Jeroen Search: „Jaunimas labai greitai nori pasiekti viršūnę ir pamiršta, kad tam reikia daug laiko ir daug sunkaus darbo“
„Minimal.lt“ komanda jungiasi su panašius tikėjimus išpažįstančia šutve „Redubtor“ ir lapkričio 8-ą kviečia į pirmą bendrą šokį „Kablyje“. Vienos iš dviejų renginio „Grid“ scenų vadas – olandas Jeroen Search, techno kasėjams pažįstamas jau tikrai seniai.
Būtent šiuo vardu didžėjus ir prodiuseris vadinasi vos keleri metai, bet jo plokštelės žymėtos ir tikra pavarde – Schrijvershof, ir Komplex, ir DJ Groovehead, o kur dar šūsnys su kolegomis įrašytų kūrinių. Vienaip ar kitaip jis visuomet ištikimas techno ir puoselėja pakankamai gryną, bet nedulkėtą žanro skambesį.
Beje, jo relyzas buvo pirmoji pavyzdinio italų leiblo „M_rec LTD“, kurio įkūrėją Max_M kalbinau pernai, katalogo plokštelė.
Penktadienį galėsi Jeroen Search aktualumu įsitikinti pats, o kol kas – trumpa pažintis su svečiu. Jungiam muziką ir skaitom.
Vasarą išėjęs ir man įstrigęs tavo kūrinys vadinasi „The Future Is Ours“. Norėčiau apie tai su tavimi, kaip scenos veteranu, ir pakalbėti.
Kaip prieš 20 metų, pradėdamas karjerą, įsivaizdavai 2013-uosius? Ar vizijos pasitvirtino? Kalbu ne tik apie muziką.
Dabar viskas tikrai kitaip, nei tuomet. Bet „The Future Is Ours“ yra teiginys. Jis reiškia, kad tu pats esi daugiau ar mažiau atsakingas už savo ateitį – gerąja prasme. Turime galvoti apie tai, kas bus, gyventi dabar, bet projektuoti ateitį ir nelaukti, ką ji pati mums pasiūlys. Manau, gerai, kad dabar vis daugiau žmonių galvoja apie globalias problemas, tokias, kaip užterštumas. Tai, ką pagerinsime dabar, ves prie geresnės ateities.
Ar tai, kaip skambi šiandien, 1993-aisiais numatei?
Tiesą sakant, man skambesys nedaug tepasikeitė. Svarbiausia muzikoje yra jausmas ir tai, ką jis man reiškia.
Bet gal patobulėjai techniškai ir kūrybiškai?
Taip, produkcijos prasme patobulėjau, nors studijoje vis dar elgiuosi taip pat, kaip anuomet. Tiesa, gyvenu užimtą gyvenimą, nes turiu dieninį darbą ir šeimą, ir dar groju, tad išmokau nukreipti kūrybiškumą tinkama linkme. Anksčiau gi muzika buvo viskas, ką turėjau, ir studijoje leisdavau kiek įmanoma daugiau laiko, o dabar einu ten tik tuomet, kai tikrai noriu.
Ar sveikai šiandien gyvena techno žanras?
Manau, šiandien jis gana sveikas, visko daug šiame žanre vyksta. Prieš keletą metų techno buvo išsivadėjęs, o dabar jis lyg šiltas dušas.
Grįžkim dar prie to kūrinio. Kas jo pavadinime yra „mes“ – techno mylėtojai, kūrėjai, o gal visi pasaulio gyventojai šiandien?
Taip, visi žmonės. Mąstykim ir elkimės pozityviai.
Kokia yra muzikos ateitis? Žinau, tai labai plati tema, bet įdomu išgirsti įvairias nuomones. Kaip ją kursime, grosime, pardavinėsime, vartosime?
Sunkus klausimas. Technologijų nesustabdysi. Manau, ateityje muziką vartosime „iš debesies“. Bet kaip tiksliai ir kada, negaliu prognozuoti.
Turėjai tikrai įdomią ir vaisingą leidyklą „Search“. Ar ji uždaryta todėl, kad baigėsi paieškos? O gal jos persikėlė į asmeninį lygmenį, juk „Search“ pridėjai prie savo vardo?
Ne, buvo kitų priežasčių, aišku, gaila. Kompanija, kai veikė, buvo puikus būdas išreikšti savo jausmus ir mintis. O „Search“ pridėjau prie vardo tam, kad išlaikyčiau ryšį su leidykla.
Esi išleidęs daug kūrinių, įrašytų bendrai su kitais žmonėmis. Koks tavo akimis yra idealus studijos partneris? Ar buvo tokių, kurių muzika tau labai patiko, bet dirbti kartu negalėjote?
Su Dimi Angélis dirbti visuomet daugiau mažiau tobula. Karts nuo karto susėdame studijoje, tiesiog kuriame naują muziką ir mums tai sekasi. Esame draugai ir vienas kitam aiškiai pasakėme, ko tikimės, tad dirbti kartu lengva.
Taip, kolaboracijų buvo nemažai ir ateityje tikrai bus, bet jei darbas nevyksta studijoje susėdus, o nuotoliniu būdu, tai visai kas kita. Būtent dviese dirbant galite abu pajausti, kai įvyksta stebuklas, o tai labai svarbu.
Ar esi ilgesnį laiką ilsėjęsis nuo muzikos ar vakarėlių, padaręs karjeros pertrauką?
Na, 20 metų – ilgas laiko tarpas, buvo visko. Vienu metu buvo tikrai sunku išgyventi kaip techno prodiuseriui, bet niekuomet neturėjau noro nukrypti nuo šio skambesio per toli ir visuomet grįždavau, nes tai yra mano muzika. Pastarieji metai buvo tikrai puikūs, bet, kad tai pasiekčiau, dirbau labai ilgai.
Ar keitėsi tavo požiūris į renginius ir klubus? Kas tau juose svarbiausia?
Man visai nesvarbu, ar interjeras modernus. Esmė yra muzikoje. Kartais pakanka vieno apšvietimo šaltinio. Svarbu, kad publika mėgautųsi muzika, tada naktis būna nuostabi.
Turi mėgstamiausią klubą?
Oi, negaliu į tokį klausimą atsakyti, gerų vietų yra tikrai labai daug.
O kokie tavo mėgstamiausi ne techno artistai?
Esu didelis „Portishead“, „Tindersticks“, „The Doors“ fanas. Aišku, tai ne viskas.
Gal galėtum įvardinti, kokias klaidas dažniausiai daro jauni kūrėjai? Ar ir pats jas darei?
Sunku pasakyti. Įsivaizduoju, kad jaunimas labai greitai nori pasiekti viršūnę ir pamiršta, kad tam reikia daug laiko ir daug sunkaus darbo. Jei stengsiesi, viską pasieksi, bet nieko nebūna nemokamo.
Kiek žinau, gyveni Roterdame – parekomenduok kokių smagių vietų, kurias aš ar mano skaitytojai galėtume aplankyti.
Roterdamas – šaunus miestas, bet iš jo išsikrausčiau prieš septynerius metus, tad nelabai ką žinau. Aišku, čia yra gerų klubų, o jei mėgstat vinilus, būtinai užeikit į „Clone“ ir gerai apsipirkit.
O kur dabar gyveni? Gal ten kokių rekomendacijų?
Bergen op Zoom, nedideliame mieste tarp Roterdamo ir Antverpeno. Bet čia nieko ypatingo, hehe.
---
Jeroen Search @ Facebook
Jeroen Search @ Soundcloud
„Grid“ su Jeroen Search, Conducta ir būriu vietinių draugų – lapkričio 8-ą „Kablyje“.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS