Yannick Labbé: „Trickski“ – tai „house“,„ disco“ ir visų kitų blogai skambančių dalykų mišinys“
Prieš kelerius metus viename interviu "Trickski" nariai sakė, kad po trejų metų jų greičiausiai niekas neatsimins, o į Vilnių spalio 11-ą atvykstantis Yannick teigė tuo metu greičiausiai dirbsiantis draudimo kompanijoje.
Viskas kiek kitaip - vieni "Sonar Kollektiv" šviesuolių įdomėja sulig kiekvienu savo groovy pasirodymu muzikos padangėje ir puikiai leidžia laiką diskotekose namais tapusiame Berlyne. Viena dueto pusė - Yannick Labbé - taps antruoju serijos "Interview" klube "Woo" svečiu, tad prieš tai būtiniausiai atsako į krūvą klausimų.
Ką veiki šiomis dienomis?
Dabar reklamos agentūroje dirbu tekstų kūrėjų. Tad esu gana užimtas, tiesą sakant, ši savaitė ir šis mėnuo - tikrai varginantys. Na, bet niekad nepamirštu muzikos ir didžėjavimo - tai palaiko mano degimą.
Ar groji kiekvieną savaitgalį?
Ne, pastaruoju metu ne taip dažnai, nes nelabai ką išleidom. Bet du - tris kartus per mėnesį pagroti tenka. Šiemet dažniau grojam Berlyne, prieš tai keliaudavom dažniau.
Prieš persikeldami į Berlyną abu su kitu "Trickski" nariu Daniel gyvenot Freiburge. Kodėl palikot gimtąjį miestą?
Dėl mokslų, ir, žinoma, dėl to, kad abu esam muzikos fanatikai. Jei gyveni Vokietijoje ir myli muziką, geresnės vietos, nei Berlynas, gyventi nėra...
Ką studijavai?
Europos studijas su prancūzų kalbos pakraipa. Kadangi esu pusiau prancūzas, nebuvo sunku ir galėjau pakankamai daug laiko skirti muzikai!
Kaip gyvena "Trickski" leidinių serija "Member of the Trick"?
Dabar miega žiemos miegu, bet nuolat ieškom naujų artistų ir netrukus ruošiamės vėl imtis leidybos. Šiek tiek keisim koncepciją - ankstesnius leidinius išleisti kainavo brangokai, mat kiekvienas būdavo ypatingai apipavidalintas, ir tą meną spausdinti reikėjo papildomai lėšų. Kodėl - neįsivaizduoju. Dabar bus paprasčiau.
Bet muzika nepasikeis?
Tikrai ne. Dirbsim tiek su tais pačiais atlikėjais, tiek su keletu naujų, bet muzika bus tokia pati melodinga ir skirta šokių aikštelėms.
Ar išduosi, kokių naujų atlikėjų susiradot?
Ne, dar negaliu, bet šiuo metu turim du! Abu - vokiečiai, vienas kuria tokį truputį labiau senovinį house, kitas - "naujosios mokyklos" atstovas.
Kaip gi jūsų pačių albumas? Vis girdim apie jo kūrimą, kada išleisit?
Mes vis dar prie jo dirbam ir, tiesą sakant, tikslios datos nežinom. Norėtume baigti iki kovo, tad netrukus po to ir pasirodys.
Kokioj kompanijoj?
Aišku, paprasčiausia būtų išleisti mūsiškėje "Member of the Trick", bet galbūt pasieškosim kitų leidėjų. Dar nenusprendėm. Turim nemažai draugų ir pažįstamų, su kuriais įdomu dirbti ir kurie galėtų sėkmingai išleisti albumą - viskas galų gale priklauso nuo pažinčių ir simpatijų.
O nuo pinigų?
Tiesą sakant, nelabai. Štai su "Defected" būtume dirbę ir be didelio užmokesčio, nes proga pasitaikė tikrai labai gera. Šiaip ar taip, iš įrašų leidybos šiomis dienomis daug nebeuždirbsi. Tad viskas priklauso nuo to, ar gerai sutari su tuo beužsiimančiais žmonėmis, ar, galbūt, tai puiki galimybė tavo muzikai pasiekti tolimesnes ausis, iki šiol tavęs negirdėjusias. Tam, pavyzdžiui, puikiai pasitarnavo "Defected".
"Trickski" - jau ketveri. Ar su Daniel vis dar žvelgiat į tą pačią pusę ir nematot projekto pabaigos?
Kalbėsiu nuoširdžiai - mes tikrai labai geri draugai ir manom, kad "Trickski" tęsis dar ilgokai. Dar daug ko nepatyrėm - kuomet išleisim naują albumą, ruošiamės pradėti koncertuoti gyvai. Taip pat planuojam į studiją pasikviesti kitų atlikėjų, praturtinsiančių mūsų įrašus. Mus daug kas domina ir turim dar daug ką kartu nuveikti.
Ar randi laiko savo asmeninei kūrybai? Jei taip, kaip pasidalini?
Mano solinė karjera jau kuris laikas užšaldyta, bet, žinoma, kada nors tikrai prie to grįšiu. O "atsiskiriu" gana paprastai - mano kūryba labiau perkusinė, turinti mažiau elementų, nors melodinga. Na, o "Trickski" - tai house, disco ir visų kitų blogai skambančių dalykų mišinys, cha cha. Šiuo metu savo fantaziją skiriu būtent "Tricski", tad jau ketverius metus nepagaminu nieko savo. Bet dar rasiu tam laiko.
Asmeniniame "Myspace" savo stilių apibūdini kaip grindcore. Čia dabar?
Cha, cha, tiesiog, kai buvau paauglys, elektronikos visai nesiklausiau. Tik metalo ir ypač grindcore! Buvau keturiolikmetis skeiteris, tuo metu tai buvo šaunu. Mano draugams - irgi. Tad po daugelio metų labai apsidžiaugiau, tarp siūlomų muzikos stilių "Myspace" radęs ir grindcore!
Vis dar užlipi ant skeito?
Na, kartas nuo karto, bet tikrai retai - dabar esu senas ir sėdžiu biuro kėdėje.
O, beje, ar "Trickski" turi kažką bendro su slidinėjimu?
Taip, būtent, turi. "Tricski" iš esmės reiškia "meninis slidinėjimas", ir šį terminą pavadinimui pasirinkom todėl, kad jis pakankamai neblogai apibūdina mūsų įrašų leidimo būdą nakties eigoje - iš pradžių lėtai, tada vidutiniškai ir galiausiai super duper trankiai!
Ar "Trickski" dirba savo karjeros labui "Myspace" ir kituose socialiniuose tinkluose?
Tiesą sakant, taip. Prie mūsų "Myspace" daugiau dirba Daniel. Beje, yra dar vienas naujas ir labai kietas tinklas - "SoundCloud". Nežinau, ar jis jau atviras visuomenei, bet atrodo tikrai daug žadantis. Jame patogu tiesiog sukrauti kūrinius ir diskutuoti apie juos, taigi su Daniel "SoundCloud" naudojam ir kaip darbo priemonę, kai neturim kada susitikti. Taigi taip, internetas iš tiesų svarbus - anksčiau, prieš porą metų, per "Myspace" tardavomės dėl grojimų, dabar jį daugiau naudojam kaip bendravimo priemonę.
Ar esat netyčia ten atradę puikių artistų?
O, taip, be abejo. Pavyzdžiui, Skwerl, įrašęs "Member of the Trick #4". Visai jo nepažinodami netyčia atradom jo kūrybą "Myspace" - tai visiškai nebuvo house, bet iškart supratom, kad jis šaunus prodiuseris. Taip paprastai viskas ir įvyko.
Ne paslaptis, kad tiek tu, tiek Daniel - dideli "The Queen" fanai. Kada geriausias metas uždėti jų kūrinį?
Taip, mes patys didžiausi fanai! Geriausiai "The Queen" groti pačiame vakarėlio pike. Pereini nuo house prie disco, groji "Another One Bites the Dust", tada visi išeina iš proto... Tada uždedi "Chic", tada Carl Craig... Po Carl Craig meti "Brother's Vibe" ir grįžti prie house!
Esi neblogai pasiruošęs... O ar yra tekę groti visiškai neplanuotai, tiesiog išėjus pasilinksminti?
Manau, tikrai yra, bet jau ne viską atsimenu... Kai buvau jaunas ir vis dar gyvenau Freiburge, nuolat lindėdavau Rainer Trüby vakarėliuose. Tiesą sakant, ten ir įgavau savo muzikinį išsilavinimą. Taigi eidamas ten įsimesdavau keletą įrašų ir vis maldaudavau jo, kad leistų juos pagroti...
Ar dabar su Rainer esat draugai? Jis pamena, ką jam darydavai?
O, reikės paklausti - tikrai neblogai sutariam! Tikiuosi, kad pamena, cha cha.
Paskutinis klausimas. Kaip manai, kokia daina galėjo skambėti tau gimstant?
Galiu pasirinkti bet kokią? Manau, tai būtų Gil Scott-Heron. Būtinai "Winter in America" - ji visiškai nesusijusi nei su manim, nei su mano tėvais, bet yra tokia graži, kad visiškai mane užvaldo.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS