Algorave bibliotekoje, arba kaip aš glitchą su sitarom kodinau
Iš tiesų tai 2017-aisiais buvau užsibrėžusi išmokti skambinti pianinu - čia po labai gero Eltono Johno koncerto. Bet dabar manau, kad gal geriau pakodinsiu. Toks įspūdis - po valandos trukmės muzikinių dirbtuvių. Patikslinsiu dar, kad pirmas ir paskutinis mano santykis su muzikos instrumentų įvaldymu buvo kažkada aname tūkstantmetyje, kai - miglotai jau dabar bepamenu - teko šiek tiek paskambinti kanklėmis.
Iš profesinio smalsumo prenumeruoju įvairių kultūros įstaigų Lietuvoje naujienlaiškius. Prieš porą savaičių, prabėgusi per skaitomiausių Kauno apskrities viešosios bibliotekos knygų topą, stabtelėjau ties antrašte „Eksperimentinės muzikos kūrimo dirbtuvės“. OK, galvoju. „Jaunimui“. OK. „Mokysimės kūrybiškai improvizuoti, pasitelkę pažangias informacines technologijas ir tradicinių lietuvių liaudies instrumentų garsus“. OOOK!
Žodžiu, antradienis, trečia popiet, žengiu į biblioteką ir ieškau to trysketuriolikto, arba mokymų erdvės. Ten jau susispietę devintokai tikrina ausines, o aš nusigąstu, ar nebūsiu su tuo „jaunimu“ prašovusi. Bet dirbtuvių vedėjas Gasparas G. Aleksa nuramina, kad dirbtuvėse dalyvavo ir 8-metis, ir 60-metis.
Labai trumpa įžanga į tai, kas yra programavimas realiu laiku, arba live coding, ir jungiam „TidalCycles“, muzikos improvizacijoms skirtą aplinką. Per elementarias ir vis sudėtingėjančias funkcijas keliaujam su vedliu, ir jau po keliolikos minučių galima imti konstruoti tai, ką galbūt niūnuodavai po vakarėlio. Jokių aktualių programavimo žinių nereikia, bent jau man, turinčiai tik turbopaskalinės patirties toje pačioje devintoje klasėje, taip pasirodė.
Muzikantams, sako, čia apsiprasti išvis paprasta ir patogu, bet įdomiausia, kai į live jam’ą susijungia (ir dar kokią midi klaviatūrą pasijungia, kurią su Tidal’ų irgi gali valdyti) įvairių sričių atstovai. Ta prasme, tada jau būna algorave. Šio judėjimo priešakyje šiuo metu stovi Lee Gamble leidykloje UIQ pernai išsileidęs Renick Bell (Plačiau apie kūrėją ir algorave neseniai rašė čia. Beje, straipsnyje yra ir nuoroda į J. G. Biberkopf laidą „Unthinkable“).
Kitą savaitgalį algorave vyks „Transmediale“ metu Berlyne, tada Notingeme, Antverpene ir t.t. Apie bendruomeninį principo pritaikymą Gasparas papasakojo devintokams jau išsibėgiojus po pamokas, mums likus trise.
Kada reivas Kaune, kada Vilniuje? Pats Gasparas, labiau vilnietis, bet ir kaunietis, sakė, kad išvyksta į Indiją (bet šį penktadienį dar ves dirbtuves VGTU), bet entuziazmo gal pakaktų ir be vedėjo.
Žodžiu, štai tau popietė bibliotekoje. Nuo šiol naujienlaiškius dar atidžiau skaitysiu.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS