„Baltic Trail“: Atradau estą
Beveik iškart po muzikinės stovyklos „Baltic Trail“ savo įspūdžius man papasakojo visi projekte dalyvavę lietuviai. Su estais ir latviais tada taip ir neradau progos susipažinti, bet štai, išleista 18 kūrinių kompiliacija, kurioje viskas – kaip ant delno.
Skaitmeniniame ir netrukus viniliniame rinkinyje, kurį pristato tautų draugystės iniciatyva, vieni iš „Baltic Trail“ organizatorių (kiti - latviai „Dirty Deal Audio“ ir lietuviai „Renegades of Bump“), portalas „The Baltic Scene“, nėra nė vieno solinio kūrinio, nes tokia ir buvo stovyklos esmė – bendradarbiauti. Greitai ir produktyviai – visi kūriniai sukurti per kelias ar keliolika valandų. Ne visada tai minusas!
Dalis duetų ar trio pasirodė gana logiški, tai yra, paremti ankstesnėmis pažintimis ar simpatijomis, panašiu požiūriu į elektroninę muziką. Bet, kaip sakė patys dalyviai, atradimų – savyje ir kituose – buvo kasdien. Girdisi. Girdisi ir skambasi smagiai. Jaučiasi, kad stovykla buvo nenuobodi.
Man asmeniškai patiko visi kūriniai, kurių bendraautorius yra estas Lauri Lüdimois – visai nieko apie jį iki šiol nežinojau, tad jau kažką nauja išmokau, misija įvykdyta. Dar labai gera Justicious, ba. ir Tommy Cash kolektyvinė dešra – gal pasiskolino prieskonių iš projekto dalyvio TV Maskava?
Kalbant apie ba., atrodo, jis nubraukė keletą metų nuo Wasted Gaze – bendras jų „Karosta“ skamba labai nepilnametiškai, nors ir neišbaigtai. Na, ir smagu buvo vėl išgirsti Edgars Zilde, su kurio projektu „Satellites LV“ teko susipažinti kažkada visai seniai.
Iš esmės slidus tas lietuvių, latvių ir estų bendradarbiavimo klausimas. Slidus, nes neaišku, ar labiau orientuotas į mus pačius, vieni kitus, ar į platųjį užsienį? Galimybės bent jau bekraščiame internete tai yra, išskirtinai lietuviški rinkiniai „Silence Please!“ ar „We Will Riot“ jomis ir vakarietišku palaikymu bei know-how pasinaudojo.
Ta prasme, norisi tikėti, kad „Baltic Trail“ idėja ir rezultatas bus įdomus ne tik patiems kūrėjams, kurių čia tiek daug – manau, tai pasimatys kad ir iš šeštadieninės kompiliacijos pristatymo „Studio 9“. Na, arba iš pardavimų rezultatų – juk viskas jau skaitmeninėse lentynose.
Pirkimas, tracklistas, istorija čia: www.thebalticscene.eu/store
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS