Ir prieš penkiolika metų buvo linksma
Daugiau laiko praėjusį penktadienį kažkodėl praleidau ne vakarėliuose, o už vairo, bet turbūt kažkuriam gyvenime buvau taksiste, nes man tai visai patiko. Netgi policija penktą ryto.
Niekaip nesupratau, kodėl televizorius e-mailu man skiria pasimatymą parke. Lynojo, na ir šiaip, Vingio parkas gi toks didelis. Bet jau nuo tako pradžios pasigirdęs bumbsėjimas nuteikė kažkam daugiau, nei tete-a-tete. Ir aiškiai nukreipė, kur eiti – tiesiai, tiesiai per futbolo stadionu paverstą lauką iki pat tribūnų, kur jau buriavosi kaklaraiščiais ir madingais veidais pasipuošę pribuvėjai-entuziastai, laukiantys kūdikio gimimo.
Laukiau ir aš – nors mano santykiai su televizija apskritai gana nestatutiniai ir labiau kaip išradimą vertinu kolonėles S90 bei kompiuterio monitorių, MTV juk reiškia tiek pat, kiek „Coca Cola“. Kai buvau maža ir vietoj „TV“ ekrano kampe dar būdavo „Tele“, po tetos Barbaros pamokėlių nešdavausi magnetofoną į svetainę ir įsirašinėdavau iš televizoriaus Europos TOP 20. Juokinga.
Sentimentaliai juokingi penktadienį buvo ir „Inculto“, vėl apsivilkę sukneles ir gal net nusiskutę kojas. Varė koverį ant koverio, kai kurie buvo nykoki, kai kurie – akivaizdžiai „nuimti“ (apie „Whomadewho“ jau pasakojau), bet „Technotronics – Pump Up The Jam“ gitarinė versija nuskynė visus įmanomus aplodismentus ir simpatijas. Keista ir gaila tik tai, kad koncertas buvo sumanytas pačioje vakaro pradžioje, dar net temti nepradėjus – juk visi visada vėluoja!
Vėluoja arba skęsta putplasčio jūroje. Jau savaime stebuklingos ir niekad nematytos vietos (rūsio?) po tribūnomis grindys buvo paslėptos milijonais baltų burbuliukų – tai kas, kad prilindo į batus. Dar man patiko plastmasinės gulbės, pripildytos ledukų. Ir pagalvės, ir kelnaitės su logotipu. Sakai, nupirko? Televizoriaus tai nepadovanojo, cha.
Diskoteka po echolališko programos pristatymo (pamatysi pats, jei bus įdomu) prašėsi iškeičiama į ką nors stipresnio. „Oasis“, „Roots“, Marcas Almondas ir vis tie patys „Nesakyk Mamai“, kurie nors ir nusipelno bučinio, bet ne taip dažnai... Nepatikėsi, gandas toks, kad net ir „Underworld“ jie apšildyti ruošiasi. Man prieš „Born Slippy“ labiau derėtų kokie nors „Techstylism“, bet burbėti geriau moka kiti.
Taigi, tai buvo metas spausti pedalą iki dugno ir kuo greičiau surasti kelią į Jachtklubą užėmusį didžiausią vasaros uždarymą. Liūdnoka, bet nei ryškiausios mano vasaros saulės „Golden Parazyth“, nei pakankamai ryškiai į Roskilės atminimą įsirėžusio „Rumpistol“ nebepagavau. Laimingieji gi vis tiek skundėsi, kad prie reikšmingos dano tylos tarp „click“ ir „krebžt“ labai nederėjo iš „Energy room“ sklindantys pažangūs ritmai. Žinai, neabejoju.
Vis dėlto palaimingai spėjau į dokumentinę pasaką „Riga 91“. Labai keistas, kartais nesuvokiamas ir visada juokingas trumpokas filmas. Su bermudinėm kelnėm, apvaliais akiniais ir diskoteka, vedama to pačio MTV topo pagalba. Bet ir 91-aisiais elektronikos pakalikai lygiai taip, kaip dabar, apspangę iš laimės vartėsi pliažuose ir kabinėjosi prie žmonių. Ir atrado naktis, po to – dienas. Gražu ir būtina pamatyti.
Vienas gal ir be reikalo akinių neužsidėjęs vaikis, filmui pasibaigus, aiškino draugui – „Žiūrėk, distancinis guli, davaj užsidedam klipų pažiūrėt“. Draugas tvirtino, kad ten iš tiesų guli peleninė, šiaip ar taip, video salėje nebuvo rūkoma, o filmas vėl ir vėl sukosi be pagalbos.
Messiah gelbėjo Astralo dramenbeisą juokingais tekstais apie man nesuvokiamas plotmes, „Energy“ salėje Manfredas keitė nuvargusius „Atari“ berniukus ir neleido atsipūst šokėjams, iš kurių progresyvas tikrąja to žodžio prasme sunkėsi per poras. Galvojau, kad kondicionierius yra labai teigiamas dalykas.
O palapinė ant vandens skendėjo hause. Belgas Raoul Belmans po savo grynuoliško seto džiūgavo, kad publika tokia smagi – dievagojosi leidęs vien tik naujus ir Lietuvoj tikrai ne per daug žinomus kūrinius (bepigu jam, kai turi savo “Aroma Records”), o visi spiegė ir rankutėm plojo kaip per riebius hitus. Nuoširdumui mados nereikia, sakiau aš jam. Pritarė ir išvyko Amerikos link. Sakė, Lietuvoj smagiau.
Kadangi lyja, vasarą laikau visai oficialiai uždaryta. Ir rugsėjo pirmąją versiu naują lapą su “Chicane”, “Apparat”, Dave Tarrida, Adam F, LTJ Bukem, Jeff Mills, “Underworld”, “Plaid” ir, na, Kalėdom.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS