Vienas Intakz vienetas
Jau ne kartą esu minėjusi praėjusią vasarą įvykusį parytinį-festivalinį nušvitimą, kuomet vėl supratau, kad drum’n’bass yra nuostabus garsas. Ir kad šiandien jis yra kitoks. Pirmasis to kaltininkas buvo S13, vėliau „Satta Outside“ giliai smeigė Intakz. Daro tai iki šiol – pastaruoju metu praktiškai nė vieną savaitgalį neapsieinu be jo DJ setų, ir, manau, tai akivaizdu iš mano rašinių. Metų atradimas? Savotiškas. Ir ne tik diskotekinis.
Tiesa, asmeniškai Gytį pažįstu ne taip ir seniai – gal daugiau nei metus. Dar gyvendama santuokoje su Djscene.lt norėjau jį pakalbinti kaip tikrai gerą didžėjų ir margaspalvę bei įvairių su muzika susijusių veiklų (pagal filologo profesiją žada nedirbti niekada) nestokojančią, bet to afišuoti nemėgstančią asmenybę, tačiau vis nebūdavo kada. Iš esmės Djscene.lt vengiau (ne visada sėkmingai) rašyti apie gerus pažįstamus – nenorėjau, kad vėl ir vėl kaltintų korupcija ir panašiai. Na, bet kadangi dabar esu pati sau šeimininkė ir noriu, kad apie įdomius ir talentingus mane supančius personažus išgirstų kuo daugiau žmonių, drąsiai viešinu pavakarės pokalbio su Intakz turinį. Nebijokite šio tamsiai atrodančio jaunuolio, akis į akį papasakoti jis gali dar daugiau.
Caspa warmup
Vataitas
Caspa warmup
Bendraujam vis dažniau, bet nežinau apie tave kai kurių esminių dalykų. Kaip atsiradai Vilniuje, muzikoje ir vakarėliuose?
Niekam ne paslaptis, kad atvykau iš kaimo. Vilniuje atsidūriau mokslų dėka, tuomet keistais būdais susipažinau su bendraminčiais ir pirmą kartą atsidūriau kažkokiame vakarėlyje. Nelabai jo pamenu, tai buvo house renginys, organizuotas turbūt „Deep Inc“. Jaučiausi ten nelabai jaukiai, bet pripratau. Su drum’n’bass ir kitais laužytais ritmais pažintis prasidėjo vėliau, tai buvo Astralo „Arkoje“ rengti vakarai, Red1 ir 3paff renginiai „Žaltvykslėje“ ir panašiai. Vėliau supratau, kad nebenoriu būti tik stebėtoju ir pradėjau didžėjaus bei promoterio veiklą. Istorija paprasta.
Kaime – mano skaičiavimais, į sostinę atsikraustei prieš dešimt metų – turbūt muzikos irgi klausydavai, kokios? Kaip ji tave pasiekdavo?
Taip, muzika supo nuo mažens. Kaimuose vienintelė mane pasiekdavusi medija buvo radijas. Daugiausiai geros muzikos išgirsdavau per „M-1“, tuomet jie grojo pakankamai daug kokybiškos popmuzikos. Viename radijo žaidime net esu laimėjęs d’n’b singlą, aišku, tuomet dar nežinojau, kad tai d’n’b. Pamenu pagrindinį lūžį, gana glaudžiai susijusį su dabartiniu mano skambesiu. Tai buvo 99-ųjų pabaiga, britų klubus, radijo stotis ir topus buvo okupavęs UK/2step garage. Komercinės Lietuvos stotys šios muzikos transliavo pakankamai daug, manau, tuomet jos puikiai žingsniavo ta plona linija tarp pop ir underground.
Turbūt kalbi apie Sisqo „Thong Song“ remiksą, kurį grojai penktadienį?
Hehe, ir ne tik! Buvo daug daug kitų kokybiškų hiphop ir r&b remiksų, kuriuos įrašinėjo tokie UK garage meistrai, kaip DJ Luck & MC Neat, MJ Cole, „Artful Dodger“, Dem2 ir kiti.
Niekada nebuvai reperis? Spėju, ne man vienai atrodai reperiškiausias Lietuvoje ne repo didžėjus.
Nebuvau reperis, buvau tiesiog negras.
O kuom tai pasireiškė?
Muzika, apranga ir juodomis mintimis. Ginklų nebuvo.
Juodos mintys yra emo požymis! Ar esi jautri asmenybė?
Taip, jautri ir nelabai psichiškai stabili.
Kaip ir visi prie meno stovintys žmonės. Grįžtam į diskotekas – turbūt noras ir groti, ir jas organizuoti vienu metu neatsirado?
Taip, pirmiausia užsimaniau groti. Bet tam, kad dažniau atsistočiau už pulto, teko imtis ir organizavimo. Savo muzikos pagalba taip galėjau atkreipti ir vakarėlių lankytojų, ir kitų didžėjų bei promoterių dėmesį.
Ir kaip tie pirmieji bandymai?
Jie įvyko dabar jau nebeegzistuojančiame klube „Intro“. Ten kviesdavo pagroti Aliensteppa, Simao priimdavo į Klaipėdą. Palyginus su šiais laikais man sekdavosi tragiškai. Tikrai nenoriu prisiminti kaip ir ką miksuodavau.
Kaip, beje, susidraugavot su Simao?
Paprasčiausiai priėjau prie jo vakarėlio buvusio „Pergalės“ kino teatro kavinėje metu ir užkalbinau. Buvau kupinas tik geriausių ketinimų, hehe.
Dabar jis – pagrindinis tavo partneris, ar visgi labiau esi linkęs manyti, kad esi vienas vienetas?
Visada esu linkęs būti vienetu. Bet kalbant apie muzikinę partnerystę Simao tikrai yra geriausias, niekad su niekuo nesu taip gerai susigrojęs.
Kartu rengiat net kelių ciklų renginius. Papasakok apie visus plačiau.
Ciklų būta nemažai, bet šiuo metu išlikę tik „Spectral“, „Souled“ ir „Detail“.
„Spectral“ jau antrus metus gyvuoja „Satta“ bare, jame yra viešėję ir gana žinomų užsienio vardų – Despot, Dub Phizix, XXXY. Pati idėja skirta šoklesniam, bet neišeinančiam už baro ribų d’n’b, neskaitant mano ir Simao kelionių po įvairią elektroniką, kurios prasideda apie 6 ryto.
„Souled“ – bene ilgiausiai mieste egzistuojantis d’n’b lounge. Jis pakeitė daug vietų ir savaitės dienų, nuo kovo pradžios glaudžiamės „Gorky“. Atėjus atviro oro metui, matyt, kraustysimės atgal į „Vasaros terasą“.
„Detail“ vyksta ir ateinantį šeštadienį finišuos paprastais žodžiais neapibrėžiamoje vietoje „The Lift“. Tai eklektiškiausia iš trijų serijų, čia muzika varijuoja nuo minimal techno iki acid, nuo tech dubstep iki minimal d’n’b. Tuo pačiu tai turbūt vienintelis vakarėlis mieste, prasidedantis pirmą nakties ir trunkantis iki nežinia kada.
Niekada nemanei surengti kažko vienkartinio, bet didingesnio? Pavyzdžiui, ką tik driokstelėjusio Caspa lygio ar net festivalio?
Padedant kolegoms iš buvusio susivienijimo „Re:Formataz“ esu organizavęs ir didesnių reivų – „The Infernal Art“ galerijoje „Arka“, taip pat „Intro“ vykusį ‚Bloodclut Tekkno“. Visgi dideli organizaciniai užmojai nėra mano stichija, nemanau, kad ateityje tai pakartosiu. Man tai kainuoja per daug nervų ir nesukelia jokio dvasinio džiaugsmo. Tuo pačiu žinau, kad nedarau to labai gerai, tad palieku šį darbą kitiems.
O kas tą dvasinį džiaugsmą suteikia?
Labai daug dalykų. Kalbant apie muziką... Kartais tai pagal mano muziką šokantys žmonės, kurie atrodo laimingi, bet pastaruoju metu šis jausmas mane aplanko gana retai.
Kodėl? Nebenustebini pats savęs?
Taip, panašu, kad būtent dėl to. Tikiuosi greitai šios problemos sprendimą rasti. Na ir sunkus klausimas!
Juk nenutolsi nuo savo propaguojamo skambesio?
Tikrai ne. Galbūt jis taps dar atviresnis kitos elektronikos atžvilgiu, bet groti country tikrai dar nesiruošiu.
Kaip paties d’n’b rėmuose mutavo tavo skonis?
Didžiausią įtaką keitimuisi daro visuotinės techninės ir skambesio tendencijos bei įvairios mados. Jos veikia beveik kiekvieną, aš tikrai nesu išimtis. Bet visuomet pasisakau už gilų, švarų bei inteligentišką skambesį.
Ne gėda dėl nieko, ką grojai anksčiau?
Gėda. Ne gėda tik dėl to, ką groju pastaruosius 3-4 metus. Neskaitant to, ką kartais paleidžiu „Sattoje“ šeštą ryto, hehe.
Ar grodamas stebi publiką?
Kartais, tai priklauso nuo mano atsipalaidavimo ir nuotaikos. Kai stebiu, labiausiai juokina įvairūs komiški personažai, kurių vakarėliuose tikrai netrūksta.
Kada supratai kad esi iš tiesų visai neblogas Lietuvos mastu didžėjus?
Matyt prieš tuos pačius 3-4 metus. Kai kurie mano miksai tada sulaukė gerų įvertinimų Djscene.lt „Media“ skiltyje, tuo pačiu pastebėjau, kad man grojant šokių aikštelėje juda jau nebe 5 žmonės.
Kaip manai, kodėl tave vertina kolegos ir ne iš d’n’b scenos?
Muzikos prasme? Manau, mano grojamas d’n’b ir dubstep turi beveik visų įmanomų elektronikos prieskonių, net ir tranzo.
Nebūtinai tik jos, juk didžėjus – ne tik muzikos aparatas.
Tuomet, matyt, tiesiog esu geras bičas!
O kas tave patį per pastaruosius metus labiausiai gerąja prasme nustebino Lietuvos klubinėje scenoje?
Neskaitant aukšto rezultato „Djscene geriausių“ rinkimuose stebina tai, kad per vieną savaitgalį į skirtingus vakarėlius, kuriuose tenka groti, ateina po porą šimtų žmonių. Taip pat stebina tie, kurie nori šokti iki pat paryčių – to buvau pasigedęs. Džiugina talentingi ir rimtai motyvuoti jaunieji didžėjai ir promoteriai.
Kurie gi? Pagirk kolegas.
Tiesą sakant, dabar nebežinau, ar tikrai jie jauni amžiumi bei patirtimi, bet tikrai maloniai nuteikia Synthsoulsizer, Wek One, Hathor, Billy Krystal ir Kill My Disco...
Jei pats negroji, lendi į miestą pasižmonėti?
Tai, kad negročiau, šiomis dienomis retas reiškinys. Bet tokiu atveju pasižmonėti einu tikrai ne į klubus. Kai groji 50 savaitgalių iš 52, norisi ir kitokių patalpų. Alternatyvos – kinas, knygos, pasivaikščiojimai ir kartais kamuolio paspardymas.
Papasakok apie muzikos parduotuvę „Soundium“. Kaip šis projektas pradėtas ir kokių turi lūkesčių?
„Soundium“ yra mano gero draugo Vinco iniciatyva. Ji gimė pastebėjus, kad pagrindinėse skaitmeninėse parduotuvėse yra labai daug pigios ir nekokybiškos produkcijos, kurios dėka galima tiesiog pasiklysti tarp kiekvienos savaitės relyzų. Todėl mes užsibrėžėme tikslą labai stropiai atrinkinėti mūsų lentynas pasiekiančią produkciją. Taip suteikiame klientui daugiau patogumo. „Soundium“ – dar labai jauna parduotuvė, veikiam nuo šių metų sausio 3-os, kol kas prekiaujame tik d’n’b ir dubstep, bet ateityje žadame plėstis ir pasiūlyti įvairios, visada kokybiškos, elektronikos. Nauda iš to šiuo metu minimali, juk kažkam rimtesnio ir pelningesnio reikia laiko, mes tai puikiai suprantame ir niekur neskubame.
Nelabai dar senas ir tavo leiblas „Eternia“, kaip trumpai jį pristatytum nieko negirdėjusiam skaitytojui?
Taip, tai kol kas jaunas ir smulkus, bet daug potencijos ateičiai turintis, gilų urbanistinį d’n’b pristatantis leiblas. Turiu tam tikrą visuomet mane pradžiuginančių savo kūryba prodiuserių sąrašą, iš jo ir renkuosi, kas leidyklai tinka, kas ne. Taip pat nuolat ieškau naujų talentų „Soundcloud“ platformoje, kartais neblogų demo atsiunčia nauji atlikėjai.
O tie tinkantys iš sąrašo noriai dalinasi savo kūryba?
Įvairiai būna. Matyt, priklauso nuo nuotaikos.
Pabaigai – pora atpalaiduotų klausimų apie vis dar labai romantizuojamą didžėjų gyvenimą. Ar esi neatsiminęs, kaip grojai?
Galima sakyti, kad taip. Yra setų, kuriuos atsimenu protarpiais. Taip buvo per naujuosius „Opium“, taip pat „Gorky“ atidarymo setą dėlioju iš gabaliukų. Per daug vaišingas šių vakarėlių šeimininkas...
Tavo firminis kito ryto receptas.
Čia klausimas?
Aha.
Tai kur klaustukas, b**t? Miegas, „Coca-Cola“ arba „Vytautas“, riebus maistas.
Kūrinys, kurį svajoji pagroti „Sattoje“ ryte, bet dar neturėjai progos. Klaustukas.
„Deftones – „Rocket Skate“ ir vaizdas iš Skepta klipo „All Over The House“.
---
Kaip pats Gytis minėjo, diskotekose jį aptikti galima tikrai dažnai. Vien šį savaitgalį triskart. Šįvakar – „Basement Bar“, ryt – „Aparat“, šeštadienį – „The Lift“. Pabaigai pridedu ir kūrybinius Intakz eksperimentus. Pirmasis, giliai man prilipęs – su S13, antrasis gi – su Gyčio paminėtu kolega Hathor. Tikiuosi, tai ne pabaiga, bet sąmoningai apie produkciją neklausinėjau, manau, viskam savas laikas.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS