Apie „Opalocka“ iš pirmų lūpų: Dorian Diego
„Opalocka“ lietuviškai ausiai skamba daugiaprasmiškai, ir turbūt netgi labiau, nei tikėjosi idėjos autorius milanietis Dorian Diego. Majamio priemiesčio vardu pavadintas klubas vietoj ne paties madingiausio „Tarantino“ atidaromas spalio 10-ąją, ir idėjos bei įvaizdžio čia tikrai daug.
Man tuo tarpu kyla daug klausimų, kuriuos pabandžiau užduoti Dorian Diego. Bet galutinį atsakymą suvoksiu jau „Opalocka“ įsivažiavus ir, be abejo, apsilankiusi. Kol kas – mano ir Dorian, su kuriuo gyvai susipažinsiu tik penktadienį, pokalbis.
Dorian Diego Milane
Dorian Diego Milane
Kaip atsidūrei Vilniuje? Atidaręs klubą gyvensi čia ar grįžinėsi į Milaną?
Naujo klubo idėja gimė tūso Milano klube „Plastic“ metu. Gavau pasiūlymą vykti į Vilnių ir patyrinėti „Plastic“ nuotaikos, kurioje telpa ir aistra muzikai, ir stiliui, ir šiek tiek ironijos, importo galimybes. Nuo tada ir tyrinėjame. Būdamas Vilniuje nustebau, kad čia vis dar gyva ir įvairiomis kryptimis vystosi „fluxus“ dvasia.
Turbūt ateityje gyvensiu taip, kaip pastaruosius keletą mėnesių – ir Milane, ir Vilniuje, ir lėktuve. Lakstysiu paskui savo projektus ir vakarėlius.
Kokios naktinės patirties esi sukaupęs Italijoje?
Aš jau gimiau muzikantas. Nuo 15-os keliavau per įvairias scenas, nuo tamsiausių ir frykiškiausių iki prabangiausių uždarų klubų. Bet svarbiausia patirtis, matyt, yra muzikinė. Atlikėjui svarbu mokėti save pristatyti, bendrauti su svečiais ir vadovais, ir, aišku, linksmintis.
Dar didžiuojuosi bendradarbiavimu su Dorian (Malibu 1992), tikru pionieriumi. Jis yra klubo „Plastic“ serijos „London Loves“, sugriovusias visas naktines Milano taisykles, sumanytojas ir rezidentas. „London Loves“ susiliejo pačios įvairiausios muzikos ir įvaizdžio mados. Pirmąkart tai patyriau tiesiog kaip lankytojas, kuriam pavyko praeiti griežtą „feiskontrolą“, ir įsitraukiau. Dabar kartu dirbame su nauja jo serija „Hilton Party“, kurios renginyje ką tik pasirodė Zebra Katz.
Dorian - Malibu 1992
Dorian - Malibu 1992
Ar „Opalocka“ komanda – itališka?
Tikrai ne! Siekiu, kad visi – pradedant Tomu Boo, kuris man gelbsti ieškant vietinių atlikėjų, taip pat visi klubo darbuotojai, fotografas, komunikacijos specialistas, jau minėti atlikėjai – prisidėtų prie šios naujos koncepcijos sėkmės. Manau, iš meninio ir logistinio kampų komanda greit galės vadintis geriausia Vilniuje.
Pagooglinau klubo pavadinimą ir sužinojau, kad tokiame mieste Floridoje – aukščiausias nusikalstamumo lygis visose JAV. Ar tai kažkaip jus įkvepia? Gangsta..?
Ieškojau daugiaprasmio pavadinimo, kuriame tilptų prieštara ir grožis. Kai lankiausi Amsterdame, vienas geras draugas papasakojo apie Majamio priemiestį, kurį prieš 100 metų pastatė „1001 nakties“ įkvėptas vizionierius. Šiandien ten – tikras getas, bet arabų architektūros pėdsakų yra. Man pasirodė įdomu, kad kažkas panašaus vyksta Londone – tokios parduotuvės, kaip „Kokon-To-Zai“ ar dizaineris Nasir Mazhar maišo urban kultūrą ir rytų elementus. Grožis ir prieštara. Man labai patinka.
Opa-locka (FL) rotušė
Opa-locka (FL) rotušė
Nemažai muzikos postinote „Opalocka“ puslapyje, pareiškimai drąsūs ir aiškūs. Ar to ir reikia tikėtis klube? Gal kokių užsieniečių, kurių viešnagės suplanuotos, išduosi?
Atidarymo renginys taps pirmąja serijos „Madabout“ naktimi. Siūlau pažiūrėti Dorian Malibu video, kad suprastumėt nuotaiką.
Šeštadienio naktį pavadinome „Love“. Tai visai kitoks, šiltesnis skambesys ir atmosfera, Vilniaus prasme unikali. Pradėsime nuo paryžiečio Florian Sailer iš „Club Sandwich“, kuris pristatys efektingiausių ir svarbiausių miesto vakarėlių kvintesenciją. Labai tuo didžiuojuosi.
Užsieniečių turėsime kiekvieną savaitgalį. Dorian Malibu, Gold Lip, Florian Sailer, Venice Calypso & Jack France (UK), Groundislava (USA), Uabos (IT), Weird/Seapunkgang… Kai kuo jau dalinomės feisbuke.
O gal gali papasakoti, kas bus – jei jų bus – vietiniai klubo rezidentai? Ar bent jau kokioms srovėms jie atstovaus?
Žinoma, jų bus. Netikiu renginiais, kurie nesuteikia galimybės augti vietiniams talentams. Be to, manau, Vilniaus lygis aukštesnis už Europos vidurkį. Kol kas galiu pasakyti tiek, kad neisime pramintais takais. Nustebsit.
Ar keitėt „Tarantino“ interjerą?
Taip, visiškai.
Koks „Opalocka“ svajonių lankytojas?
Jam virš 20-ies, domisi menu, muzika, dizainu, stiliumi ir tuo, kas šiuos dalykus sieja. Pasirengęs gerai praleisti laiką. Jei klausi apie išvaizdą, pavadinčiau dresscodą „asmenybe“.
Klube virš scenos įrengėm specialų privè balkoną, taip pat bus antroji (boiler) salė tik ypatingiems svečiams ir tiems, kurie panorės būti tame sąraše. Reikės užsiregistruoti ir ateiti iki pirmos.
Kaip pats asmeniškai interpretuoji muzikos ir mados santykį? Tikiu, kad Milane jis tvyro ore, bet Vilniuje gal nebūtinai. Kol kas...
Manau, jei tau patinka muzika, greičiausiai turi ir savo stilių, o mada leidžia su tuo žaisti. Be abejo, gimtasis mano miestas turėjo man daug įtakos, bet aš tikiu šiuo santykiu tik tuomet, kai jis tikras. Netikras posh’as yra blogiausia įmanoma stiliaus trūkumo išraiška. Na, bet kai pirmą kartą atėjau į „Plastic Club“, buvau ilgaplaukis ir dėvėjau seną odinę striukę. Nelabai madistas.
Labai didžiuojuosi, kad atidarymą rengiam kartu su žurnalu „L’Officiel“, kuriems mūsų koncepcija pasirodė artima nuo pat pradžių. Taip pat pirmajame renginyje stiliaus ir muzikos dermę pristatys Londone lietuvių sukurtas mados ženklas NYMPHA, dirbantis su Lady Gaga, Rita Ora, Nicki Minaj stilistais ir t.t. Norėčiau padėkoti ir prie idėjos prisijungusiems vietiniams dizaineriams „Atsikeli ir varai“, Jurgitai Žaromskytei ir Liucijai Kvašytei.
NYMPHA
Foto: Marla Singer
NYMPHA
„Opalocka“ lokacija – Trakų gatvės pradžia – tokia, sakyčiau, ne itin patraukli. Aplink esantys barai, išskyrus „King & Mouse”, netraukia užsukt. Ar specialiai rinkotės tokią vietą?
Na, tokių gatvių yra visur, dabar jau ir Vilniuje. Esmė tame, kad aš iškart turėjau klubo erdvių viziją – scena ir privatus balkonas, antroji salė... Pamatysit penktadienį.
Tas Trakų ir Pylimo gatvių kampas man labai patinka. Aukštyn kylanti Basanavičiaus gatvė primena Paryžių. Priešais klubą stovi du Architektūros fakulteto atlantai. Netoli „Lietuvos“ kino teatras su rankų freska. Čia jau labiau Berlynas. Žodžiu, lyg kokia Europos kryžkelė. Nekantrauju pasitikti ten saulėtekį po pirmosios klubo nakties.
Baigiant ir tuo pačiu grįžtant prie pokalbio pradžios... Kokios Vilniaus vietos tau patinka?
Jei noriu į koncertą, žinoma, renkuosi „Loftą“. Šiaip esu apėjęs visus miesto klubus, ir ne po kartą. Labiau esu linkęs sekti promoterius – pavyzdžiui, penktadienį labai patiko „D.O.S“. Esu tas, kuris eina į tūsą nusiteikęs gerai praleisti laiką, ir taip bus netgi atidarius „Opalocka“.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS