Rolas + „Gorky“
Liko vos pora su Rolando Jarušausko pagalba organizuojamų vakarų „Opium“, tuo pačiu metu visko matęs diskotekų vilkas pradeda karjerą „Gorky“. „Gorky Bar“ arba „Gorky Club“ – abu variantai teisingi, o naktiniame žemėlapyje bandantys susigaudyti, jei to nepadarė per pastaruosius metus, turėtų ieškoti Pilies gatvės. Čia palyginus neseniai veikė „Double Coffee“, dar anksčiau – „Gero viskio baras“. Ir ko ko, bet diskotekų, čia tikrai būta.
Kalbant apie Rolą taip pat vertėtų Lietuvos nakties istorijos knygą paversti keletu skyrių atgal. „Senamiesčio vyninė“ Kaune – buvo... Būdavo čia šokių ant baro, pagal house ir aštriau, galiausiai mano pašnekovui nurovė stogą ir jis atsidūrė sostinėje, Jogailos g-vėje, kur su bendraminčiais vos daugiau nei metus kuravo košmarą kodiniu pavadinimu „Stereo 45“. Ten šokiai vykdavo jau net ant šaldytuvų virtuvėje. Po dienos šviesos lempomis.
Tada buvo „Woo“, „Havana Social Club“, vėl „Woo“, šio savininko iniciatyva atidarytas „Briusly“ ir „Opium“. Savitas, muziką mylintis, bet ją įvairiais kostiumais papuošti mėgstantis Rolo braižas jau gerai atpažįstamas. Todėl belaukiant kovo 18-osios, kai „Gorky Club“, tai yra, baro rūsys, startuos jau visai oficialiai, Rolas pasakoja apie permainų savo gyvenime priežastis, planus ir galbūt pasėkmes. O aš tuo pačiu atidarau dar vieną blogo rubriką „Yra“. Ji dabar ir ateityje skirta šviežienoms – įvykiams, vietoms, garsams ir kažkam panašaus. Trumpai (šįkart – sąlyginai) ir efektyviai. Todėl, kad manęs netenkina pranešimai spaudai, ir nemanau, kad jie turėtų tenkinti klubinėtojus.
Rolai, kuo, kalbant ne apie finansus, tave papirko „Gorky“ pasiūlymas padirbėti kartu?
Apie finansus dabar ir šioje sferoje iš viso nėra prasmės kalbėti. Aš tai darau vedamas vidinio jausmo, todėl labai svarbu, kai jauti sielos virpesius, sutampančiuos su tuo, kas vyksta šalia. Galima sakyti, didžiąja dalimi sutapo mano ir savininko požiūriai. To ieškojau seniai.
Kokią patirtį iš praėjusių darbų klubuose atsineši į Pilies g-vę?
Tikrai žinau tik viena. Norėdamas geriausio rezultato turi pats dalyvauti visoje baro ar klubo veikloje. Pradedant renginiais, personalu, meniu, interjeru, baigiant tuo, kad reikės ir barmenu ar apsauginiu padirbėti. Svarbiausia, kaip jau sakiau, virpesiai. Visumos. Ir kad jie įsibanguotų iki cunamio.
„Gorky“ visgi labiau kavinė ar klubas?
Norėčiau, kad tai būtų gerų ir draugiškų žmonių antri namai.
Ar tiesa, kad pageidaujama muzikos laikmena pas jus – plokštelės? Girdėjau tokių kalbų, o ir kovo tvarkaraštis kažką panašaus byloja.
Pirmenybė visada bus teikiama tam, kas daroma iš širdies. Plokštelė kažkuo tai primena.
Tiesa, noriu akcentuoti, kad „Gorky Club“ – eklektiška muzikine prasme vieta. Vieną dieną čia groja „Baltic Balkan“, kitą – Intakz su savo gauja.
Ką Vilniuje šiandien protingiausia siūlyti – nemokamus vakarus su vietiniais jaunais didžėjais, ar mokamus su užsieniečiais, ar kažkokius tarpinius variantus?
Protingiausia daryti taip, kaip jauti, kad bus įdomiausia pačiam. Dabar tiek daug vietų, kurios stengiasi daryti „kaip protingiausia“. Pas mus bus vietinių jaunų ir senų didžėjų, bus melomanų, bus užsieniečių. Bus mokamų ir nemokamų vakarėlių. Tiesiog tai turės užaugti mūsų komandos viduje.
Ar verta buvo klubą atidarinėti prieš vasaros sezoną? Ar vasarą irgi veiksit visu pajėgumu?
Taip, dabar metas tam ne pats geriausias. Bet situacija nepalieka kito pasirinkimo. Kadangi Vilniaus senamiestis vasarą turėtų atsigauti, tikiuosi, kad ir klubas sulauks svečių.
Kur, be „Gorky“, tau pačiam šiandien Vilniuje patinka linksmintis?
Man labiau patinka ne vietos, bet draugų organizuojami vakarėliai. Pavyzdžiui, Ryklio „Bangos“ Žvėryno „Jaltoje“. Šiaip naktį patinka miegoti, dabar tai bus didelė prabanga.
Kaip manai, kiek vidutinis klubinėtojas per naktį išleidžia pinigų? Kiek vidutiniškai penktadienį sulauki prašymų įrašyti į sąrašą?
Dabar visi taupo ir tai suprantama. Tačiau pakliuvus į gerą vakaronę stabdžiai atsileidžia... Nežinau tos statistikos.
Penktadienio vakarą neatsiliepiu į naujų draugų skambučius, bet kai rašo nusipelnęs diskotekų veteranas su prašymu, stengiuosi tą sąrašų reikaliuką sutvarkyt, che che. Aišku, kad smagu, kai žmonės susipranta ir susimoka už vakarėlį, kurio metu groja ne vieną tūkstantį kainuojantis užsienio artistas. Tada pagalvoji, kad turi tikrų draugų, che che che.
Ką iš tų brangiųjų labiausiai nori atsivežti?
Labiausiai noriu „Gorky“ sukurti tokią aplinką, kad kiti melomanai galėtų realizuoti savo fantazijas. Pasiilgau President Bongo DJ seto, būtų smagu prisikalbinti DJ Koze. Jo „Das Wallah“ labai tiktų psichodelinėje „Gorky“ erdvėje.
---
Aš taip pat norėčiau Vilniuje ir net „Gorky“ išgirsti tiek Bongo, tiek Koze. Ir Rolo idėjos man artimos. Nes nuoširdžios. Tik dėl vieno nesutikčiau. Manau, kiekviena vieta turi turėti tam tikrą strategiją – jei vienas vakaras ten bus mokamas, kitas – ne, trečias – labai pigus, negi nėra pavojaus, kad daugelis visgi rinksis tuos nemokamus? Kam leisti pinigus „ant durų“, jei ryt čia pat juos išleisi bare? Kažką panašaus buvo galima įžvelgti „Opium“, kaip ten bus dabar – nežinau. Visgi nemokamas įėjimas, tikiu, kultūros nekelia.
Bet gal tai tik mano nevadybiniai svaičiojimai. Velnias žino, kaip tvarkyčiausi savo klube. Todėl kol kas dar pavaikščiosiu į kitų tvarkomus. „Gorky“ mano planuose – kitą savaitgalį, „Souled“ starto proga, su „Intakz ir jo gauja“. Pavasaris! O oficialus startas, kaip minėjau, kovo 18-ą. Su puse „Swayzak“ ir gyvu galu lietuvių.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS