DAINOS DAINAI

Didžėjai irgi gali tapti gerbėjais.
Daina Dubauskaitė 2015-04-24 08:36
Justas Fresh. Už pulto seniau, nei pats atsimena. Kiek muzikinių piligrimysčių nuėjęs, kiek ledų pralaužęs ir kiek kartų pats save nustebinęs atradimais bei pareiškimais. Joks atsitiktinumas, kad tai jį, vieną mylimiausių savo didžėjų, prieš ketverius (oho, time flies when you’re having fun) pakviečiau atidaryti rubriką „Dainos Dainai“.
Daina Dubauskaitė 2015-04-10 04:24
Naftininkų mieste augęs Calli savyje turi daug industrinės jėgos, kurią išnaudoja įvairiose tech* sferose. Toks ir miksas, 99-asis „Dainose Dainai“ – kaip sakė Jonas, keistas, ne techno, bet jo irgi yra.
Daina Dubauskaitė 2015-03-27 08:13
Net pati nustebau, kai Daimon prisipažino, kad mixtape'as man yra viso labo antrasis jo DJ karjeroje! Nuo „Gyliai“ praėjo tikrai daug laiko, ir, be abejo, malonu, kad po gana ilgą laiką trukusių pokalbių apie rinkinį man jis pagaliau materializavosi.
Daina Dubauskaitė 2015-03-13 10:24
„Boogaloo“ jubiliejus jau greit ir auksinis, bet Tomas Boo nei sensta, nei deda ginklus, nei kitaip keičiasi. Jei bent vieną savaitę imtum ir nesutiktum jo stoviniuojančio su cigarete Senamiestyje, žinok, kad greičiausiai surfina kur nors toli.
Daina Dubauskaitė 2015-02-13 08:53
Riebokšnį beveik 40-ies gabalų miksą prieš kurį laiką gavau į savo pašto dėžutę nuo paslaptingo veikėjo Dominyko aka Vata. Jis trumpai prisistatė, nes jokių pažinčių tarp mūsų iki šiol nebuvo.
Daina Dubauskaitė 2015-01-30 09:02
Jei tikėt wikipedija, kad „Pieno lazeriai“ susikūrė 2002-aisiais, tai reiškia, kad jų narį Roką pažįstu jau 13 su trupučiu metų. Visuomet su muzika artimai susijęs veikėjas taip pat yra darinio „Pleasures in Measures“ narys (bet tų darinių tikrai buvo ne vienas), o jo įvairių žanrų pripildytą kolekciją dažnai išgirsi vienam ar kitam sostinės DJ bare. Tad Rocazz – Vilniaus garso takelio kūrėjas, o dabar susuko ir kiek istorinį, kiek romantišką linkėjimą man.
Daina Dubauskaitė 2015-01-16 10:28
Ne taip ir dažnai pasitaiko proga į „Dainas Dainai“ pakviesti kolegas rašytojus – greičiausiai dėl to, kad dvigubi (ar keliagubi) talentai nėra tokie dažni. Paulius Ilevičius, savo įžvalgomis jau dalinęsis Ore.lt, Suru.lt, „Secret Thirteen“ puslapiuose, muziką jaučia daugeliu kampų. Pasitikėjau juo ir jo požiūriu į valandą mano podcast’e, ir rezultatas tenkina absoliučiai.
Daina Dubauskaitė 2015-01-02 09:11
Ilgokai derėjomės su garso kultūros globėjais, prižiūrėtojais ir čempionais „Kala Soundsystem“ dėl to, kad jie man įsuktu miksą - tai laikas, tai vieta… Galiausiai kertinės metų šventės, o gal ir „Kala Soundsystem“ veiklos penkmečio jubiliejus, viską sudėjo į savo vietas ir tikrai džiaugsmingas šaknis Jamaikoje menantis rinkinys tapo pirmuoju šiemet. Su naujais ir ačiū!
Daina Dubauskaitė 2014-12-19 09:27
Didelė garbė mano serijai sulaukti mikso iš Kermio! Ir dar prieš Kalėdas. Toliau viską pasakoja pats.
Daina Dubauskaitė 2014-12-05 06:03
Arma ir jo po „Agharta“ pavadinimu kuruojami experimental / lo-fi / noise / ambient / industrial / etc įvykiai – periodiški mano kalendoriaus svečiai. Tiksliau, tai aš svečiuojuosi jo renginiuose ir kaskart gėriuosi užsidegimu bei turiniu. Tai, ką ir kaip jis daro, yra įdomu ir vertinga. Man tai dažniausiai būna atsvara ir pabėgimas nuo muzikinės kasdienybės. Visiškai toks yra ir pirmasis Armos mixtape’as, apie kurį jis papasakojo pats.
Daina Dubauskaitė 2014-11-20 21:54
Dažniausiai į „Dainas Dainai“ pakviečiu pati, bet kai apie save primena seni pažįstami ir dar senesni melomanai, negi nesutiksi? Eugenijus jau kurį gyvena Anglijoje, bet nepamiršo nei Lietuvos, nei muzikos – na, tam sąlygos UK tikrai pačios geriausios. Šiuo metu jis šefuoja podcastų seriją „Borderless“, o save vadina Oktenk. Ir turi šiltą rinkinį darganoms – su linkėjimais.
Daina Dubauskaitė 2014-11-07 08:18
Kęstutis yra stiprios marijampoliečių diasporos Vilniuje narys, taip pat ir slaptųjų diskotekininkų draugijos bilieto savininkas. Kaip „Doomoostudio“ ar „Pleasures in Measures“ pusė, o gal tiesiog kaip Johnny Cosmos.
Daina Dubauskaitė 2014-10-23 22:00
Tarp mano blogo ir mados bendra nedaug. Tarp manęs ir mados – irgi neper daugiausiai. Bet taip jau yra sutapę, kad su visais „Mother Eleganza“ gatvės grožio kompozitoriais yra tekę sėdėt prie bendrų staklių. Dabar esam kas sau, bet marškinėliai man jų vieni gražesnių, o ir šiaip ranką malonu paspaust. Kur gatvė, ten ir muzika, tad abejot „Mother Eleganza“ skoniu – tiek grupiniu, tiek soliniais – niekada neteko. Net ir į paštadėžę gavus nuorodą su miksu.
Daina Dubauskaitė 2014-10-10 13:12
Kai Mišai buvo šešiolika, jis laimėjo „Ritmo kovas“. Dabar jo sąskaitoje ne tik čempiono diržas, bet ir leidiniai, kolaboracijos, narystė grupėje, nuotykiai Lietuvoje ir už jos ribų, netgi Nacionalinio dramos teatro spektaklio garso takelis. DJ miksų tuo tarpu neitin daug, tad malonu, jog 96wrld pasiryžo surinkti tiek ir tokių kūrinių – tikiuosi, jam buvo įdomu. Man tikrai. Ir nekantrauju pamatyti, kaip jo karjera klostysis ateityje.
Daina Dubauskaitė 2014-09-25 22:00
Kadaise su Pauliumi susipažinau kaip su „Urban Breakdown“ dueto puse – tuomet jie su Jose laužė aukštumoje buvusius breiksus. Dar jis – garsus geležies tramdytojas ir įvairaus stiprumo rūgšties tirpalų alchemikas. Na, ir didžėjus Moon Disco, artimas Lorano Vaitkaus, „Techstylism“ ir kitų patyrusių klubų gyventojų bičiulis. Pats metas jam stoti prie mikrofono ir padainuoti.
Daina Dubauskaitė 2014-09-11 22:00
Maratoninių garbanų savininkas ir vinilo dangoraižių statytojas, Naujamiesčio gyventojas ir nakties ilgintojas. Samuel Tange yra užtikrintas melomanas ir ne mažiau tvirtas DJ, galintis groti įvairiais kampais, tempais ir apimtimis. Gerai Milvydui sekasi su kolegom iš techno ar repo scenų, ne prasčiau ir solo. Solo įrašas susidainavo ir man. Tiksliau, susirašė!
Daina Dubauskaitė 2014-08-28 22:00
Deneez buvo dar iki Dubauskaitės, neabejoju, kad bus ir man pakabinus parkerį. Kaip ir jo muzika, išsidėsčiusi istorijos lentynose ir etapuose. Jo miksas mano laidai yra toks savaime suprantamas dalykas, kad prireikė keliasdešimties laidų, jog tai suprasčiau ir įsidrasinčiau pakviesti. Deniso įrašų internete negausu, neseniai jis svečiavosi pas kolegas „Dubartyje“, ir, matyt, iškart susikaupė keliems darbams, nes beveik netikėtai suruošė siuntinį ir man.
Daina Dubauskaitė 2014-08-13 23:00
Miksą Justinas perdavė jau beveik keliaudamas į „Sattą“, kurioje jis šiemet pirmą kartą gros antru vardu. Pirmu jis pažįstamas diskotekininkams jau ne vieneri metai, nors yra labai jaunoje amžiaus grupėje. Taip pat jis jau pernai dalyvavo inauguracinėje tarptautinio projekto „Baltic Trail“ sesijoje, taigi amžius čia nieko nereiškia. Seniai jį stebiu. O dabar paprašiau ir linkėjimo. Nusprendė pasirašyti tikru vardu. O štai ir priežastys:
Daina Dubauskaitė 2014-07-31 22:00
Džiugas neturi feisbuko, neturi ir kitų daugeliui didžėjų būtinų atributų, bet ką jau turi, tai begalinę meilę muzikai. Visose klimato juostose, visomis įmanomomis formomis. „Nesakyk Mamai“ laikai jau tikrai praėjo, bet ir solo vaidmenyje Kym Wild pasirodymai įsimintini. Įsiklausytini. Gal todėl, kad ne tokie dažni? Labai džiaugiuosi, kad buvo rasta laiko mano laidai. Yra ir palinkėjimas:
Daina Dubauskaitė 2014-07-17 22:00
Fingalick jau ilgokai remiu prie sienos dėl susėdimo ir pakalbėjimo apie dalykus, bet pirmiau pavyko sulaukti siuntinio su dainų rinkiniu. Tikiu, mūsų posėdis bus, ir tikrai gražus, o kol kas džiaugiuosi muzika.
Daina Dubauskaitė 2014-07-03 22:00
Ne vieną kartą esu įrašinėjusi poną Thing į renginių lineup’us, bet naktis toks jau dalykas, kad gyvai šio veikėjo taip ir neteko regėti. Artimas „The Sneekers“ bičiulis jau turi leidinių užsienyje ir dar turės, na, bet šiandien pristato didžėjinę savo pusę, ir labai netgi šokamą. Be sintetinių pjūklų jis turi ir labai sentimentalią (priešingai nei miksas!) dedikaciją mano blogui.
Daina Dubauskaitė 2014-06-19 22:00
„Dainose Dainai“ yra buvę lietuviškos šokių klasikos, gyvo bytbokso, kalėdinio ambiento ir ko tik ne, bet va Estijos dar nebuvo. Visai neseniai vieną koją šiaurėn kyštelėjau su Ksenios Kamikazos miksu, o dabar iš trečiosios Baltijos sesės sveikinasi dvejų metų gimtadienį pavasarį paminėjusi leidykla „Processed“.
Daina Dubauskaitė 2014-06-05 22:00
Kompozicijos studijos - check. „Ritmo kovos“ - check. Projektai observatorijose ir su mada - check. Dar visokių reikalų svetinguose salonuose - check. Išties muzikalaus krašto - Gargždų - atstovas Rushkeys muzikoje jau senbuvis ir turi susiformavusių išskirtinių bruožų, bet nesigviešia šlovės ir nebruka savęs į akis be reikalo. Gal todėl ir teko net iki 78-os laidos išlaukti, kol sugalvojau jį paskviesti sudainuoti „Dainas Dainai“. Tiksliau, haiku. Rezultatas puikus, o dar ir aprašymas…
Daina Dubauskaitė 2014-05-22 23:00
Fast Edie yra disko kaubojus, o dar tiksliau - mafijozas, mat priklauso ne viena painia vakarėline istorija apipintam veteranų koletyvui „Disco Mafia Social Club“. Ne vienerius metus praleidęs Londono naktyje šiuo metu vėl džiaugiasi Vilnium ir jo šokėjais. Šie savo ruožtu irgi džiaugiasi visada pliusine Edvino selekcija.
Daina Dubauskaitė 2014-05-08 22:00
Neskaitant Lietuvoje gyvenančių užsieniečių ir DJ emigrantų, ši „Dainų Dainai“ serija - pirmoji tarptautinė. Aišku, simboliškai - Ksenia gyvena visai netoli, Rygoje, kurios naktinį gyvenimą smarkiai ir judina. Vis dažniau, dėka vis stiprėjančių draugysčių, ji atvažiuoja pajudėti ir į Lietuvą. O aš su Ksenia susipažinau prieš keletą metų, kai pakviečiau ją apie Rygą papasakoti pirmojoje „Baltijos Elektronikoje“. Techno moters siuntinyje šįkart - ramus, nediskotekinis peizažas iš Latvijos su palinkėjimu:
Daina Dubauskaitė 2014-04-24 22:00
Valdemar - vienas iš šiltos muzikos mylėtojų ir skleidėjų, su Mowf slapyvardžiu atėjęs iš repo mokyklos ir galiausiai įsikūręs labiau diskotekinėje teritorijoje. Tad, nors dėl įrašo man su juo ėmėm tartis dar gilioj žiemoj, dabar, užkaitus stogams, toks skambesys yra daugiau nei tinkamas. Pats autorius vis šmėžuoja tai vienoje, tai vienoje sostinės (ir ne tik) vietoje, o vasarą, manau, turėtų dažnai su visais įrašais lankytis atviro oro judesiuose. Ten jis labai tinka!
Daina Dubauskaitė 2014-03-27 22:00
Ši „Dainų Dainai“ serija ir autorius – iš tų akivaizdžių variantų, kur nuolat turi galvos kampelyje, bet vis neištrauki. Juolab kad ilgametis Andriaus Alien kolega Benua savo miksą man įrašė jau prieš dvidešimt serijų.
Daina Dubauskaitė 2014-03-13 22:00
Ne kartą teko su Rooku pasipliekti žodžiais Djscene.lt forumuose, bet jo skoniu muzikoje nesu suabejojusi. Jis grynas ir išieškotas, ir tikrai ne siauras, kaip galbūt pasirodydavo fleimo įkarštyje. Bet forumai – jau praeitis, šiandien Rookas kartu su Split Pulse ir kitais kolegomis palaiko techno pulsą kaip „Didžiųjų agregatų inžinieriai“.
Daina Dubauskaitė 2014-02-27 22:00
Šįkart ne DJ setas, o originalios kūrybos valanda, ir ne sintezatoriais, o gyvu žmogumi paremtos. Žygis, beatbox besidomintiems žinomas kaip GON ir ne kartą savo sferoje įvertintas įvairiais laurais, muziką konstruoja iš savo balso iškarpų. O skamba elektroniškai. Maloni saviapgaulė.
Daina Dubauskaitė 2014-02-13 20:00
Iš pradžių Audrius buvo mano kolega Djscene.lt, tuomet – vienoj reklamos agentūroj, dabar pasimatom dažniausiai tik sutemus ir grojant garsiai muzikai. Dar kolegų laikais jis ėmė raityti tamsius (nors pats yra labai šviesi asmenybė) muzikos rinkinius, taip pat ir selektinti įvairius ambient atspalvius keistesnėse diskotekose. O dabar ir su Dainai dedikuotu žemo boso reikalu pasibeldė. Ir dar prie vasario 14-os priderino. Imam!
Daina Dubauskaitė 2014-01-30 22:00
Kokius metus internete persekiojau buvusį klaipėdietį, kadaise bare „Satta“ įsimintą Emylį, kad įrašytų man miksą, bet jau kai įrašė, tai tikrai nepataupė. Tiesa, į Lietuvą iš Portugalijos jis grįžta tikrai retai, tad ir pašokti pagal platų muzikinį artisto požiūrį greitu metu neteks. O gaila.
Daina Dubauskaitė 2014-01-16 22:00
Ignas yra kompiuterinių vaizdų specialistas, bet jo dieninė veikla šiuo atveju ne tokia svarbi. Taip pat jis yra viena trečioji fainos grupės „Los Turbos“, o muziką iš kišenių traukia ir ant pulto deda seniau, nei turbina. Dėl pastarojo dalyko čia ir susirinkom.
Daina Dubauskaitė 2014-01-02 22:00
Mario Moretti yra italodiskinė Wasted Gaze kryptis. Personažas neblogai žinomas ir kaip Endis (su arba be VSG), taip pat kaip ausylas plačių pažiūrų prodiuseris.
Daina Dubauskaitė 2013-12-19 22:00
Pasiekus 67-ą „Dainų Dainai“ seriją susiėmiau ir pati – tiesą sakant, „Kalėdų giesmes“ ruošiau kokius trejus metus. Ne kasdien ir ne kas mėnesį, bet beveik visus kūrinius buvau jau nusižiūrėjusi, beliko suklijuot.
Daina Dubauskaitė 2013-12-05 22:00
Nesu plačios „Minimal.lt“ šeimynos pusbrolio Romano G. nei grojančio regėjusi, nei apskritai gyvo mačiusi, ir pabendrauti pirmą kartą teko tik „Dainų Dainai“ reikalais. Iniciatyva buvo mano, nes labai patiko jo miksas iš šiemetinių „Sūpynių“. Taip jam ir pasakiau.
Daina Dubauskaitė 2013-11-19 22:10
Susivienijimo-ženklo-gyvenimobūdožurnalo „Sha: TRI :Ah“ veiklą stebiu ir jai simpatizuoju turbūt nuo pirmųjų jo žingsnių. Viso ko inciatorius Vaidotas kuruoja, ieško, rengia, skatina, o ir pats pagroja įvairaus laipsnio postpelkraganrudeniškų natų. Nieko švento tai jau tikrai.
Daina Dubauskaitė 2013-11-08 09:28
Vaidas iš pakaunės, arba noid, man pažįstamas dar nuo priešfeisbukinių ir gal net priešdjsceninių laikų. Visuomet jo muzikiniai pasirinkimai man tinka, visuomet, paspaudusi ant jo pasidalinto kūrinio, žinau, kad bus gražu. Retai savo selekciją demonstruojantis viešai („Sūpynės“ - šventas reikalas) elektronikos giliavandenis neprašytas pasiūlė man miksą, rudeninį ir tamsesnį, bet ne juodą. Su proga!
Daina Dubauskaitė 2013-10-24 22:00
Klaipėdietė Monika, internetui žinoma ir kaip Seta, kelerius metus buvo mano kolegė portale „Djscene.lt“, rašo ji ir šiandien, tik gal ne taip aktyviai ir nebūtinai apie muziką. Mūsų skoniai visada iš dalies persidengė, o didžėjauti ji yra bandžiusi tikrai daugiau kartų nei aš.
Daina Dubauskaitė 2013-10-10 22:00
Dvejus metus laukus, septyniskart paprašius, lydekai panorėjus Žilvinas Noruišis be didesnio įspėjimo ėmė ir atsiuntė man miksą! Šventė kompiuteryje ir mieste.
Daina Dubauskaitė 2013-09-12 22:00
Laurynas Bowtie yra vienas iš tų retų šaunuolių, kurie ne tik muzika domisi, bet ir siekia atradimais kokybiškai pasidalinti su kuo platesniu žmonių ratu. Aukoja kiekvieną antradienio vakarą tiesioginiam „Despotin Beat Club“ eteriui, o kur dar pasiruošimas radijo bangoms. Kaip dažnas radijo didžėjus, jis irgi neatsispyrė klubiniam pultui, tad Vilniaus naktyje dažnai šmėžuoja arba solo, arba su antra „Bowties“ puse Mariumi. Turi gerų garsų ir siunčia bobų vasaros linkėjimą.
Daina Dubauskaitė 2013-08-29 22:00
Pamenu, kažkada Jelena Ura į Vilniaus naktį ir internetą pasibeldė kaip projekto „Vandalės“ dalis. Nors muzika kiek pakeitė, gal, tiksliau, praplėtė kryptį, Jelena vis dar tokia pati nuoširdi ir darbšti. Ji veikia daug daugiau, nei tik DJ pultas, ir domisi daug įvairesniais menais, nei tik muzika. „Soundsysters“, „Reggae.lt“, „Dubartis“ – šį vardą gali pamatyti šmėžuojantį įvairiuose projektuose.
Daina Dubauskaitė 2013-08-15 22:00
Liepė vadinti Audriumi, bet man jis Frykas. „MiestoMuzika.lt“, kadaise labiau interneto platformos, dabar – radijo laidos kūrėjas, šį bei tą organizuojantis, komunikuojantis, skleidžiantis, kuruojantis, besidomintis, atviras, ir tikrai gero miestietiško skonio savininkas. Ne kartą gyvenime man padėjęs jei ne fiziškai, tai morališkai. Taip pat ir pakompiliuojantis dainų, jei gražiai paprašai. O ir pasakyti turi daugiau nei porą žodžių!
Daina Dubauskaitė 2013-08-01 22:00
Pasiilgstu šio slapuko diskotekose, netrukus pasimatysim „Satta Outside“, o kol kas Kretingai ir plokštelei ištikimas Mindas siunčia vasarinį-muzikinį atviruką.
Daina Dubauskaitė 2013-07-18 22:00
Save įnirtingai vadinantis jaunu didžėjumi mano akimis DJ Swix yra jau visai patyręs reperis. Su „Tais geresniais“, o labai dažnai ir savarankiškai pasirodantis įrašų sukėjas paruošė idealiai vasaros viduriui tinkantį setą. Neturiu prie ko prikibti ir net nebandau, norisi ant pievos.
Daina Dubauskaitė 2013-07-04 22:00
Yra viso labo trejetas didžėjų, per daugiau nei metus trunkančią „Dainų Dainai“ istoriją nespėjusių į tvarkaraštį. Pakas sugebėjo nespėti net triskart, bet pagaliau 56-a serija, jau nuskambėjusi „Neringa FM“ eteryje, internete.
Daina Dubauskaitė 2013-06-06 22:00
Anna Hanna yra techno moteris iš visų didžiųjų raidžių. Kai atsiuntė man miksą ir įsijungiau jį devintą ryto, net buvo kilęs noras užsitraukti užuolaidas – tokia naktis sruveno iš kolonėlių. Ir taip jau yra visuomet, kai ši Vilnių pamilusi (netikėta, bet malonu) maskvietė užima poziciją prie grotuvų. Poziciją, kurios, jei galėtų, gal ir visai neapleistų.
Daina Dubauskaitė 2013-05-09 22:00
Benua yra toks geras ir toks patyręs didžėjus, kad tai, jog iki šiol nesisvečiavo mano bloge, yra kažkokia klaida. Taip jau nutinka, bet šiandien jis čia. Ir, kai karštis nuslūgs ir saulė nusileis, bus pats metas pasinerti į jo miksą. Ne veltui „Kelialapis“.
Daina Dubauskaitė 2013-04-25 22:00
Diskotekinių vėjų į „Dainų Dainai“ seriją pučia nuo pat savo karjeros pradžios mane džiuginantis duetas „The Sneekers“. Visada pozityvūs ir nusiteikę ne tik linksmintis, bet ir padirbėti, kad visiems būtų dar linksmiau. Gal todėl ir sekasi jiems ne tik Lietuvoje, bet ir, pavyzdžiui, Prancūzijoje ar Vokietijoje.
Daina Dubauskaitė 2013-03-28 22:00
Visai neseniai Berlyne sutiktas Genys miksą Dainai ištransliavo savo gimtadienio išvakarėse. Proga atsitiktinė, bet su „One Ear Stereo“, „Fishday“ ir net UZI pėdsaką tautinės muzikos bei naktinio judėjimo istorijoje palikęs klaipėdietis jau seniai buvo mano taikinyje. Pats turi palinkėti labai daug, tad užleidžiu maiką.
Daina Dubauskaitė 2013-03-14 21:58
Klaipėda! Ne vieną įdomų naktinį veikėją išauginęs – o ir svetur juos išsiuntęs – miestas. Chipak – būtent iš ten. Nuo drum’n’bass į įvairesnius vandenis išplaukęs didžėjus visada smagus ne tik išgirsti paryčiui, bet ir susitikti ir persimesti pora sakinių diskotekoje. Būtent taip, „Trip“ bare, jis pasisiūlė padainuoti. Tikrai neteko ilgai svarstyti! Pora žodžių prieš klausant.
Daina Dubauskaitė 2013-02-28 22:39
Ne jaunėlis pagal pasą, bet ne senjoras pagal patirtį diskotekose. Gilaus požiūrio ir kruopščios technikos savininkas. Įprastai house aplinkoje regimas ir girdimas Titas Sid siunčia man nekasdienišką miksą be pavadinimo (tiksliau, pavadintą taip pat, kaip serija) ir labai nuoširdų linkėjimą.
Daina Dubauskaitė 2013-02-14 22:00
Weedska yra tiesiog neišsemiamas muzikos, kuri neskamba niekur kitur, ir dar ateina iš įdomiausių pasaulio kampelių, šaltinis. „Club Tropicana“ draugijos narys pernai kovo 8-osios proga įrašė tiesiog fantastinį rinkinį „Lithuania Soul“, ir tada supratau, kad, kai kviesiu jį sudainuoti dainas Dainai, proga turės būti ne mažiau ypatinga. Ir štai – Valentino diena! Juokinga, bet apie meilę. Perleidžiu mikrofoną Vytautui.
Daina Dubauskaitė 2013-01-31 22:00
Šis tas jauno ir nesubrendusio, ir šiuo atveju tai - vieni komplimentai. Man per „Satta Outside 2012“ vykusias „Ritmo kovas“ labai, bene labiausiai patikęs beatmakeris YouWin pagaliau susikaupė dainoms Dainai, o kad būtų drąsiau, pasivadino draugą SWGA. Nebūtina į viską žiūrėti labai rimtai, bet perspektyva čia tikrai yra. Linkėjimas irgi:
Daina Dubauskaitė 2013-01-17 22:00
Kruopštus ir nuosaikus, ką beveiktų. Kadaise – po RÜT RÜT vardu iliustruodamas vakarėlių muziką, ilgą laiką – tvarkydamasis reklamos darže, dabar – ruošdamas kava, visada – mylėdamas muziką. „Bangų“ kėlėjas Ryklys – asmenybė, nepriklausoma nuo vietos, laiko ir kitų aplinkybių. Ir jo „Dainos Dainai“ – išlauktos, išmąstytos.
Daina Dubauskaitė 2013-01-03 22:00
Viena smagesnių muzikinių-barinių pažinčių, įvykusių 2012-aisiais, tęsiasi ir išaušus sausiui. Funkodelik – sąlyginai jaunas sostinės nakties kolonėlių drąskytojas, bet daro tai atsakingai ir taikliai. Mano favoritų sąrašuose jis nuo 235-osios „Mondayjazz“ laidos. O dabar ir dainas sudainavo!
Daina Dubauskaitė 2012-12-21 09:32
Nėkart nesu aptikusi Gvido traukiant iš krepšio blogą plokštelę. Dar nuo tada, kai su Mantu T. jie vadinosi Guru Slut ir Pussy Shaver, ir po piligrimysčių užsieniuose papuošė kauniečius ir vilniečius electroclash užtrauktukais. „Partyzanai“ šiandien gal ir santūresni, bet ne mažiau gilesni nenutrūkstamose tikro skambesio paieškose.
Daina Dubauskaitė 2012-12-06 22:00
Užimčiausias Kauno freelanceris Roadsman vienu metu dažniau organizavo, nei grojo, bet pastaraisiais mėnesiais vis išnyra iš už pulto ir pridalina įvairių garažinių struktūrų. Drum’n’bass – sena „K.U.B“ nario meilė, tad nenuostabu, kad vinilinė daina Dainai, iškepta vienu šūviu, yra būtent apie tai.
Daina Dubauskaitė 2012-11-23 10:55
Haslas, swegas, dešra, kikflipas, gorilos ir dvigubas salto. Rus Dawg yra absoliutus šokių užkūrėjas ir svilintojas, ir dar sugebantis tai daryti labiausiai atsipūtusia maniera mieste. Jo rankose net akivaizdžiausias televizorinis repas suskamba tinkamai. Ir nuo tada, kai diskotekoje jį sutikau pirmą kartą, drąsinausi paprašyti linkėjimo Dainai!
Daina Dubauskaitė 2012-11-08 22:00
Marius man labiau Mozūraitis, nei Bedim, bet pastaruoju metu jis už pulto gal net dažniau, nei virš balto popieriaus lapo. Pažįstu jį nuo tada, kai atėjo rašyti į „Pravdą“, o dabar gi karjeros verpetais įsisuko iki „Despotin Beat Club“ vedėjo ir visaip kitaip naują lietuvišką muziką palaikančio boso vaidmenų. Muzikos jis klauso labai gražios, tokią pat ir groja. Dainos Dainai? Kaip galėjau nesutikti?
Daina Dubauskaitė 2012-10-25 22:00
Didžėjus, nusipelnęs bene linksmiausios pavardės ever, yra gana tamsuoliškų muzikinių pažiūrų ir mėgsta paduoti. Daugelis „Satta“, „The Lift“ ar kitų nefasadinių sostinės vietų rytus be jo būtų pasitikę kitaip. Dabar rečiau, bet vis dar pasitinka su tokia jėga, kad joks tikras vokietis nedrįstų paprieštarauti.
Daina Dubauskaitė 2012-10-11 23:31
Ir vėl apvali proga – jau net 40-a „Dainų Dainai“ serija, kas gi galėjo tikėtis, kad Lietuvoje tiek daug draugiškų didžėjų? St. Stereo tikrai nesiskundžia draugų ir palaikytojų trūkumu – groja daug, groja aktyviai, mėgsta užtikrintą ritmą (na, ir lėtą meilę retkarčiais) bei efektų blokus. Iki ryto ar iki popietės – tiesiog visada. Štai spalį turi gal 8 bookingus, bet rado laiko ir linkėjimamas parašyti.
Daina Dubauskaitė 2012-09-27 22:00
Mano eteryje ponia, panelė, Mis Getas – DoDo Mundo. Atradau ją turbūt tuo pat metu, kaip ir kiti spalvotos muzikos ieškotojai visame kame – Dovilei debiutavus „Club Tropicana“ sėditekose ir šeikitekose.
Daina Dubauskaitė 2012-09-13 22:00
Vienas iš šios vasaros didžėjinių atradimų. Netikėtas, „Tundros“ pašvaistėje, vienąkart – chillout erdvėje ramiau, kitąkart – paplūdimyje žemiau. Žinoma, atradimas absoliučiai asmeniškas, nes Gonzaless dub garsus įvairiose tam palankiose kamerinėse erdvėse čempionina turbūt jau kokį pusšimtį metų.
Daina Dubauskaitė 2012-08-30 22:00
Genn Bo ir Souldatov – ištikimi „foosin“, rudenį, beje, gerokai atsinaujinsiančio, karžygiai. Sekmadienius visuomet leidžia anoje upės pusėje, fotelyje, bet plačiam diskotekininkų ratui pažįstami ir dėl kitų nuopelnų. Abu mėgsta muziką, platesnę už pasaulį, abu kolekcionuoja ir skleidžia garsus, kurių šiaip neatrastume. Vienas dar ir ritmus stato, kitas – „Neringa FM“ laidą „Bright’n’Raw“ kuruoja.
Daina Dubauskaitė 2012-08-16 22:00
Domas, arba Direktorius – itin veiklus žmogus, savo rankomis ir smegenimis palaikantis šalies alternatyvą, bet puikiai besiorientuojantis ir visame likusiame pasaulyje. „Ore.lt“ bendradarbis, taigi ir mano kolega rašytojas, jis taip pat ir selektina įvairių plotmių bei laikmečių garsus.
Daina Dubauskaitė 2012-08-02 09:00
Tik laiko klausimas buvo, kada Tadas Quazar, vienas dviejų didžiųjų „Mondayjazz“ akcininkų, grynakraujis vilnietis, betono vaikas ir senosios mokyklos absolventas, paduos man dainų. Juk be to, kad dažnai susiduriam diskotekose, dar ir dalijamės vienu kabinetu vienoje sostinės reklamos agentūrų – smulkmena, bet maloni, juk tikrai ne kartą teko nugirsti besiruošiančio savaitgalio viražams Tado ausinių turinį.
Daina Dubauskaitė 2012-07-19 22:00
Vasara tęsiasi, romantiški jos vakarai – taip pat. Dar neišblėsus Ampulės linkėjimams iš Kauno savuosius, švelniai apšepusius, lipdo barzdočių klubo narys Grigonis.
Daina Dubauskaitė 2012-07-05 22:00
Iš treninguoto anoniminio Djscene.lt forumų dalyvio jis tapo, ehm, vis dar treninguotu, bet kylančiu ir tuo pat metu į eletroniką visu ūgiu besigilinančiu didžėjumi. Su didžiąja „Sūpynių“ scena šiemet susitvarkė dar smagiau, nei pernai, matyt, tam pasitarnavo ir tamsus paros laikas. Ampule atsakingas ir už Detroito ambasadą Kaune, be to, paskutinį vasaros penktadienį mėgsta pagroti nelegaliai. Parke ar santakoje. Žodžiu, yra dėl ko palaikyti.
Daina Dubauskaitė 2012-06-22 09:18
Kadaise jauniausiu iš geriausių Lietuvos didžėjų tituluotas (ir tiesiog šiek tiek paaugęs, bet nė trupučio nesuprastėjęs) Nightjar pastaruoju metu auginasi sparnus Londone. Išties nesąmonė ir liūdna, kad Simas dėl biurokratotechninių kliūčių į „Sūpynes“ nespėjo, bet šią vasarą Lietuvos festivaliuose jį ir jo žanrais neįrėmintus bosus dar tikrai turėtume išgirsti. Tai padaręs palinkėk sėkmės „Outlook Festival“ Kroatijoje, kur jis pasirodys pagrindinėje scenoje. Va taip!
Daina Dubauskaitė 2012-06-08 08:46
Dubauskaitės aušroje su Paul Newermind, tada dar Pop X, atlaikinėjom Roskilės festivalio saulę (iš ten ir įstabi viršelio fotografija). Tada, prieš kokius septynerius metus, jis mane pirmą kartą pastatė už grotuvų – tai buvo „Cafe de Paris“ ir turėjau pristatinėti savo fonoteką. Buvo taip nedrąsu, kad pasikviečiau ir draugelį, dabar žinomą kaip aout6/Boyfriend, bet čia visai kita istorija. Grįžtu prie esminės.
Daina Dubauskaitė 2012-05-25 10:06
Kažkada baisiai seniai užmezgėm su šiuo retai, bet užtikrintai (ar tik ne visų laikų švelniausias miksas yra http://www.djscene.lt/media/98-pranza-couldyouimagine) išstojančiu didžėjumi pažintį internetu, matyt, iš tų laikų archyvo ponas ir viršelio nuotrauką iškasti sugebėjo.
Daina Dubauskaitė 2012-05-11 08:52
Vienas mistiškesnių sostinės tamsos gyventojų, apie kurį tikrai žinau tiek, kad narsiai mina dviratį, myli plokšteles ir neseniai buvo Afrikoje, kur surinko dulkėtą muzikinę pasaką. Ir apskritai, jei žmogus drįsta į Vilnių atsivežti tokius velnius, kaip suomis Jaakko Eino Kalevi, tai tikrai turi kosminius kiaušinius. Dar jis mėgsta surfinti po roko kraštą ir yra „Cosmovast“ idėjos vadas. Kai akis užklius už plakato mieste, neleisk ausiai praeiti pro šalį.
Daina Dubauskaitė 2012-04-27 10:08
„Anksčiau, kai važiuodavom prie jūros, darydavom miksteipus. Čia mano. Kažkur pakeliui į Klaipėdą“, – lakoniškai savo dainų seriją pristato Zhill. „Disco Mafia“ kūrėjas ir prikėlėjas atrodo, nė nebuvo niekur išvykęs iš gimtojo Vilniaus – šokiai pastaruoju metu veja šokius, idėja – idėją. Visgi dešimt metų, praleisti Niujorke, tapo raktu į neišsemiamus muzikinius lobynus (aš čia apie Zhill parduotuvę ir leidyklą „Bagpak“). Viskas labai gražu ir labai gerai!
Daina Dubauskaitė 2012-04-13 08:51
Buvo vilniečių, kauniečių, emigrantų, nidiškių, bet štai Klaipėdai „Dainose Dainai“ iki šiol niekas neatstovavo! Situaciją taiso mano jau seniai mėgstamas, bet gyvai nepažįstamas (turbūt todėl, kad yra ištikimas uostamiesčiui ir kitur groja labai retai, bet, sakė, yra atviras kvietimams!) hiphopo mokyklos absolventas ir urban universitetų studentas Remedy. Iškart ir jo palinkėjimas.
Daina Dubauskaitė 2012-03-30 08:55
Ne techno ir net ne minimal techno! Liftų inžinierius rožiniais lenarais Dainai atsuko dar vieną, vėlgi tamsią, savo pusę. „Patamsių gaivalai“ vadinasi jo ir kolegų globojama geto repo renginių serija, joje, tikiu, idealiai suskambėtų ir šios „Dainos Dainai“. Daug legendų. Tiks pavasariniams pasivažinėjimams.
Daina Dubauskaitė 2012-03-16 09:40
Karibų ir džiunglių ekspertas iš Kauno beldžiasi su net ne pavasarinėm, o visai vasarinėm dainom! Ankstyvasis reggae, rocksteady ir ska – tokie linkėjimai nuo šio ištikimo vinilui personažo. Padės lengviau laukti vasaros festivalių ir antrosios dienos nuotykių juose.
Daina Dubauskaitė 2012-03-04 22:28
Ne centrinėse, bet miesto veide žymę tikrai paliekančiose diskotekose besisukiojantis Komžos ir Pranciškaus duetas man visai nepažįstamas, bet pradėti juk niekada ne vėlu. Ypač jei jau pavasaris, o muzika soul (ar bent jau souled) ritmu pati beldžiasi į ausinę. Šilta ir emocinga. Tikiuosi, pažintis iš virtualios greit virs ir realia.
Daina Dubauskaitė 2012-02-17 08:33
Ilgai kaupiausi visuomet užimto DJ Mamanios klaustelėti apie tai, ar suraitytų kokį miksą ir man. Pavyko! Tai nėra tipiškas repo diskotekų koncentratas - labiau tai, kas į platųjį eterį nepatenka. Bet kuriuo atveju unikalus „G&G Sindikato“ nario talentas tinka bei patinka visų žanrų melomanams ir kolegoms didžėjams. Hawt ir fresh. Kalba ir pats Mamania.
Daina Dubauskaitė 2012-02-03 09:18
Gyvenimo Danijon ir Airijon nublokšti lietuviai Darius Vaikas ir Paralade namuose – reti svečiai, bet išieškotą savo kūrybą kreipia ne tik į plačius užsienio vandenis, bet ir mums – tikrai ne tik man.
Daina Dubauskaitė 2012-01-20 09:36
Pažvejojęs Islandijos geizeriuose Lietuvos techno didikas vėl namuose ir vėl suka piruetus diskotekose. Pasiilgtas!Ir tikrai nebeverta priminti gausybės jo ir „Techstylism“ įrašų naktinio gyvenimo istorijoje. Tiesiog spaudžiam kiek kitokį PLAY.
Daina Dubauskaitė 2012-01-06 09:03
Nauji metai ir apvali 20-a „Dainų Dainai“ serija! Vienas iš retų atvejų, kai nereikėjo nieko ieškoti ir prašyti, o miksas pats pasibeldė į mano skaitmeninį langą. Kaip pats lietuviškų diskotekų aušros liudininkas Tomas žemiau dedikacijoje ir pasisako, pažįstami gyvai nesam ir diskotekoje susitikę nebuvom, bet internetas mažas net ir emigravus iš Lietuvos.
Daina Dubauskaitė 2011-12-23 08:44
Paskutinės dainos mano blogui skrieja iš gimtojo Kauno. Aną penktadienį „Gargaro“ sienas vertę Kastis Torrau ir Donatello, esminiai „Exit“ įkrovėjai ir išlydėtojai, grotuvų senbuviai ir Sasha idėjomis papirkę jaunuoliai. Smagu, kad rado laiko ir tokiam tam tikra prasme nišiniam projektui, kaip Dubauskaitė, o dar smagiau, kad dalinasi visiškai išskirtiniu savo studijos turiniu ir sava šiemet užgyventa produkcija.
Daina Dubauskaitė 2011-12-09 09:24
Pilnametystės sulaukusioje rubrikoje pagaliau svečiuojasi ir radijo bei diskotekų vinis, garso įrašų studijos įkaitas, o dabar ir barų verslo atstovas, įkūręs Marso ambasadą Vilniaus senamiestyje.
Daina Dubauskaitė 2011-11-25 07:34
Abu būdami kauniečiai su liNu bendrauti pradėjome tik susidūrę prie Klaipėdos „Global“ baro. Vėliau jis tvarkėsi Palangos „Ramybėje“, galiausiai prisišvartavo – dabar atrodo, kad ilgam – Nidoje, kur rūpinasi „Neringa FM“. Dabar – ir menininkų kolonija.
Daina Dubauskaitė 2011-11-11 09:10
Jų pseudonimus kurį laiką prisiminti būna ne ką lengviau, nei užrašyti šiuos be klaidų. Dabar jau žinau – Billy Kristal & Killl My Disco. Tikrai dar nepražilę reiveriai, vieną dieną – vis dar nebaisiai seniai – susitikę prie grotuvų ir tapę savo darbą – o gal labiau hobį? – mylinčiu ir kolegas gerbiančiu DJ duetu. Man limpa beveik visos jų plokštelės, ir negaliu nepasidžiaugti, kad besiruošdami įrašinėti miksą Dainai vyručiai netgi užsisakė naujų dvylikainčinių lobių!
Daina Dubauskaitė 2011-10-28 09:20
Po trumpos pertraukos 15-a „Dainų Dainai“ serija skrieja iš Kelno, kuriame tarp bilietų į Lietuvą pirkimo dar ir padirbėti bei plokštelių įsigyti spėja „Partyzanų“ Mantas T. Buvęs kaunietis, buvęs Pussyshaver, kuriam ploja ir šokių aikštelės, ir kolegos, ištikimas tiek reivui, tiek rokenrolui.
Daina Dubauskaitė 2011-09-30 20:06
Vienas iš tų emigrantų, kurių man Vilniuje tikrai trūksta – minimalistų pulkininkas, Lietuvos techno sostinės Utenos pusbernis, „min_for“ trečiasis brolis Ernestas Sadau. Tiesa, beveik visą vasarą jis prasivaideno jei ne sostinėje, tai gretimoje palapinėje openair’uose, ir turėjo apsčiai laiko pristatyti savo gilokai mutavusį muzikinį skonį. Šis tas iš vėl Londone stovinčios skrynios gūdumos atiteko ir man.
Daina Dubauskaitė 2011-09-16 08:13
Tropikų klubo viršila ir paplūdimyje mieliau nei betonkėje gyventi svajojantis Ophex muzikine mano simpatija tapo jau beveik prieš porą metų. Iškart po to, kai supratau, kad baile funk – viena rimtesnių pramogų kojoms. Tiesa, kai pasiūliau padainuoti ką nors Dainai, iš pradžių nustebo, matyt, kuklinosi!
Daina Dubauskaitė 2011-09-02 08:20
Endžio šlovės dienos! Gigas ant gigo, vieni pramiegoti, kiti – pra-7-inchinti, jaučiasi kaip Few Nolder, atrodo kaip Manfredas. Pakankamai šviežias mano pažįstamų rato narys, su kuriuo vasarą ne kartą įvairiu paros metu susidūrėme festivaliuose, šįkart labiau prodiuseris nei didžėjus.
Daina Dubauskaitė 2011-08-18 23:38
Labai geras sutapimas yra tai, kad post-sattinę savaitę dainų Dainai suruošė vienas iš nedaugelio „Satta Outside“ viena ar kita forma nedalyvavusių veikėjų. Nes kartais jau tikrai reikia baigti.
Daina Dubauskaitė 2011-08-04 22:40
Vaiperis tikrai žino, nes sakiau jam šimtą kartų, kad „Ritmo kovos“ man yra laukiamiausias įvykis Lietuvos muzikoje. Smagu pačiai sau, kad stebėjau visas trejas iki šiol vykusias, ir tikrai nežadu praleisti kitą penktadienį „Satta Outside“ griaudėsiančio tarptautinio čempionato.
Daina Dubauskaitė 2011-07-21 22:00
Kai po „Tundros“ gavau pastabų iš drum’n’bass specialistų, neva Intakz yra sugrojęs ir geresnių setų, ir nevertėtų taip labai čia jo girti, visgi pagalvojau, kad aš žinau geriau. Svarbu tikėti ir palaikyti tuos, kas artimi, ar ne? Taigi labai smagu, kad pagaliau mėgstamiausias mano didžėjus Lietuvoje išspaudė ir linkėjimą Dubauskaitės blogui. Jokio drum’n’bass.
Daina Dubauskaitė 2011-07-07 10:18
Vidžio draugiškai vasariškas dub‘as dar sukasi grotuve visu pajėgumu, bet dvi savaitės spėjo praeiti, ir mano pašto dėžutėn beldžiasi naujas didžėjus bei nauji linkėjimai. Boyfriend!
Daina Dubauskaitė 2011-06-23 09:32
Prieš akis pirmas ilgas vasaros savaitgalis ir dar daugiau nei du mėnesiai paties sezono. Tikiuosi kuo daugiau draugų ir saulės, pastarojo dalyko nevaldom, bet debesis visuomet puikiai sklaido graži muzika. Ypač jei ją surenka ir padovanoja tie patys draugai.
Daina Dubauskaitė 2011-06-08 00:26
Su Loranu matomės kiekvieną penktadienį – taip jau išėjo, kad nuo praėjusių metų pabaigos savo komentarais darkau „Opus 3“ bangomis skleidžiamą „Mix Subą“. Diskotekose kolega ištikimai suka plokšteles, mėgstamiausia jo įrašų kompanija šiuo metu, spėju, yra „Pampa“, bet va miksuota serenada pavyko stipriai kitokia. Užtat kokia įdomi!
Daina Dubauskaitė 2011-05-26 00:35
Neturiu raidžių rašyti ir pasakoti, begaliu tik perduoti tai, ką man siunčia dar vienas didžėjus. Tikrai ne eilinis nei kaip savo amato atstovas, nei kaip draugas ne tik diskotekose.
Daina Dubauskaitė 2011-05-12 14:37
Tarptautinės karjeros laiptais sparčiai kopiantys trys senstelėję vyrukai „Baltic Balkan‟ šį savaitgalį gros Kopenhagoje, bet išvykdami dar spėjo suraityti trumpą muzikinį pasaulio muzikos gausų sveikinimą man. Beje, šią vasarą gintarinį Pyčką aukso rėmuose bus galima išvysti net tokiame egzotiškame festivalyje, kaip „Yaga‟. Ir didžiojo „Sziget‟ dukteriniame renginyje Vengrijoje...
Daina Dubauskaitė 2011-04-28 10:34
Na, po praėjusio savaitgalio nuotykių Splinterio šiaip ar taip nepamiršiu visą gyvenimą. Bet ir apskritai šis personažas-veikėjas-darytojas apie save primena nuolat ir visada. Ir žodžiais, ir darbais. Ir muzika! Tikiuosi, titrų šiam linkėjimui neprireiks?
Daina Dubauskaitė 2011-04-14 18:30
Dvi balandžio savaitės pralėkė, smagu, kad didžėjai pareigingi (bent kol kas) ir „Dainos Dainai“ skamba be didesnių trukdžių. Antrasis rinkinys vieno šūvio principu pas mane atskrido iš Kauno. Ausys džiaugiasi, koja spaudžia gazą – Antanas Gustaitis, vos vos nukrypęs nuo savo firminės deep house linijos, pataikė tikrai pavasariškai. Ir sako:
Daina Dubauskaitė 2011-03-31 00:00
„Mondayjazz“ tikrai nėra viskas, kas telpa Justo Fresh įrašų bagaže. Todėl neprašoviau pakvietusi jį atidaryti naujos 1-800-DAINAD rubrikos „Dainos Dainai“ ir įrašyti kažką tokio, ką galėtų dedikuoti man.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS