Vis dar sezono pradžia ir ateitis
Trečiadienį į „Vilnius Jazz“ sugebėjau nespėti, nuobodus ketvirtadienio kvartetas ir netgi atgrasi trupė iš Kanados įspūdžio nepaliko, o va penktadienį taivaniečiai vyniojo išties smagiai.
Kažkas tarp kinų filmo garso takelio ir tikro, bet nepretenzingo amerikoniško džiaziuko. Nuteikė labai pozityviai, nors, aišku, valandos pritrūko. Čia didžiausias festivalinių koncertų minusas – jie visada per trumpi.
Antros vakaro dalies nebelaukiau, nes mano mama teigia, kad Dainiaus Pulausko grupę užtenka išgirsti vieną kartą per penkerius metus. O su mamomis nesiginčijama.
O tada visko buvo. Tikrinom naują barą „Zanzi Bar“, kuriame lėtą ritmą diktavo el_T. Pasijausti Prancūzparkio pašonėje esančioje vietoje galima lyg svečiuose. Ta prasme, nejaukiai, bijau, kad dėl to kaltos baltos sienos ir per daug šviesos. Afrikietiškų detalių – gausu, juk Zanzibaras. Kyla įtarimas, kad čia gali persikraustyti „Minimal Mondays“, bet jis niekuo kitu, nei asmeninė nuomonė, nepagrįstas. Matysim.
Tikrinom ir „Satta“. Dėmesio, nuo šiol čia saugumu rūpinasi Juozas, buvęs gravitistas, buvęs repo tūsų sargas. Savo bajerių bagažo persikraustydamas nepametė, svaidosi pamaivom ir kitais juokingais žodžiais. Jam leidus ėjom vidun, kur jau visai oficialiai prasidėjo žieminis „Satta“ sezonas. Nepasakyčiau, kad labai sužavėjo gūdžią naktį leidžiamas reggae – laukiau riebalo aka dubstepo. Ar kažko, ką galima vadinti post dubstep.
Buvo akivaizdu, kad ko jau ko, bet lankytojų penktadienį čia nepritrūks. Vakarą prieš leidau namuose, bet „Fishday“, sako, lūžo iki pat ryto. Pasiilgimas – antras prigimimas. Tiesa, neabejoju, kad klubas atrado ir nemažai naujų gerbėjų – surengus tokį festivalį, kaip „Satta Outside“, naivu būtų tikėtis kažko kito.
Kol Splinteris iš namų nešė dubstep, ėjom patikrinti „The Lift“. Lygiai vidurnaktis, lygiai. Iki klubo visgi neprisiartinsi arčiau nei per 15 metrų, mat tada pasitiko kažkoks vaikinas ir mandagiai atsiprašė, mat renginys dar nebuvo prasidėjęs. „Ammo“ čia organizavo „Alternative Move“ šiukšlių tema, tai gal šiukšles barstė taip ilgai? Laukti pavėsyje noro nebuvo, tad likau be „Dumblio“, Calli ir kitų garsų. Pastarasis, tiesa, ir „Ceche“ turėjo pasirodyti, bet iš Naujamiesčio atbildėję draugai teigė, kad tiek to.
Grįžom į „Satta“, čia jau buvo ohoho. Naujų sienų ir jų piešinių nebesimatė dėl liaudies (įvairios) pertekliaus. Eilės ten, kur mažiausiai tikiesi, ir labai kaloringas „Lowvibe“ gimtadienio tortas, perteptas bosu. Valio, Splinteri, tu varai. Akis kliuvo ties visą klubo sieną okupavusia vaizdo projekcija. Suckmafingerytė čia laidė kosmosą, tad visa tai kažkuo priminė vizitą planetariume. Labai dailu!
Vienas „Lowvibe“ idėjininkų ir gimtadienio artistų Genys vėlavo važiuodamas iš Berlyno (atvyko anksti ryte, šiek tiek netgi pagrojo!), o kitą idėjininką Splinterį keitė gyvas Eazystyle ir Genn Bo pasirodymas. Balsas ir jo dėliojami raimai wow! Sako, EP tuose pačiuose „Lowvibe Records“ – jau tuoj pat, suerzinimas pavyko daugiau nei gerai. Tada buvo Deathwish. Jis leidykloje jau pažymėtas. Tai su gimtadieniu ir gerų leidinių!
Prisipažinkit, kas „Opiume“ trečią nakties kapojot progressive? Nei vieta, nei laikas. Visa kita „Riešutinėse“ neužlaikė. Šeštadienį šį gimtadienį keitė „Mixsubo“ fiesta. Čia apsilankyti nepakako jėgų, bet eina kalbos, kad Loranas Vaitkus vaišių nepagailėjo. Nesijaučiu kažko per daug praradusi, nes nuo tų pačių vardų, veidų bei vietų ir vėl pavargau.
Užtat užantyje turiu gandą apie naują vietą Žvėryne, vienoje iš industrinių erdvių, kurią atrado vienas smarkaus drum‘n‘bass didžėjus ir galbūt jau netrukus pakvies į pirmuosius renginius. Ties vienu stiliumi žadėjo neužsilaikyti. Žvėrynas? Originalu. „Jaltos“ klubu nepavadinsi, nors ten jauku ir šoklu, bet dėl bruzdesio skundžiasi kaimynai. Miegamasis rajonas. Žinoma, nuo industrinių patalpų miegamieji paprastai įsitaisę atokiau. Matysim.
Tiesa, vietoj „Roller“ bus kokteilių klubas. Jame didžėjų bus, aktualios reiveriams muzikos – nebūtinai. Interjeras turėtų būti gražus. Atidarymas – dar šiemet.
Dar šiek tiek žinių į artimesnę ateitį. Lapkričio 5-ą „Opium“ turėjo groti Tim Paris, deja, naujienos apie žlugusią tautinę aviaciją tam pasirodė nepalankios. Vietoj to klube – net du gyvi lietuviški spektakliai. Golden Parazyth ir „Ubertone“. „Spartakiadą“ prisiminti pats laikas.
golden parazyth 'long way home'
4:19
2010 07 24 East of the Sun, South of the Highway
Transliaciją baigiu netikėtu Commix miksu pas Resident Advisor. O savaitę bandysiu skaidrinti Leon Somov ir Jazzu albumo pristatyme. Viename iš dviejų, nes „Tamstoje“ vietos niekada nepakanka.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS