Ką veikei antradienį?
Seniai susitaikiau su tuo, kad tai, kas vyksta klubuose, įdomu tik į juos einantiems, vadinasi, tolesni sakiniai praranda bet kokią prasmę visiems, iškyrus būrelį nepagailėjusių bemiegės antradienio nakties.
"Red Bull Music Academy" vakaro pradžioje restorane "Pegasus" prisistatė žingeidžiai nusiteikusiems Lietuvos, na, gal Vilniaus, diskžokėjams. Jų buvo keliasdešimt, ir neaišku, ar visi dalyvavę ryšis pildyti grėsmingai atrodančią keliolikos puslapių anketą. Jei ryšis - šansai Lietuvai po dvejų metų pertraukos atsirasti "RBMA" žemėlapyje gausėja. Gal ir tu ryšies?
"RBMA" - dviejų savaičių trukmės mokymai-stovykla-malonumai vis kitame pasaulio mieste (šiemet - Toronte), juose susitinka 60 atranką praėjusių muzikantų, diskžokėjų ir dainininkų bei keliasdešimt labiau už juos patyrusių savo sričių profesionalų - nuo "Underground Resistance" iki džiazo meistrų. Apie akademijos privalumus lietuvaičiams pasakojo 2005-aisiais Sietle dalyvavęs DJ Quest iš Estijos bei šimto skirtingų atspalvių muzikos chameleonas britas Tomas Middletonas. Dar rasi išsamų reportažą apie tai popierinėje "Pravdoje".
Svečiai po oficialiosios dalies, tapusios draugišku pokalbiu, traukė į "Woo", kur vienas po kito stojo už pulto. Reperiškais ir netgi drum'n'bassiškais ritmais DJ Quest švaistėsi iki pat vidurnakčio, tuomet šoktelėjo iki 4x4 ir užleido vietą Middletonui.
O šiam sekėsi vangiai - ir dėl to, kad tie, kurie atėjo jo klausyti nuo 9-os, kaip skelbė reklama, nebesulaukė dvyliktos, ir dėl to, kad iš didelio rašto ponas pradžioje ėjo iš krašto - mash-up smagu, bet pasidžiaugus Ray Charleso r'n'b ir d'n'b versijomis iškart šokti į Justino T. glėbį, po to lėkti pas Pink ir "Sweet Dreams" nori ne kiekvienas.
Taigi netrukus šokių aikštelė galutinai atsilaisvino. Taip,Tomas, Middletonas, Cosmos, Amba, "A Jedi's Night Out", "The Sound of The Cosmos", bet kam tai rūpi? Nemokamai, antradienį? Beveik niekam.
Nebuvo kada liūdėti ir skambinti pradingėliams, nes Middletonas vis traukė gylyn į savo pasaką apie muziką, o iš "crazy tunes" žengė į tvirtą ir gilią hauso žemę. Per "Knife", per kitus aštrumus, bet nejučia pasijautėm esantys Nidoje ar net Ibizoje, ant kranto, tvankią liepos šeštadienio popietę, kuomet praėjęs vakarėlis dar nesibaigė, o kitas jau prasidėjo. Neabejotinai gaiviai atmosferai įtakos turėjo ir įjungti "Woo" ventiliatoriai bei proskyną primenanti šokių aikštelė.
Džiaugsmingai reaguodamas į priklydėlių jam tiesiamus telefonus su pageidavimais ekranuose Middletonas mainais rodydavo "Mika" albumą. Dar kiek vėliau uždėjo itin ilgą, deep ir soulful house himną ir leidosi žemyn, paploti pats sau ir pasisukti tarp šokėjų. Plojimai sekė plojimus, kol nebelaikė rankos. Kuo ne pats vip'iškiausias įmanomas exclusive party?
Apie antrą vėl perdavęs vadeles estui Tomas sakė, kad yra grojęs ir mažesnei auditorijai, bet buvo patenkintas išdėstyta melodinga istorija. Ir liepė būtinai parašyti jam į "Myspace", jei kas norėtų patarimų dėl "RBMA" ar šiaip apie gyvenimą.
O Benua iš "Happyendless", savaitgaliais įprastai pats besidarbuojantis už pulto, svajingai nutęsė, kad jau seniai neturėjo tokio gražaus diskotekinio antradienio. Aš irgi! Ir dar pagaliau supratau, ką reiškia "dancing like no one is watching", nes panašiai ir buvo.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS