Vilnius dega
Penktadienis. 23.15 val. Grįžtam iš Kauno. Horizonte ties Vieviu išvydusi "Saulutės" iškabą garsiai nusišnekėjau, kad toks pavadinimas - idealus klubui. Privažiavę arčiau pradėjom isteriškai juoktis ir daužyti kumščiais priekinį stiklą - antrajame parduotuvės aukšte mirgėjo stroboskopai! Ir Vievyje galima gyventi.
00.15 val. "Gravity". Gal jau kiek ir pabodo, bet negi mano kukli asmenybė kalta, kad ten važiuoja aštriausi žvaigždūnai? Kol grojo Guru Slut, su A. Višinskiu išlenkiau draugystės taurę ir patraukiau ieškoti nuotykių. Architektai, pradėję rytą, vis dar tebešventė Archsąjungos 80-metį (gėlės, fanfaros ir bučiniai nuo manęs). Beje, vieno iš jų Luko kurtos vizualizacijos barzdų tema vakarui tiko tiesiog puikiai.
Senas pažįstamas ir dar senesnis reiveris Laurynas pasiguodė man, kad turbūt susirgo - niekaip nebepataiko į karščiausias naktis. Praeitą savaitgalį rinkosi tarp "Nokia" ir Mr. C, galiausiai atsidūrė "Discomafijoj" ir liko baisiausiai nepatenkintas. Neįtikino jo (ir ne tik jo - salė apytuštė) ir gan švelniai pradėjęs berlynietis Steve Bug'o draugelis Phonique su labai gražiais "Metro Area" marškinėliais. Tik artėjant antrai prasidėjo tikrasis "Berlin is burning" - rodomasis pirštas nevalingai nusitaikė į lubas, o viduje jaučiausi taip, lyg ryčiau peilius. Neuždarykit atominės elektrinės - bus liūdna.
Išeidama prasilenkiau su Gražvydu - supratau, kad tik jo ir trūko iki tikrojo "Revolt". Ar užėmė jis savo tradicinę vietą, nežinau, bet Phonique tikrai pagrojo visiems girdėtą ir visų lauktą "The Red Dress" (aha, tą patį, kur Tiefschwarz remiksavo ir taip pat grojo "Gravity") ir trečią ryto aikštelė buvo pilna. Ką padarysi - manęs jau laukė internacionalinis "Cozy", o A. Višinskį pasiunčiau į "New Orleans" vertinti progresyvaus jaunimo. Jo raportas - toliau.
02.00 val. "Cozy". Viršuj tikras chaosas: šiauliečiai bruko man degtinę su "Red Bull", visiškai nepažįstami grūdo viskį, barmenas įnirtingai prašė užsisakyti, aplink dužo bokalai, bet aš visų pirma atėjau pažiūrėti tautų dvikovos. Rūsyje tuo metu beatboxino svečiai - gaila, ne suomiškai. Nebeaiškink man, kad baltieji negali būti tikri reperiai. Who's da realest? Už pulto narsiai suomį pakeitė ką tik apsikirpęs ir išgražėjęs (nauja mada - kirptis) 2Freshas ir įtikino mus, kad skrečuoti - menas.
Mano telefonas įnirtingai vibravo: Višinskis nesnaudė ir aprašė kiekvieną "New Orleans" praleistą minutę. SMS topas:
1. D^&% žmonių. Mergos su blizgančiom suknelėm. "Atari" gėrimas - vodka+"Power horse".
2. Klausiu barmenkos l. gražios: "O pas jus negalima balsuot?". Baigiasi tradiciškai - mimika vatafak.
3. Yra bičų, kurie vaikšto su provincialiom stoikėm. Kai jie šypsosi, pradeda vaitot.
4. Minia vangiai reaguoja į prichodus.
5. Tas durnius iš "Gravity" rėkia "yeah" ir ploja su kažkuo rankom.
6. Prieinu prie ilgaplaukio bičo. Klausiu: "Ką tu galvoji apie savo šukuoseną?" Jam p&%^, jam gerai, jis čia daro gerą laiką sau, jis dizaineris drabužių, interjero ir reklamos, jis sako, kad as atrodau ch%#*$i nuo galvos iki kojų (juodos kelnės ir juodi ilgarankoviai marškiniai - mano past.). Tas, kur tau (man, Dainai, ne tau) siūlė gert, sako, kad aš turėčiau pajust, kai visi žvilgsniai į mane.
7. Kad aš kitaip pasijausčiau, kad į mane kitaip žiūrėtų merginos. Dizaineris su auskaru apatinėj lūpoj. Jis sako, kad čia ne pobūvis. Einu.
8. Gražvydas čia.
9. Sakau jam: "Brangus dizaineri, nepasiduok provokacijom, nes paskui ateina žiniasklaida ir išjuokia". Jis rėkia: "Palauk", aš tolstu.
Buvo beveik penkios, kai ant mažosios scenos vėl stojo beatboxeris iš Suomijos su keleto lietuviškų grupių vokaliste Daiva. Penkiolika minučių improvizuoto kaifo ir aš paskelbiau sau finišą. Lauke suomiai priiminėjo pagyras už "Finlandia" ir siūlė jos paragauti šeštadienio rytą. Tiek to.
20.30 val.. "Mulen Ružas". Galvoji, aš nuo vaikystės reiverė? Esu buvusi dviejuose "Death Comes"! Auksiniai metalo metai man jau seniai praeityje, bet praleisti "Cannibal Corpse" koncertą - prabanga. Visi išsilygino kerzus bei odines striukes ir gėrė skiestą šiltą alų - tokios tradicijos. A. Višinskis kažkodėl su savimi prigriebęs pasą vis kišo kiekvienam sutiktam po nosim. Ten jis nusipaveikslavęs ilgais plaukais. Aš irgi iš pradžių netikėjau.
Vietinė žvaigždė Mangis iš grupės "Grol" išdrįso man mirktelti ir kriokė, kad groja anal metal - anališkai varo tiesiai per analą. Įdomu. Gaila, pavėlavau į jų pasirodymą, bet brutal death metal irgi šis tas - užsimaniau pasileisti plaukus ir pulti nuo scenos į juodą minią. Rėkiau. Dar norėjau kažkam vožti - vis ta muzika. Laiku prisiminiau, kas aš, ir grįžau į savo pasaulį.
Minioje labai vyriškai atrodė FHM redaktorius Aidas Puklevičius ir stūksojo pirmųjų "Lietuvos ryto" puslapių plunksna Vytautas Bruveris. Japonijos premjeras Junichiro Koizumi, beje, irgi tokios žiaurybės mėgėjas. Ir ką? Ir nieko.
22.45 val. Kažkodėl pagalvojau, kad į Savaitgalio renginį Nr. 1 brautis ankstoka, taigi su standartiniu sugėrovu Višinskiu dar užsukom į "Stereo45". Nesvarbu, rytas, vakaras ar antradienis, ten niekada nedingsta elektra. Iš garsiakalbių - "Zombie Nation"! Atsimeni klipą su sudegusiomis soliariume gražuolėmis? Šokėjų jau daug - kai kurie atrodė šiek tiek idiotiškai sustoję rateliu, bet nepaaiškinsi juk žmonėms, kaip linksmintis. DJ guldė vieną electro hitą po kito ir atmosfera jau beveik virė. Dar tik vienuolikta! Pažadėjom grįžti vėliau.
23.40 val. Pasižiūrėti į dangiško grožio vakaro žvaigždę "Galaxy" plūdo minios - neperdedu. Garsūs diskžokėjų ir prekinių ženklų vardai daro savo: prie bilietų rikiavosi dvilinka eilė. Merginos šiam vakarui ruošėsi ilgai - tualete girdėjau pasipiktinimų apie jo kvapo įtaką kvepalams, o Višinskis išrinko vakaro frazę - "Dolce & Gabbana". Na, bet svarbu, kad akys turi kur pasiganyti, - gražu yra gerai. O dar geriau, kai tas grožis turi ką parodyti - jau kalbu apie Mea. Kokias 15 minučių buvau ją įsimylėjusi, vėliau banaloka jos grojama muzika žavesį šiek tiek išsklaidė, bet kai pasigirdo "Groove Armada - Superstylin" ir breaks paskanintas, electro atmieštas progresyvas, o karalaitė vinilus iškeitė į mikrofoną, mintyse jos atsiprašiau.
Kažkuriuo metu dar nubėgau į "Stereo45" pažiūrėti, ar Daimonas toks gražus, kaip žmonės kalba. Na, apstojusių jį merginų buvo nemažai, bet bendras vaizdas kažkodėl buvo liūdnesnis (vaizdas, ne muzika!) nei ankstėliau. Dar pamačiau Aphex Twin klipą "Windowlicker" ir pagalvojau, kad grotesko šiandienai gana.
Grįžau. Stovėdama balkone ramiai sau iškėliau rankas viršun ir lingavau stebėdama grožio jūrą apačioje.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS