Paprikos Bermuduose
Dvi progos vieną įprastai ramaus antradienio vakarą – dar neaplankytas naujas klubas „Bermudai“ ir seniai pamėgta lenkų grupė „Paprika Korps“ jame. Nuspręsta – CityOut eina klausytis stipraus regio. Nuėjome, palingavome, ir greičiausiai eisime dar.
Iki antradienio vis kirbėjo dvejonė, kurioje gi tiksliai vietos „po Baltuoju tiltu“ dalyje jis yra. Pasirodo, tiesiai tarp picerijos „Mambo“ ir vyninės „Vinchenso“. Nepamirštant to, kad neatsiejama „Bermudų“ dalis yra ne tik muzika, bet ir alus, galima teigti, kad nedideliame plote susidarė ištisas pramogų kompleksas!
Iškart įėję patekome į rūbinę, kuri atstoja ir kasos vietą. Matyt, kad būtų smagiau dirbti, jaunas vaikinukas šalia buvo pasistatęs radijo imtuvą, iš kurio sklido nors ir mūsų mėgstamos, bet gyvos muzikos vietoje lyg ir nelabai derančios radijo stoties „ZIP FM“ bangos. Bet kam tie stereotipai?
Laiptais leidžiantis į apačią kiek trikdė sterilumas, bet tai priskyrėme klubo amžiui. Per keletą savaičių tikros ir nuoširdžios aludės dvasios „pritrinti“ tikrai negalima spėti. Apačioje tos dvasios buvo jau daugiau – koncertų plakatais apklijuota siena, dideli mediniai stalai, ilgokas raitytas baras ir draugiškai bokalais tilindžiuojantys lankytojai. Jokio streso ir jokios pozos.
Beje, apie bokalų turinį. Ne veltui, oi ne veltui „Bermudai“ save pristato kaip muzikos IR alaus klubą. Keliolika rūšių vis madingėjančio įvairių spalvų lietuviško pilstomo ir ištisi keli metrai užsienietiško buteliuose. Angliškas, belgiškas, vokiškas, čekiškas – nuo etikečių ir juose išraitytų pavadinimų raibsta akys!
Ne į barą, o į sceną visgi krypo CityOut akys. Jau porą kartų regėję „Paprika Korps“ Vilniuje prieš keletą metų nekantravome išgirsti, ką naujo iš regio, dub, roko ir new wave Opolės gamykloje „Metalchem“ šįkart sulydė lenkai, atvažiavę mums pristatyti taip pat pavadinto naujo savo albumo. Po truputį rinkosi ir kiti entuziastai, o salei pilnėjant galėjom tik pasidžiaugti, kiek tame Vilniuje gražaus jaunimo. Gal ne per daug, bet užtektinai, kad grupės nariai į sceną užkoptų išsišiepę ir pasijustų lyg grįžę pas senus gerus draugus.
Paradoksalu, bet nors daugelio „Paprika Korps“ kūrinių tekstai – lenkiški, klausydamas jų net nesuvoki, kad kažko nesupranti. Kojas pakertantys dubby roots reggae motyvai leido pamiršti ir kitas visiškai neįdomias kasdienybės detales, o iš lengvo sapno pabusti liepdavo gitarų rifai ar netikėtas elektronikos įsikišimas. Tikrai ne vien tik regis, tikrai ne rokas – kažkas labai unikaliai „paprikiško“.
Vienintelis dalykas, kiek trikdęs labai jau betarpišką susitikimą su grupe – garsas. Norėtųsi, kad „stacionariame“ ir gyvą muziką palaikančiame klube jis būtų jei ir ne pats galingiausias, tai švarus ir nepjaunantis ausies. Žinoma, šuo ir kariamas pripranta, bet štai būgneliai į savo vietą gali ir nebesugrįžti.
Koncertai „Bermuduose“ vyksta net kelis kartus per savaitę, ir daugelio stilių, kuriuos įmanoma sugroti gyvai. Jau suplanuoti visi šio mėnesio renginiai, tad nedelskite ir jūs.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS