir kaip šiandien Berlynas?
Gerai, fainai. Daug visko vyksta, tiesa, manęs ten nesutiksi. Aš dažniausiai sėdžiu namuose, savo studijoje, ir mieste nesibastau.
Kodėl?
Prisibastau savaitgaliais, kai groju. Didžėjauju nuo ketvirtadienio iki sekmadienio, neturiu laisvų savaitgalių. Paskutinis buvo gal sausį, kai tris savaites buvau Kolumbijoje. Pagrojau ten ir po to ilsėjausi. Šalis smagi, nors vakarėliai keistoki, bet atostogoms - gerai. Tiesa, reikia žinoti, kur eiti, ir turėti vietinių draugų. Kadangi mano mergina kolumbietė, problemų nebuvo. Nors vienas ten nevažiuočiau. Truputį sumauta ten vieta.
O Berlynas - madinga?
Gera ar bloga prasme? Manau, gerai būti ten, bet mano supratimas, kodėl tai gerai, galbūt skiriasi nuo daugelio, kurie pakvaišę nuo to miesto. Kaip ir sakiau, per daug mieste nesirodau. Bet tai gera ir pigi vieta. Turiu puikų butą su studija, iki oro uosto 20 minučių kelio, per pusantros valandos nusigaunų į Londoną ar Barseloną, per valandą - į Vilnių. Beje, nežinojau, kad jūs taip arti. Kur begročiau, Berlynas visada centre. Geriau nebūna.
Kalbi vokiškai?
Ne... truputį... tiesą sakant, per daug nesistengiu, nes neturiu laiko. Jei eičiau į kursus, jie surytų labai daug laiko. Intensyvūs kalbos kursai čia vyksta nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo devintos iki pirmos. Taigi pirmadieniais tikrai nepasirodyčiau, o ketvirtadienį ir penktadienį jau išvažiuočiau. Birželį atsikrausto mano mergina, tai gal samdysimės privatų mokytoją.
Planuoji ten likti ilgam?
Manau, kad taip - šiuo metu nematau priežasties išsikraustyti. Niekad nemaniau, kad taip gerai seksis, tikiuosi, viskas eis tik geryn, taigi čia puiki vieta būti.
Ar vieta puiki ir muzikos industrijai?
Netiesiogine prasme taip. Pavyzdžiui, jei nori būti aktoriumi, važiuoji į Holivudą, nes ten susirinkę visi prodiuseriai, režisieriai, scenaristai ir viskas, ko tau reikia. Berlyne tas pats su muzika, ir nevadinčiau to mada. Holivudas juk ne madingas, jis tiesiog yra.
Ką manai apie didesnius miestus, pavyzdžiui, Londoną? Ar ten ne daugiau galimybių?
Tai ne tas pats. Ten nėra tokios koncentracijos žmonių, kuriančių tą pačią muziką, ir klubinė kultūra kitokia, nei Berlyne. Ir Paryžiuje ne taip. Londonas labai primena Niujorką. Ten brangu. Žmonės taip pat kuria šitą muziką, bet jie dar ir brangiai moka už butus, todėl turi dirbti reklamos agentūrose ar daryti dar penkis skirtingus dalykus, kad apmokėtų sąskaitas. Niujorke taip pat, be to, Londone, kaip ir ten, žmonėms labai svarbu, kur dirbi ir kokiam restorane vakar valgei. Berlynas visai ne toks, jis normalus. Na, normalus su normaliai pakvaišusiais vakarėliais, cha cha. Jis atsipalaidavęs, o Niujorkas ir Londonas - labai intensyvūs. Londone traukiniai nuolat pergrūsti, Berlyne to niekada nėra.
Kaip laikosi "M_nus"?
Po pusantrų metų, man atrodo, "M_nus" sukanka dešimt. Ta proga paruošim retrospektyvą. Daugelis galvoja, kad dabar pasirodantis "Nothing much" ir yra ta retrospektyva, bet jame apžvelgėm tik pastarųjų metų darbus. Tiesa, kai tik sugalvojom tą albumą, jis turėjo būti viso "M_nus" darbo rezultatas, bet po to suvokėm, kad netrukus dešimtmetis, taigi nukėlėm tą planą netolimai ateičiai. O šiaip leiblui sekasi gerai, nors labai nesidomiu skaičiais, manau, parduodam daugiau plokštelių, nei prieš penkerius metus. "M_nus" užsiima ir skaitmenine leidyba, bet tai kaip papildomas darbas, lengvi pinigai. Juk nereikia mokėti nei už įrašų sandėliavimą, nei už įpakavimą. O žmonėms, kurie neturi kur groti plokštelių, tai patogu.
O pats groji plokštelėmis?
Ne... Iš išorinio kieto disko groju wav, kurių kokybė pakankamai aukšta, ir naudoju "Traktor". Tai tas pats, tarsi gročiau plokštelėmis, bet jų nereikia keisti. Tokiems keliautojams, kaip aš, taip daug lengviau. Pavyzdžiui, Ricardo (Villalobos) vis dar visur tamposi du didžiulius plokštelių lagaminus, bet neįsivaizduoju, kas būtų, jei man reikėtų taip pat vargti.
Ar norint tapti populiariu didžėjumi užtenka išmanyti techniką?
Nemanau, kad esu tik didžėjus. Kuriu muziką taip pat, kaip tai daro kiti. Įrašus leidžiu tik išėjęs iš studijos. Apskritai nemanau, kad galima išpopuliarėti tik grojant. Tave bookina todėl, kad klubų savininkai ar promoteriai žino, kas tu, ir tiki, kad žmonės mokės pinigus norėdami tave išgirsti. Daugelis žmonių žino tave todėl, kad kuri muziką. Jei esi tik šiaip vaikinas, nors ir labai techniškas, salė gali būti tuščia ir tavęs groti daugiau nekvies. Tuo tarpu gali groti visai prastai, bet būti išleidęs krūvą gerų kūrinių, klubas bus pilnas, o žmonės - laimingi.
Ar pastaruoju metu turėjai nekokių vakarėlių?
Ne, nelabai. Aišku, kai kuriose vietose mano muzika ne tokia populiari. Kartais promoteriai ir jų draugai ją mėgsta ir mano, kad mane pasikviesti - puiki idėja, bet tai vietai mano skambesys tiesiog netinka. Arba žmonių būna tikrai daug, bet žmonės nepagauna mano siunčiamos žinutės... Bet dažniausiai taip nebūna. Visada gera groti Vokietijoje, taip pat Ispanijoje ir Italijoje.
Vasarą laukia festivaliai?
Taip, atrodo, keletas. "Sonar" ir "Monegros" Ispanijoje, "Melt" Vokietijoje. Beje, "Melt" vyksta nerealioje vietovėje. Na, ir dar kažkur, bet nepamenu. Aš visiškai nesirūpinu tokiais dalykais, tiesiog važiuoju, kur man pasako.
Gal "M_nus" vėl planuoja turą autobusu?
Taip, planuojam savaitę pavažinėti Italijoje. Autobuse visada būna labai juokinga... Praėjusios vasaros kelionė po JAV užfiksuota video. Atrodo, jis jau baigtas - turėjo išeiti apie valandos trukmės filmas. Tikiuosi, jį išleis - kam gi daugiau tuomet reikėjo tiek dirbti.
Kaip šiemet Majamyje, WMC?
Gera, smagiai. Majamyje dažniausiai būna visai smagu. Kai gyvenau Niujorke, dažnai ten važiuodavau atostogų, o šiemet jau ketvirti metai patenku ten dėl konferencijos. Ten kiek lėkšta, ne taip, kaip "Sonar", kur susirenka tik tam tikras ratas įrašų kompanijų ir atlikėjų. Majamyje prisistato absoliučiai visi Amerikoje egzistuojantys šokių muzikos stiliai, 90% iš jų yra visiškas mėšlas... Bet šiemet tikrai buvo gerų akimirkų. Labai pasisekė "M_nus" vakarėlis. To, ko ten važiavau, gavau su kaupu. Neparsivežiau nieko, cha cha, įkvėpimo tai tikrai ne.
O kur jo gauni?
Sėdėdamas priešais kompiuterį. Kiti pasakoja apie visokias melodijas galvose ir panašiai, bet man viskas išeina tiesiog grojant ir spaudant reikalingus mygtukus.
Kada ateina laikas sustoti?
Oi, nežinau. Tikrai nežinau, ką veiksiu po 20-ies metų. Prieš penkerius metus tikrai neplanavau, kad dabar darysiu tai, ką darau. Todėl dabar neplanuoju ir esu atviras gyvenimui. Prieš penkerius metus sėdėjau Niujorke, fotografavau, linksminausi ir mėgau miestą, bet neplanavau to, ką darau dabar! Niekada.
Ką fotografavai?
Žurnale buvau mados fotografas.
Dar tebefotografuoji?
Ne. Šiuo metu darau tik vieną dalyką. Neturiu hobių. Galbūt atrodo nuobodžiai, bet tai iš tiesų fantastiška. Ir jei aš savo darbą atlieku gerai, tai tik dėl to, kad nedarau nieko kito. Gyvendamas Niujorke truputį muzikavau, truputį fotografavau, ir išeidavo šnipštas.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS