Vasaros laikas Vilniuje: kas į kiemą, kas į Palangą
Atidarėm terasas, vadinasi, netrukus leisim atostogų sales ir kitus vidinius plotus. Kol galutinai neišsilakstėm, nusprendžiau man aktualių Vilniaus taškų vasaros planus sudėti į vieną vietą. Gal pravers – bent jau pati vis tiek didžiąją laiko dalį leisiu ant betono, išskyrus savaitgalius – o tame visa ir esmė. „Studio 9“, „Opium“, „Loftas“, „Kablys“, „Vasaros terasa“ – ką veiksim?
Senamiesčio paribyje stūksantis „Kablys“ į kiemą išeina – būtent taip oficialiai veiksmas ir vadinasi – jau šį šeštadienį. Kvietime deklaruojama, kad ant pastato laiptų ir aplink juos visą vasarą bus riedlentės, dviračiai, hamakai, internetas, naminiai gyvūnai, stalo futbolas ir, aišku, muzika. O plačiau? Raportuoja „Kablio“ reikalų tvarkytojas Gytis Intakz.
„Lauke muzikinė programa vyks nuo ketvirtadienio iki savaitgalio pabaigos. Kaip ir pernai, taip ir šiemet nesifokusuosim į kažkokias serijas lauke, tiesiog vakarais gros mūsų mėgstami didžėjai su savo ne-diskotekinėmis selekcijomis. Iš suplanuotų mini-serijų vasaros metu laukia urban muzikai skirtas vakaras „Hood Pass“, leiblo „Phantom Others“ ateities produkciją apžvelgiantys vakarai ir dar porą kol kas slaptų dalykų“. Gerai, o vidus?
„Bent du kartus į mėnesį dirbsime visą naktį ir viduje – kol kas suplanuotos dvi serijos, visą sezoną vykęs „Souled All-Nighter“ ir Ophex globojama „Jersey Academy“. Taip pat bus keli naktiniai festivalių preparty ir afterparty“.
„Studio 9“ vidaus sezono pabaigą organizuoja gegužės 23-ą. Turėjo groti Kon iš „Soul Clap“, bet gros iš „Sattos“ ir „Mondayjazz pažistamas Hunnee, tad smagumo tikrai nesumažės.
O geroji vietos dalis – terasa – jau veikia nuo balandžio pabaigos (šventėm „Minimal Mondays“ dešimetmetį – buvo übercool). Kaip sako „Studio 9“ liežuvis Paulius, oficiali vasara ten prasidės birželio 2-ą. Toliau pasakoja pats.
„Pirmadieniais tikrai bus „Minimal Mondays“. Antradienius atidavėm praėjusią vasarą pasitvirtinusiems „Social Bedroom“ ir „DBC Debesinėms“. Trečiadieniais kartu su „Tuborg“ darysim „Open For More“ koncertus. Bus Dee & Kamy, „Proper Heat“, „Keymono“, ba., „Baltasis Kiras“, „G & G Sindikatas“ ir kitų didelių grupių pasirodymus. Ketvirtadieniais skambės disco ir house – „Love In Slow Motion“, „Preliudai“, „Devintame Name“.
Taip pat „Plotas“ jungsis su „Comedy Kasta“ ir turės vieną ketvirtadienį per mėnesį. Penktadieniais gros Spicy Sugar, „Tanzen.“, „Deep Inc“ – irgi toks housiukas labiau. Šeštadienį vėl urban – bus repo, lengvo dnb ir panašiai. Viskas lauke, ten yra dideli skėčiai, o ekstremaliais atvejais galėsim persikelti į vidų. Tiesa, viduje per projektorių transliuosim futbolą“.
Einam toliau. „Opium“ dar šoks iki pat Joninių – gegužę abi savaitgalio naktis su „Mondayjazz“ gimtadieniu, „Briusly gyvas!“ su net trim įdomiais lietuvių act’ais bei „Disco Mafia Social Club“ su draugu iš Londono Stevie Kotey.
Birželį klubo diskotekų kalendorius sutrumpėja iki penktadienių – beje, nuo šiol „Opium“ atsidaro vidurnaktį, kad visi spėtų pasivaikščiot po terasas. Tradicinės jau trečios „Išleistuvės“ – birželio 23-ą. O rugpjūtį turėtų įvykti pernai debiutavęs susišokimas „Ant bangos“ pajūryje. Sekime naujienas.
Perduodu mikrofoną Ingai Norkei iš „Lofto“, kuri savo ruožtu išduoda labai kurortinę naujieną apie tai, kad menų fabrikas kraustosi į... Palangą! Bet ne tik.
Foto: Linas Justice
Foto: Linas Justice
„Nuo birželio iki „Loftas fest“ mūsų kieme veiks „LRT Opus“ terasa, kurioje bus nemokami koncertai, futbolo čempionato transliacija, kinas dideliame ekrane, stalo žaidimai, badmintonas, stalo futbolas, „LRT Opus“ jaunų grupių konkursas, veiklos šunims, vaikų žaidimų kampas ir panašiai. Terasa bus aktyvi nuo pirmadienio iki ketvirtadienio.
Savaitgaliais „Lofto“ komanda keliaus į pajūrį, Palangą, legendinę poetišką ir daugeliu istorijų apipintą vietą. Joje irgi bus „LRT Opus“ terasa, kuria rūpinsimės mes, ten gros tos pačios savos ir užsienio grupės, kaip ir Vilniaus terasoje, visos kitos veiklos irgi bus. Pačiame „Lofte“ bus nebent one-off savaitgalio renginių, jei netyčia nevyks joks festivalis“. Kaip, pavyzdžiui, „Moderat“ koncertas.
Puiki nauja Lightforms instaliacija Mokytojų kiemelyje
Puiki nauja Lightforms instaliacija Mokytojų kiemelyje
„Vasaros terasa“ jau veikia - devintus metus iš eilės, ir esmė čia nesikeičia. Tiesa, atsirado savotiška atsvara „Minimal Mondays“ – net užsieniečių į paeiliui „12 inčų po žeme“ ir Annos Hannos kuruojamus vakarus ketinama pasikviesti. Kitom savaitės dienom irgi arba didžėjai („Souled Summer“ ciklas ir daug kitų), arba grupės. Birželio 12-ą, primenu, „Sattos“ preparty su „Mount Kimbie“ ir „Without Letters“.
Terasos pranešime spaudai radau dar tokį sakinį „Birželį čia planuojamas naujo, ilgai laukto ir Baltijos šalių elektroninės muzikos sceną apjungiančio projekto startas“, – matyt, apie „The Baltic Scene“.
Neseniai užsidaręs „Gluck“, beje, nelabai kur dingo – persikėlė į Baltojo tilto viršų, kur netrukus su kompanionais irgi atidarys terasą. Maisto, gėrimų, muzikos. Jei prireiks, matyt, ir šokių, nes kaimynų aplink juk nėra. „Tilto terasa“ oficialiai nuo gegužės 17-os.
Vietoj išvadų man atrodo, kad tikresnių diskotekų su stogų liepą-rupgpjūtį nebus labai daug. Nieko nauja – vis tiek kas antrą savaitgalį festivaliai (netrukus reikės ir apie juos sukalti postuką). Belieka tikėtis stipraus klimato atšilimo ir linkėti kieto miego Senamiesčio gyventojams. Bei bent jau sau pažadėti būti socialiai atsakingiems, be abejo.
Gero oro!
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS