„Psapp“ klipas „Wet Salt“: pagaminta Vilniuje!
Megztos indie elektronikos duetas iš Didžiosios Britanijos „Psapp“ tylėjo keletą metų. Bet štai muzikantai žiemą pasitinka nauju albumu „What Makes Us Glow“. Apie albumą – kiek žemiau, kol kas skubu pasidžiaugti, kad klipas albumo kūriniui „Wet Salt“ gimė Vilniuje ir buvo pagamintas – tikrąja to žodžio prasme – lietuviškomis rankomis.
Garsiausio Lietuvos brito – aha, aha, viskas susiję – Marko Splinterio kompanijos „Mushroom Agency“ sukviesta kūrybinė „Wet Salt“ komanda yra visų rūšių komunikatorius Žygimantas „Mesijus“ Kudirka ir baisiai talentinga iliustratorė Asta Ostrovskaja. Pirmasis režisavo, antroji buvo meno vadove.
Iškart po vaizdo peržiūros – pora žodžių nuo kūrėjų trumpame interviu. Pridėsiu dar, kad klipas yra visiškai šviežias ir tik šiandien debiutavo „Vice“ muzikos kanale „Noisey“.
Ar tai pirmas bendras jūsų video darbas?
A: Dar turim bendrą projektą „O!“ kartu Jacques Gaspard Biberkopf. Ten aš judinu visokiausius vaizdus. Ir šiaip vis labiau suvokiu, kad noriu kuo daugiau dirbti su muzika iš vizualiosios pusės
Ž: Jei kalbam apie vaizdo klipą, tai pirmasis. Astos paminėtą „O!“ esame pristatę festivalyje „Satta Outside“ ir „TARP“ bei kultūros bare „Kablys“. Greitu metu apie šitą reikalą duosim žinot daugiau.
Tokiose kolaboracijose atsiskleidžia įdomioji tarpdisciplininių projektų pusė - vieniems kitus tenka papildyti. Muzikantams įsitvert už objektyvo ar vaizdo konstruktoriams padiktuoti temą muzikos kūriniui.
Derėtų paminėti ir trečią asmenį leidusį naktis prie šio klipo – montavo Pijus Meižis, tavo blogo skaitytojams žinomas kaip Munpauzn. Su juo irgi rezgam muzikinį projektą „Piurė Future“, bet ši eilutė turbūt jau yra iš būsimo interviu.
Ar žinojote „Psapp“ muziką iki šio darbo?
A: Žinojau, pirmam „iPode“ tikrai turėjau porą dainų. Išgirdusi „Wet Salt“ atsiminiau.
Ž: „Psapp“ yra geras pavyzdys, kaip vizualinis stilius gali papildyti muziką. Rankų darbo klipukai paverčia ją kur kas daugiau nei „dar viena indie grupe“.
Kas buvo atspirtis siužetui ir stilistikai? Kiek į klipo kūrybą kišosi duetas?
A: Bendradarbiavom su muzikantais, apsibrėžėm temas, kurias naudojom kaip klipo pagrindą.
Ž: Visuose grupės klipuose galima įžvelgti daugiau-mažiau vientisą stilistiką. Net nežinau, kaip jiems pavyko ją suturėti, nes laisvės mes, o turbūt ir kitų klipų kūrėjai, turėjome nemažai.
Filmavimui, tiksliau, fotografavimui, pasirinkome tokią hibridinę techniką – stop-motion gif'us. Tai leido klipą užbaigti per itin trumpą laiką, o kartu padiktavo konkretesnį klipo stilių.
Iš dalies stilių formavo ir tai, kad pati atlikėja yra iliustratorė – klipe naudojome jos piešinius.
Kiek laiko „gaminot“ klipą?
A: Klipą filmavom apie savaitę – naktimis šaltąsias ugneles, o dienomis kebabų likučius ant Tauro kalno. Po to sekė visos medžiagos lipdymas į vientisą video.
---
Ketvirtasis „Psapp“ albumas „What Makes Us Glow“ pasirodė šią savaitę – leidyba rūpinasi kompanija „The State51 Conspiracy“. Galima „iTunes“, galima „Amazon“, galima ir pirmiausia paklausyti.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS