6-asis „Blitzkrieg“ apsukų nemažina
Prisipažinsiu, nelabai ko su išliekamąja verte turiu papasakoti apie praėjusį savaitgalį – na, buvau šen bei ten, girdėjau gražios draugų grojamos muzikos, bet nieko itin naujo neatradau. Tai nieko! Vadinasi, yra vietos iš anksto panagrinėti, kas jau netrukus smogs Vilniui. Kalbu apie šeštąjį sunkiosios elektronikos sąskrydį, trumpiau vadinamą reivu, „Blitzkrieg“, įvyksiantį balandžio 15-ąją klube „Aparat“.
Jau porą kartų skirtingoms medijoms šį veiksmą esu aprašiusi, tačiau kasmet renginys, o ir jo auditorija keičiasi, o geriausiai tą tėkmę mato patys organizatoriai. Nes mums, stebėtojams bei dalyviams, nesunku supainioti metus, vietas, skaičius... Ypač jei apie pirmuosius renginius esame tik gandus girdėję. Todėl ir šįkart susirašiau su pagrindiniu „Blitzkrieg“ žmogumi Nervu, kuris artėjančiu renginiu gyvena jau ne pirma savaitė. Čia tuo tarpu rasit pernai vykusį pokalbį, kiek išsamesnį ir „apie viską“. Taip, yra tekę ir vyrišku slapyvardžiu pasirašinėti.
Gal iš pradžių apie muziką, toliau – visa kita. Pagrindiniai balandžio 15-osios muzikiniai akcentai yra trys. Net nežinau, kaip dėlioti, nes bent du iš jų priskiriami sunkiasvoriams. Tai – D‘n‘b ir dubstep erdvei vadovausiantis vokietis drum‘n‘bass/breakcore kūrikas The Panacea (prieš ketverius metus su Raiden patriukšmavęs „Vault“, dėmesio vertas ir dėl savo gerokai minimalesnio projekto m2). Kitame kambaryje, virš kurio plėvesuos techno vėliava – The Panacea tėvynainis labai tamsus sunkuolis, vienas hardtechno pradininkų Hardtrax. Tretieji, electro erdvės viršininkai – jau išsiskyrusi, bet DJ setus tebegrojanti grupė „ShitDisco“. Šie šokių punk gyvai groję škotai panašų skambesį propaguoja ir įrašų pagalba. Beje, prieš trejus metus „ShitDisco“ buvo galima sutikti Vilniuje, kur jie filmavo reklaminį klipą ir šio proga surengė koncertą statistams.
Erdvių bus ir daugiau. Ketvirtoji skirta vien gyviems pasirodymams, jos idėja užgimė „Blitzkrieg“ organizatoriams bendraujant su kolegomis muzikantais. Paaiškėjo, kad įmanoma surinkti visą ilgą vienos nakties programą, kurioje skambėtų šis tas daugiau, nei buvo galima išgirsti iki šiol. Specialų „daugiau, stipriau, aukščiau“, būtent elektronikos mėgėjams skirtą pasirodymą kuria Messiah su savo „Mad Orchestra“, beatsų ruošinius dėliojasi „Ritmo kovų“ laureatas Brolis, Vaiper čia koncertuos drauge su Migloko – šis duetas ruošiasi pristatyti „kažką labai vokališkai įstabaus“.
Vienas suplanuotų gyvų pasirodymų, tiesa, vyks electro erdvėje – tai „Kick Punch Gang“, improvizacinis-sintezatorinis visai neseniai „Havana Social Club“ debiutavęs miniorkestras. Anot Nervo, visi gyvai grosiantys atlikėjai jį patikino, kad skysta nebus – juk festivalis skirtas būtent kietai elektronikai ir kietam jos poveikiui.
Negražu būtų neišvardinti ir visų lietuvių didžėjų, kurie gros prieš ir po užsieniečių, tai reiškia, beveik visą naktį, ir todėl yra be galo svarbūs. „Blitzkrieg“ programoje jie išrikiuoti pagal abėcėlę, asmeninių simpatijų nedemonstruosiu ir aš (beveik): Android & Anber, Audiohostem DJs, Astralas, Cyber, Dr. X-Ray, Intakz, Loranas Vaitkus, „M-Theory“, Nervas, Nightjar (nedažnai bepasirodo Lietuvoje!), Ophex (džiugu, kad tropikų virusą paskleis tokiai plačiai auditorijai), „Scrambled Eggs“, „The Sneekers“, Stereoman... Vardų tikrai bus daugiau, visi drauge balandžio 15-ąją „Aparat“ erdves jie užpildys drum‘n‘bass, techno, electro, hardcore, breakcore, dubstep, grime, beats, hiphop garsais. Žodžiu, ir patiems paklausyti, ir į kitus pasižiūrėti. Kiek pamenu save ir „Blitzkrieg“, tiek klajojau po sales, nes visose labai įdomu.
Pasitikslinau, ar „Blitzkrieg VI“ bus iki šiol didžiausias erdvių ir muzikos kiekiu festivalis. Pasirodo, nebūtinai – trečiajame, Vingio parko estradoje bildėjusiame, tilpo net penkios salės. Tiesa, šiemet, jei prisidės ir chillout erdvė, irgi bus tiek pat. Beje, 2008-aisiais čia iš viso į taktą linksėjo pora tūkstančių, IV ir V „Blitzkrieg“ – tarp 1,5 ir 2 tūkstančių. Tikėtina, kad dabar entuziastų bus panašiai gausu.
Mintimis apdorodama tokius skaičius susimąsčiau apie tai, ar festivaliui nevertėtų migruoti į vasarą ir atviras jo erdves? „Blitzkrieg“ – pavasario vaikas, tarsi apšilimas prieš vasaros festivalius. Tarp minios žmonių, bet dar ne po atviru dangumi. Žadiname apetitą vasarai“, – savo kalendoriaus teritoriją gina Nervas.
Derėtų kažką daugiau papasakoti ir apie naujuosius festivalio namus – „Aparat“. Sovietinės išvaizdos ir minties „fabrikinėse“ erdvėse Žvėryno pakraštyje šis klubas pagal pareikalavimą įsikūrė prieš Naujuosius, čia jau vyko keletas judesių – 2011-ųjų sutikimas, „Simian Mobile Disco“ diskoteka ir praėjusį penktadienį šiaip ne taip suskambėjęs „Pagaminta Vilniuje“. Buvau, bet tikėtos programos visos negavau, o ir tuštoka bei vėsu buvo, tad jau prieš antrą atsisveikinau. Erdvės tuo tarpu tikrai dėkingos tokio masto užmačioms, kaip „Blitzkrieg“ – manau, silkių statinėje koeficientas už poros savaičių čia turėtų atitikti tai, kas vyko buvusioje alaus darykloje per „Blitzkrieg IV“.
Kas dar? A, bilietai! Pigiausi po 25 Lt jau pasiekė laimingas kišenes, šiuo metu kaina – 33 Lt. Žadama, kad dar brangs. Apsirūpinti galima čia. Dar?! Rasit feisbuke.
P.S. Kas tikrai patiko „Aparat“ penktadienį, tai dovanų gauta degtukų dėžutė su „Blitzkrieg VI“ simbolika. Efektyvu! Tiesa, apsisprendžiau eiti dar iki dovanų gavimo.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS