Lenkijoje festivalių sezonas tęsiasi – gal kam „Up To Date“?
Palapinės lyg ir supakuotos žiemai, bet muzika stambiomis dozėmis – smagu apskritus metus. Vasarą nuolat atlikėjais ir kainomis viliojanti Lenkija ilsėtis dar nesiruošia. Štai, pavyzdžiui, rugsėjo 23-24 dienomis visai greta sienos esančioje Balstogėje (arba Bialystoke), mieste, turinčiame 300 tūkst. gyventojų, organizuojamas festivalis „Up To Date“.
Kaip karštąja linija 1-800-DAINAD informavo festivalio atstovas Michalas, „Up To Date“ – sąlyginai nauja (pernai debiutavusi) idėja, siekianti iškilti virš renginių masėms ir drauge vidutinybėms savo eklektiška elektronikos, hiphopo ir su muzika iš pirmo žvilgsnio nesusijusių veiklų visuma. „Kalbėdami apie muziką ir dizainą siekiame nepriklausomybės, dar neatrastų paslapčių, šviežiausio iš šviežių, bet nepamirštame ir vertingų bei įvertintų atlikėjų, kurie savo aistra ir atsidavimu ir nubrėžė gaires tam, kas vyksta dabar“, - taip gana klaidžiai, bet atvirai kalba veiksmo Balstogėje autoriai. Ir teigia, kad šios sudėtingos schemos dalimi yra ir būsimi festivalio lankytojai.
Vardai? Jų tikrai nemažai tokiam šviežiam veiksmui. Gyvą arktinės elektronikos gūsį ruošiantis norvegas Biosphere, šio kaimynai ir vieni įdomiausių baltųjų reperių švedai „Looptroop Rockers“, „Underground Resistance“ šaltkalvis iš Detroito Robert Hood (gyvai!), pernai „Satta Outside“ pasirodęs Slugabed, patefoninio žanro klasikai „Scratch Perverts“, londoniečiai bass mynėjai „16bit“, „Sutemų“ mums pristatytas traškantis islandas Yagya ir krūva kitų.
Kaina? Kaip dažnai nutinka pas kaimynus, juokingai prieinama. Dviems dienoms bilietas šiuo metu kainuoja 59 Zlotus, tai yra kiek mažiau nei pusšimtis litų. Ką manote?
Daugiau apie festivalį – čia arba čia, bilietai – čia. Man jau visai knieti...
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS