"Girdėjai, "Kryptic Minds" neatvažiavo"
Dvi naktys buvo pritrenkiančios. Jei ne muzikos kokybe, tai jos jėga.
Penktadienį neužsiėmiau jokiais betiksliais "preparty" ar panašiai ir tik išmušus nakties pradžiai jau stovėjau eilėje labiau prie "Intro" nei prie "Metro", nes čeburekų dvasios dramenbeisas iki galo nenuslopino. Tarp šąlančių jaunesnių ar vyresnių reiverių nardė du patys įspūdingiausi - ne daugiau nei trylikos sulaukę. Laukė, kol "tas senis nueis nuo durų ir tada mus įleis". Pasirodo, berniukai - DJ mokyklos auklėtiniai, jau ne į pirmą vakarėlį savišvietos tikslais leidžiami. Kiek mačiau, jie tikrai susidomėję stebi aplinką, tačiau kas bus, jei per anksti užmatys ir visas pagundas?
Kol jaunosios mūsų viltys kukliai sėdėjo ir dairėsi, laksčiau po visas sales bandydama sušilti. VIP'as, jei buvo skirtas geriausiems "Metro promo" draugams, šie galėjo ir įsižeisti - nesutikau nė vieno, kuris džiaugtųsi minusine temperatūra antrajame spaustuvės aukšte. Sleeperis, sukdamas vinilus, šildėsi laipsniais iš butelaičio, Mamania, jį pakeitęs, net tuo pasidžiaugti negalėjo - guodėsi, kad antibiotikus vartoja.
Dramenbeiso valdose pirmo aukšto gale moterišką šilumą spinduliavo ir publiką pasišokinėjančiu ritmu atsakingai šildė Tonicka. Graži mergaitė, gražiai grojo, gražiai ir žiūrėjosi. Tuo tarpu improvizuotame bare šalia scenos visi norintys galėjo paskanauti dailių mėsainių, dešrainių ar kibinų. Nerizikavau - ėjau į "Chilloutą", kur tiksėjo ir caksėjo mikro ir mini, vieni gulėjo, kiti rūkė, o treti visai įsijautę šoko. Vienas, beje, ryškiai atvyko tiesiai iš "Galaxy" - tos baltos kelnės ir savimi pasitikinčio džedajaus judesiai niekada neapgauna.
Šilčiausia garantuotai buvo pagrindinėj klubo salėj - electro ji vadinosi, bet jo ten skambėjo tik šiek tiek daugiau nei panašų vardą turinčiuose Elektrėnuose - pirmą vakaro dalį ten partizanavo Mantas ir Gvidas, kaip visada kategoriški ir aštrūs, vėliau salės vardą bandė teisinti Ramojus iš "Stereo45". Tiesa, trumpokai, nes pasirodžius jūreiviško sudėjimo ir pirato veido Rok, lankytojų, ėjusių "dėl electro ", paskutinės viltys buvo visai nešvelniai užmestos už radiatorių.
Viena tokia nuviltoji Dalia vėliau man skundėsi: "Man tai patinka arba techno, arba electro, o čia tai kažkokia nesąmonė". Na, kam gi būti tokiai kategoriškai? Ypač šiais elektiškais laikais? Be to, Rok, mano manymu, buvo pakankamai konkretus ir skaldė kietus tresoriškus juokus su tokiais "prichodais", ateinančiais vidutiniškai kas minutę, kad aš visai netikėtai pasidėjau paltą (net nebijojau, kad pavogs!) ir po pusvalandžio iš pirato nagų ištrūkau visiškai šlapia.
Naiviai tikėdamasi atsipūsti ėjau į dramenbeisą, bet ten jau kulkosvaidį nusitvėręs visus guldė "Kryptic Minds". Tai turbūt jau tas psichodelinis muzikos variantas, kai turi girdėti ne patį skambesį, bet jame užkoduotą jausmą. Žodžiu, įspūdis - žudantis. A, ir vienas juokingesnių vakaro momentų - link grotuvų jau besiartinant abiem vakaro žvaigždėms vienas jaunuolis savo nepilnametei draugei porino štai ką: "Girdėjai, "Kryptic Minds" neatvažiavo? Vietoj jo kažkoks kietas ir dar žiauriau taškantis vokietis bus". Nepilnametė tuo tarpu nuolankiai linksėjo galva.
Nenorėjau, kad mane užgriūtų problemos, kurios vėliau kankino daugelį ir vakarėlio įvertinimą kreipė neigiamon pusėn - "blogas garsas, blogas oras ir bloga publika", taigi sprukau. Kas kaltas dėl tokių atgarsių? Organizatoriai nepasirūpino, klubas apsuko, diskžokėjai grojo "ne pagal programą", senesnieji vangiai rinkosi ir dar vangiau judėjo, mažieji iš laimės, kad įleido, nusigėrė…Vadinasi, kalti visi. Renginiui ir idėjai gi numirt toli gražu nelinkėčiau, taigi laukiu kito gruodžio.
"Gravity" viskas vyko daug paprasčiau ir aiškiau - žmonių su kaupu, proga aiški, lubos papuoštos 600 rožių, salė viena, Price'as tvarkosi irgi vienas, šoka visi. Tik atbėgus vakarėlio muzikinė tema ne taip baisiai nuo "Metro" skyrėsi - tik progresyviau, steriliau viskas. Bet vos spėjus padiskutuot apie tai, gros "Underworld", ar negros, ėmė ir pasigirdo "You bring light in... You bring light in...", šokėjai dar smarkiau susigrūdo prie pulto ir kėlė rankas bei spiegė. Tuomet ir prasidėjo tikras "Underword" hitparadas - ir "Everything everything", ir "Born slippy", ir vienas su kitu, ir atskirai, ir šviežiai perdirbti (matyt, paties), ir originalūs...
Pozityvioji (tikrai labiau nei aš) Goda nesitvėrė džiaugsmu ir vis klykavo "live'as, live'as!", o aš tik pagalvojau, kad burbulas nesprogo ir patenkinti liko visi, "užparinti" reklamos - tiek ėję būtent šitų kūrinių klausyti, tiek šiaip kokybiško techy proggy house išgirsti, tiek šiaip pasidžiaugti gimtadieniu. Kažkodėl vos svečiui dingus ir pasirodžius "Happyendless", klubas ištuštėjo, nors vyručiai į situaciją pažiūrėjo atsakingai ir dar pašokdino likusius gyvus su "I built this city for you". Ir vėl aš, užbėgusi tik pasisveikinti ir pasveikinti, namo grįžau penktą.
Šeštadienį pradėjo kinas! Kinas! Kinas! Iki pat antros sugebėjau išsėdėti vienoje vietoje ir labai tuo džiaugiausi - šitiek skirtingų filmų per tris valandas! Tuo trumpametražiai man ir patinka - trumpai, aiškiai ir pritrenkiamai. Labiausiai man patikusį duodu ir tau - štai "Krabų revoliucija", tiesa, prancūziškai. Tuoj po jos ir vėl ėjau sveikinti keturmečio klubo. Šįkart kažkaip pastebimai pavėlavau - pusę trijų buvo likę tik ištikimiausi ir tų daugelis girti kaip pati degtinė. Pasivyti buvo be šansų, taigi paskutines gimtadienio bakchanalijas stebėjau atsargiai ir iš šono.
Vakarykštė naktis - "Underworld", o šios pavadinimas - "Prodigy". Lyg primokytas pirmtakų, čia jau apsilankiusių, Astonas iš "Freestylers" visiškai pataikavo publikai - na, ar padoru bei inteligentiška suleisti "Smack My Bitch Up" su "Voodoo People"? Tiesa, šis "Pendulum" perdirbtas dar ilgai neatsibos. O šiaip vakaro pabaigoje (pradžioje, visi sakė, kalė dramenbeisas ir vyko vos ne "Metro" afterparty) vadovavo tas maroz-breiksinis ritmas "tu tururu-ruru tu tu tu", kuris nors ir šokdina, bet trūks plyš niekada nepasikeičia.
Sutikau Džonį iš kvartalo, šis buvo užsiauginęs barzdą ir vadino save Kalėdų Seneliu, bet sykiu ir šį tą įdomaus pasakė. Anot jo, vakarėlis - ne itin tikęs, nes visai čia ne "Boogaloo" (bet, kiek supratau, "Boogaloo" čia tik pristatytojų vaidmenį atliko), nėra jokios eklektikos, tik tas pats per tą patį, netgi 2Fresh jau breaks madą perėmęs, na, kodėl jie pamiršo įvairovę? Juk būtent dėl jos, "Boogaloo" globojamos (ir dar truputį dėl "Stereo45" legendos), Džonis neemigruoja - štai kur stiprus ir nuoširdus pareiškimas. Ir, sakė, jei jo neklausysiu, Kalėdų Senelis man neatneš dovanų. Ech, kad bent pusė klubinėtojų turėtų tokią tvirtą nuomonę ir nesiblaškytų nuo gražesnių prie linksmesnių.
Tomas Boo atsisveikinimui uždėjo seną gerą Dynamo Productions - "Hey Yeah" ir dar "Don't cha wish your girlfriend was hot like me", dar kartą pagalvojau, kad vis dėlto gerai, jog turim tokį "Gravity", ir netrukus miegojau žiemos miegu. Uf, vis dėlto savaitgalis buvo tikrai vertas išankstinių pagyrų ir reklamos.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS