„Roe Deers“: „Mes labiau už šokius ir staigmenas jų metu“ (Premjera!)
Naktinio Vilniaus elniai Liudas, Mindaugas ir Oskaras vasaros pradžioje prisistatė kaip trio „Roe Deers“ ir jau spėjo sugroti trijuose gana skirtinguose renginiuose. Dar vienas laukia šį savaitgalį, Nidoje, „Ant bangos“, o prieš tai stirninai (nors man labiau elniai) turi naujos muzikos ir atsakymų į kelis startinius mano klausimus. Tikiuosi, po metų bus galima susėsti ir platesnei kūrybos apžvalgai. Pakalbam ir einam šokt!
Štai ir visai naujas, premjerinis trio gabalas „Seagull“. Gali ir parsisiųst!
Kas sieja Liudą ir Oskarą, man kaip ir aišku – „Studio 9“ ir kiti plotai. O kaip susipažinot ir pradėjot dirbt su Will Star – Mindaugu?
Liudas: Mūsų darbai kartu prasidėjo prieš 2 metus. Susipažinau su Mindaugu per savo kolegas „Vasaros terasoje“, po to vis užsukdavau pas jį į studija pasiklausyti naujienų, po kažkiek laiko pradėjome dalintis studija kartu, ir laikui bėgant pradėjome kurti muziką dviese.
Po metų vienoje studijoje nutarėme kurti bendrą projektą, Oskaras mus papildė, nes savo muzikai norėjome vaizdo.
Mindaugas: Muzika, skonio panašumai – viskas susidėliojo taip, jog pirmosios pažinties metu radome bendrą kalbą, Pasėkmės – kalnas sukurtos muzikos, daug gero laiko, bendra studija, „Roe Deers“ gimimas.
Apskritai, kodėl tokia sudėtimi, kodėl dabar? Kaip esate pasiskirstę vaidmenis grupėje?
L.: Na, man, praleidus 10 metų prie DJ pulto, norėjosi eiti toliau. Muzikos kuryba užsiimu jau seniai, bet, kaip visada, su bendraminčiais viskas vyksta greičiau. Per tuos 2 metus sukaupėme daug produkcijos ir nutarėme nebeslėpti jos savo juodoje studijoje ir pradėti dabar arba niekada.
Oskaras: Sudėtis atitinka audiovizualinio projekto viziją. Du kuriantis muziką ir vienas – vaizdą. Esu atsakingas už video, scenografiją, apšvietimą. Priklausomai nuo renginio metu esančių techninių galimybių idėjų išpildymas savo mastu gali skirtis, bet minčių, kaip vizualizuoti muziką ir pasirodymą, yra daug. Vyrukai muziką kuria jau ne vieną mėnesį ir ne vienerius metus, aš turiu idėjų irgi ne vieną ir ne dvi. Entuziazmo ir noro ne vien kalbėti, o ir daryti mums irgi netrūksta, tad pats tas laikas pradžiai.
Elnias – gyvūnas madingas. Ar už jo slypi kokia speciali prasmė?
L.: Pirminė grupės pavadinimo priežastis buvo Oskaro ‚jaunystės“ pravardė „stirna“. O žodžių skambesys „Roe Deers“ puikiai apibūdina mūsų raw garsą – nesiekiame monotonijos ar gilios melancholijos, mes labiau už šokius ir staigmenas jų metu, nes manome kad fantazijai ribų nėra, kaip ir elniams miškuose.
O.: Laukinis stirninas – gyvūnas žavus. Išreiškiam pagarbą miškui bei artimiesiems.
Rašot, kad jūsų namai – Woodstockas. Ar tai nostalgija hipiškiems laikams, kuriuose neteko pagyventi, laisvei, meilei ir psichodeliniam skambesiui, ar kažkas kito?
L.: Visi esame daugiau mažiau miško myletojai dėl tų pačių priežasčių – laisvė, meilė bei psichodelika geruoju kampu. Dėl to ir laukėme vasaros savo debiutui, nes norėjome patikrinti skambesį miškuose, laukuose ir paplūdimiuose. Esame atviri kaip miškas ir į požemius nepretenduojame – nes dalis jo atrodo tik patys sau įdomūs. Širdį esame tikrai hipiai, ir tikrai ne dėl gelėtų marškinių.
O.: Mūsų namai visur, kur gamta suteikia prieglobstį ten ir gyvenam, tame tarpe ir praeityje, ir Woodstock‘e.
Iš to, kas įkelta į SoundCloud, akivaizdu, kad „Roe Deers“ šoka, ir šoka smarkiai. Ar leidiniai irgi bus orientuoti į šokių aikšteles, ar galbūt atsiras ir elektroninių baladžių? Su dainininkėm, pavyžiui.
L.: Kai tik su Mindaugu pradėjome kristalizuoti „Roe Deers“ ideologiją, supratome, kad tai bus šokių muzikos projektas. Didžioji mūsų kūrybos dalis yra ne vokalinė, bet dainų irgi bus!
M.: Taip, planų vokalinėms kolaboracijoms yra, bet apsieisim be baladžių.
O.: Šokam ir šoksim, bet niekad nežinai, kada ant romantikos patrauks.
Kiek jau kartų grojot gyvai? Kaip praėjo debiutinis pasirodymas – visi turit patirties scenoje, tai gal kinkos nedrebėjo?
L.: Jau turėjome 3 pasirodymus. Neneigsiu, jaudulio tikrai buvo, nes projektas buvo „katė maiše“ – niekas mūsų iki šios vasaros nebuvo girdėjęs nei įrašuose, nei gyvai.
Debiutinį vasaros turą pradėjome nuo festivalio „Radistai Village. Manau, didžiojoje scenoje pirmas msų kartas ir skambėjo, ir atrodė tikrai gerai.
Vėliau buvo „Sūpynės“, kuriose patikrinome tamsiąją savo pusę.
Kol kas paskutinis pasirodymas buvo laivo „Venus“ kruize Klaipėdoje, kur išbandėm savo vasaros naujienas.
Po trijų šou galim pasakyti, kad sistema veikia. Su dar daugiau naujos produkcijos laukiam „Opium“ išvykos „Ant Bangos“ Nidoje.
M.: Taip, tai bus ketvirtas „Roe Deers: pasirodymas. Kiekvieno grojimo laukiame ir ruošiamės, pildome programą naujais kūriniais. Pirmajame pasirodyme buvo gausu teigiamų emocijų ir geros nuotaikos tiek ant scenos, tiek tarp susirinkusių, kurie kėlė rankas į viršų.
O.: Po Nidos kita stotelė suplanuota „Studio 9“, laukia stiprus Liudo gimtadienis su daug šokių. Jaudulio, manau, turi būti kaskart, be jo ne taip įdomu.
Ar „Roe Deers“ dabar yra pagrindinis jūsų tikslas ir užsiėmimas, ar laiko jam skiriat „po pamokų“?
L.: Ilgą laiką muziką kuriau vienas, bet sujungus pajėgas su Mindaugu musu produktyvumas ženkliai padidėjo. Tad solo projektas kolkas yra labiau „po pamokų“, nes didžioji laiko dalis studijoje skiriama stirnoms. Galvojame apie albumą.
O.: Skiriame tiek, kiek galimybės leidžia, šiuo metu norisi kuo daugiau. Žinoma, yra ir kiti darbai, stengiamės viską suderinti.
Į kokio dydžio scenas taikote? Šią vasarą, kaip suprantu, apsiribosit pliažinėmis, o rudenį, žiemą, kitais metais? Užsienis – horizonte?
L.: Savo skambesiu tikrai nepretenduojame į mažąsias scenas, norime daugiau, nes energijos muzikoje tikrai nestokojame. Po vasaros planuojami pirmieji mūsų leidiniai turėtu praverti užsienio horizontus, nes apkaboje turime tikrai daug parako. Tad laukite tęsinio…
M.: Svarbiausia kad tilptume trise, na, dar keletas instrumentų.
Kaip, beje, vasara einasi? Kokie highlight’ai kol kas?
L.: Kaip matai, tikrai neatostogaujam ir iki rudens turėsim dar du koncertus. Beje, per mano gimtadienį „Studio 9“ mano gimtadienio proga „stirnos“ pirmąkart gyvai skambės Vilniuje. Kad ir koks tropinis klimatas, darbai studijoje nestoja, nors kartais tenka dirbti ir nuogiems.
Mano vasaros highlight’as gėdingas – dar nesimaudžiau jūroje...
M.: Vasara tviska visomis spalvomis, o šokiai tam laikui persikėlė po atviru dangum.
O.: Visa vasara – vienas didelis pramoginis highlight’as!
Roe Deers @ Facebook
Roe Deers @ Soundcloud
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS