Lietuviška virtuvė Londone ir juoko dujos (interviu)
Vilniaus gatves į Londono metro iškeitęs „Despotin‘ Fam“ narys ir šiaip vienas skardžiausių, bent jau istoriškai, Lietuvos MC Shmekla į mane kreipėsi prašydamas pagalbos būsimą renginį Britanijos sostinėje pareklamuoti kitame portale. Perdavusi kontaktą nepasidaviau ir mainais paprašiau atsakyti į keletą mano klausimų. Taip Paulius man prisistatė kaip naujo darinio KITCH’EN atstovas. Būtent šio puslapį „Facebooke“ neseniai pamėgo visa krūva mano draugų, ir tai man jau buvo iškėlę klaustukų. Dabar, viską išsiaiškinusi, manau, pamėgsiu ir aš – gaila tik, kad tie Londono rytai taip nepatogiai toli nuo Savanorių prospekto...
Ar galima KITCH’EN vadinti lietuvių diaspora naktiniame Londone? Ar klystu ir tai visai nelietuviškas darinys?
KITCH’EN suburtas lietuvių, ir į renginius renkasi daugiausiai lietuviai. Tiesa, pastarojo, antrojo metu publika jau buvo multikultūrinė. Nesame ir nenorime būti vienpusiškai orientuoti tik į „lietuvišką“ publiką, todėl noriai sveikiname visus, norinčius prisijungti. Norime, kad kuo daugiau žmonių susipažintų su Lietuvos elektroninės muzikos kultūra, didžėjais, paties KITCH’EN koncepcija.
Kas slepiasi po KITCH'EN pavadinimu? Kaip pats jį interpretuoji?
Taip pasivadinti nusprendėm dėl kelių priežasčių. Visų pirma norėjome alternatyvos kičui ir popkultūrai. Leisti kiekvienam pasijausti laisva ir nevaržoma asmenybe intymioje, neįpareigojančioje, meniškoje erdvėje.
Taip pat kiekvieną vakarėlį sutapatinome su virtuve, puota. VJ, DJ ir atlikėjai – mūsų virėjai, o publika – puotautojai. Virtuvė dažnai jaukiausia būsto patalpa, kurioje praleidžiame galybę laiko, minkome tešlą, maišome prieskonius... Lygiai taip ir KITCH’EN pinasi įvairūs elektronikos žanrai, sveiko gyvenimo būdo propagavimas, instaliacijos, vizualizacijos, kinas. Todėl KITCH’EN yra „Where intellectual music meets visual arts“.
Sveikas gyvenimo būdas? Na, na?
Ha, gal kiek per skambiai pasakyta. Bus toks dalykas, kaip natūralių sulčių ir šviežiai trintų vaisių ar uogų kokteiliai su ledu. Čia per reivus be tradicinio baro labai populiaru pasiūlyti ir kokį šalutinį kioskelį – burgerių, juoko dujų, dar ko nors. Mes sugalvojome pasiūlyti vadinamuosius smoothies.
Juoko dujų?!
Beveik kiekvienam reive būna! Iš pradžių irgi buvau šoke ir labai juokingai atrodydavo reiveriai, po tūsą lakstantys su balionėliais. Bet šiaip įdomus dalykas, poveikis trunka kelias minutes, bet per tą laiką muziką pajauti visai iš kitos pusės, hehe.
Galiu pasakyti tik LOL. Gerai. Kiek turite narių, ar komanda nusiteikusi augti?
Šiuo metu esame keturi draugai – visi lietuviai, Andrius, Arnas, Evaldas ir aš. Susipažinom visi čia, Londone, per pažįstamų pažįstamus. Dažnai atsirasdavom vienoje vietoje, susibendravom ir atradom daug bendrumų požiūriuose į muziką ir naktinį gyvenimą.
Atskirų pareigų KITCH’EN neturim apsibrėžę – kiekvienas daro tai, ką reikia padaryti. Užduotys kaskart gali skirtis. Šį kartą aš atsakingas už svečius iš Lietuvos, skrajutę ir promo, bet tą daro ir kiti komandos nariai. Atsižvelgiam į vienas kito mintis, sprendimus, aišku, priimam bendrai. Žinoma, neišsiverčiame be renginiui artėjant ar jo dieną komandą papildančių pagalbininkų.
Ko pasigedote Londono naktyje, kad jau nusprendėte vystyti savą veiklą?
Kaip bebūtų keista, pasigedom alternatyvios, popkultūros nepuoselėjančios erdvės laisvaminčiams bei naujausios elektroninės muzikos ir vaizdo sintezės. Be to, pastebėjom nišą – vakarėlių metu Londonui (aišku, ir čia gyvenantiems tautiečiams) pristatyti kylančius ir jau žinomus Lietuvos alternatyvios scenos veikėjus.
Šį penktadienį laukia kol kas tik trečiasis KITCH’EN renginys. Ar turite ir kitų tikslų, ne tik vakarėlių sferoje? Kas pačiuose renginiuose laukia ateityje?
Pirmuosius du projektus – sausį ir balandį – įgyvendinom sėkmingai. Juose grojo „Planet Mu“ atstovas iTAL tEK, taip pat jaunas, dar neatrastas olandų talentas Julien Mier (beje, KITCH’EN sugrojęs pirmą savo gyvą setą apskritai) bei šiuo metu Anglijoje gyvenantys lietuviai IJO, Nightjar, Playa, Kazoo ir kiti.
Šį penktadienį, gegužės 13-ąją, kaip ir minėjai, rengiam trečiąjį KITCH’EN. „Wonky Meal“ virs „Mondayjazz“ vyrai, Vaiper, Mynude, „Dub Invasion“ ir kiti. Tai bus šio sezono baigiamasis renginys, prabėgus vasarai vė kviesime visus puotauti. Tikėkimės, būsim pasikrovę naujų idėjų ir energijos. Beje, kol kas tai tik mintis, bet baigiantis vasarai svarstome surengti „KITCH’EN Take Away“ sesiją Lietuvoje.
Kas sunkiausia organizuojant renginius Londone? Kuo šis darbas skiriasi nuo tokio paties Lietuvoje?
Žinai, yra nemažai veiksnių, organizuojant kiekvieną KITCH’EN renginį sukeliančių galybę galvosūkių. Svarbu atsižvelgti į vietos pasiekiamumą, patalpų multifunkcionalumą, tikslingą reklamą bei, aišku, konkurenciją beribėje Londono elektroninės muzikos visatoje. Netgi tokie veiksniai, kaip metro streikas ar blogas oras gali tu rėti įtakos vakarėlio sėkmei. Todėl stengiamės analizuoti aplinką ir taip užbėgti už akių nenumatytiems nesklandumams.
Kas per vieta, kurioje vyks „Wonky Meal“? Kaip suprantu, tai Londono rytai?
Buvome numatę tradicinį apleistą, bet nostalgiškai šarmingą pubą Hackney rajone - Londono Užupyje. Deja, iškilus biurokratinėms kliūtims renginį gana staigiai teko perkelti link Shoreditch, adresu 169 Central Street, visai šalia Brick Lane, Hoxton Square, Old Street ir Shoreditch High Street.
Ar tu pats ir kiti KITCH’EN komandos nariai matote savo ateitį Lietuvoje?
Sunku ką ir beplanuoti. Kol kas esame Londone. Stengiamės jėgas ir dėmesį telkti į artėjantį renginį bei džiaugtis staiga užklupusia vasara. Kaip ir minėjau prieš tai turim virtuvinių idėjų ir Lietuvai, bet apie tai gal kitą kartą.
---
Taip visai išsamiai pasikalbėjom su Shmekla, atrodo, emigracijoje atradusiu savyje naujų talentų. Ar gal tik man taip pasirodė? Bet girdėti tikrai smagu! „Wonky Meal“ jau šį penktadienį, tad jei esat Londone, kodėl gi ne? Renginio feisbukas čia.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS