Trečiasis „Exit“ – labai gražus, labai toli nuo Kauno pilies
„Tuščiausią vakarą pasirinkai“, – vos mane išvydęs replikavo dar nuo pirmojo „Exit“ prie Kauno pilies laikų pažįstamas kaunietis. „Bet dėl muzikos“, – iškart radau ką atšauti. Taigi, pirmas metų penktadienis ir prieš savaitę atvertas vilnietiškasis, jau trečiasis (neskaitant Palangos, bet ten kitos dimensijos) „Exit“. Priminsiu, kad Kauno centre paskutinis vakarėlis vyko 2011-ųjų birželį. Pusantrų metų pasiruošimo.
Buvo laikai, kai į Kauną, gimtąjį miestą, grįždavau tik dėl „Exit“. To prie pilies. Velykos, Helovynas, nesvarbu, kokia proga. Renginiai ten būdavo įspūdingiausi mieste. Go go šokėjos supdavosi iiiilgose sūpynėse, krisdavo sniegas, per kolonėles baladodavo stiprus, tamsus, ne per greitas progressive. „Deep Dish“ 2004-ųjų Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse grojo 12 valandų. Už bilietą tuomet mokėjau 100 litų. Buvo laikai.
Laikai buvo ir klubui persikėlus į patį centrą, greta Laisvės alėjos. Pasipuošus, pasitempus, susistygavus taip, kad viskas vyktų be priekaištų. Laikai su Jeff Mills, John Digweed, Dubfire , su viską nugalėdavusia meile ir vienybe siaučiant azoto patrankoms ir dar stipriau baladojant kolonėlėms. Tamsoje visi būdavo lygūs ir visi labiau šokdavo, nei sėdėdavo ar vaikščiodavo. Priekaištų nebuvo, ir net blizgučiai ant go go šokėjų suknelių žėrėdavo vienu ritmu.
Išlydėti „Exit“ iš Kauno nevažiavau, ir jau nebepamenu, kokia proga paskutinįkart ten viešėjau. Pastaruosius 18 mėnesių ausimis gaudžiau gandus ir tikresnes žinias apie štai jau „tuoj tuoj“ Verslo trikampyje nusileisiantį kosminį laivą „Exit 3.0“. Net buvau užsukusi remonto apžiūrėti praėjusį pavasarį, ir tikrai viskas atrodė „tuoj“. Bet, siekiant idealaus rezultato, teko dar palūkėti. Kai kas nuleido rankas ir klubo nebesitikėjo. Kai kas tiesiog nuėjo kitomis kryptimis. Aš greičiausiai tarp pastarųjų, nors niekad aklai neišpažinau progressive religijos, tai, kuo šis jau gerokai išblėsęs stilius virto šiandien, manęs nė trupučio nebejaudina. Bet apsilankyti privaloma.
Ir galiu pasakyti tai, kad „Exit“ yra idealiai paruoštas klubas. Nuo griežtų, bet ne piktų ir ne arogantiškų apsaugos darbuotojų iki atsargių, bet mandagių mergaičių kasoje. Viskas vietoje. Barai ten, kur jų reikia, o juose barmenės jaučiasi lyg skraidytų gėlėtoje pievoje, o ne plušėtų darbo vietoje. Ar bent jau moka taip atrodyti. Šviesas bei garsą valdo senas geras Giedrius, ir niekas geriau už jį Lietuvoje to nedaro. Filmuoja senas geras Petras, tas pats, su kuriuo esame ėmę interviu iš daugelio Kauno „Exit“ svečių.
EXIT nuotr.
EXIT nuotr.
Solidžiai – ne varginančiai – tamsu. Atsitiktinių detalių nėra, kaip ir kažkokių dizaineriškų trukdžių, ir išplanavimas čia toks, kad nepasimesi, nors erdvės – apsčiai. Yra kur pasivaikščioti, nuklysti, pasigrožėti, pasistebėti. Net norisi pasitempti. Tvarka ir kokybė, kurių reikėtų bandyti siekti daugeliui scenos žaidėjų, nesvarbu, kokiems stiliams jie atstovautų.
Šokėjų gali tilpti visi du tūkstančiai, penktadienį buvo mažiau. Gal dėl muzikos. Ir nors pažįstamas minėjo, kad pirmi trys vakarai buvo gerokai gausesni, tuščia tikrai nebuvo, o kad nebuvo eilės prie įėjimo, tai man asmeniškai netgi ir visai gerai. Matyti veidai iš Kauno – tik „Exit“ šeima ir artimieji, tarp šokėjų tokių nemačiau. Dalis galbūt matyti „Panterų“ baro fotogalerijose, na, nežinau, kas jie tokie. Skambesys publiką jaudino mažiau, nei pačių išvaizda ar nutikimai. Aišku, „Exit“ armijos narių, atsidavusių šokių aikštelei pakako, kad didžėjus negrotų sau. Ką čia pakako, jų buvo toks kiekis, kurio bet kuris kitas sostinės taškas pavydėtų. Beje, dar yra ir „mažoji“ salė, kuri šiaip jau labai didelė. Nepriekaištingai įrengta ir su garso takeliu, kurio stengiausi tiesiog neklausyti.
Muzika? Juk aš tai atėjau dėl jos. Groja King Unique. Senas geras, pažįstamas iš Kauno laikų, į techno peizažus pasineriantis net giliau, nei jo kūrybos gerbėjai, ir labiau kosmonautas, nei tipiškas didžėjus. Jis nėra tai, ko tikėtumeis naujajame „Exit“. Ir artimiausiu metu tokie garsai čia, manau, neskambės. Sakyčiau, tai netgi praeitas etapas klubui, sėkmingai iš kokybiško underground per dešimt metų iškopusiam į komercinę saulėkaitą. Dėl to ir rinkausi būtent sausio 4-ąją.
EXIT nuotr.
EXIT nuotr.
„Exit“ yra labai gražus klubas. Klubas gražiems žmonėms, kuriame smagu linguoti, pozuoti, susipažinti ir iš ryto rasti save fotogalerijoje. O muzika čia nebėra tokia svarbi, kaip 2002-aisiais prie Kauno pilies. Tai yra klubo vadovų pasirinkimas ir absoliuti teisė. Jie savo darbą kol kas atlieka tikrai puikiai, tad sveikinimai startavus gyvenimo projektą.
O tiems, kurie kažko ilgisi ir tesugeba lygindami ieškoti minusų, galėčiau palinkėti susirasti naują aistros objektą. Padeda.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS