„Sirius“: Būtų pakakę vienos salės
Po apsilankymo penktadienį „Kablyje“ pagalvojau, kad keturių salių reivai – jau praeitis. Kažkaip net liūdna buvo pasidarę, daug darbo, daug atlikėjų, o jie turi groti 15 žmonių publikai.
Na, realiai „vienos nakties festivalis „Sirius“ pagal plotą (vietos „Kablyje“ – kad ir šešioms salėms) ir atlikėjų skaičių (dvidešimt su trupučiu) buvo vertas kokių 2000 žmonių. Aišku, aš iki ryto nebuvau, nes nebuvo ten jauku, bet abejoju, ar nuo 1 nakties spėjo įvykti koks stebuklas. Tiesa, kiek girdėjau, daugiausiai klausytojų sutraukti sugebėjo Napo.
Žiauriai gera paties „Kablio“ skateparko erdvė – pamenu tą laisvės pojūtį dar nuo „...Death Comes“ laikų, ne veltui pastatas dedikuotas kultūrai ir dvasiniam geležinkeliečių penui. Tas būnant viduje jaučiasi, muzika čia liejasi laisvai ir noriai. „Skate Drum Park“ tai vadinosi penktadienį, rampomis čiuožinėjo drum’n’bass, Hathor jį selektina puikiai, ne veltui yra artimas Intakz bičiulis.
Dešinioji salė, kurioje galima žaisti petankę, šįkart atiduota jauniesiems prodiuseriams bei jų draugeliams didžėjams ir pervadinta į „Bright Bass Room“. Deep Shoq gerbėjų skaičius svyravo nuo 4 iki 12, ir tai buvo tikrai nemalonu. Atleidžiant techninius kliuvinius pradžioje, jis tikrai įdomus pasiklausyti ir pavinguriuoti.
Beveik tokia pati dydžiu ir jausmu yra ir kairioji salė, kurioje, kaip ir dera chill erdvei (arba „Green Dub Hall“), buvo stalų ir kėdžių, dar buvo aidinčios muzikos nuo Gonzaless, bet ji kažkaip tirpo betone ir vėsoje, o ne ausyse.
Vienas festivalio headlainerių Fort Romeau, kaip ir didesnių, nei jam teko, plojimų vertas Wasted Gaze gi grojo „ant praėjimo“, arba toje šiuo metu tikrojoje „Kablio“ salėje su baru ir įstabia užuovėje po lemputėmis. Jei atvirai, matyt, šios vienos erdvės – „Black Space Club“ – būtų ir pakakę „Sirius“ užmačioms išpildyti, kiek sumažinus vietinių atlikėjų skaičių ir muzikos diapazoną. Būtų visi šurmuliavę, prakaitavę ir gerai leidę laiką neklaidžiodami, kaip per kokį „Vilnius Noise Week“ uždarymą, vykusį čia visai neseniai.
Ne, aš suprantu ambicijas ir poreikį, norą išnaudoti turimas erdves, duoti pasireikšti vietiniams talentams, tuo pačiu pamatyti įdomius užsieniečius. Viską aš suprantu. Gal jei nebūtų tokios didelės pasiūlos, mokamos ar dykos, su didžėjais ar atlikėjais, internete ir aplink, gal tuomet ir badas muzikai būtų didesnis, ir keturios erdvės atrodytų kaip idealus pasirinkimas norint visko ir daug. Bet ne dabar.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS