Feadz („Ed Banger“) dirba tik su tais, kuriuos myli (Interviu)
Dvylikos tūkstančių (aha) plokštelių savininkas, linksmiausios šokių muzikos pasaulio prancūzų šeimos „Ed Banger“ kraujo brolis, didžėjus iš prigimimo, galintis groti tris, keturias, penkias, devyniolika valandų, ir visiškai smagiai atviras bei nesivarginantis slapstyti savo pomėgių. Iš esmės savo profesijos atstovo prototipas. Kaip ir sakiau, iš prigimimo. Feadz!
Vilniečių galvas šis prancūzas bangins jau kitą penktadienį. Jis į „Jäger Vibrations“ afišą įrašytas kiek liesesnėmis raidėmis, nei airiai „The Japanese Popstars“, bet man ir mano blogui tikrai artimesnis. Todėl pažindinuosi būtent su Fabien Pianta, taip, toks tikrasis Mr. Oizo draugelio vardas.
Anksčiau muzikavai su Uffie, naują EP gi išleidai kartu su nauja mergina – Kito. Kaip ją radai?
Prieš trejus metus susipažinome Australijoje, nuo tada ir bendraujame.
„Ed Banger“ neseniai sukako devyneri – kaip leidyklai, jau nemažai. Kokie ryškiausi tavo su šeimyna susiję prisiminimai?
Dabar galiu galvoti tik apie tas akimirkas, kurias esame praleidę visi kartu. Ypač aš, Pedro (Busy P) ir DJ Mehdi. Mūsų laikas kartu buvo ypatingas dar iki „Ed Banger“ įkūrimo. Muziką visi drauge irgi kurdavom dar iki tol. Todėl dabar, kai Mehdi su mumis nebėra, visa tai man atrodo svarbiausia ir geriausia.
Anksčiau buvai kitos šeimos – „BPitch Control“ – narys. Ar Ellen Allien kompanija smarkiai skyrėsi nuo šios?
Na, „Ed Banger“ visi kalbame prancūziškai. Be to, Mehdi buvo mano pusbrolis, Busy P – senas draugas, tad taip, situacija tikrai kitokia, nei „BPitch Control“. Aišku, Ellen dabar mano gera draugė, bet kai siunčiau jai pirmuosius savo kūrinius, nebuvome pažįstami.
Ar smarkiai perėjus iš „BPitch“ į „Ed Banger“ pasikeitė savo skambesys? Asmenybė?
Nuoširdžiai manau, kad nepasikeičiau. Kuriu tai, kas man patinka. Dažnai rezultatas skiriasi nuo to, ką girdėjote anksčiau, bet man visa tai yra vienas kelias. Hiphopas ar techno, daug žinių, atradimų ir eksperimentų.
Kaip prodiuseris dirbai su Mr. Oizo ir Uffie albumais. Ar planuoji tokiais reikalais užsiimti ir ateityje? Ar pats tik padedi, siūlai, ar ir tavo skonis bei pažiūros telpa į kitų atlikėjų albumus?
Mėgstu padėti kitiems. Bet tikrai nesu tas prodiuseris, kuris galėtų sukurti ir įrašyti bet ką ir bet kam. Dirbu tik su tais, kuriuos myliu. Man taip atrodo.
Esi „Rex Club“ Paryžiuje rezidentas, tiesa? Ar esi ilgametis vietos gerbėjas?
Kad nebesu. Buvau, bet bendradarbiavimas ne itin pavyko. Taip, klubas legendinis, bet kalbat apie muziką aš tiesiog einu toliau. Nesu nostalgiškas.
Ką niekšingiausio esi iškrėtęs grojimo metu?
Turbūt narkotikų vartojimas. Nieko baisiau už tai!
Su kuo iš kolegų smagiausia groti kartu?
Kito, Busy P, Mr. Oizo, sebAstian, Kavinsky...
Ar „tikrame“ gyvenime artimiausi tavo draugai – didžėjai ir prodiuseriai?
Taip, dar ir garso inžinieriai, bet taip pat ir dailininkai, mokytojai...
Esi gimęs didžėjauti, ar ne? Ar yra kažkas pasaulyje, dėl ko visgi mestum šį reikalą?
Taip, manau, kad esu, che che. Na, jei mikso standartu taptų švarus kompiuterinis suvedimas, kai kūriniai parenkami taip, kad idealiai derėtų vienas su kitu, tada man nebūtų kaip demonstruoti savo įgūdžių...
Su kuria naktinio gyvenimo dalimi tau sunkiausia susitvarkyti?
Ankstyvo ryto skrydžiais!
Esi sakes, kad šiais laikais dalinti muziką nemokamai yra gerai. Gal gali argumentuoti?
Tiesiog visi taip daro. Todėl reikia tiesiog įsilieti į žaidimą, manau.
Kokie tavo smagiausi pastarojo meto muzikiniai atradimai?
Visi D.I.E. („Detroit in Effect“) kūriniai. Taip pat ką tik labai puikų LP išleido „Harmonious Thelonious“.
----
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS