John Daly: Svarbiausia yra balansas
Klubas „Opium“ leidžia menesinį laikraštį „Opiumas liaudžiai“, kuriame tekstus raitau aš. Artėjančio vizito proga pakalbinau airį John Daly. Ne golfo žaidėją, o labai gerą prodiuserį.
Viena mūsų pirmojo metų mėnesio kalendoriaus puošmenų – airis John Daly. Sausio 25-ąją Lorano Vaitkaus ir Hallucin aplankyti atvykstantis prodiuseris ir didžėjus ne be reikalo pakviestas į seriją „Hooked On“ – jo deep house įtraukia taip subtiliai, kad nė nepajunti, kaip įrašas jau baigėsi. Ir vėl nori kartoti...
2012-aisiais John Daly itin gerbiamoje šveicarų kompanijoje „Drumpoet“ išleido giliai įsimenantį albumą „Sunburst“. Taip pat jau šešerius metus jis – leidyklos „Feel Music“, pristatančius tokius atlikėjus, kaip Max Essa ar Parov Stelar, šeimininkas. Ir tvirtina, kad į jokį pasaulio didmiestį neiškeistų kasdien jį įkvepiančios gimtosios Airijos. Daugiau apie save John Daly papasakojo specialiai „Opiumui liaudžiai“.
Ar pameni, kada pirmą kartą apsilankei klube? Patiko?
Ne, nepamenu tikslaus laiko ir vietos. Tik jausmą, kai tarsi nutvilkė elektra ir iš naujo atsivėrė akys. Tokia buvo muzikos jėga.
Kaip jausiesi, kai paties vaikai ims naktinėti?
Na, jei kada nors ir turėsiu vaikų... Manau, būsiu liberalus tėtis, bet pakankamai griežtas. Todėl į klubus leisiu nenoriai.
Gyveni Airijoje. Kuo ji muzikos prasme skiriasi nuo likusio pasaulio?
Su muzika mūsų santykis labai gilus. Nesakyčiau, kad čia geriau, nei kitur, bet šia prasme atmosfera Airijoje tikrai ypatinga, dar nuo keltų laikų. Sunku net nupasakoti.
Dabartinė situacija išties gera. Žmonės, einantys klausyti muzikos į klubus, tikrai plačių pažiūrų. Ir man smagiausia groti būtent namuose. Galiu eksperimentuoti, ir visiems tai patinka.
Ką įdomiausio apie tavo kūrybą yra pasakę kritikai?
Kartą perskaičiau kūrinio, kuriam įrašyti naudojau tik kompiuterį, apžvalgą, kurioje buvo šlovinama mano naudotų instrumentų galia.
Metai baigėsi, prasideda naujieji. Ką sau pasižadėjai 2013-iesiems?
Surimtėti!
Esi puikus didžėjus, bet taip pat rimtai pasižymėjęs ir re-editų pasaulyje. Kuris iš naujo prikeltas senas kūrinys tau pačiam mieliausias?
Pats pirmasis – Santana „Bahia“.
Girdėjome, kad iš už DJ pulto savo paties kūrinių netransliuoji. Kodėl?
Man jie atrodo labai prasti, palyginus su kitų žmonių įrašais, kuriuos turiu… Aišku, mano muzika nėra tokia jau bloga, bet negaliu nelyginti.
Taip pat esame skaitę, kad kai negroji, dirbi virėju. Vis dar?
O, taip, ir tikrai dirbsiu ateityje. Myliu šią profesiją.
Kas panašaus tarp didžėjavimo ir maisto gaminimo?
Kaip ir bet kurioje kūrybinėje veikloje, svarbiausia yra balansas.
Kaip profesionalas, ką patartum valgyti prieš vakarėlį, ir ką – po?
Prieš linksmybes visuomet stengiuosi pavalgyti gausiai. Bet ką, svarbu, kad būtų sotu. Nevartoju narkotikų, tad tik maistas padeda atlaikyti ilgas naktis. O po visko aš noriu tik dviejų dalykų. Tai yra, bet kokio smagiai kepto maisto ir daug arbatos su daug cukraus.
---
---
Interviu publikuotas klubo OPIUM laikraščio OPIUMAS LIAUDŽIAI 2013-ųjų sausio numeryje. Visą laikraštį rasite čia.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS