Kaip gyvensiu rugsėjo 4-6 dienomis
Senokai nerašiau bendrųjų anonsų savaitgaliams, bet ateinantis yra toks kupinas, kad norėjosi susidaryt asmeninį veiksmų planą. O jei jau yra tekstas ir nuorodos, kodėl nepasidalinus? Taigi festivaliai, savaitės, šoukeisai, dienos, adresai. Namie nebūnam nuo šiandien iki sekmadienio.
09 04, ketvirtadienis
„Vilnius Music Week“ prasideda jau šiandien, ir kol galima ilgai diskutuoti apie renginio organizatorių tikslus ir rezultatus bei jo poreikį apskritai, ne pro šalį ir tiesiog pasiklausyti lietuvių bei svečių iš užsienio muzikos. Daug kas nemokamai, tik eik ir gaudyk.
Pavyzdžiui, jau šiandien Soul Pepper kieme, prie Centrinio pašto, gros Elena Neniškytė, arba Umiko. Paprasta, bet unikali man savo poveikiu ji primena Aliną Orlovą. Arba myli, arba ne. Aš myliu. Tad kviečiu, nuo 21:30.
„Loftas Fest“ irgi iš dalies muzikos savaitės narys. Būtent šiandien pasirodys mano ir, spėju, daugelio kitų laukiamiausias projektas „Darkside“. Renginys mokamas, bet verta. Nicolas Jaar su kolega pradeda 00:00. O apšildo juos mano vasarą pajūryje praleistas Estijos scenos veikėjas Firejosé. Nuo 22:30. Atėję dar anksčiau gretimoje scenoje rasit Jama&W ir „Deeper Upper“. Visa festivalio programa čia – ir, jei atvirai, žiūrėdama į kitas dvi savaitgalio dienas spėju, kad pakartotinai į loftų kvartalą užsuksiu nebent netyčia gilią šeštadienio naktį.
09 05, penktadienis
Nuo pat penktadienio ryto startuoja antrasis „Vilnius Street Art Festival“ (čia visas renginys).
Savaitgalį jo informacijos centrą rasit Odminių skvere (priešais arkikatedrą). O menininkai darbuosis pasibarstę po miestą, įdomu ir stebėti procesą, ir įvertinti jo rezultatą.
Vėlgi „Vilnius Music Week“ rėmuose į svečius atvažiuoja latvių šeimyna „Dirty Deal Audio“ – jei teisingai suskaičiavau, iš viso per naktį „Studio“ pasirodys 8 atlikėjai. Bus beats, bus juke, bus chiptunes, bus daug netikėtumų. Plačiau čia.
Visai greta ir „Mano kiemas“, į kurį, tiesa, verta sukti dar iki galutinių sutemų. Čia visa kiemo savaitgalio programa, o kažkuris FB kolega labai teisingai pastebėjo, kad nuo 21:00 derėtų įvertinti baltarusą (((o))).
Pati tikriausia didžėjinė diskoteka penktadienį bus „Opiume“, į kurį atvyksta Roman Flügel. Jis nuo kažkada po vidurnakčio gros trijų valandų setą, prieš ir po jau vietoje nenustygstantys Split Pulse ir Mantas T. Plačiau čia.
09 06, šeštadienis
Įtampa kyla. „Mano kieme“ nuo 17:00 auksaburnis vilnietis Gon, kuris toli neša visus beatboxinius stereotipus. Jei dar neregėjot gyvai, privalu. Čia pat nuo 20:00 ir gaiviai skambantys lenkai „Rebeka“, kuriuos žiauriai smagiai lenkiškai į Suru.lt blogą pakalbino Andrzej Bong.
Nuo 21:00 Katedros aikštėje danai „WhoMadeWho“! Jau ne kartą šiuo faktu džiaugiausi savo kanaluose, belieka ateit. Plačiau čia.
Naktį vėl kviečia „Studio 9“, kur latvius renginyje „The Baltic Beat Night“ keis estai. Alaska ir Lauri Täht projektai jau internete skamba gerai, o prie programos prisidės ir Vilniuje reziduojantis Highleef, kurio gyvo normaliai net nesu girdėjusi. Plačiau čia.
„Opiume“ tuo tarpu renkasi legendiniai mandižiazeriai. Freshas, Quazas, Wasted Gaze ir Biberkopfas. Visų nikai, beje, paaiškinti DJ vardyno antroje dalyje. O apie šokius plačiau čia.
Tai čia tik centras. Sukam į stoties rajoną ir nuo 22:00 esam laukiami XI20, kur bėgėjasi anksčiau „Vilnius Noise Week“ vadinęsis veiksmas „SOTU Festival Lithuania“. Noise, postpunk, psychedelic, kanadietiškai, olandiškai, lietuviškai. Mentalinei aplinkai pakeisti. Plačiau čia.
Visai čia pat ir „Kablio“ naujo sezono startas su vienu riebesnių vardų šį savaitgalį – amerikiečiu Freddie Gibbs. Naujausią jo albumą prodiusavo Madlib, o renginyje bus ne tik lietuviško repo kupeta, bet ir elektroniškesnė scena. Plačiau čia.
Na, ir dar visa kita. Pavyzdžiui, jau veikiantis „Gėlių paviljonas“ prie „Lietuvos“ kino teatro – tas pats, kur „Milk Bar“ buvo. Dar didelio ir purvino techno pusėn penktadienį krypsiantis „OneTwo“ ir niekada nesenstanti „ŠMC kavinė“.
Ir, kas įdomu gal mažesnei daliai skaitytojų, „Vilnius Music Week“ metu, penktadienį ir šeštadienį dieną, vyksianti industrijos konferencija. Jei nebūtina sėdėti ofise, susitinkam „Comfort Hotel“, pasiklausysim ekspertų minčių apie pasaulio ir Lietuvos sceną, padiskutuosim.
Išsamaus savaitgalio!
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS