BUS

Artėja įvykis, apie kurį reikia išsiplėsti.
Daina Dubauskaitė 2017-09-13 10:25
Kartais užtenka labai trumpo kontakto, kad suprastum, jog vienu ar kitu žmogumi, organizacija, idėja, kūriniu gali pasitikėti šimtu procentų. Lygiai taip man nutiko su nuotykingos muzikos festivaliu „Skaņu mežs“, Latvijos sostinėje vykstančiu jau 15 metų.
Daina Dubauskaitė 2016-08-31 17:12
Pernai likau apžavėta garsų miško Rygoje ir ypač Peter Brötzmann koncerto, tad šiemet neturiu jokio kito pasirinkimo, kaip tik agituoti planuoti savaitgalį Latvijoje. Net du savaitgalius, tiesą sakant, ir ne tik Rygoje, bet ir Daugpilyje.
Daina Dubauskaitė 2016-06-15 17:19
Ilgai ėjęs iki savo tikslo kurti muziką ir, tuomet kartu su kolega kaip „Downtown Party Network“ 2008-aisiais išleidęs pirmąją savo plokštelę „Eskimo“ leidykloje, Saulty nuo ano etapo jau nukeliavo labai toli. Buvo ir daug plokštelių, ir dueto virtimas solo, ir ramus gyvenimo etapas Druskininkuose, ir grojimas Nevados dykumoje bei Meksikoje... Praėjusių metų pabaigoje atėjo metas dar vienam – bet ne vienišam – etapui Azijoje.
Daina Dubauskaitė 2016-04-19 16:49
„2013-ieji – festivalių derliaus perteklius?“, klausiau beveik prieš trejus metus. Sveiki, atvykome. 2016-ųjų vasarą pasitinkant belieka konstatuoti, kad turime daug erdvės naujos idėjoms, ir skubiai ieškoti alternatyvų geroms, bet šaknų įleisti nespėjusioms arba jas pakirpusioms senosioms. Kalbant griežčiau, situacija yra iš esmės nekokia. Kalbant švelniau, puiki proga atrasti naujų maršrutų.
Daina Dubauskaitė 2016-03-02 20:23
Abu jau yra groję Vilniuje, abu buvo techno serijos „Resolute“ svečiai, abu juos čia pakvietė Anna Hanna – tik tiek Henning Baer, tiek Milton Bradley grojo aname sezone, kuomet šokiai vykdavo „Lofte“. Nuo rudens veiksmas persikėlė į „Opium“, čia jau svečiavosi Tadeo, Lee Holman, o kovo 4-ąją metas pasitikti jau minėtus Henning Baer ir Milton Bradley. Abu iš Berlyno. Abu ir grojantys, ir kuriantys. Dažnai – kartu, apie tai ir jų leidybinė iniciatyva K209. Abu nedegantys noru klijuotis sau daugiau ar mažiau madingas etiketes. True.
Daina Dubauskaitė 2016-02-14 21:44
Minituru Vilniuje ir Kaune po kelerių metų internetinio gyvavimo pagaliau gyvai prisistatys verksmingai gaižios vaizdinės elektronikos duetas „Weare18“. Įdomu tai, kad turo priežastimi naują singlą „Dzin“ įvardinusio dueto nariai apskritai pirmąkart pasimatys gyvai – pas vilnietį Boyfriend (jau ne kartą mano bloge įvairiomis formomis pasimatęs Vytis Gruzdys / Aout6 / meq) jo kolega Jorge Cruz atskries iš Čikagos.
Daina Dubauskaitė 2016-01-08 10:44
Beveik tuo pat metu, kai Vidis savo sienoje papasakojo prieš daugiau nei ketverius metus įvykusios pirmosios nakties Berlyno klube „Salon zur Wilden Renate“ istoriją, vedančią prie kitą savaitę „Opium“ įvyksiančios „Silence Night“ su dOP DJ setu, ir netrukus po to, kai neseniai Lotynų ir Šiaurės Amerikas šildęs Manfredas pasipasakojo netrukus grosiantis Ispanijoje, o visa krūva pažįstamų ėmė dalintis Kalifornijoje audras keliančios dirigentės Mirgos Gražinytės pasiekimais, naujienų sraute užgaudžiau ir dar vieną malonią žinią.
Daina Dubauskaitė 2016-01-06 13:26
2013-ųjų sausį, netrukus po „Opium“ persikėlimo į antrąjį aukštą, užkurta „Smala“ yra įdomus pavyzdys beveik-kasmėnesinės sėkmės, kuriai nereikia nei kaskart iš naujo išradinėjamų dekoracijų, nei sveikatos ministerijos leistiną epitetų kiekį viršijančių renginių aprašymų, nei pranešimų spaudai (na, šių apskritai nedaugeliui vakarėlių bereikia), nei kitų rinkodarinių sprendimų, kurie sėkmingai veikia kitur.
Daina Dubauskaitė 2015-10-27 21:23
Dar gerokai iki Berlyno sienos griūties vakarinėje jos pusėje iš visko, ką rado aplink, susikūrė industrijos garantų grupė „Einstürzende Neubauten“, ir vienas pagrindinių jos inžinierių buvo jaunuolis, pravardei pasirinkęs vokiškos šratinuko markės ir žodžio, reiškiančio pinigus, derinį.
Daina Dubauskaitė 2015-10-16 13:31
Sezoną su Hugo Capablanca pradėjusi „Smala“ netrukus pristatys netgi Silent Servant, o spalį dabina itališka analogine „Boot & Tax“ elektronika. JD Twich šį pavasarį išleido jų debiutinį to paties pavadinimo albumą, kupiną gitarinių reljefų ir volionėms po stalu tinkamų peizažų. Viskas gyvai jau čia pat, o kol kas – greita pažintis su dviem milaniečiais Cristian ir Claudio. Viskas atrodo labai pozityviai.
Daina Dubauskaitė 2015-10-15 14:34
Mokykloje pliekęs būgnais nigerietis El Fata šiandien daug labiau žinomas dėl savo balso ir jo valdymo manieros – ir suvis geriausiai pažįstamas jis reggae pasaulyje. Iki 2004-ųjų vokalistas gyveno ir kūrė Dramblio Kaulo Krantę, o dabar kuo puikiausiai jaučiasi Jungrinėje Karalystėje, kur ieškojo stabilesnės politinės sistemos. Debiutinį albumą jau prieš keliolika metų išleidęs, džiazo, dancehall, soul prieskonius mėgstantis El Fata bendradarbiauja su „Mungo's Hifi“, „Jahtari Riddim Force“ ir daugybe kitų.
Daina Dubauskaitė 2015-10-07 22:39
Tokios sąvokos, kaip „medijų menas“ ir „audiovizualinis pasirodymas“ šiandien kelia nemažai diskusijų – būtent todėl ypač aktualus yra dešimtasis Kaune vykstantis festivalis „Centras“. Viena svarbiausių jo ašių taps paroda „Remediacija“, vyksianti nuo pat festivalio pradžios iki pabaigos ir apžvelgsianti medijų meno raidą Lietuvoje, taip pat šiemet, apvalaus skaičiaus proga, programą puošia ir ne vienas ryškus, čaižus bei aktualus muzikos pasaulio vardas.
Daina Dubauskaitė 2015-10-01 16:40
Rygos festivalio „Skaņu Mežs“ organizatoriai Rihards T. Endriksons ir Viestarts Gailītis neturi bendro biuro, o priežastys tam – gana pragmatiškos. Žinoma, ūkiškas taupymas neturi neigiamos įtakos paties festivali kokybei bei svarbai. Nuo 2003-ųjų augantį garsų mišką inicijavo Viestarts, o Richards prie jo prisijungė po kelerių metų. Kodėl, papasakos pats kiek žemiau, o aš skubu perspėti, kad šių metų nuotykingos muzikos įvykis prasideda jau spalio 2-ąją, penktadienį.
Daina Dubauskaitė 2015-09-17 15:38
„Paauglystėje labai norėjau prie savo vardo prisirašyti komandą“, – Laisvės Alėjoje sutiktas po paskaitų dėsto man Justinas arba Justicious, dar girdėtas kaip boiκαφέ, anksčiau grojęs grupėje su Benu Aleksandravičium, dalyvavęs „Ritmo kovose“ ir „Baltic Trail“. Dabar jis – ką tik iškeptas pirmakursis Kaune, bet jo, Dom O’Conner (Domu) ir Daiva Davai (Viliumi) komandos laida „dewforanimals“ vis dar – ir greičiausiai tai nepasikeis – transliuojama iš Vilniaus, ZIP FM studijos. „Zip Clubbing“ tinklelio dalis ateinantį šeštadienį, rugsėjo 19-ą, švenčia pirmąjį savo gimtadienį.
Daina Dubauskaitė 2015-09-02 12:24
Ot, kokią legendą savo sezono startui ištraukė „Jäger Blow-Out“ – jau prieš aštuonerius metus techniškesnės „Poker Flat“ ir gilesnės „Dessous“ leidyklų šefas Steve Bug buvo kviestinis „Gravity“ gimtadienio svečias, ir, aišku, per tiek laiko jo, kaip DJ veterano, akcijos tik pabrango. Jis vis dar šefas ir vis dar daug keliauja, perka vinilus, ieško atlikėjų, padeda talentingiausiems ir turi tą itin vertingą savybę iš viso, kas jau išrasta bei sugrota geriausio, išrasti kažką naujo ir dar geresnio. Bei turi laiko mano klausimams, o Vilniuje vėl pasirodys rugsėjo 18-ą.
Daina Dubauskaitė 2015-08-05 14:22
„Ant bangos“ vėliava Nidos paplūdimyje jau iškelta, šokiai prasidės rugpjūčio 6-ąją, o prieš kaitrias keliones vakarų link dar spėju supažintinti su vokiečiu Lauer, vienu iš trijų šiemetinės „Opium“ išvykos į jūrą svečių. Tiesa, nemaža mano skaitytojų dalis greičiausiai Phillip Lauer jau pažįsta, nes jis „Ant bangos“ svečiavosi ir pernai, be to, yra pusė Arto Mwambe ir „Tuff City Kids“ bei kitų projektų dalis. Bet nuo pernai jis spėjo išleisti albumą „Borndom“ bei – surprise, surprise – pasiilgti Kuršių Nerijos. Keletas klausimų autoironiškam ir šiek tiek slėpiningam netoli Frankurto reziduojančiam prodiuseriui-didžėjui-artistui, ir metas galutinai įjungti atostogų mode’ą. Tuoj prisijungs ir Christian S., „Red Axes“ bei visa „Opium“ šeimyna.
Daina Dubauskaitė 2015-07-20 16:14
Savanoriškai atitrūkau nuo festivalinių reikalų likusiai vasaros daliai, bet negaliu neskirti dėmesio jaunai iniciatyvai „Logout“, artimiausią savaitgalį užklupsiančiai kažkur netoli Ukmergės. Išsiloginti ant ežero kranto padės išties draugiška vietinių artistų rinktinė – nuo Manto T. Iki Deneez su Noruišiu, ir hauseriai, ir smaliniai, ir tech, ir sintetiniai. Nors nesilankiau pirmame „Logout“ pernai, man žvelgiant į programą ji primena pirmąsias „Spartakiadas“. Nebūtinai vardais, labiau jų mišiniu. Bet ne visai apie tai šis įrašas, o apie pagrindinį „Logout“ svečią.
Daina Dubauskaitė 2015-06-23 16:53
Čikaga – jo lopšys, o tėtis – didžėjus, aštuntoje klasėje nupirkęs patefonus. Kaip šamanišką šokių vedėjo talentą turintis Marquis Cooper jiems užsidirbo, papasakojo pats. Galiu tik pridėti, kad Svengalisghost kaip pseudonimas ir kūrėjas gimė po to, kai prieš 7 metus sudegė hardas su anuo etapu.
Daina Dubauskaitė 2015-02-09 16:26
Prieš pat paskelbiant 2014-ųjų „Resident Advisor“ geriausius „Jäger Blow-Out“ šokiuose „Opium“ lankėsi 2013-aisiais 3-ą vietą užėmęs KiNK. Visai sirgau, kad pakiltų, bet, paskelbus naująjį topą, nuliūsti neteko – bulgaras liko trečiasis, antroje vietoje – jau kovą Vilniuje vėl aplankysiantis Frank Wiedemann iš „Âme“, o pirmoje – dar vienas „Jäger Blow-Out “ svečias Recondite! Viskas labai laiku ir vietose, tiesa?
Daina Dubauskaitė 2014-12-28 16:29
Vos prieš keletą mėnesių pasirodė debiutinė berlynietiško dueto „Snacks“ plokštelė „Purdie“. Jai sekėsi tikrai neblogai, bet dar prieš „Purdie“ išleisdami ex-naujazelandietis René Corbett ir Aljoscha Babel jau žinojo, kur pasitiks 2015-uosius.
Daina Dubauskaitė 2014-11-26 08:42
Jei lapkričio 28-ą „Opium" – penkmetis, tai 29-ą – visas dešimetmetis. Už pulto. Tiesa, Tomo Ramanausko, kuris ir yra ta Miss America (sorry, gerbėjai), biografija yra daug įdomesnė, nei tiesiog naktinis klubas ar, neduok dieve, tobulas dviejų kūrinių miksas.
Daina Dubauskaitė 2014-10-07 10:34
Prieš keletą metų pajūryje atrasta šaižiai ironiška latviška elektronika, kurią iliustravo iš apverstos knygos skaitęs MC, periodiškai užsuka į mano kolonėles, o ir kalendoriuje TV Maskava vardą tenka išvysti. Šįkart Normunds, rugsėjį prisistatęs vilniečiams su visa „Dirty Deal Audio“ šeima, atvyksta vienas. Į festivalį TARP, kurio muzikinėje dalyje valdys kartu su este Maria Minerva. Puiki proga nekalbėti (beveik) apie Rygos šeimyną apskritai (tai labai sėkmingai padarėm dar rugpjūtį) ir panagrinėti vieno jos nario asmenybę.
Daina Dubauskaitė 2014-10-06 14:54
„Opalocka“ lietuviškai ausiai skamba daugiaprasmiškai, ir turbūt netgi labiau, nei tikėjosi idėjos autorius milanietis Dorian Diego. Majamio priemiesčio vardu pavadintas klubas vietoj ne paties madingiausio „Tarantino“ atidaromas spalio 10-ąją, ir idėjos bei įvaizdžio čia tikrai daug.
Daina Dubauskaitė 2014-09-16 16:10
Jau trylika metų sekmadienio negandas vaikantys gilūs ir ne tik Londono šokiai „secretsundaze“ atkeliauja į Vilnių. Tiesa, nei sekmadienį, nei dieną – iki visai rimto verslo išaugusios idėjos puoselėtojai Giles Smith ir James Priestley, į kompaniją pasikvietę tautietį Youandewan, šeštadienį atidarys naują „Studio 9“ rudens sezoną.
Daina Dubauskaitė 2014-09-11 20:00
Septyneri su puse metų prabėgo nuo pirmo Troy Pierce vizito į Vilnių. Tai buvo „Gravity“ laikai, kurie jau seniai baigėsi, šis tas pasikeitė ir amerikiečio gyvenime. Tuomet dar nebuvo leidyklos „Items & Things“, kurioje Troy Pierce dirba su Marc Houle ir Magda. Ir su Richie Hawtin santykis dabar kiek atokesnis.
Daina Dubauskaitė 2014-09-04 11:07
Senokai nerašiau bendrųjų anonsų savaitgaliams, bet ateinantis yra toks kupinas, kad norėjosi susidaryt asmeninį veiksmų planą. O jei jau yra tekstas ir nuorodos, kodėl nepasidalinus? Taigi festivaliai, savaitės, šoukeisai, dienos, adresai. Namie nebūnam nuo šiandien iki sekmadienio.
Daina Dubauskaitė 2014-08-05 11:18
Naktinio Vilniaus elniai Liudas, Mindaugas ir Oskaras vasaros pradžioje prisistatė kaip trio „Roe Deers“ ir jau spėjo sugroti trijuose gana skirtinguose renginiuose. Dar vienas laukia šį savaitgalį, Nidoje, „Ant bangos“, o prieš tai stirninai (nors man labiau elniai) turi naujos muzikos ir atsakymų į kelis startinius mano klausimus. Tikiuosi, po metų bus galima susėsti ir platesnei kūrybos apžvalgai. Pakalbam ir einam šokt!
Daina Dubauskaitė 2014-08-04 08:38
Jei „Dagger Paths“ man, nors ir maloniai, tiesiog praslydo pro ausis, tai „Engravings“, išleistas jau prieš metus, vis dar yra tas albumas, prie kurio norisi grįžti ir grįžti, lyg būtų įsigytas aną savaitę. Nebesu tikra, ar Matthew Barnes pseudonimą „Forest Swords“ reikia dėti į kabutes, ar ne – kūryboje jis vienas, scenoje – dviese. Ir tikrai nesu tikra, ar verta jo muziką vadinti elektronine, ar tiesiog Muzika. Ypač po patirto gyvo „Engravings“ atlikimo, kai jau nebesupranti, nei kas esi, nei kur tai tave nuneš. Tamsu, bet drauge džiaugsminga, absoliutu ir drauge smulkmeniška.
Daina Dubauskaitė 2014-07-24 09:43
Ateinantį savaitgalį Molėtų rajone vyks mano blogui gal kiek neįprastas – nes ne scenų kiekiu ir atlikėjų geografija svarbus – renginys „Sapfo Fest“. Daug nepainterpretuosi, tad cituoju: „Sapfo Fest yra pirmasis nepriklausomas bendruomenės inicijuotas festivalis Baltijos šalyse, kuriuo siekiama įgalinti LBTQI (Lesbian-bisequal-trans-queer-intersex) bendruomenę kovoti su diskriminacija ir išankstiniais nusistatymais bei didinti LBTQI matomumą Lietuvoje ir Rytų Europoje“. Aš tai matau kaip platformą ir galimybę išmokti, sužinoti, atsiverti visoms moterims ir, žinoma, vyrams. Jų ar ne jų.
Daina Dubauskaitė 2014-07-02 11:52
Hagoje gimęs, paauglystėje ant Grandmaster Flash „The Message“ paslydęs ir po truputį, niekur neskubėdamas jau beveik 30 metų kuriantis muziką DJ Overdose kitą savaitgalį stovyklaus festivalyje „STRCAMP“. Neapsigaukit dėl dviejų raidžių D ir J – svečias istorijas dėstys gyvai. Bus gryna, jei taip galima versti terminą „raw“. Ir norėsis plaikstytis.
Daina Dubauskaitė 2014-06-25 12:30
Vis dažniau tenka susidurti su techno ir house vandenyse plaukiojančiais italais, kurie žodžiais ir darbais neigia muzikines sąsajas su savo šalies kultūrine aplinka. Matyt, logiška būtų visus šiuos kūrėjus grupuoti į kokią nors „underitalian“ ar „neoitalian“ bangą, bet tai galbūt padarys kažkas kitas dar po kelerių metų. Kol kas pažindinamės su Avatism, prodiuseriu, debiutinį albumą „Adamant“ išleidusiu vos praėjusį rudenį.
Daina Dubauskaitė 2014-06-17 16:28
Įprastai miesto renginiai man asocijuojasi su grūstimis, ankstyvu masiniu įkaušimu ir iš to kylančiais nuotykiais. Čia aš apie visokias Jonines ir Valentinus, kuriuos saugiausia stebėti per atstumą. „Kultūros naktis“, nors vyksta tomis pačiomis sąlygomis, išvykti manęs tikrai neskatina. Sunku tik nepasimesti tarp 150 (bent jau taip skelbia aštuntojo kasmetinio renginio programa) renginių.
Daina Dubauskaitė 2014-05-28 12:17
Apie į terasas arba atostogų išeinančius klubus jau pakalbėjom, metas tikrajam vasaros sezono simboliui – festivaliams. Vėl braukysim programas, pamesim jas tarp scenų, pasimetinėsim laikrodžiuose, lauksim eilėse, filmuosim telefonais ir juos iškrausim, atrasim naujus arba šimtą metų nematytus senus draugus ir gyvenime negirdėtus arba nepelnytai pamirštus garsus, neatsakingai maudysimės, pamiršim pavalgyti ir nenorėsim į darbus. Stojus rudeniui ir įspūdžius apgaubus nostalgiškam filtrui vėl tvirtinsim, kad tai buvo geriausia vasara ever.
Daina Dubauskaitė 2014-05-26 10:19
Jo vardo netrimituoja radijo stotys ir interneto gigantai, bet Nathan Gregory Wilkins, matyt, yra tikresnis – ir daug daugiau patirties turintis – didžėjus už daugelį šiandien rašomų riebiausiomis raidėmis.
Daina Dubauskaitė 2014-05-15 10:46
Atidarėm terasas, vadinasi, netrukus leisim atostogų sales ir kitus vidinius plotus. Kol galutinai neišsilakstėm, nusprendžiau man aktualių Vilniaus taškų vasaros planus sudėti į vieną vietą. Gal pravers – bent jau pati vis tiek didžiąją laiko dalį leisiu ant betono, išskyrus savaitgalius – o tame visa ir esmė. „Studio 9“, „Opium“, „Loftas“, „Kablys“, „Vasaros terasa“ – ką veiksim?
Daina Dubauskaitė 2014-03-29 20:22
Daug yra naktinių klubų su nepriekaištinga programa, daug – puikiai įrengtų, bet – bent jau iš mano lankytų – vienintelis „Salon zur Wilden Renate“ yra tas idealus balansas tarp muzikos, veiksmo, nuotykio, paslapties, atradimo ir nusidėjimo. Ne tik dėl to, kad į jį patenki labirintu ir toliau klaidžioji laiptinėse ir koridoriuose tarp netikėtų barų ir kambarių, norėdamas eiti šokti patenki į lovą ir taip toliau...
Daina Dubauskaitė 2014-03-05 12:14
Nicholas Iammatteo, plačiausiai žinomas tik vardu, yra jaunas italas iš Perudžos, mėgstantis panardyti po anų dešimtmečių skambesį ir pritaikyti jį šiandienai. Ar tiesiog įsikvėpti. Šiemet Vilniaus naktyje italų gausu, tiesa? Tai ir Nicholas atkeliauja, tiesa, ne gyvai savo house diskotekos pavynioti, bet su vinilų nešuliu. Vietoj gėlių. „Devintam name“ jis kovo 8-osios naktį, o dabar apie keletą savo biografijos faktų plačiau – pas mane.
Daina Dubauskaitė 2014-02-09 18:41
Šalia vokiečio Zombie Nation prancūzo The Hacker „Jäger Blow-Out“ garbės lentoje Valentino naktį atsistos kanadietis Marc Houle. Tiesa, jis jau kuris laikas labiau berlynietis, nuo to interviu ir pradėsime.
Daina Dubauskaitė 2014-01-26 15:40
Tikiuosi, iki vasario 7-osios per daug neatšils, nes per „Speigą“ turi spausti atitinkamai. Na, bent jau „Agharta“ sukviesti atšiaurios muzikos kūrėjai tikrai nusmukdys termometro „Kablyje“ (kitą dieną – Kauno „Punto Jazz“) stulpelį. Viena iš jau penkto gaiviai įdomaus festivalio viešnių – Berlyne gyvenanti amerikietė Angela Nina Yeowell, arba ANY.
Daina Dubauskaitė 2014-01-20 12:40
Ne kartą yra tekę klausytis pasakojimų apie „Red Bull Music Academy“ – ir iš jos dalyvių, ir iš paskaitas skaičiusių lūpų. Bet kas gi geriau viską išmano už tuos, kurie akademiją organizuoja? Italas Marco Passarani su projektu susijęs jau dešimtmetį, pridėjus jo ilgametę patirtį už DJ pulto ir ne vieną išskirtinį leidinį pristačiusias įrašų kompanijas jis tampa beveik svajonių pašnekovu.
Daina Dubauskaitė 2014-01-13 10:56
Su žinia apie vasarį Lietuvoje koncertą surengsiantį Bonobo sutapo ir dar viena naujiena iš kūrėjo, kurio tikrasis vardas – Simon Green, stovyklos. Vilniuje pastarąjį savo albumą „The North Borders“ su gyva grupe pristatysiantis britas praėjusių metų pabaigoje spėjo išleisti ir kompiliaciją „Late Night Tales“.
Daina Dubauskaitė 2014-01-09 12:06
Jaunus didžėjus kalbinti, viena vertus, sunkoka, nes nėra tiek daug įrašų biografijoje, už kurių galėtum užsikabinti ruošdamas klausimus. Kita vertus, įdomu palyginti tai, ką jie sako dabar su pasiekimais po kelerių metų. Panašiai ir nutiko su britų veikėju Kiwi, kuris šeštadienį projekto „Whypeopledance“ entuziastų kvietimu lankysis „ŠMC kavinėje“. Pastaruoju metu jam tikrai sekasi – ir leidybos sferoje, kurioje draugauja su „Needwant“ ar „Kitsuné“, ir grojimų, kuriuos derina su Erol Alkan bei kitais svarbiais.
Daina Dubauskaitė 2013-12-06 11:54
Šaldom šampaną, krapštom pinigines ir planuojam vasario 20-osios vakarą „Teatro arenoje“. Šeši muzikantai scenoje ir geriausi dalykai nuo „Ninja Tune“ šviesulio Bonobo.
Daina Dubauskaitė 2013-12-05 15:28
Prancūzų atlikėjai dažnai pasižymi geru talento ir charizmos deriniu, tai yra, ne tik gerai kuria, bet ir kietai atrodo bei išlaiko tą artistiškai sceninį įvaizdį. The Hacker – tikrai šio sąrašo priekyje dar nuo tų laikų, kai su Miss Kittin kūrė ditirambus nesveikam bei prabangiam gyvenimo būdui. Yep, jų „First Album“ buvo kažkas tokio.
Daina Dubauskaitė 2013-12-03 13:05
Prieš kelerius metus reggae vokalistas Brian Brewster atsikraustė į Paryžių, ten susitiko „dOP“, o visa kita – jau sodri, žema, pulsuojanti elektroninė istorija, kataloguojama „Circus Company“ bei „Wolf+Lamb“.
Daina Dubauskaitė 2013-11-29 17:25
Jis buvo Auksarankis, ir DJ 1 (o gal DJ 2), bet dažniausiai pasirašinėja tikra pavarde, o groja pakeitęs lytį į Miss America. Anksčiau „Ore.lt“, „Pravdos“, „Nesakyk Mamai“, „Metal on Metal“, dabar – „Pasakos“, „New!“ užsukėjas, idėjininkas ir kūrybinis vadas. Visuomet turintis idėjų ir visuomet mokantis jas įtikinamai pateikti. Ir dar blogeris. Jau beveik metus su kolega Stunt! jis naujais keliomis prasmėmis įrašais pildo savo muzikinį tumblr’ą „Neue Scheisse“.
Daina Dubauskaitė 2013-11-19 19:38
Penkiolika metų radijo eteryje – pakankamas pasiekimas, kad Bogdan Taran vardą žinotų ne tik latviai. Anksčiau jo laidą „Dance Box“ transliavo ir Lietuvoje, šiuo metu – net Moldovoje. House ištikimi naktinėtojai šį Rygoje gimusį, augusį ir puikiai besijaučiantį latvį išgirsti Vilniuje bei Kaune prieš kurį laiką turėdavo tikrai daug progų, vėliau draugystė kiek aprimo. Bet jei reikia su vakarėliais susjusio kontakto Rygoje, visuomet į galvą pirmiausiai ateina Bogdanas.
Daina Dubauskaitė 2013-11-06 12:15
„Minimal.lt“ komanda jungiasi su panašius tikėjimus išpažįstančia šutve „Redubtor“ ir lapkričio 8-ą kviečia į pirmą bendrą šokį „Kablyje“. Vienos iš dviejų renginio „Grid“ scenų vadas – olandas Jeroen Search, techno kasėjams pažįstamas jau tikrai seniai.
Daina Dubauskaitė 2013-11-05 10:25
Pagaliau paaiškėjo, kur kitąmet keliaus „Red Bull Music Academy“, moderniausia muzikos mokykla planetoje. Į Tokijų, daugelio elektroninių artistų svajonių kraštą.
Daina Dubauskaitė 2013-10-15 16:18
Antrą sezoną verdanti „Smala“ įsibėgėja ir spalio 25-ąją į „Opium“ užveš sunkiai sukataloguojamą atlikėją Raudive. Tiesa, tai – tik vienas Londone gyvenančio Oliver Ho pseudonimų. Jau beveik 20 metų jis nesėdi vietoje ir, atsispyręs nuo techno bei vis prie jo grįždamas, nuolat bando naujas platformas savo mintims.
Daina Dubauskaitė 2013-10-08 18:17
Philipp Gorbachev rašosi vakarietiškai, bet skamba slaviškai. Ir iš tiesų – šis artistas yra iš Maskvos, bet dabar puošia savo esybe Berlyną. Aišku, puošia, nes, kaip minėjau, yra tikras artistas.
Daina Dubauskaitė 2013-10-01 14:57
Kol „Gaida“ pakeliui, didžiausi entuziastai nieko nelaukdami keliauja į Rygą, kur vyks bene dvigubai jaunesnis už mūsiškį ir ne toks akademiškas, bet gausesnis – na, tankesnis, jei pagal pavadinimą – aktualiosios muzikos festivalis „Skaņu Mežs“, arba „garsų miškas“. Kaip patys prisistato, nuotykingai muzikai skirtas festivalis. Spalio 10-12 dienomis, dar kai kas vyks ir 26 bei 27 dieną.
Daina Dubauskaitė 2013-09-30 14:50
Penktadienį į rimtąją „Kablio“ naktį „Sirius“ atvykstantis britas Survival labiausiai žinomas kaip drum’n’bass kultivuotojas, bet, kaip ir visi normalūs žmonės, klauso labai įvairios muzikos. Tiesą sakant, net nustebino mane savo romantiniais pomėgiais.
Daina Dubauskaitė 2013-09-29 08:33
Na, va, dar neseniai deklaravau, kad yra viena plokšteles leidžianti kompanija Lietuvoje – „Silence“, o dar šiemet skaičius turėtų išaugti iki trijų. Valio.
Daina Dubauskaitė 2013-09-26 12:41
Sunku patikėti, kad „Rej“, vizitinei „Âme“ kortelei, jau visi 8 metai. Per tą laiką vokiečių duetas iš Karlsrūhės, startavęs „Sonar Kollektiv“ leidykloje, kartu su Dixon įkūrė savo namus „Innervisions“ ir tapo bene rimčiausiais vokiškojo gylio elektronikoje skleidėjais. Taip, jie rimti, nors šokius suka dar ir kaip efektingus. Bet leidžia ir tokius enciklopedinius albumus, kaip „The Grandfather Paradox“.
Daina Dubauskaitė 2013-09-22 12:28
Maskva yra miestas, apie kurį taip lengvai nepapasakosi. Jame vyksta įvairiausių mastelių dalykai ir nuotykiai, dažnai nepavaldūs vakarietiškai sąmonei. Visgi tenykštis muzikinis kolektyvas RAD, artimi „Mondayjazz“ draugai, yra įdomus tiek vietiniams, tiek visiems kitiems.
Daina Dubauskaitė 2013-09-18 13:48
Kaukėtą duetą „Snuff Crew“ žino tie, kuriems nesvetima sena gera rūgštelė ir Čikagos dvelksmas muzikoje. Žino, nes vokiečių kūryba yra pasirodžiusi tokiose kompanijose, kaip „International Deejay Gigolo Records“ ar „Playhouse“, o jų leidinių sunku nepastebėti.
Daina Dubauskaitė 2013-09-11 15:20
Pavasarį „Opium Univermage“ moterų skyriui vadovavo berlynietė Eva Be, šįkart ta pačia proga rugsėjo 20-ąją Baby G (arba Georgina Fernandez) gi gros viršuje kartu su britu Rory Phillips. Nes, kaip pati pasakė jau antraštėje, lyties etiketės – ne jai.
Daina Dubauskaitė 2013-09-09 14:46
Pernai lapkritį „nowJapan“ dovanojo – tikrai galima taip pavadinti – projekto „Kidsuke“ pasirodymą klube „SoulBox“. Renginio sėkmė buvo tokia, kokia buvo, bet „nowJapan“ saulė teka ir vėl. Ir dar kaip. Japonijos kultūros festivalio muzikinės programos epicentre šįkart – geras „Kidsuke“ narių Daisuke Tanabe ir Kidkanevil draugas, subtilių beatsų meistras ir aplinkos garsų gaudytojas Yosi Horikawa.
Daina Dubauskaitė 2013-08-28 14:06
„Blondes“ yra du amerikiečiai, kurie šią vasarą išleido gal net puikesnį nei debiutinis antrąjį savo albumą „Swisher“ („RVNG Intl“). Platus elektroninis jų skambesys artimas ir tiems, kurie ištikimi diskotekai, ir tiems, kurie galvoja, kad šokių muzika – nebūtinai kažkas protingo.
Daina Dubauskaitė 2013-07-29 12:21
Kol praėjusių, o ir šių metų hitas Rūta Meilutytė laužė rekordus, Vilniaus gatvėje vyko kito 2012-ųjų debiutanto „Vilnius Music Week“ (VMW) spaudos konferencija. Su gitaromis, kava ir mikrofonais. Ir netgi būriu žurnalistų.
Daina Dubauskaitė 2013-07-08 14:04
Daug gerų žodžių galima pasakyti apie Matą Synthsoulsizer, kurį nuo šio ryto gal derėtų vadinti Seasonslater, o gal tiesiog Matu. Visus juos jau pasakė Domas iš „Ore.lt“, o aš kalbinu vieną iš Mato iniciatyvos „STRCamp“ svečių.
Daina Dubauskaitė 2013-06-19 15:03
Amerikiečių smogikas Amir Alexander jau poryt taps tuo, kuris pakvies į ilgąjį „Sūpynių“ savaitgalį. Vienas pirmųjų vardų scenoje „Daugiau“ kartu turėtų tapti ir viena festivalio puošmenų – bent jau klausant dviejų, trijų, keturių valandų ilgumo jo setus, kupinus Čikagos, Detroito, geto, rūgšties ir kitų šoklių reikalų, formuojasi tokia išankstinė nuomonė. Amir savo veiksmus argumentuoja ir darbais studijoje, ir žodžiais – tai artistas, žinantis savo vertę ir nesigėdinantis apie ją priminti. Įdomu buvo pabendrauti, belieka nepraleisti festivalio starto kur nors prie palapinės!
Daina Dubauskaitė 2013-06-04 10:41
„Sūpynės“ kasmet supa vis aukščiau (nors scenos vadinasi dar ir „žemiau“, „daugiau“ ir „mažiau“). Šiemet Pakretuonėje laukiu krūvos muzikinių susitikimų tarp medžių, ant vandens ir kažkur žolėje. Vienas iš žemesniosios scenos svečių – tarp techno ir ambient daug įterpti sugebantis rusas Nocow. Jis man įdomus ne vien dėl to, kad bendradarbiauja su absoliučiu šalies čempionu Lapti. Apie save pasakoja glaustai, bet giliai – norėčiau tikėti, kad toks bus ir svečio pasirodymas festivalyje. Jau per Jonines.
Daina Dubauskaitė 2013-05-29 12:48
Blogai neklasifikuojami kaip žiniasklaidos vienetai, taigi galiu nesibaimindama vartoti alkoholinių gėrimų pavadinimus. Už reklamą man taip pat niekas nei moka, nei nemoka, tad ištrinti jų iš tekstų bei pavadinimų „iš principo“ taip pat nėra reikalo. Liaudyje puikiai pažįstamas kaip Džekas viskis (labiau burbonas, bet gamintojai šio termino vengia) visame pasaulyje myli indie roką, taip pat ir Lietuvoje.
Daina Dubauskaitė 2013-05-28 11:15
Festivaliai yra vienas geriausių žmonijos išradimų. Dvi ar daugiau parų tu ilsiesi nuo sienų, stogų, automobilių, bendradarbių, vargų, poilsio ir kitų buitinių trukdžių. Ilsėtis padeda draugai ir muzika, ir tai yra visų festivalių (na, „Sonar“ ir „Loftas Fest“ bei kitų miestiečių – tik iš dalies) formulė. Bent kartą per vasarą ja pasinaudoti yra privaloma, o šiemet tų kartų Lietuvoje, atrodo, bus per daug. Ir lankytojams, ir organizatoriams.
Daina Dubauskaitė 2013-05-09 10:04
Dar vienas rytas, dar vienas pranešimas spaudai pašto dėžutėje. Galvojau, bus eilinis geriausių ir karščiausių romanas, bet turinys visai saulėtai nuteikė. Nida!
Daina Dubauskaitė 2013-05-08 12:26
Jurgos albumas „Breaking the Line“, metų prodiuserio apdovanojimas „M.A.M.A“, 8 metai su Jazzu, audiovizualiniai eksperimentai, tango, analoginė fotografija... Jei Leon Somov išvyktų atostogų į negyvenamą salą, turbūt ir ten rastų ką sukomponuoti ar net įrašyti.
Daina Dubauskaitė 2013-04-30 12:17
25 metai scenoje – tai jau visos sidabrinės vestuvės. Tuomet dar tik būsimas duetas „Cassius“, pradėję nuo muzikos prancūzų reperiui MC Solaar, rimtesnių darbų ėmėsi tik 1996-aisiais. O kuo susijęs projekto pavadinimas ir 1999-ieji, bet kuriam, diskotekose klibančiam daugiau nei penkmetis, turbūt nebereikia priminti.
Daina Dubauskaitė 2013-04-25 17:10
Intakz, ne kartą mano bloge aprašytas ir kalbintas pasvirusio gyvenimo būdo didžėjus ir šiaip veikėjas, turi naują projektą. Drum’n’bass – šįkart lengvesnio ir skaidresnio – sklaidai skirtą.
Daina Dubauskaitė 2013-04-19 10:17
Maceo Plex vardas brangsta kiekvieną dieną, o tvarkaraštyje laisvų minučių vis mažėja. Nenuostabu, kad į Kauną šis amerikiečių didžėjus ir prodiuseris, sugebantis deep’u šokdinti didžiąsias scenas, buvo viliojamas gerą pusmetį, ir tikrai nėra jo muzikai talpesnės vietos šiame mieste, nei „Gargaras“.
Daina Dubauskaitė 2013-04-17 16:10
Kai prieš keletą metų naujieną apie „Record Store Day“ publikavau auksinio atminimo portale Djscene.lt, buvo – kaip netikėta – nepatenkintų. Maždaug, jau geriau gatvės muzikos diena, švęskime muziką, o ne jos pardavinėjimą, tai dar viena proga užsidirbti, vagys, ir taip toliau.
Daina Dubauskaitė 2013-03-27 12:59
Sušvietus saulei atėjo viltis, kad ir ta vasara kažkada ateis. Su ja – ir festivaliai. Šiemet ir naujų, ir gerai pažįstamų vėl bus per akis – pagal organizatorių nuotaikas atrodo, kad žmonės vėl linkę rizikuoti arba tiesiog išmoko gerai skaičiuoti.
Daina Dubauskaitė 2013-03-22 11:59
Ramiai nenusėdinčio klubo „Opium“ kovo kalendoriuje – naujas vakarėlio pavadinimas. „On&On“ – tai Antano Antanėlio šokių iniciatyva, kurioje daug vietos ne tik užsieniečiams, bet ir tautų draugystei. Mūsuose jau ne kartą vaidenęsis londonietis J Saintil, atstovaujantis „meplus1“, kovo 29-ąją į Vilnių kartu pasivadino ir tenykštį Chris Woodward.
Daina Dubauskaitė 2013-02-27 16:14
Matt Walsh sausį „Opium“ grojo iki labai šviesaus ryto su striuke ir broliu, o antras serijos „Smala“ svečias Daniel Avery iš esmės yra dar kiečiau, jei tik yra patvirtintas būdas išmatuoti didžėjų kietumui, aktualumui ir kitiems dalykams. Bet kuriuo atveju per visai trumpą laiką Daniel Avery iš nieko britiškoje elektroninėje šokių muzikoje tapo labai daug kuo.
Daina Dubauskaitė 2013-02-20 17:57
Vakar kalbėjo „One Way Ticket“ iniciatoriai Liudas ir Laurynas, šiandien – serijos gimtadienio „Opium“ klube garbės svečiai Kai Preussner ir Holger Zilske. Bendrai jie – „Smash TV“, pažįstami iš leidyklų „BPitch Control“ ar „Get Physical“ katalogų, o tai pasiseka tikrai ne kiekvienam tech krypties vyniotojui.
Daina Dubauskaitė 2013-02-19 17:39
Visko būna. Būna, kad penktadienis virsta sekmadieniu. Būna, kad marškiniai plyšta, o piniginė juokiasi rodydama dugną. Būna pažinčių, kurių neatsimeni, arba kūrinių, kurių iš galvos nebeištrinsi. Savaitgalis toks jau dalykas.
Daina Dubauskaitė 2013-01-31 14:47
Vasario 8-ą dar vieną ne tik kojos, bet ir ausies dėmesio vertą svečią į Vilnių atgabens „Downtown Party Network“. Tiesa, kūrybiniais ryšiais prancūzas The Mekanism su Lietuva jau susijęs – jis remiksavo Mario Basanov kūrinį, ir atvirkščiai.
Daina Dubauskaitė 2013-01-09 23:30
Visai neseniai eidama gatve pastebėjau troleibusą, išmargintą tekstais apie Rusų dramos teatrą. Gal net ir stabtelėjau – maloniai. Tą pačią dieną feisbuke pasibeldė kvietimas į Pijaus Burako plakatų parodą. Perskaičiusi kvietimo tekstą supratau, kodėl tuomet gatvėje troleibusas pasirodė toks įdomus. Juk jo apipavidalinimo sprendimo autorius – tas pats vaikinas, kuris sukūrė festivalio „Fire“ logotipą ir savo darbais kvietė į ne vieną didesnio ar mažesnio mastelio atpalaiduoto duslaus ritmo renginį.
Daina Dubauskaitė 2012-12-19 12:45
Gal kažkam žemiau esantis interviu pasirodys neįprastai mano blogui trumpas, bet tam yra gana įdomi priežastis. Pirmoji mano paruoštų klausimų dalis buvo susijusi su ankstesniuoju Art of Tones, arba Ludovic Llorca, kūrybos etapu. Tuo, kuriame jis, pasivadinęs tik pavarde, išleido albumą „Newcomer“. Tai buvo prieš 11 metų, ir aš tikrai nuoširdžiai suprantu atlikėją, kurį galbūt kalbos apie tokio senumo įvykius jau išvargino. Ir visai nepykstu, kad atsakinėti jis ėmėsi tik nuo penktojo klausimo.
Daina Dubauskaitė 2012-12-13 09:31
Trumpai, slaptai, bet efektingai gyvavusioje erdvėje prie Reformatų parko Vilniuje užgimęs judėjimas „Didžiųjų agregatų inžinieriai“ taip pat per smarkiai nesiafišuoja, bet yra ištikimi savo tikslams. Techno grynuolius klausantys, grojantys ir atvežantys draugai neseniai „Trip“ bare džiaugėsi italo Obtane muzika, o metus ruošiasi baigti šio kraštiečio Max_M pasirodymu.
Daina Dubauskaitė 2012-12-11 14:21
Mano neakivaizdi pažintis su Vitalic kūryba prasidėjo „Stereo 45“, kažkada tarp eilinio penktadienio ir pirmadienio. Šio prancūzo skambesys būtent tą anuomet vešėlusį elektrinį nusidėjėlišką maksimalizmą, iš kurio vėliau išsivystė daug puikių dalykų, man ir simbolizuoja. Niekas nestovi vietoje, nors trečiasis kūrėjo albumas nostalgiškai pavadintas „Rave Age“, iš kurio autorius dar tikrai neišaugo.
Daina Dubauskaitė 2012-11-13 00:26
„Rekids“ yra puiki britiška leidykla, o Toby Tobias – bene įdomiausias man asmeniškai „eksponatas“ joje. Kaip ir dera tokiais atvejais, geriausi įrodymai čia – jo darbai – nuosavi, edituoti ir remiksuoti. Lygiai prieš penkerius metus anglas viešėjo tuomet aukso amžių gyvenusiame klube „Woo“, o dabar beveik į tas pačias koordinates grįžta to paties didžėjaus – Saulty – kvietimu.
Daina Dubauskaitė 2012-11-05 19:19
Balkanuose galima ir įmanoma viskas. Ūsai auga ir moterims, arkliai pasitinkami plojimais, samagonas vertesnis už auksą, dūdos geriau už hi-hatus, o prakaitas madingesnis už naujausią parfumą. „Baltic Balkan“ sostinės ir kitų neaiškių taškų supratimą apie tai, kas yra vakarėlis, verčia štai jau kelinti metai. Ir vis pasikviečia lygiai taip pat nesuprantamai smagių svečių iš įvairių užsienių.
Daina Dubauskaitė 2012-11-01 19:10
Žinokit, man tai žiauriai patinka didžėjai. Nes jie nuoširdūs, ištvermingi, laimingi (ypač grodami penkioliktą paskutinį gabalą), turi daug geros muzikos ir visuomet mielai ja dalinasi. Kalbu apie tuos geruosius. Ir jau seniai žinau, kad tas gerumas nepriklauso nei nuo gimtosios šalies, nei nuo klubų, kuriuose tas didžėjus yra grojęs, nei, juo labiau, nuo išleistų kūrinių kiekio. Kaip laikraščio „Opiumas liaudžiai“ lapkričio numeryje sakė Vidis, didžėjus yra vakarėlis.
Daina Dubauskaitė 2012-10-22 14:33
Kalendorių jau papuošiau šio „prancūzo Londone“ vizitu, o kadangi šokių muzikos išrankieji penktadienį prie „Opium“ privalėtų sudaryti ne menkesnę eilę, nei tai padarė riešutautojai ar spygliautojai, pridedu dar ir muzikinę vizitinę Tim Paris kortelę.
Daina Dubauskaitė 2012-10-09 13:59
Kai metus pradedi leidiniu su „Cocoon“ ženklu, jie negali būti blogi. Patrick Gallenmüller, užtikrintai vokiškos šokių muzikos kūrėjas, ir nesiskundžia. Jau anksčiau jo produkciją įvertino ir tėvynainiai „Get Physical“ ir „Falkplatz Limitiert“.
Daina Dubauskaitė 2012-09-28 09:46
Geram artistui viskas galima. Net laiku neatsakyti į interviu klausimus. Pokalbis apačioje turėjo būti atspausdintas greta pažinčių su Ooft!, Timofey ir „Disco Play Boys Girls“, bet laikraštis „Opiumas liaudžiai“ jau keliauja iš spaustuvės į visas geras Vilniaus vietas. Kaip gerai, kad turiu savo blogą.
Daina Dubauskaitė 2012-09-06 09:17
Penktadienį pirmą savo, kaip dueto, gimtadienį švęsiantys „12 inčų po žeme“, arba Billy Kristal ir Killl My Disco, už patefonų daug išraiškingesni nei mikrofonu prispausti prie sienos. Todėl klasikinio interviu šventės proga pagaminti nepavyko. Vietoj to – 12 viską apie vyručius bei jų požiūrį į muziką, naktį ir gyvenimą pasakančių plokštelių viršelių. Bent dalį jų su visu turiniu, tikiuosi, atsineš ir į „Opium“.
Daina Dubauskaitė 2012-07-23 14:54
„Mūsų net headlineris tas pats, kaip praėjusiais metais“, – juokiasi susikuklinusi Vesta Mistake, viena seniausių patirties prasme Lietuvos vidžėjų, man pristatydama šeimyninį festivalį PKSTVL. Šalia jos sėdintis „Café de Paris“ šeimininkaujantis prancūzas Eric Paquet, antrasis žiemą padidėsiančios šeimos narys, atlaidžiai šypsosi. Jis žino, kad nepaisant to, jog, kaip visuomet, visi festivalio reikalai sprendžiami paskutinę akimirką, viskas bus gerai. Iš tėvynės vėl atskris pilnas draugų lėktuvas, o pernai netoli Panevėžio esančioje jų sodyboje viešėję lietuviai jau perdavė kitiems jaukią žinią. PKSTVL – rugpjūčio 3-5 dienomis!
Daina Dubauskaitė 2012-07-20 11:48
Po savaitės tokiu metu su keliomis dešimtimis bendraminčių dardėsiu reivobusu į Plocką, kur ant Vyslos kranto jau lauks vienas šauniausių mano kada nors lankytų festivalių – „Audioriver“. Jis nėra beprotiškai didelis ir sudėtingas, bet atlikėjų sąrašas gėdos nepadarytų ir tiems masiniams Europos suvažiavimams.
Daina Dubauskaitė 2012-07-02 16:30
17 metų scenoje, pirmojo techno vilnilo šalyje autorystė, klasikinės muzikos teorijos pagrindai (nors kūryboje nenaudojami, bet pasąmonėje tikrai veikiantys) – įvairiapusis Marcin Czubala yra tas žmogus, be kurio Lenkijos elektroninės muzikos žemėlapis dėliotųsi kitaip. Netoli Vokietijos gyvenantis atlikėjas prisipažįsta, kad šios šalies muzika jam tikrai turėjo įtakos. Bet tai buvo seniai, dabar įtaką daro jis pats, ir, neabejoju, ne tik muzikinę.
Daina Dubauskaitė 2012-06-26 22:58
Elfų, stebuklų ir pozityvo festivalis „Yaga“ į savo mišką liepos pabaigos savaitgaliui šiemet sukvietė tikrai nekasdienišką atlikėjų kompaniją. Jau buvau užsiminusi apie amžinuosius surferius „Messer Chups“, o dabar susipažinau su smagiai įdomiu man iki šiol negirdėtu italų turntabilistu ir semplų didmeistriu – Økapi.
Daina Dubauskaitė 2012-06-08 10:42
Ne visiems pasiseka gimti Bristolyje, laužytos aido ir rūko muzikos gimtinėje, bet ir tikrai ne visi tenykščiai savo šansą tinkamai išnaudoja. Tokios asmenybės, kaip Rob Smith, priverčia suvokti, kad apie muziką išmanai kokią pusę procento to, ką vertėtų.
Daina Dubauskaitė 2012-06-06 11:36
Dar pavasarį plepant per skaipą „Sūpynių“ generolas Shn pasidžiaugė, kad vieną iš naujųjų festivalio scenų – „Low“, arba „Žemiau“, kuruos savo srities specialistas Intakz. Svečiuose pas „Eternia Music“ leidyklos įkūrėją antrąją savaitgalio naktį, šeštadienį, regėsim ir girdėsim išbaigto drum‘n‘bass skambesio kūrėjų „June Miller“ pusę Mark McCann.
Daina Dubauskaitė 2012-06-01 09:31
Su birželiopyyyrma! 16 laipsnių aštuntą ryto žada daug. Ir tai tik vasaros pradžia. Pastaruoju metu blogo ravėjimą tenka iškeisti į rimtesnę veiklą, bet pažadu, kad ištikimai žymėsiuosi visus festivalinius, terasinius ir panašius įspūdžius. Taip pat ir anonsuosiu – kalendorių keliu į prioritetų viršūnę. Kol kas – šakėm ant vandens dėliojamas ateinančių trijų mėnesių nuotykių planas.
Daina Dubauskaitė 2012-05-08 11:31
Londono lietuviai „WigWag“ toliau buria tautiečius į vieną šokių aikštelę ir į savo renginius kviečiasi mums artimus užsieniečius. Su Kelpe plačiau susipažinau sausį, dabar, artėjant kitai naktinei „vigvaginei“, tiesiu ranką dar vienam inteligentiškosios ritmo kartos šaunuoliui – vokiečiui Comfort Fit.
Daina Dubauskaitė 2012-04-18 15:43
Ateinantį šeštadienį Klaipėda taps šalies drum‘n‘bass epicentru – įvykis tikrai nedažnas ir vertas dėmesio. Nauji rengėjai ir nauja serija „Sinoptics“ į uostamiestyje esantį „Kingstown“ pasikvietė duetą „Amoss“. Vis dar naujokai (ir patys taip save vadinantys) scenoje britai pastaraisiais metais pasižymėjo rimčiausiose žanro leidyklose, neriboja savęs pakraipomis ir stiliais, yra produktyvūs ir aktyvūs. Ir išties iškalbingi – bijojau, kad į mano laišką niekas nebeatsakys, bet James ir Andy atsakymai net viršijo lūkesčius.
Daina Dubauskaitė 2012-04-10 14:15
Dvylikos tūkstančių (aha) plokštelių savininkas, linksmiausios šokių muzikos pasaulio prancūzų šeimos „Ed Banger“ kraujo brolis, didžėjus iš prigimimo, galintis groti tris, keturias, penkias, devyniolika valandų, ir visiškai smagiai atviras bei nesivarginantis slapstyti savo pomėgių. Iš esmės savo profesijos atstovo prototipas. Kaip ir sakiau, iš prigimimo. Feadz!
Daina Dubauskaitė 2012-04-03 09:15
Daug įsimintinų reikalų Vilniuje užkūręs ispanas Ruben balandžio 13-ą – ne vienas, su broliu ir draugais – pakvies į naujos savo įrašų kompanijos prisistatymą. „In. Parallel“ gros ir „Monkey Brothers“, ir jų tėvynainis Pablo Bolivar – bendras jų singlas bus pirmasis „Parallel Records“ leidinys.
Daina Dubauskaitė 2012-03-27 09:54
10 metų – dar jokia senatvė, bet tokiame nerimastingame dalyke, kaip naktinis gyvenimas, sukaktis tikrai solidi. „Techstylism“ gimtadieniui netaupo ir nesismulkina – už stalo švęsti pasikvietė vieną iš Berlyno ir vieną iš Londono. Pastarąjį ir pakalbinau, kadangi Vokietijos sostinės gyventojų pažįstu jau kokį tuziną, o britiškas techno man dar šiokia tokia paslaptis.
Daina Dubauskaitė 2012-02-29 08:45
Per trejus metus Vidis ir Mario į savo – dažniausiai virtualią – studiją įsiviliojo net kelias scenos divas. Ir tik vieną vyrą – švedą Ernesto, pase pristatomą kaip Jonatan Bäckelie. Šį vienatinį faktą naudoju būsimos šventės proga – „Silence“ ateinantį šeštadienį švenčia trečiąjį veiklos gimtadienį, Ernesto „Ūkio banko teatro arenoje“ irgi pasirodys, tad domiuosi gurmano-teologo-vokalisto keliu iki lietuviškų diskotekų ir visai nediskotekiniu požiūriu į muziką.
Daina Dubauskaitė 2012-02-28 08:53
Draugystė yra viskas – lapkritį Vilniuje priimtas Oliver Deutschmann netruko vis dar gerai laikomos Europos paslapties rekomenduoti kolegoms, tad vasarį šokom su Mike Dehnert, kovo 9-ąją – Ed Davenport eilė. Britas Berlyne ne taip seniai – gerus trejus metus, o techno ir house bendruomenė apie jį išgirdo dar kiek anksčiau.
Daina Dubauskaitė 2012-02-10 08:43
Tęsiam tradicijas – turėjau ko paklausti ir Oliver Deutschmann, ir „Old And Young“ vaikinų iš Turino, tad dabar, artėjant tretiesiems „Mix Subo“ vardo šokiams kultūrkėje „Soul Box“, pristatau dar vieną serijos svečią.
Daina Dubauskaitė 2012-02-01 11:40
Seni geri laikai liko aname amžiuje drauge su reiverių ir urlaganų muštynėmis, legendinėmis istorijomis apie tūsus „Eldorado“ ir „Nasoje“ ir neblėstančiais šiurpuliais išgirdus senus gerus gabalus. Pirmosios reivo armijos karžygiai renkasi vienai nakčiai patikrinti vienas kito įrašų kolekcijų prisiminti, kodėl „Rave is cool“. „Kaip senais gerais“ – vasario 3-ą „Opium“ požemyje sostinėje, o trumpa nostalgiška anketa kiekvienam dalyviui – jau čia. Su aštuonguba senų gerų hitų gausa – ištisas TOP40 pavyko!
Daina Dubauskaitė 2012-01-31 15:00
Įprastai vienokiais ar kitokiais blogo įrašais palaikau Vilniaus, Kauno, kitų Lietuvos miestų promoterių iniciatyvas, nors porąkart apie tautiečius Londone irgi esu užsiminusi. Šįkart proga vėlgi britiška – vasario 11-ą netikėčiausia nauja naktinė pora – Shmekla ir Ernestas Sadau – kviečia į Shoreditche vyksiantį „WigWag“. Didžiausias šrifto dydis renginio plakate skirtas britui kaleidoskopinės elektronikos kūrėjui Kel McKeown, trumpiau vadinamam Kelpe ir jau įrašytam aukso raidėm į „Satta“ istoriją. Viens, du, ir Kelpe išduoda daug smagių smulkmenų apie būsimus leidinius ir ne tik juos.
Daina Dubauskaitė 2012-01-17 13:17
Smagu, kai korporatyviniai asmenys mąsto kryptingai diskotekiškai, o jų integracija į naktinį gyvenimą nesibaigia vėliavos iškėlimu, kuris kartais pridaro daugiau žalos, nei naudos. Prakaituotais sausakimšais vakarėliais pagarsėjęs ledinis „Jägermeister“ štai kėsinasi užimti jau ir Kauną. Sausio 27-ąją „Gargare“ – „Jäger Vibrations“ su dviem didžėjų ir atlikėjų kupinom salėm.
Daina Dubauskaitė 2012-01-15 14:44
Oliver Deutschmann viešnage prasidėjęs suneštinis Lorano Vaitkaus ir Hallucin (ir, aišku, neišvengiamai platesnio draugų rato) balius tęsiasi. Draugai į „Soul Box“ pažymėti pirmo metų mėnesio pabaigos pasikvietė tris (tiesa, oficialiai į Lietuvą atvyks gal net keturi asmenys) techno mėgstančius italus. Žinoma, pagroti, garsiai ir netgi ilgai!
Daina Dubauskaitė 2011-12-15 09:00
Dveji metai klubui „Opium“ – pakankamai svari priežastis penktadienį gėdą palikti namuose. Daug visko skambaus įvyko tarp tų iš pradžių keistai išrodžiusių baltų sienų, ne mažiau gėrybių atsitiko ir kartais neįveikiamų sraigtinių laiptų viršuje be pertraukų veikiančiame „Briusly“. Ir gimtadienio tortas labai jau rimtas!
Daina Dubauskaitė 2011-12-13 13:11
Mums belaukiant antrosios „Baltijos elektronikos“ ir besistebint lyg Pilypas iš kanapių išdygusiais visaliaudiniais muzikos apdovanojimais M.A.M.A. kaimynai tęsia savas tradicijas. Estai štai jau kviečia į kitų metų kovo pabaigoje įvyksiančią muzikos industrijos mugę – tam tikra prasme ir festivalį – „Tallinn Music Week 2012“. Apie viską nuo pradžių.
Daina Dubauskaitė 2011-11-29 14:56
Jau beveik pusmetis praėjo nuo paskutinio tryptelėjimo Kauno „Exit“. Trys neeilinio (ir tai tikrai buvo/yra Kauno simbolis) klubo Atlantai – Ignas, Kastis Torrau ir Donatello – tikrai nesiskundžia veiklos ar grojimų trūkumu, siaučia po visą Lietuvą, tad negi užmiršo gimtąjį miestą?
Daina Dubauskaitė 2011-11-28 09:11
Chaotiškas naujasis „Satta“ baro sezonas ateinantį penktadienį pakvies dar tik į trečią renginį. Bet gal ir geriau rečiau, bet užtikrinčiau, ane? Juolab kad didžiausias gruodžio 2-osios skrajutės vardas tikrai vertas pasiruošimo bei kojų ir ausų pailsinimo.
Daina Dubauskaitė 2011-11-15 12:45
Gruodžio 9-ąją į Lietuvą jau kokį ketvirtą kartą grįžta kaip niekad populiarus britų trance muzikos trio „Above & Beyond“. Na, arba didžioji jo dalis. Šiemet antrą studijinį albumą ir du miksus išleidę dešimt metų kartu kuriantys atlikėjai – penkti pagal populiarumą pasaulyje. Bent jau taip tvirtina tūkstančiai jų gerbėjų, atidavę balsus žurnalo „DJ Mag“ kasmet renkamame didžėjų TOP 100.
Daina Dubauskaitė 2011-11-14 15:50
Sena draugystė nerūdija – stambulietis DJ E Lietuvoje lankėsi ir puikiai šokdino pats, į Turkiją buvo atsigabenęs „RyRalio“ vyrus bei šių muzikinį pusbrolį Mindą. Pastarasis vėl suka istorijos ratą bei su duona ir druska DJ E laukia penktadienį sostinės „Opium“, šeštadienį – Klaipėdos „Taifun“. Bus lėtesnio, nei per greitas, house, disco, gal net funk. Savo šalies klubų ir radijo veteranas Erhan atsako į mano anketos klausimus ir dar specialiai 1-800-DAINAD skaitytojams internetan pakrovė miksą!
Daina Dubauskaitė 2011-11-10 13:49
Prieš ketverius metus dieninį darbą metęs ir galutinai karjerą į naktį pakreipęs Berlyno gyventojas Oliver Deutschmann šiandien – dviejų leidybinių kompanijų vadas ir naktinio klubo etalonu tapusio „Berghain“ bei čia pat veikiančio „Panorama Bar“ rezidentas. Laidos „Mix Subas“ šefas Loranas Vaitkus su kolegomis iš „Techstylism“ šį vieno žanro nepripažįstantį didžėjų pasikvietė už „Soul Box“ pulto – tai jau lapkričio 18-ą. Aš groti su jais negrosiu, bet klausimų Oliveriui užduoti tikrai galiu!
Daina Dubauskaitė 2011-11-04 09:28
Iš pavasario ir fabriko „Sanitas“ į vienuoliktų vienuolikto vienuoliktą ir fabriką „Lituanica“ persikėlęs miesto festivalis „Insanitus“ neriboja muzikinių užmačių ir šiemet po stogu sutalpins penkias bestoges erdves garsams. Vienas iš gyvojo cecho užjūrio svečių – prancūzas Weeding Dub. Jo širdies muzika akivaizdi jau iš pseudonimo; atlikėjas ne tik gaudo dub aidus studijoje, bet ir yra smagiai įvaldęs klavišinį pučiamąjį instrumentą – melodiką (ar kaip jis vadinasi lietuviškai?).
Daina Dubauskaitė 2011-10-19 00:55
Norėjau trumpiau, o išėjo kaip visada. Artinantis oficialiai pirmosios „Best Kept Secret“ plokštelės datai leidyklos įkūrėjas Vidis jau lankėsi „Mix Sube“ ir davė interviu kaimynams iš Suru.lt, bet, kaip pats minėjo, istorijų turi dar ne vienai laidai ar straipsniui.
Daina Dubauskaitė 2011-10-10 23:22
Senokai neskambinau į Berlyną! Ragelį kelia vienas „Jazzanova“ prodiuserių Stefan Leisering. Jis lapkričio 5-ąją taps viena devintąja „Lofto“ scenos, ir gyvoji kolektyvo versija tikrai yra vienas rimčiausių šio rudens įvykių. Ir tiems, kurie vis dar mielai naktinėja su „Coffee Talk“, ir toli gražu ne tik.
Daina Dubauskaitė 2011-10-05 09:51
Penktadienį sostinei gresia renginių persivalgymas – bus visko nuo patvorių reivo iki aukštesniojo smegenų sluoksnio mankštos, ir tik treniruočiausi spės įvykdyti savo planus. Vienas esminių spalio 7-osios dalykų – audiovizualinės poezijos festivalio TARP atidarymas „Lofte“.
Daina Dubauskaitė 2011-10-03 09:16
Pasirodo, didžėjavimą ir tekstilę vienija ne tik tai, kad ir vienam, ir kitam užsiėmimui reikalingos adatos. Bet ir ši asociacija – ne atsitiktinė. Kauno bienalė TEKSTILĖ’11 ateinantį savaitgalį rengia dirbtuves „Sampler-Cultureclash“, kuriose savo talentą Lietuvos grojikai galės išreikšti daugeliui greičiausiai dar neatpažintais būdais.
Daina Dubauskaitė 2011-09-15 09:18
Ir vėl aš apie tą patį – Lenkija nenustoja stebinti ir vilioti. „Unsound“ yra bene stipriausias intelektualesnės elektronikos koziris kaimyninėje šalyje. Juk, po paraliais, festivalis turi net filialą Niujorke, kuriame pernai pasirodė ir Eleven Tigers. Lenkiškasis variantas (kalbant apie lietuviškumą – su „tigro“ kolega, taip pat jau sprukusiu į Londoną, Brokenchord) – jau po mėnesio karalių mieste Krokuvoje, kurį aplankyti verta ir kitais metų laikais. Bet dabar – ypač.
Daina Dubauskaitė 2011-08-30 09:50
Matyt, vasaros festivalių bendrystės įkvėpti gero kosmoso mylėtojai Gvidas („Partyzanai“) ir Synthsoulsizer („Cosmovast“) uždaro dangaus sezoną pradeda drauge atsigabendami svečią iš Suomijos.
Daina Dubauskaitė 2011-08-29 14:55
Taip, ir vėl kryptis – Lenkija. „Tauron Nowa Muzyka“ Katovicus laužė ką tik pasibaigusį savaitgalį, visai neseniai pasakojau apie šalia Lietuvos, Balstogėje rugsėjį vyksiantį „Up To Date“, dabar žvalgausi į spalį. Pavyzdžiui, Varšuvoje – septintasis, kasmet stiprėjantis, „FreeFormFestival“.
Daina Dubauskaitė 2011-08-23 09:51
Palapinės lyg ir supakuotos žiemai, bet muzika stambiomis dozėmis – smagu apskritus metus. Vasarą nuolat atlikėjais ir kainomis viliojanti Lenkija ilsėtis dar nesiruošia. Štai, pavyzdžiui, rugsėjo 23-24 dienomis visai greta sienos esančioje Balstogėje (arba Bialystoke), mieste, turinčiame 300 tūkst. gyventojų, organizuojamas festivalis „Up To Date“.
Daina Dubauskaitė 2011-08-02 08:00
Savaitgaliais Vilnius virsta neapibrėžtu dariniu – gali įvykti arba labai nuotaikingų dalykų, arba taip ir praleisi naktį sukdamas ratus tarp pusiau veikiančių taškų. Dėl to gal net saugiau kviesti į šokius darbo dienomis, kai niekas neišvažiavęs į jokį festivalį, o pusvalandis papildomo miego kitą rytą direktoriaus labai neįsiutins. Juk vasara.
Daina Dubauskaitė 2011-07-22 09:06
Neseniai sulaukiau laiško iš ne tokios ir tolimos, bet išties nuo mūsų savo laisvalaikio tendencijom besiskiriančios Estijos. Festivalio „Krill“ organizatoriai lietuviams draugiški ir nori mus pamatyti rugpjūčio 5-7 dienomis, tad man belieka papasakoti, kodėl į šį nedidelį ir visiškai jauną renginį verta nulėkti.
Daina Dubauskaitė 2011-07-01 09:11
Nuo tvankaus, bet išties saulėtai pasibaigusio Caribou ir jo draugų koncerto „Lofte“ prabėgo štai jau visas mėnuo; per tą trumpą laiką klubas išėjo atostogų, mes atidarėm festivalių ir namo grįžimo prašvitus bet kurią savaitės dieną sezoną, Vidis debiutavo Ibizoje, bet žada grįžti ir liepos 5-ąją pakviesti į antrą serijos „Silence Live“ seansą. Jau net dvi grupės! Ir jokio stogo, nes veiksmas keliasi į „Vasaros terasą“.
Daina Dubauskaitė 2011-06-28 00:20
„Instra:Mental“, Raiden, Addison Groove, „Fusedmarc“ ,DJ Proton, Brokenchord, Golden Parazyth, Ricardo Tobar, Steve Rachmad, „Girių dvasios“, Tom Cosm, Dissociactive ir dar turbūt dvidešimt eilučių vardų bei pavadinimų, šiemet sudėliotų į penkias scenas, liepos 7-10 dienomis zvimbs Zarasų rajone. Aštuntoji „Tundra“ žada būti ne silpnesnė, nei anksčiau – tendencija augti čia stipri kaip niekada.
Daina Dubauskaitė 2011-06-08 09:19
Devynios savaitės liko iki vis dar man pakankamai mistiško Šventosios kurorto lankymo. Rugpjūčio 12-15 dienomis aplink senąją estradą ten antrąkart (o iš viso penktą) įsikurs festivalis „Satta Outside“, ir aš jo laukiu nuo praėjusių metų festivalio pabaigos.
Daina Dubauskaitė 2011-06-01 10:23
Nuplėšus dar vieną kalendoriaus lapą belieka įjungti atbulinį laikmatį ir konstatuoti, kad iki „Sūpynių“, vieno iš solidžiausių lietuviškos vasaros papuošalų, beliko 16 dienų. Juokas! Atlikėjų festivalyje, šiemet liekančiame Pakretuonėje, ruošiasi pasirodyti ne viena dešimtis. Net ir vien apie užsieniečius kalbant gausa pakankama! Užsibrėžiau tikslą pakalbinti du iš jų.
Daina Dubauskaitė 2011-05-10 12:36
Neįtikėtina, kai kas sugebėjo atimti mano „Vasaros terasos“ mero titulą šiai dar negrįžus naujam sezonui! „Foursquare“ kovos tikrai tęsis – išvydusi vasaros vakarų planą tikiu, kad Mokytojų namų kiemelyje bus pasėdėta ne kartą ir ne du.
Daina Dubauskaitė 2011-05-10 07:32
Vilniaus gatves į Londono metro iškeitęs „Despotin‘ Fam“ narys ir šiaip vienas skardžiausių, bent jau istoriškai, Lietuvos MC Shmekla į mane kreipėsi prašydamas pagalbos būsimą renginį Britanijos sostinėje pareklamuoti kitame portale. Perdavusi kontaktą nepasidaviau ir mainais paprašiau atsakyti į keletą mano klausimų. Taip Paulius man prisistatė kaip naujo darinio KITCH’EN atstovas. Būtent šio puslapį „Facebooke“ neseniai pamėgo visa krūva mano draugų, ir tai man jau buvo iškėlę klaustukų. Dabar, viską išsiaiškinusi, manau, pamėgsiu ir aš – gaila tik, kad tie Londono rytai taip nepatogiai toli nuo Savanorių prospekto...
Daina Dubauskaitė 2011-05-03 14:45
Pernai labai taikliai frazę „terasų vasara“, apibūdindamas nuotaikas Vilniaus centre, ištarė Vidis. Mada sėkmingai peržiemojo ir jau kedena plunksnas bei valo skėčius – vasara sostinėje vėl bus terasinė.
Daina Dubauskaitė 2011-04-26 14:40
Ne vieną kartą esu sakiusi, kad pranešimų spaudai į savo blogą nedėsiu, o apie renginius visada smagiausia pranešti pirmiau, nei kiti. Kai tai nepavyksta, bet renginys vis tiek nusimato vertas dėmesio, reikia ieškoti naujų išeičių, ar ne? Todėl paruošiau tokią savotišką anketą didžėjams (na, ir atlikėjams), kurie ruošiasi į Lietuvą. Pirmasis prie lentos eina ispanas Nacho Marco. Balandžio 29-ąją, penktadienį, jis griebs „Opium“ vairą.
Daina Dubauskaitė 2010-06-16 00:00
Naujas posūkis nuo didžėjų vardų ir vakarėlių ciklų mirgančioje, bet iš tiesų pastaruoju metu apytuštėje Vilniaus scenoje. Reklamuojami tie, kurie vakarėlyje negros!
Daina Dubauskaitė 2011-03-09 00:00
Praėjusį penktadienį Rolas man plačiau papasakojo apie savo reikalus „Gorky“, bet, kaip žinia, niekur nedings ir iki šiol jo prižiūrėtas klubas „Opium“. Įdomu, kad vieta bent artimiausius tris mėnesius (o po to juk vasara) neturės vieno „programų direktoriaus“ – vietoj to saują pavasario penktadienių išsidalino keturi Vilniaus naktinio gyvenimo žaidėjai.
Daina Dubauskaitė 2011-03-16 00:00
Simpatijos „Baltijos elektronikai“ dar neišsisklaidė, tiesa, ateinančiai sesijai ruoštis dar irgi nepradėta. Didieji kaimynai (lenkus turiu galvoje) tuo tarpu nesnaudžia ir plečia vidurio Lenkijos puošmenos „Audioriver“ ribas.
Daina Dubauskaitė 2011-03-23 00:00
Barų Vilniuje nemažėja, kai kurie jų virsta klubais, programomis, žinoma, irgi nori aplenkti vieni kitus ar bent jau išsiskirti iš konkurentų.
Daina Dubauskaitė 2011-03-31 14:50
Aš juk sakiau, kad mane kamuoja vasaros nuojautos! Ne veltui. Subtiliai taupęsi ir minimalistiškai tylėję Minimal.lt pagaliau pasidalino ne vieno šimto entuziastų laukiamomis žiniomis apie 6-ąjį festivalį „Sūpynės“.
Daina Dubauskaitė 2010-05-26 00:00
Kažkaip tik šiandien suvokiau, kad vasarą taip ir nepamatysiu jokios didelės arba aštrios grupės koncerto.
Daina Dubauskaitė 2011-03-28 00:00
Prisipažinsiu, nelabai ko su išliekamąja verte turiu papasakoti apie praėjusį savaitgalį – na, buvau šen bei ten, girdėjau gražios draugų grojamos muzikos, bet nieko itin naujo neatradau. Tai nieko! Vadinasi, yra vietos iš anksto panagrinėti, kas jau netrukus smogs Vilniui. Kalbu apie šeštąjį sunkiosios elektronikos sąskrydį, trumpiau vadinamą reivu, „Blitzkrieg“, įvyksiantį balandžio 15-ąją klube „Aparat“.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS