Rašymas žudo
Sakiau ir padariau – nepatiko „Sraunus“, bet labai laukiau naujo Messiah veiksmo – Poetry Slam. Nes Lietuvoje dar nebuvo, o reikia.
Neužfiksavau, kad reikėjo atsinešti savo gėrimų (taip, „Fluxus Ministerijos“ baras dar neveikia), tad poeziją teko vertinti sausai. Dar nepadariau kai ko, ko dabar gailiuosi – netapau komisijos nare, o tam reikėjo tik pakelti ranką.
Viskas paprasta. Kas nori ir iš anksto tai pasakė, kalba eilėmis (ar proza), šeši drąsiausieji juos vertina balais. Nuo 1 iki 10, nors renginio viduryje kažkoks pilypas nusprendė pasitikslinti, ar sistema penkiabalė, ar visgi dešimtbalė.
Pirmas dalyvis išgąsdino. Jo tikrai nebūtų priėmę į mokyklinį skaitovų konkursą, o ir pati poezija norėjo pasakyti kažką labai drąsaus, bet susipainiojo...
Buvo Benas, kuris žongliravo lietuvių kalba, buvo dar vienas vaikinas, kuris nepabūgo ir dar poros kitų. Buvo pervertinamas menininkas Linas Cicėnas, kuris prieš sistemą ėjo peruko pagalba (pagalbinės priemonės uždraustos, bet jis gi menininkas). Buvo odės Adolfui autorius, taip kraupiai into it, kad „arbeit macht frei“ skambėjo jau net nejuokingai. Buvo Fiokla, kuri drąsiai skolinosi Džordanos Butkutės tekstą (lyg ir originalios kūrybos vakaras turėjo būti, bet jei keiti žanrą ir intonaciją, gal jau skaitosi?). Ir, aišku, buvo pats Messiah, pasiskolinęs tabako draudimo sloganus – įtariu, kad šiam sketchui jis sugaišo ne daugiau keliolikos minučių, bet talentas ir jose žiba.
Messiah
1:43
2010 05 13 Poetry Slam #1 @ Fluxus ministerija
Juokinga, bet Messiah ir laimėjo. Kadangi viskas vyko atvirai ir net per daug atvirai, jokių intrigų čia ir norėdamas neįžvelgsi – jis buvo geriausias. Gavo pereinamąjį 10 Lt prizą. Dar vienas vulgaraus atvirimo pavyzdys.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS