DSL+ZBL=XXL
Įdomu, kiek Lietuvoj klubinėtojų? Na, Vilniuj, Kaune ir Klaipėdoj susumavus gal ir bus kokie 15000. Ar ne per daug? Tikrai nežinau, skaičiuoti neapsiimu. Bet savaitgalį "Galaxy" sutraukė mažų mažiausiai du tūkstančius. Nemažas procentas, ar ne? O sako, kad du gigai per dvi dienas - pražūtis.
Turbūt pasisekė dėl to, kad penktadienis nuo šeštadienio skyrėsi beveik per visus galus. Į Dieselboy performansą net iš tokių vietų kaip Gargždai ar Mažeikiai suplaukę statistiniai dramenbeiseriai paprasti, jie nesipuošia aukštakulniais, nedemonstruoja raumenų bei negeria viskio, šampano ar tekilos. Jų net ir mažiau, bent jau pas mus, nei tokių, kurie taip daro. Bet vis tiek lygiai vienuoliktą stamboka eilutė (aštuoni su kaupu šimtai susirinko, kaip vėliau paaiškėjo) raivėsi po visą "Forum Palace" holą. Aš ten gi dažnokai užeinu, tai drąsiai sakau - "pirmokų" mažiausiai pusė. Bet tvarkingi visi, nesidarkė bei nesidergė, na, gal tik keletas jau labai apšilusių buvo. Barai tuo metu buvo maloniai apytuščiai, o einamiausias vakaro gėrimas - alus. Arba per brangu, arba ne to ėjo jaunimas.
Auksinis berniukas Dieselboy vairalazdę perimt planavo tik pirmą nakties, taigi turėjau progą beveik porą valandų šiaip pabrowsint po salę ir pasiklausyti bei pasižvalgyti. Derrick ir Tonicka , šeimyninis duetas iš Ukrainos, vakaro startui labai tiko - nepjovė per ausis, nedaužė per smegenis, netaškė (čia toks madingas pasakymas, apibūdinantis muzikos stiprumą), o tiesiog dailiai upliftino . Beje, moteriškoji dueto pusė - vienintelė mergina su plokštelėm Ukrainoj. Ir dar, beje - balandį Astralas patrauks atsakomojo vizito Lvovan. Kad tik grįžtų įspūdžiais vežinas.
Vis tik ne visi tąvakar susirinkę buvo dedikavęsi dramenbeisui. Štai dvi blizgučiais padabintos ir nusiminusios, kad nesulaukia įprastų glamonių akimis, merginos prie baro užsisakė du degtinės. "Kiek čia bus?" - tuo ypatingu dialektu klausia, gumą košdama per tarpudantį viena. Ir paliko penkis litus arbatpinigių, wunderbar . Matot - ne išvaizdoje esmė.
O ukrainiečius pakeitė Astralas . Matyt, jaudinosi šiek tiek, o ir minia visiškai įsišėlo - adatos šokinėjo kaip elektra pakrautos. Net toks istorinis gabalas kaip Roni Size "Brown Paper Bag" sumaitotas buvo. Tai išėjau nuotykių trumpam paieškoti.
Nuotykiai smagūs - patį Dieselboy užmačiau ir prisėdau šnektelti. O patenkintas - sako, eina sau, koks klubas, koks pastatas, kaip čia viskas gražu! Pasisekė dramenbeiseriams su plotu. Taip, taip, sakau, o kur buvo blogiausiai? "Žinai, buvau Izraely prieš kokius 7 metus. Šakės. Tankai aplink, kareiviai su šautuvais. O dar į klubą atvežė likus keturiolikai valandų iki seto pradžios. Kaip jaustis? O kai laikas atėjo, viso labo 20 minučių pagrojau ir sakė "užteks". Po to dar kol išskridau iš ten...". Dar Belgrade pernai kažkoks siaubūnas išėjus iš klubo iki pat mašinos sekė - taip ir dėl gyvybės išsigąsti galima.
Na, galvoju, negali būti, kad tik blogai viskas. O kaip su linksmesniais nuotykiais? Klausiu Damiano, ar yra apturėjęs oralinį seksą seto metu. Labai pasimetė iš pradžių, tada pasiteisinau, kad klausimą nukopijavau iš Fatboy Slim interviu "FHM". Na, sako, būtų čia "FHM", tai sukurpčiau kokią istorijėlę, o dabar gaila, bet nieko pikantiško nepapasakosiu. "O jei tai vyktų prieš grojimą ir po to iškart imtum plokštelę į rankas?" "Oi, tai manau, kad labai nerealiai būtų".
O dar jam labai patiko Estijoj. 2500 žmonių buvo ir šoko visi, tai kaipgi nepatiks? Jei norėtum ir tu tokį gėrį pamatyti, tai prašom - klubas "Terrarium", Talinas. Pasirodo, dabar Dieselboy su kompanionu naują madą turi - Rytų Europa jėga, kuo dažniau varom ten. Ir stilių pakeitė - dabar jų šūkis yra "For people to drink to and have fun to".
Na, kas čia dar... Amerikietis juk, tai negi apie Bushą nepaklausim? Nemėgsta jis to ir organizuojamam vakarėly negrotų. Tik karių gaila, reikia, kad sveiki grįžtų. Bet politika per daug nesidomi ir, pvz., karą neigiančių marškinėlių nedėvi. Anaiptol, jie išdidžiai skelbia "Best Male Performance". Čia už ką, paklausiau. Pasirodo, šiaip nusipirko. Kas gi šuneliui uodegą pakels, ar ne? Che che che.
Palikau Dieselboy ramintis prieš pasirodymą ir dar nubėgau paklausyti befinišuojančio Astralo. Kaipgi be Andy C "Bodyrock"? Dieną prieš renginį pati su savim lažinausi - pagros ar ne? Neblogas sprendimas, iš tiesų - tie, kurie tuo metu ilsėjosi, bėgo pagerbti klasiką, o tie, kurie buvo įsijautę, pradėjo staugti dar labiau - tiesiog puiki vokalinio-patefoninio ansamblio Dieselboy + MC Messinian sutikimo įžanga.
O šitie pradėdami irgi neatsiliko - MC iš pradžių kėlė šampano taurę į visų mūsų sveikatą, tada jau liepė mums kelti rankas, o DSL pats save pristatė roboto balsu. Ir prasidėjo. Tikras šviežias ir karštas dramenbeisas su karčiųjų pipirų prieskoniais. Gal ne "to drink to", bet "to have fun to" - be jokios abejonės. To "Galaxy" dar nematė - kad ir ne "Nokios" skaičius žmonių, bet prakaitas žliaugė sienom, lubom ir grindim. Palypėjau į penktąjį aukštą ir išsižiojau - tikrai nesu mačiusi kokybiškesnio tokios stilistikos vakarėlio. Šviesos, garsas, suvaldyta ir tampoma į visas puses minia - stengėsi, matyt, visi. Dieselboy net įsiręžęs tampė ir spaudė mygtukus - vos matėsi iš už technikos. Astralas išdidžiai vaikščiojo su filmavimo kamera, o pasitenkinimas jam per barzdą varvėjo.
Tai tiek iš prašmatiniausio pastarųjų metų dramenbeiso įvykio. Tiesa, vėliau dar grojo latvė Over-X, bet, sakė, visiškai nejautė publikos ir kapojo bet ką. Vakarą užbaigė RedMan - irgi ne pats geriausias pasirodymas, kiek girdėjau. Bet ai, kas ten rytą kreips dėmesį.
Aplinkos pakeitimui rinkausi "Gravity" - ten iš nebūties, t.y. kitų klubų, grįžo "RyRalio" . Brandmaster‘s Flight buvo ką tik baigę groti, taigi visas viltis dėjau į Karalių. Jei jau klausei jo paskutinį miksą (jį ir dalijo penktadienį, sykiu su Laurio Lee gaminiu), žinai du dižiausius jo hitus "Save the Party" ir "Shoot the Model". Vakarėlis išgelbėtas, tiksliau, nesugadintas, o manekenės irgi gyvos. Beje, labai keista buvo ten matyti smagiai į ritmą besistaipančią baltaplaukę vieną tikriausių "Stereo45" rezidenčių. Vietoj "Orgazmatron"? Turbūt rimtai gyvenimą permąstė.
Taip jau sutapo, kad "Cozy" kasmėnesinių ryralynių nebebus, taigi kitas kartas, matyt, sutrauks jau visus, kam patinka saldūs ritmai. Vis dėlto didelės erdvės, tokios kaip "New Orleans" ar "Galaxy", kauniečių užrašuose nepažymėtos profesine sėkme ar dalyvių gausa.
O šeštadienį vos atsipūtus ir pasikultūrinus tarp knygų vėl teko traukt "Galaxy" link. Šį kartą viskas daug labiau komplikuota - eilė dviguba, rūbinės jau 11 vakaro seniai pilnos, kažką iš apačios išneša su neštuvais. Nukrito nuo laiptų, siaubas. Štai ką reiškia būti masiškiems … Vakarą inicijavo "Samsung", kurie pernai kvietė groti tik merginas, o nuo dabar orientuosis į garsius vardus. Neblogai, neblogai.
Daugelis įėję apsisukdavo ir traukdavo arba kitur, arba namo, arba bent viršutinius drabužius kažkur priglausti. O eilė kaip nemažėjo, taip nemažėjo. Per didelius vargus ir skausmus vidun patekau tik po dvylikos. Nepavėlavau - kartu su minia rankas viršun vis dar kėlė Ivanoff . Tada “Samsung” standartiškai išdalijo prizus ir… A… aš jį mačiau! Toks mažiukas ir laimingas, visai kaip vakarykštis Dieselboy, Jamesas Zabiela (čekai taip vadina žudikus) praėjo sau ramiausiai pro jo ir tik jo belaukiančią minią scenos link.
Dabar aš bandysiu nupasakoti, kaip jis groja. Apytikriai. 5 minutės breakz, tada progressive bauda, tadaaa… viens, du, trys, keturi, Zabiela šoka oran, vos nepadaro salto ir po pusės sekundės tą patį kartoja visi pusantro tūkstančio, nes trenkia toks techhauso prichodas, kad jautiesi kaip lėkštę į sieną paleidęs. Apačioj einantis "Firestarter" motyvas, iš "Depeche Mode" "Freelove" pasiskolintas tekstas, istoriniai "Orbital" ir keturiskart tiek mums dar negirdėtų gėrybių. Palyginti su spalio vizitu, šį kartą Jamesas nesimuliavo ir pranoko pats save. Gal kas turit įrašą?
Minion nelindau, nes sveikata rizikuoti noro buvo mažai - reivas taigi. Vieną paaukotą jau matėm. Ramiai sau stovėjau prie vieno iš barų, tiesa, tik prasidėjus kelionei į kosmosą buvau užsilipusi ant tos atramos kojoms pasidėti - vis 20 cm aukščiau, iškart geriau viskas matosi! Bet apsauginiai čia nedraugiški. Porą kartų užsimaniau kojeles pramankštinti ir pažiūrėti, kas kitose klubo vietose darosi.
Taaaip, scena - tikrai geriausia vieta, tik ten ir spoksoti. Publikos atvejis buvo tas, kai reklamos tikrai per daug. Šypsotis dar norisi, kai 15 m spinduliu pamatai tris vaikinus su vienodais "Suck my d1ck" marškinėliais. Paskui jau norisi ir verkti, kai vienas erelis pasirodo susikišęs maikę į treningą, o anas apačioj rauktas. Atsiprašau? Merginos tuo tarpu išsipusčiusios pagal geriausias tradicijas - nesakau, kad negražu, bet saikas - vis dar vertybė.
Gaila, bet kažkaip iškreiptai pas mus su lankytojais. Kodėl dramenbeiso guru surenka 700-800 palyginti normalių ir nekonfliktiškų žmonių, nors ta muzika nėra ir niekad nebuvo top of the pops ? O, cituoju, "vienas techniškiausių didžėjų", kurį pamatyti bei išgirsti tikrai verta kiekvienam besidominčiam elektronine muzika, traukia viso labo kokius 600 (čia daugiausiai) teigiamų personažų, kurie suvokia, kas yra kas, ir nepasididžiavo net plakatų pasigaminti, ir beveik 1000 neigiamų... Apie Zabielos setą svaigčiau ir svaigčiau dar keturis tūkstančius žodžių, jis pats nė sekundei nenustojo šypsotis, bet kas iš to, jei net negalėjau iki galo įsijausti, nes kai kurie dalyviai buvo perdėm keistai nusiteikę mano atžvilgiu? Galiausiai teko vanoti vienam tokių per veidą ir kuo skubiau pasišalinti. Beveik keturios - finišo taip ir nesulaukiau.
O sekmadienį visi turėjom progą atiduoti paskutinę pagarbą nusėdėtam ir nutasytam "Cozy". Tikrai ne mažiau penkiasdešimties kartų esu ten buvus, o ir dauguma ten susirinkusių buvo tikrai ne vieną kartą matyti. 15 diskžokėjų irgi be problemų sutiko paskutinįkart priversti visus gerai paprakaituoti tam rūsy, kurio ventiliacija eskaluojama po kiekvieno vakarėlio.
Ir darė tai visi, kaip tik mokėjo - jokių gairių, jokių įsipareigojimų, kad tik visi būtų patenkinti. "The White Stripes" "7 Nation Army" turbūt nedažnai skamba naktiniuose klubuose, ar ne? Linksmos laidotuvės - tie kaimynai, niekšingais metodais uždarę "Cozy", paskutinę naktį atsiėmė su kaupu. Ilgai neužsibuvau, laukė pirmadienis - darbo ir meilės diena, bet faktai teigia, kad buvo ir 7 ryto išėjusių, ir netgi muštynių. Ajajaj - negi liūdesys kelia agresiją?
Ieškom naujų vietų šią savaitę. Dar kaip tik tiek švenčių, dirbti beveik nereikia. Pasaka, o ne Lietuva.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS