Lietuva labai įvairi
Taip jau susiklostė, kad Vilnius ir Kaunas mano klubinėjimo geografijoje figūruoja beveik visada, o va į atokesnius kampelius nusigauti dažnai pasirodo neįveikiama užduotis. Tik ne praėjusį savaitgalį - galiu didžiuotis sukorus daugiau nei 600 km!
Sostinę palikau lengva širdimi ir net neatsigręžiau pamojuoti - artimiausiuose planuose Klaipėda! Ne, ne Jūros šventė - apie ją tepasakoja gyvenimo labiau nuvarginti grafomanai. Važiuojam į "Global", apsilankiusiųjų vis apdainuojamą kaip geriausią westcoasto klubą. Ir nesutrukdo nei kamščiai autostradoje už Kauno ("Griaunam Kauną - miestą statysim"?!), nei atogrąžų liūtis.
Kaimyninis portalas djscene.lt užsimojo nutiest raudoną kilimą ateitin jauniesiems muzikos ir ausų gadinimo talentams ir surengė konkursą su naudingu prizu - "Allen & Heath" pultu "Xone:32". Beveik aštuoniasdešimt (mes - vis dar diskžokėjų kraštas, ir padėtis tik rimtėja) bandė įrodyti, kad geriausiai moka rankenėles sukinėti, penkiolika buvo garbingai paminėti kaip patekę į finalą, o nugalėtoją išsiaiškinti turėjom būtent penktadienį.
Hm, pusę vienuolikos šalia klubo būriavosi įtartinai menka kompanija. Jokių eilių. O juk pats Bogdanas, iš vakaro radijo laidą Rygoj įrašęs ir Lietuvon atlėkęs, trenkt nemirtingą setą žadėjo, beigi Ivanoff su Mindaugėliu nepasididžiavo. Matyt, Klaipėdoj reiveriai dar tingesni, nei Vilniuj - arba labai visapusiški ir vis dar linksminosi miesto metų įvykyje. Tai ką - dar pasitrynėm aplinkiniuose kiemuose ir galų gale įsidrąsinę žengėm pajūrio šokių šventovėn. Kažkodėl nematomos dievybės pasitiko su Black Eyed Peas "Don't Phunk With My Heart". A, pasirodo čia yra pop ir ne pop salės! Pop labai jau primena kokį Vilniaus "Velvet", tik topless šokėjų trūksta. Bet dar viena mados revoliucija, ir lankytojos joms prilygs. Kol kas jos tik šiaip žavesnės nei žavios su savo lengvų užuolaidėlių tipo suknelėmis ir minimalaus leistino ilgio sijonėliais. Vaikinai jas akylai saugo, dažnai net po vieną iš kiekvieno šono stovi.
Kad saugoti tikrai reikia, įsitikinau tik įžengusi į kitą - progressive - salę. Kažkoks baltmarškinis basa galva puolė kartis man ant kaklo! Žinoma, gal tik pabendrauti norėjo, bet ar nėra, hm, vyriškesnių būdų? Gelbėdamasi nubėgau prie baro. Ten vėl laukė akibrokštas - šiaip gėrimų kainos manęs neerzina, dėl papildomo lito ar dviejų gyvenimo užstatyt juk neprireiks, bet va "Global" kainodara - tikrai pritrenkianti ir nenuspėjama. Alus - 7 Lt. Na, kaip solidžiam Vilniaus bare - pateisinam. O "Absolut" - vos 5 Lt. Įtartinai pigu! Vaisvandeniai - vėl 7?! Mineralinis tuo tarpu - 6... Tai jau primena senus gerus laikus, kai mineralinis būdavo vos ne dvigubai už alkoholį brangesnis, bet tie laikai buvo labai jau kitokie, ar ne?
Kažkodėl už pulto sekundę įsivaizdavau matanti Igną I.V., bet po pirmų išgirstų skrandį rėžiančių akordų supratau, kad tai tikrai negali būti jis. Pasirodo, tai tik rezidentas Blackie, ruošiantis dirvą apdovanojimams ir vakaro žvaigždėms. Žmonių tuo tarpu susirinkę jau visai padoriai, kaip penktadienio vakarui, visi įsitempinėjo, kaip kas moka, ir labai jau demonstravo akinių nuo saulės įvairovę. O jūra, kurortai ir atostogos.
Vis dėlto vėl grįžom pasipopsint, o kadangi pasigavom ir "Flashdance", ir "Bang Bang", ir "The World is Mine", tai buvo visai ironiškai linksma. Kol kažkas nepakvietė atgal į pragarą, "nes jau tuoj tuoj skelbs". Viskas truko labai greit ir vos spėjau akimis užfiksuoti laiminguosius bei talentinguosius - trečia vieta skirta Ria R iš Kauno, plojimai, antroji - Red1 iš Vilniaus/Šiaulių, ir pirmoji - vėl kauniečiui DJ Tadoose. Valio, fanfaros ir šampanas, į rankas Tadoosei buvo įgrūstas prizas ir jis be jokių atsikalbinėjimų stojo už pulto pusvalandinei gulbės giesmei. Grojo iš kompaktų - juos gaminasi pats, nusipirkęs MP3, kaip vėliau išsipasakojo. Ir išvis daugiau nieko neveikia, tik groja - štai ir apsimokėjo susitelkimas ties viena veikla. Po seto ir namie perklausyto laimėjusio mikso tikrai negaliu per daug prieštarauti komisijai. Nors nepatingėk ir paklausyk visų, kuriuos duoda djscene.lt - vaikinai tikrai iš peties pasistengė. Aišku, vieni tikėjosi geresnės vietos, nes jautėsi įdėję išmonės ir darbo gerokai daugiau nei tie, kurie "4x4" miksavo, o štai Ria R, pavyzdžiui, visai nieko nesitikėjo, taigi labai džiaugėsi ir paguodos prizais.
Tada ir prasidėjo tikrosios linksmybės djscene.lt tandemo užsėstame VIP'e ir balkone. Neberūpėjo jokios viršuj nupasakotos keistenybės. Apačioje trim aukštais susigrūdusi minia irgi skraidžiojo nuo kiek netikėtai grėsmingų Bogdano Tarano išdaigų. "Gde zhe vesiolyj haus?". Nesvarbu! Svarbu, kad prichodai vos neišverčia iš to balkono! Šokom visi, ir šokom tikrai ilgai, kol Dubauskaitės nesupakavo į mašiną ir neišvežė Kaunan. Pagrobimas!
O Kaune, lengvai numigus, jau viskas kitaip. Ten ramu, nevyksta jokia šventė, žmonės švenčia vasarą taikiai šliaužiodami pirmyn atgal Laisvės alėja ir grožėdamiesi išpardavimais, o kai sutemsta, vienintelis pasirinkimas eilinį kartą yra "RyRalio". Ne, rimtai, iki "Metelicos" aš dar nepribrendau. Tuo labiau kad net iš Vilniaus "ryralistų" privažiuoja situacijos tikrint - ar tikrai jau tam Kaune smagiau raliuojasi. Beje, po visko pripažino, kad tikrai smagiau. Gimtinė...
Vėl pasitrynėm jaukiuose akademiniuose kiemeliuose ir vos neatsitrenkėm kaktomuša į uždarytas duris - į supermažą (vietos - gal kaip "Play Club") kavinukę "Baracuda" ėmė nebeįleidinėti, nes garas ir taip virto per visus plyšius. Ehehei, jau grojo svečias. Tas pats DJ Rocco, kuris penktadienį gelbėjo Vilnių nuo pramogų bado. Ir tas pats, kuris sukūrė vieną iš nemirtingų vasarinių hitų - Rodamaal "Muzica Feliz". Kaip tik jam grojant ir įsigrūdau vidun. Gaila, jau buvau praleidusi naują žemčiūgėlį "Insomnia", todėl dabar jį klausau čia
Vaje, kokie tie kauniečiai energingi! Kiekviena daina - tai himnas, kiekvienas diskžokėjas - dievas, deklaravo susirinkę šokėjai, ir nenuilsdami tiesė rankas link lubų bei rėkė, rėkė, rėkė... Tiek per DJ Rocco benefisą, tiek per Laurio Lee svaiginančius hauso vingius. Rėkė taip, kad vakarėliu susidomėjo ir tie, kuriems nereikėtų. Susidomėjo ir antrą kartą, taigi nori nenori antrą valandą muzika buvo išjungta ir visi vorele išsivesdinom.
Iš pradžių į kavinės terasą - ten dar keliolika minučių ieškojom išeities ir kito kelionės taško, bet, deja, deja. Kaunas šeštadieniais nesvetingas - legendinis baras "B.O" irgi dirba tik iki dviejų, "Ex-it" nebelabai aišku kuo užsiima, "Siena" ir "City Metro" turi užtektinai ir savų lankytojų, iki "Orleano" taip pat nebespėjom, taigi liko tik kebabinės ir degalinės. Nepavydėtina, a?
Bet jau ankstyvą sekmadienio rytą pasitikau su vilnietiška kava. Kelionės gerai - per jas pasiilgsti namų ir kitom akim pažvelgi į tai, kas jau nusibodę. Ir galbūt pamilsti iš naujo! Kaip džiaugiuosi pirmadieniu!
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS