Avatism: „Namuose dažnai jaučiuosi svetimšalis ir dar prireiks laiko suprasti, kas tiems italams rūpi“
Vis dažniau tenka susidurti su techno ir house vandenyse plaukiojančiais italais, kurie žodžiais ir darbais neigia muzikines sąsajas su savo šalies kultūrine aplinka. Matyt, logiška būtų visus šiuos kūrėjus grupuoti į kokią nors „underitalian“ ar „neoitalian“ bangą, bet tai galbūt padarys kažkas kitas dar po kelerių metų. Kol kas pažindinamės su Avatism, prodiuseriu, debiutinį albumą „Adamant“ išleidusiu vos praėjusį rudenį.
Albumas įrašytas ir paruoštas Berlyne, išleistas Vokietijos leidykloje „Vakant“. Jis iš tų, kuriuos malonu išsitraukti vėl ir vėl, ir kaskart išgirsti kažką gražiai naujo. Kaip naujai ir gyvai tai skambės „Sūpynėse“, įvertinsit už poros dienų. Kol kas – klausimai šiam vos per porą metų nemažai pasiekusiam italui Thomas Feriero. Nieko neslepia!
Pradėkim ne nuo pradžių, bet nuo kiek ankstesnių laikų. Ką veikei iki pasirašydamas pirmąjį kontraktą su leidykla?
Mokiausi ir dirbau marketingo kompanijoje. Tiesa, su Mike Shannon, kuris ir pasiūlė pasirašyti sutartį dėl pirmo rimtesnio leidinio, susipažinau praėjus vos porai dienų nuo įsidarbinimo, tai karjera ilgai netruko!
Girdėjau, kad anksčiau klauseisi black metal. Kada tai buvo ir kaip pavyko iš blekerių rato ištrūktū?
Bijau, kad dar nepavyko haha! Kaip daugeliui paauglių, taip ir man atrodė patraukli muzikos agresija ir tamsa. Būtent black metal susidomėjau giliau, nes Milane tokios muzikos gauti buvo ypač sunku. Kiekvienas įsigytas leidinys atrodė lyg lobis, o tai uždengė visą patirtį papildomu mistikos sluoksniu.
Šiandien black metal neklausau, na, bet vieną kitą „Emperor“ albumą kartais prasuku.
Prie daugumos tavo leidinių prirašyta „Vakant“. Kuo ši leidykla tau patinka, kaip ją išskirtum iš kitų?
Alex Smoke buvo vienas pirmų mano atrastų ir pamėgtų techno atlikėjų, tad netrukau pradėti sekti ir nemažai jo išleidusi „Vakant“. Kai tik turėjau galimybę parodyti jiems savo muziką, taip ir padariau, ir štai, esu drauge.
Nesu dirbęs su labai daug kompanijų, kad galėčiau lyginti, bet „Vakant“ iš esmės yra vieno žmogaus projektas, kuriame gyva „pasidaryk pats“ dvasia, viskas čia labai atvira ir paprasta. Apie viską gali kalbėti, o „Vakant“ bosas Alex Knoblauch supranta mano poreikius, kaip ir, tikiuosi, aš suprantu jo.
Kas tuo tarpu yra didžiausias tavo kritikas?
Nebūsiu originalus, bet, greičiausiai, aš pats.
Nuo ko priklauso tavo kūrybingumas – oro, meilės, metų laiko, sveikatos..?
Visko po truputį, sunku atsakyti tiksliau, bet, sakyčiau, mane kūrybai įkvepia pasikeitimai.
Ar pradėjęs muzikuoti norėjai būti į ką nors panašus?
Taip, į labai daug atlikėjų. Dar iki pirmųjų leidinių bandžiau skambėti kaip Alex Smoke, Trentemøller ir James Holden, bet nepavyko nė vienas iš šių bandymų... Matyt, kažko šiame procese visgi pavyko išmokt.
Ką dažniausiai naudoji studijoje?
Kompiuterio pelę, bet čia nuobodokas atsakymas, ar ne? Einamiausias sintezatorius pradžiai – „Nord Lead“, tad gal ties šituo apsistokim.
Dirbi ir kuri Milane. Ar šis miestas duoda tau pakankamai, kad nenorėtum išsikraustyti kur nors, kur elektroninės muzikos daugiau?
Šiuo metu kaip tik baiginėju įsirenginėt naują studiją Milane, esu pasinėręs į tuos darbus. Ir ką tik atsikrausčiau atgal iš Berlyno, kur praleidau metus. Prieš tai trejus gyvenau Londone, dvejus – JAV, bet nuprendžiau grįžti namo. Tenka daug keliauti su grojimais, tad nelabai jaučiu skirtumo.
Turbūt labiau jautiesi kaip bekraštės elektroninės muzikos respublikos pilietis, nei italas, savo skambesiu atstovaujantis gimtinei svetur?
Namuose dažnai jaučiuosi svetimšalis ir dar prireiks laiko suprasti, kas tiems italams rūpi. Ta prasme, myliu savo šalį ir viską ten, bet mano skambesys nelabai ką turi bendra su ja ar Milanu. Greičiausiai ir dėl to, kad daugiau laiko nuo tada, kai pradėjau kurti muziką, pragyvenau svetur.
Ar kuri kažką ir ne „Avatism“ slapyvardžiu? Gal galima tikėtis ir kitokių leidinių?
Taip ir labai daug. Nuo „Adamant“ išleidimo 90% mano darbų susiję su nauju projektu, kuris šiuo metu įpusėtas. Dėl to kol kas nelabai galiu daug išduoti, bet tikiuosi bent kažką išleisti dar šiais metais, o albumą – 2015-aisiais.
Taip pat dirbu su garso takeliais ir džinglais, tikiuosi galutinai įsirengęs naują garso įrašų studiją šių darbų turėti daugiau.
Kas tau svarbiau – išleisti savo muziką ar groti ją gyvai?
Aišku, išleisti. Patinka ir pasirodymai, bet gimiau būti prodiuseriu ir nieko nėra geriau už žinojimą, kad kiti žmonės tavo muziką groja ir ja džiaugiasi.
Ar turi DJ patirties?
Ne, nelabai aš DJ. Prasidėjus bookingams teko paruošti gyvą pasirodymą, nes didžėjauti tiesiog nemokėjau.
Kuris tavo leidinys yra svarbiausias ir geriausiai atskleidžia tave, kaip kūrėją?
Manau, „Adamant“, nes jo gimimo procesas buvo ilgas ir painus. Kuo ilgiau darbas trunka, tuo jis asmeniškesnis. Tiesa, naujasis projektas, apie kurį užsiminiau, atrodo, truks dar ilgiau, tad gal dar palaukim, hehe.
Tiesa, vos per trejetą metų tų leidinių prileidai visai nemažai. Ar visa tai – šviežia kūryba, ar dalį darbų teko palaikyti stalčiuje laukiant gero momento?
Viskas šviežia išskyrus pirmuosius leidinius, kurie įrašyti anksčiau, kai muzika tebuvo hobis. Dabar studijoje esu kasdien, tad nuolat dirbu su naujais kūriniais.
Šį savaitgalį grosi „Sūpynėse“, festivalyje, kuriame gamta labai svarbi. Ar tau asmeniškai patinka palapinės, miškai ir visi kiti festivaliniai atributai? Bandysi panardyti po lietuvišką naktį ir pats?
Man atrodo, aš jau gimiau per senas festivaliams. Esu labiau klubinis kalbant apie laisvalaikio praleidimą, bet pats grojimas festivaliuose visuomet ypatingas.
Kas sudėtingiausia keliaujant?
Saugoti sveikatą – miego trūkumas ir oro uostuose siūlomas maistas mane žudo. Būtų faina, jei parą sudarytų 40 valandų.
Ar sėkmė tave išlepino?
Manau, sėkmė man dar prieš akis, ir tai gerai, nes viskas vis dar labai įdomu. Todėl nemanau, kad esu išlepęs. Nors, pripažinsiu, stovėjimas eilėje prie gėrimų dabar erzina šiek tiek labiau.
Jei nespėjai išpuikti, tai gal gyvenimo pamokų jau spėjai išmokti?
Kelionės ir labai skirtingų kraštų pažinimas leido suprasti, kad daugelis šios planetos žmonių iš tiesų labai panašūs.
Kadangi tavo pasirodymas Lietuvoje artėja minutėmis, paskutinis klausimas. Ką planuoji veikti vasarą?
Su „Clockwork“ duetu mėnesį keliausim po JAV ir Kanadą, o beveik visą rugpjūtį praleisiu baigdamas įrenginėti studiją. Rugsėjį ar spalį pasirodys du nauji mano EP su „Clockwork“ nariu Francesco – vadinamės CW/A.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS