„Pravda” suvienys visų šalių darbininkus
„Aš esu nikotinas, tu esi kokainas”, rėkia Sue dainoje „A l’Ouest”, o aš žinau, kad tiesa – dar stipriau, nei abu kartu, ypač muzikinė jos išraiška. Su bendravardžiais susidraugauti paprasta, todėl lateksuoti prancūziukai iš mažučio indie leiblo „Le Chinois” nesibodėdami svaidosi lašiša, politika ir čiulpiamais kotais.
Jie yra Sue (vokalas, bosai, sintezatorius) ir Mac (gitara)
Skambesys Tiesiog synth punk electro disco
Karjera Ant scenos duetas jau pasirodė su Vitalicu ir Ladytron, važinėjasi po vakarinę Europą
Įrašas Pirmasis tikras „Pravdos” LP „A l’Ouest” pasirodys kovo 5-ąją, kol kas visi tenkinasi CDR
Myspace Jame adresu www.myspace.com/pr4vd4 duetas atsirado per 2005-ųjų kalėdas
„Aš esu nikotinas, tu esi kokainas”, rėkia Sue dainoje „A l’Ouest”, o aš žinau, kad tiesa – dar stipriau, nei abu kartu, ypač muzikinė jos išraiška. Su bendravardžiais susidraugauti paprasta, todėl lateksuoti prancūziukai iš mažučio indie leiblo „Le Chinois” nesibodėdami svaidosi lašiša, politika ir čiulpiamais kotais.
Kodėl mes vadinamės „Pravda”, jau aiškinau. O jūs kodėl?
Dėl žodžio „Pravda” reikšmės – tiesa. Mes grojam tiesą. Be to, „pravda” taip pat reiškia teisingumą, ar ne? Tai va, tiesa ir teisingumas – šiuo laikmečiu nieko nėra gyvybiškesnio. Visi mes ieškom tos vienintelės „tiesos”.
Kaip slaviškas jūsų vardas priimamas Prancūzijoje ir kitur?
Ai, niekam per daug nerūpi. Daugelis klausinėja apie „tą tikrąjį” laikraštį „Pravda”, kuris jų galvose tiesiogiai susijęs su Stalinu – na, suprantama. Kai įkyrieji per daug prisigalvoja ar per daug domisi, mes labai ramiai paaiškinam laikraščio ištakas ir apskritai tų laikų istorijos nuotrupas. Dar visada pabrėžiam, kad „pravda” – labai gražus rezistencinis žodis. Rusijoje kol kas groti neplanuojam…
Ar turėjot kokių juokingų „pravdiškų” incidentų?
Incidentų – ne, bet visai juokinga yra tai, kad jei tinklapyje www.google.fr į paieškos langelį įvesi „pravda”, pirmą pasiūlys mūsų svetainę, tik po to www.pravda.ru. Argi tai ne ženklas, kad mes superpopuliarūs, cha cha…
Turit politinių įsitikinimų?
Kaip įdomu, prancūzų žurnalistai niekada neklausia tokių klausimų. Gal dėl to, kad jiems nusispjaut į tą politiką (Na, aš irgi nesu politologė – D.D. past.)? Arba galbūt jie baiminasi dėl to, ką mes galėtume atsakyti.
Viena iš priežasčių, kodėl pasirinkom tokį vardą, ir yra dalis atsakymo. Šiandien dauguma politikų ar vadinamųjų pseudointelektualų (Jie tikrai pavartojo šį žodį – D.D. past.) propaguoja miglotas idėjas, kurios klaidina žmones ir jie nebegali kontroliuoti savo gyvenimų, nebegali būti politiškai ir ekonomiškai emancipuoti. Su tokiomis demagogijomis kovoti galim tik vienu ginklu – tiesos ieškojimu ir žmogiškojo mastelio taikymu.
Manom, kad kapitalizmas toks, koks yra dabar, gali vesti tik į dar žiauresnius karus ir skurdą, ir, po galais, tai turėtų liautis. Visi, kurie teigia priešingai, yra pavojingi melagiai.
Taip, mes tikim tuo, kad viso pasaulio darbininkai turėtų vienytis, o ne klausyti skaldytojų, religijų skleidėjų ar kultūrinių identitetų ieškančių mitologų.
Ar jūsų muzika skleidžia konkrečią žinutę? Turit apibrėžtą auditoriją?
Mūsų klausytojai yra tokie patys, kaip mes – jiems įkyrėjo šūdina muzika. O konkrečios žinutės nesukūrėm. Viskas, ką darom, tai rodom pasaulį tokį, kokį matom savo akimis. O jų spektras labai platus – juokiamės, verkiam ir taip toliau. Tokia ir muzika.
Mūsų įkvėpėjai – senieji videožaidimai (Doom, Dukenukem ir kiti), Sci-Fi filmai, Ianas Banksas, Bruce Sterlingas, Irwine Welshas, Karlas Marxas, Quentinas Tarantino, Poppy Z Brite…
Palyginkit savo muziką su maisto produktu.
Vienareikšmiškai - rūkyta lašiša.
Esate dviese. Kuris lyderis?
Aš, aišku. NE, AŠ. Pasitrauk, aš! EIK ŠIKT, AŠ AŠ AŠ AŠ AŠ AŠ AŠ! %@#!! bang &x$@#!! boom!
Ne, jei rimtai, apie tai netgi nesam pagalvoję. Plaukiam pasroviui, kol kas sekasi. Dirbam kartu ir ta pačia kryptimi, taigi ir nuomonės dažniausiai sutampa. Tiesa, kartais vienas mūsų sugeneruoja tekstą ir muziką, o kitas susiraukia ir sako „Nelabaaai...”. Tada idėją nuleidžiam klozetan, nes komanda turi sutarti. Abu turim „veto” teisę. Turbūt jei narių yra daugiau, nei du, susitarti tampa sunkiau, tuomet ir prireikia lyderio.
Svarstysim apie grupės gausinimą po kelių mėnesių, tuo tarpu dar koncertuojam su ritmo mašina. Vėliau įrašinėsim albumą, tad tikras būgnininkas galbūt praverstų. Labai rimtai svarstom jo galimybę, bet tikrai ne dar vieno gitaristo ir bosisto. Su šiais žvėrim puikiai susitvarkom patys, esam perfekcionistai ir idealistai, tad tikrai niekam neatiduosim garbės, cha cha.
Klausydama nešvaraus jūsų džeržgesio galvoju apie purviniausią įmanomą dainą pasaulyje. Turit idėjų?
Žinoma, kad „Annie aime les sucettes à l'anis”, kurią dar 1966-aisiais parašė Serge Gainsbourgas. Atlikdama dainą jaunutė France Gall tuomet net neįsivaizdavo, kad dainuoja apie koto čiulpimą ir rijimą, vai vai, bet daina buvo beprotiškai populiari, absoliutus hitas. Daugelis Serge už tai pasmerkė ir vadino tikru šunsnukiu. Na, gal jis ir nebuvo nekaltuolis, bet vis tiek yra kiečiausias prancūzas istorijoje.
France Gall
2:52
Une ptite chanson un peu coquinou lol,désolée pour le décalage de la vidéo!!
Ko gėdinatės?
Mums patinka „Žvaigždžių karai”. Ne naujieji, o tie senieji, kurie iš tikrųjų yra vėlesni, na, supranti. Kiek gėda dėl to, nes iš tiesų tai labai kvaila holivudinė istorija su „geriečiais” ir „blogiečiais” bei pigiu religijos dvelksmu. Raudonuojam. Bet žiūrim reguliariai. Tai kaip kepti kaštonai – keista, bet skanu.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS