Estai kviečia į minifestivalį „Krill“
Neseniai sulaukiau laiško iš ne tokios ir tolimos, bet išties nuo mūsų savo laisvalaikio tendencijom besiskiriančios Estijos. Festivalio „Krill“ organizatoriai lietuviams draugiški ir nori mus pamatyti rugpjūčio 5-7 dienomis, tad man belieka papasakoti, kodėl į šį nedidelį ir visiškai jauną renginį verta nulėkti.
Kaip pasakojo mane užkalbinęs „Krill“ atstovas Viktoras, tai pirmasis jų, kaip nedidelės draugų komandos, festivalis, bet klubiniuose ir kultūriniuose renginiuose su Estijos ir užsienio artistais, kurių suorganizuota per 30, patirties turi visi. Praėjusių įvykių galima rasti čia.
Sakydama „nedidelis“ nė kiek nedramatizuoju. „Krill“ tikisi apie 400 lankytojų, pridėk dar 100 artistų, organizatorių ir pagalbininkų, ir viršutinėmis lubomis telpa pusė tūkstančio. Jei nori jaukumo, čia jo tikrai pakaks. Kur? Kaip patys festivalio atstovai sako, magiškoje Estijos vietoje Kuru, nuo Talino nutolusioje apie 75 km. Tiesa, lietuviams vykstant automobiliu šalies sostinė nepakeliui – ieškant festivalio jau Pernu reikėtų sukti dešiniau.
Muzikos – elektroninės, be abejo – bus pakankamai, tiesa, lietuvių tarptautiniame atlikėjų sąraše nesimato. „Kvietėme Brokenchord, bet jis negali“, - vien jau idėja šiek tiek glosto savimeilę, ar ne? Be to, daugelis „Krill“ organizatorių draugų mūsų šalyje tą patį savaitgalį gros minifestivalyje „PKSTVL“, tad kalendorius šiek tiek nedėkingas. Na, bet estų, latvių, vokiečių, skandinavų netruks. Maždaug po lygiai „gyvų“ ir didžėjų, ir kai kurie vardai tikrai maloniai kutena ausį! Pavyzdžiui, „Sūpynėse“ šiemet nebepasirodęs Anders Ilar ar vokietis Move D bei pastarojo tautietis Oliver Hacke.
Miškinės latviškai japoniškos katės.
Taip pat „Krill“ save šiomis dienomis iliustravo taip. Tikrai jaukiai.
Kiti atlikėjai surašyti www.krill.ee, tiesa, žavinga estų kalba (arba aš neradau reikiamo mygtuko), bet tikrai galima atrasti, ko ieškai. Beje, kol kas neaišku, bus dvi scenos ar trys, bet ar tai svarbu festivaliui dar tik artėjant?
Dabar racionalioji dalis – bilietai. Jie, jau šiek tiek brangtelėję, dabar kainuoja 35 eurus, dėl įsigijimo reikia rašyti mano jau minėtam Viktorui – viktor@krill.ee. Nusipirkus dar reikia užsiregistruoti, tai kainuoja 5 eurus. Į kainą įeina vieta palapinei ir automobiliui, beje, jei reikia, iš Talino ir į jį pries ir po festivalio kursuos autobusas. Ežero prie pat nėra (kaip nelietuviška!), bet ekskursija į jį truks apie 20 minučių. Dar bus sporto, laužų, kino, barų ir maisto.
Jei niekad nebuvai Estijoje, o savaitgalis nusimato laisvas, proga pažinti šią, kaip minėjau, tolimą ir drauge artimą, šalį visai neprasta, netradicinė, o ir muzikali. Jei bus laiko ir Talinui, galima prisiminti, ką aš jame veikiau birželio pradžioje.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS