Rolo odės radijui: „Radio Ga Ga 2008“ proga kalbame apie radiją ir jo didžėjus
Vienas iš daugelio teminių-proginių vakarėlių, vis dar valdančių tai, kas turėtų būti muzikos rinka, buvo ir šiek tiek muzikinis. Tuo metu „Havana Social Club“ dirbęs Rolas „Stereo“ Jarušauskas surengė radijo didžėjų vakaronę, o aš jo paklausinėjau apie emocinę radijo bangų pusę. Trumpai, bet, manau, su išliekamaja verte.
Trys salės, devyni vardai, šiokiomis dienomis girdimi radijo bangomis, bet ne mažiau mylimi ir pasirodę už didžėjaus pulto klube. „Opus3“ garbę gins Dovydas Bluvšteinas, Richardas Jonaitis ir Loranas Vaitkus. ZIP FM – „Syskės“, Manfredas ir JaZzy. Dar du veteranai – Rimas Šapauskas ir Saulius Prokopavičius.
Toks štai idėjinio-vakarėlinio „Havana Social Club“ vado Rolo suruoštas vakarėlio „Radio Ga Ga 2008“ planas. Kodėl radijas, klausiu aš Rolo?
Kaip kilo mintis surengti tokį radijinį mini festivalį?
Šis renginys – labiau apibendrinimas to, kokie buvo 2008-ieji muzikoje. O kas geriau gali tai apibendrinti, jei ne radijo didžėjai? Jie puikiai žino, kas patinka masėms. O be darbo radijuje dar ir klubuose groja, todėl jaučia šokių aikštelės pulsą ir gali išvesti vidurkį tarp populiaraus ir gero kūrinio.
Aišku, kad muzika – šių žmonių kasdienybė, darbas ir hobis. Didžėjai, kurie dieną dirba įvairių sričių vadybininkais, o laisvalaikiu domisi muzika, taip pat turi stiprių argumentų dėl geriausios 2008-ųjų muzikos, bet šiuo atveju „geriausių dainų“ parinkimo kriterijus bus visiems suprantamesnis.
Kokias programas ruošia jo dalyviai? Gal bus ir mikrofoninių intarpų?
Pasiūliau visiškai subjektyviai parinkti tuos metų geriausius, skirtus tiek klausymui, tiek šokiams. Intarpai labai pageidaujami, bet tai jau dalyvių, kaip šoumenų, reikalas. Manau, Manfredas skels ne vieną posmą.
Ar pats klausaisi lietuviško radijo? Turi mėgiamiausią radijo stotį?
Vairuodamas automobilį klausausi „Žinių radijo“, nes laikraščiams laiko turiu mažai, o norėdamas atsipalaiduoti įsijungiu „Opus3“. Jų muzika labiausiai tinka panaikinti gatvių kamščių stresui. Namie klausausi „Pigradio“ ir „Beats In Space“, jei tai galima pavadinti radiju – ten tiesiog skamba gera muzika.
Ar klauseisi ankščiau? Kokias laidas gali paminėti kaip, tavo manymu, esmines? O asmenybes?
Pirmasis mano radijas – M1. Tuo metu, berods, 1989-aisiais, tai buvo tikra atgaiva kenčiantiems muzikos badą. Mano pati mėgstamiausia laida per „Radiocentrą“ buvo transliuojama iki 2000-ųjų, vadinosi „Sekmadienio miksas“, o ją vesdavo Rimas Šapauskas ir DJ Saga. Laidą visuomet įsirašydavau į kasetinį magnetofoną. „Studijoje turime svečią pseudonimu Astraliniai maumai“… Gal rasiu tų kasečių ir paleisiu vakarėlio metu…
Prie muzikinių radijo asmenybių, be Rimo ir Sagos, dar priskirčiau a.a. Hubertą Grušnį, Giedrių Drukteinį, Arną kick busty Klivečką, Algį Greitai, Darių Užkuraitį… ir visus, grosiančius „Radio Ga Ga 2008“. Jie visi padarė indėlį neblogam mūsų muzikiniam skoniui.
Kuo skiriasi radijo ir diskotekų didžėjus?
Diskotekose DJ yra dievas, aišku, jei jam sekasi muzikos pagalba flirtuoti su publika, ją jausti ir valdyti. Dirbdamas radijuje jis tuo tarpu yra priverstas ugdytis platesnį požiūrį į muzikos stilius, giliau domėtis jos kūrėjais, nes auditorijai įdomu faktai ir argumentuotas garso sukeltos emocijos pagrindimas. Radijas juk toli gražu netobulai atkuria muzikinę emociją – tai tik pirminis supažindinimas ir įtraukimas į tolimesnę muzikinę kelionę su kokybišku garsu koncertų salėje, klube ar namuose, klausant įrašus. Taip manau aš – gerai būtų jų pačių paklausti.
Kokia radijo prasmė šiandien, internetiniame amžiuje, kai viskas telpa kompiuteryje?
Toks radijas gyvuos tol, kol kainuos internetinis ryšys, nes taip paprasčiau – pasuki rankenėlę ir gauni geros garso kokybės muzikos, nereikia tenkintis 128 kb srautu. Aišku, daug kas priklauso ir nuo to, ar kokybiškas pats imtuvas. Dar radijas paprasčiau važiuojant į darbą – ir naujienų, ir gerų dainų išgirsti.
Jei turėtum radijo laidą, apie ką ji būtų? Kaip vadintųsi?
Sekčiau pasakas ne tik vaikams gražios muzikos fone. Laidą pavadinčiau „Synelis FM“ – visiems smagu turėti savo senelį.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS