http://www.bilietupasaulis.lt/lit/bilietai/festivaliai/sirius-v-171151/

GYVENIMAS SU DAINA

Planuoju arba labai rekomenduoju.
2015-10-02
Palladium / Daile, Ryga
„Skaņu Mežs“ nuotykis Rygoje prasidėjo dar 2003-aisiais, ir kaskart latviams paskelbus ateinančio festivalio programą ar jos dalis kažkaip neramiai kėdėje pasimuistai, kad štai, visai greta Lietuvos, yra taip paprastai ir tuo pačiu didingai. Apie aktualiausius šiandien, nusipelniusius istorijoje ir greičiausiai sublizgėsiančius ateityje. Festivalys nuotykingai muzikai. Rugsėjo 5-ąją „Baltųjų naktų“ proga įvyko mažasis „Skaņu Mežs“ renginys, kuriame dalyvavo ir lietuvis Liudas Mockūnas, o pagrindinis veiksmas vyks spalio 2-10 dienomis, tris turtingus vakarus.
2015-10-09
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Aha, jau penktas! Po pirmojo „Sirius“ buvau skeptiška, bet, atrodo, elektroninė sistema pati save subalansavo ir veikia. Net keturios erdvės penktadienį ir dvi šeštadienį, septyni svečiai iš užsienio, nuo repo iki techno apimantis spektras ir palyginti draugiška kaina už visa tai.
2015-10-13
Įvairios vietos, Vilnius
Terry Riley koncertas Kongresų rūmuose spalio 13-ąją žymi jau 25-ąjį aktualiosios muzikos festivalio „Gaida“ rudenį. Pagrindinė jo programa, žymima tema „Global LT“, vyks spalio 23-30 dienomis, ir nors kiek apmaudu, kad viena akimi užmatytas planuotas Apparat koncertas visgi neįvyks, vakarų, kupinų aktualaus garso, pakaks ir taip – dėmesys Ukrainai, naujos jau klasika tapusių kūrinių interpretacijos, svečiai iš Italijos, Airijos ar Jungtinės Karalystės bei įdomiausi Lietuvos atlikėjai, o baigs „Gaidą“ Squarepusher įskiepis menų fabrike „Loftas“.
2015-10-15 19:00
Rusų dramos teatras, ono Basanavičiaus g. 13, Vilnius
Visuomet laukiamas, visuomet išrandantis save iš naujo ir tuo pačiu visuomet per trumpas. Norėtųsi dar poros vakarų, galbūt kitoje vietoje? Visgi „Vilnius Jazz“ yra tas festivalis, kuris turbūt labiausiai įprasmina spalį. Rusų dramos teatre, kaip ir kasmet.
2015-10-16 18:00
Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6, Vilnius
Jei pasaulyje liktų tik Biosphere įrašytas ambient, vis tiek pakaktų iki gyvenimo galo. Aišku, aš už įvairovę, tuo labiau, kad biosferinė aplinka – gana specifinė ir techniška, čia tik taip džiaugiuosi, kad norvegas Geir Jenssen pagaliau atvyksta ir pas mus. Į, manau, idealiai tam derančią juodą kamerinę „Menų spaustuvės“ erdvę, nors, neslėpsiu, mąsčiau ir apie planetariumą.
2015-10-23 22:00
Lizdas, Nepriklausomybės a. 12, Kaunas
Organizatoriai pagrindinį spalio 23-osios festivalio „Centras“ svečią prancūzą iš Vokietijos Kangding Ray pristato kaip retrofoturistą, o aš dar pridedu raktinį žodį - leidyklą „Raster-Noton“, kurios ištikimas bendražygis jis yra jau ne vienerius metus.
2015-10-29 19:00
Meno forma, Savanorių pr. 166, Kaunas
Pavadinimas „Griežtas srautas“ gana aiškiai apibūdina tai, kas nutiks Kauno galerijoje „Meno forma“, festivalio „Centras“ rėmuose. Galiu tik pridėti, kad kompiuterių kompozitorius vengras Gábor Lázár yra ypač laukiamas festivaliuose visoje Europoje, ir dar pernai jį į savo akiratį įsitraukė visuomet tolyn žvelgianti S13 organizacija.
2015-10-30 19:30
Romuva, Laisvės al. 54, Kaunas
Spėju, ne man vienai pažintis su industrial muzika galėjo prasidėti nuo vokiečių „Einstürzende Neubauten“, ir tai, kad vienas jos įkūrėjų Blixa Bargeld atliks solinę programą „Rede / Speech“ kino teatre „Romuva“, yra pakankamai keista net ir žinant, kad pernai jis grojo Rygoje, ir būtent čia įstrigo medjų meno ir muzikos festivalio „Centras“ organizatoriams. Tiesa tarp EN ir 2015-ųjų dar buvo daug darbo su Nick Cave, bendradarbiavimas su Alva Noto ir kitų viražų, Blixa darančių išties unikaliu personažu. Kino salėje vietų mažai, ir tai bus jubiliejinio „Centro“ uždarymas.
2015-10-30
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Naujienos yra didelės, ir, nors dar net neprasidėjo festivalių sezonas, jau yra dėl ko laukti jo pabaigos. Spėju, niekas kitas, nei „Vilniaus festivaliai“, ir nerizikuotų atvežti tokio subtilumo elektroninės muzikos performanso, nors Squarepusher vardas ir labai didelis bei jau istorinis. Ne, tai nebus pasirodymas masėms. Taip, mums labai, labai sekasi.
2015-11-16
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Galima vadinti avantiūra, galima - žiemos pasaka, bet pirmąkart „Opium“ švęsim tarptautinę tolerancijos dieną, nes tam šiemet itin daug priežasčių. Vos užsimezgusią idėją netruko palaiminti net keli jau klube lankęsi veikėjai - Aerea Negrot, Jennifer Cardini ir Prosumer, o šis pavadino ir savo bičiulę Tama Sumo. Klubas laukia ir visų norinčių bent po kūrinį į meilės, draugystės bei tolerancijos temą uždėti vietinių artistų. Nes tik tokioms emocijoms vieta šokių aikštelėje.
2015-11-26 20:00
Kongresų rūmai, Vilniaus g. 6/16, Vilnius
Senokai varvinau seilę žiūrėdama į „Red Bull Flying Bach“ galerijas ir vaizdo klipus, susuktus kažkur pasaulyje, bet jau tikrai ne Vilniuje. Ir va, lapkričio 26-ą proga patikrinti, kaip gi breikeriai moka suktis pagal Bachą ir gyvai atliekamą jo „Gerai temperuotą klavyrą“, atsitiks ir mums. Unikali ir greitai dar tikrai nepasitaikysianti.
D.D. 2004 - 2015
Degalai Mushroom CMS