Kur yra promo ribos?
Mėgstu iniciatyvius žmones, mėgstu tokius kūrėjus, kurie neslepia savo darbo po pogrindine betono skraiste, kad, neduokdie, neišpopuliarėtų. Jei turi talentą, dalintis juo reikia, nes taip visiems gražiau. Bet ribos, po galais, turi būti.
Kad atlikėjai turi atstovus spaudai, jau kasdienybė. Tiesa, dar šiek tiek keista, kai tokius susiranda ir sąlyginai nekomercinę muziką kuriantys. Bet jei žmogui atrodo, kad kitas jį pristatys geriau, tai nieko blogo - juk kiekvienas turi daryti savo darbą. Nesakysiu, apie kokį konkrečiai žmogų čia kalbu, bet šiandienos įvykis privertė nustebti.
Žodžiu, atlikėjas išleido singlą, apie jį man pranešė atstovas spaudai, savo ruožtu ištransliavau naujieną Djscene.lt. Viskas gerai. Šiandien tas pats atlikėjas užkalbino mane teigdamas, kad jau kuris laikas neaktyvuojame jo singlo apžvalgos. Nuėjau pasižiūrėti - tikrai yra. Įkrauta to paties atstovo spaudai... Tai kaip čia išeina? Sam igraju, sam paju, sam recenziji pišu? Žinoma, recenziją rašė ne jis ir net ne jo atstovė spaudai - anot atlikėjo, jis autorės net nepažįstąs. Gali būti. Apžvalga, savaime suprantama, teigiama.
Geras ir pats singlas - man tikrai patiko. Bet kodėl įvertinti jį nusprendusi mergina negalėjo kreiptis tiesiai į Djscene? Faktas, kad medžiaga mane pasiekia per atstovą spaudai, man visai nepatinka. Netikra, dirbtina, neobjektyvu. Beje, pačiam atlikėjui taip neatrodo - anot jo, promo neturi būti atliekamas pagal vadovėlius, ir tai tik įrodo jo leidinio sėkmė. Gal ir taip, bet ar stūmimas turi būti toks tiesmukai dirbtinis?
Alternatyvus pavyzdys - Eleven Tigers, kuris albumą ką tik išleido be atstovų spaudai pagalbos. Muzika jo tiesiog fantastinė, ir neabejoju, kad albumo apžvalgos mane pasieks tiesiogiai be jo įsikišimo. Nes vieni groja, kiti apie tai kalba.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS