Darkside: „Visuomet buvau DJ EZ fanas“
Dar vienas susitikimas su „Satta Outside 2013“ artistu - dubstep viršininkas Darkside grojo „Basscake“ programoje. Ir, pats būdamas žurnalistas, nepatingėjo pasidalinti mintimis dar iki festivalio.
Jei domiesi bass muzika daugiau, nei topai, tikrai esi užklydęs į tinklalapį „GetDarker“. Jo įkūrėjas, vedlys ir apskritai vienas žanro palaikytojų nuo-iki Darkside šiemet festivalyje dalyvaus kaip kompanijos „Basscake“ svečias.
Ranką už nuopelnus ir ištikimybę bosui jam vertėtų spausti daug kartų – kaip ir už tai, kad net keturis kartus įveikė Londono maratoną. Apie tai ir daugelį kitų dalykų – specialiame „Satta Outside“ pokalbyje su ponu Lee Taylor.
Ne taip seniai tavo kolega Skream deklaravo, kad palieka dubstep žanrą, ir tai sukėlė nemenką atgarsį. Ką tu apie tai manai?
Esu įsitikinęs, kad reikalas labai išpūstas. Net Londono laikraštis apie tai rašė! Taip, galbūt jo teiginys, kad dubstep pabodo, daug ką nuvylė, bet tai – nuoširdi nuomonė. Netikiu, kad jis būtų neigiamai kalbėjęs apie sceną, kurią pats padėjo sukurti. Tikiuosi, kad greit grįš!
Kuris dubstep evoliucijos periodas tau įdomiausias?
Kai galvoju apie senus gerus laikus, pirmiausiai prisimenu DMZ renginius.
Puiki programa, o tarp publikos – daug atlikėjų, senų ir jaunų, visi vienoje vietoje, tad atmosfera ten būdavo tiesiog nepralenkiama.
Turiu pridėti ir tai, kad šie metai irgi labai smagūs – daug naujų artistų atsiranda, taip pat grįžta gilesnė dubstep pusė, būtent ta, kuri mane veža nuo 2004-ųjų.
Ar tai, kad viskas galų gale tampa komercija, tave liūdina, ar tiesiog darai tai, ką sugebi geriausiai?
Neliūdžiu, bet taip, pastarieji metai tikrai nesiklostė taip, kaip galėjau tikėtis. Viskas kilo palaipsniui, bet labai greitai pasikeitė – tiksliau, buvo pakeista – į tai, ką net sunku atpažinti. Nebent iš to, kad greitis yra 140 bpm. Posūkis link komercijos tokiam dominuojančiam žanrui neišvengiamas, bet taip, aš darau tai, ką darau, tiek kalbant apie „GetDarker“ kaip prekės ženklą, tiek apie savo DJ setus. Stumiu ir groju įdomią muziką ir neseku tuo, kas populiaru.
Garage -> Dubstep -> ?
Žinojau, kad to paklausite! Daugeliui, manau, kitas etapas bus naujoji house mada arba future garage. Abi kryptys stiprios tol, kol tai yra underground. Tol aš muziką ir priimu nesvarbu, kokiai kategorijai ji atstovauja. O tamsesnė ir minimalistiškesnė skambesio pusė dabar stipresnė nei bet kada!
Ar skirtingose šalyse tavo muziką priima skirtingai? Kur groti smagiausia?
Muzikos paplitimas skiriasi, bet daugelis Europos miestų smarkiai vejasi, tai smagu, kaip ir apsilankyti JAV. Visuomet solidus palaikymas Belgijoje, ten pripažįstamas žemesnis ir tamsesnis skambesys. Smagiausios vietos visgi neišrinkčiau.
O mėgstamiausią didžėjų išrinktum?
Išrinkčiau tris, dėl skirtingų priežasčių.
Visuomet buvau DJ EZ fanas. Iki 18-os klausydavausi jo kasečių (ir dabar jas turiu), tuomet važinėjau po Jungtinę Karalystę tam, kad pamatyčiau jį gyvai – beveik kiekvieną savaitgalį. Grįžęs namo bandydavau atkartoti tai, ką mačiau, bet kaskart nepavykdavo! Niekas nemoka taip miksuoti, kaip DJ EZ. Seku jį ir dabar, buvo siurrealu, kai per Kalėdas grojo „GetDarker“ vakarėlyje.
Taip pat man labai patinka Armin van Buuren. Turbūt daug antakių pakilo tai perskaičius! Jo podcastai padėjo man įveikti keturis Londono maratonus – ne, rankų į viršų bėgdamas nekėliau. Taip pat pernai Ibizoje ir Majamyje mačiau, kaip į Arminą reaguoja minia. Tai nepaaiškinama.
Žiūrint į savo sceną – Youngsta. Jis – tikras meistras.
„GetDarker“ visų pirma yra bendruomenė. Kodėl jautei poreikį ją pradėti?
Dar studijuodamas, 2001-aisiais, įkūriau tinklalapį „DarksideRiddem“, jis palaikė UK garage ir grime, nes tuo metu šią muziką pirkau ir sekiau. Bet tai buvo tik hobis. Visgi tinklalapis 2004-aisiais netgi buvo nominuotas „Sidewinder Music Awards“ kartu su tokiais, kaip „RWD Mag“. Man tai buvo šokas, nes buvau etatinis „Sidewinder“ renginių, kuriuose dažnai grodavo DJ EZ, lankytojas.
2006-aisiais pavadinimą pakeičiau „GetDarker“, nes turinys ir taip jau buvo gerokai nukrypęs į dubstep. Tuomet „Rinse FM“ man pasiūlė vesti radijo laidą, ir tai dariau 5-rius metus. Baigiau, nes ėmiausi „GetDarkerTV“ projekto, kuris ir buvo bendruomenės, ne tik populiaraus tinklalapio, pradžia. Žodžiu, visuomet buvau labiau įsipareigojęs tinklalapiui ir prekės ženklui, o ne sąmoningai būriau bendruomenę.
Gal pasidalintum kokiais patarimais norintiems skleisti žinią apie muziką? Ar naudojiesi visų pripažintais rinkodaros triukais, ar labiau vidine energija ir savo idėjomis?
Jei esi sąžiningas ir patikimas šaltinis, visa kita ateis natūraliai. Neateina į galvą daug kitų ženklų, dubstep pasitarnavusių tiek, kiek „GetDarker“. Manau, todėl skaitytojai ir žiūrovai mumis pasitiki, išlieka lojalūs. Pavyzdžiui, neseniai „GetDarkerTV“ kiek pertvarkiau pasukdamas nuo plėšančio ir triukšmaujančio dubstep, nes pačiam jis nepatinka. Yra toks geras posakis „practice what you preach“ – būtent tai aš ir „GetDarker“ visuomet ir darėme bei darome.
Kas tau asmeniškai labiausiai patinka ir sekasi – radijas, televizija, spauda?
Visuomet jaučiau aistrą radijui, juk tiek laiko praleidau „Rinse FM“ ir mačiau, kiek karjerų ten prasidėjo. Mano automobilyje ši stotis iki šiol nustatyta.
Visgi turbūt įdomiausia buvo tada, kai „GetDarker“ bendradarbiavo su „This Is Dubstep“ kompiliacijomis. Mūsų reklama sukosi nacionalinėje televizijoje – laikau tai svarbiu asmeniniu pasiekimu.
Ar galima „GetDarker“ laikyti britų kultūros eksportu? Kuriais dar savo šalies kultūros aspektais didžiuojiesi?
Taip toli neičiau – pakanka galvoti, kad dirbu su patikimu prekės ženklu. O britams tikrai yra kuo didžiuotis – jei dar nebuvote Londone, primygtinai rekomenduoju.
Kada pastarąjį kartą pirkai bilietą į renginį ar muzikos?
Įrašus vis dar perku! Labai faina gauti visus tuos skaitmeninius promo, bet daugelis leidyklų plokštelių jau seniai nebesiunčia. Už festivalį ar renginį, tiesa, jau senokai neteko mokėti, bet tikrai mokėčiau!
Beje, apie festivalius. Juose groji smarkiai kitaip, nei klubuose?
Visuomet kitaip – nuo tada, kai ėmiau dirbti radijuje, niekada neplanuoju savo setų. Geras DJ setas – tai kelionė ir pamoka viename, pristatanti gerą, naują, negirdėtą muziką. Tikrai neverta groti vien senų gerų!
Ką būtina pasiimti į festivalį, jei esi atlikėjas, ir ką, jei šiaip dalyvis?
Didžėjaus krepšyje būtinas atsarginis planas. Jei groji su „Serato“ ar USB, būtinai reikia ir kelių kompaktų, jeigu ką. Ne vienas jau nusvilo jų nepasiėmęs. Jei esi vinilistas, aišku, visuomet pravers atsarginės adatos. Beje, rekomenduočiau plokštelių krepšį be ratukų, kitaip linkiu sėkmės tempiant jį per purvą!
Festivalininkams siūlau patogią avalynę, lietpaltį – na, jei festivalis vyksta Anglijoje. Dar šiek tiek pozityvo ir pilnai pakrautą telefoną. Jei manasis miršta, ne koks tampu kompanionas.
Iki susitikimo „Satta Outside“!
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS